PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پروگرام 2378 از طریق پورت کام

mihman
12-04-2012, 14:49
سلام.دوستان من میخاستم میکر2378 را با پورت کام پروگرام کنم.اما آیسی Max323 پیدا نکردم.
میخاستم بدونم اگه به جاشmax232 استفاده کنم مشکلی در پروگرام پیش نمیاد؟؟؟آیا کسی در عمل امتحان کرده ؟؟؟

M3R
12-04-2012, 15:48
سلام دوست عزیز.
من چند وقت پیش این کار رو انجام دادم.
میتونی از آی سی max232 استفاده کنی.من جواب گرفتم.
فقط چند تا نکته داره:
1-تمام خازنها رو باید الکترولیت بین 1 میکرو تا 22 میکرو قرار بدی
2-اگه از usb to com استفاده میکنی شاید جواب نده (برای کسایی که از لپ تاپ استفاده میکنند)
3-تو برنامه flash magic حداقل میزان baudrate که برابر 2400 است رو قرار بده
دیگه نکته خاصی نداره
سوالی بود درخدمتم

mihman
13-04-2012, 12:21
سلام دوست عزیز.
من چند وقت پیش این کار رو انجام دادم.
میتونی از آی سی max232 استفاده کنی.من جواب گرفتم.
فقط چند تا نکته داره:
1-تمام خازنها رو باید الکترولیت بین 1 میکرو تا 22 میکرو قرار بدی
2-اگه از usb to com استفاده میکنی شاید جواب نده (برای کسایی که از لپ تاپ استفاده میکنند)
3-تو برنامه flash magic حداقل میزان baudrate که برابر 2400 است رو قرار بده
دیگه نکته خاصی نداره
سوالی بود درخدمتم

ممنون از جوابتون.یه سوال مگه تفاوت max232وmax323 در ولتاژ شون نیست؟؟؟پس چرا باوود ریت باید در کمترین مقدار قرار داده بشه؟؟؟؟

M3R
14-04-2012, 01:25
ممنون از جوابتون.یه سوال مگه تفاوت max232وmax323 در ولتاژ شون نیست؟؟؟پس چرا باوود ریت باید در کمترین مقدار قرار داده بشه؟؟؟؟

سلام.
الان با گوشی آن دیتاشیت دم دست نیست نمیدونم فرقشون تو چی هست.
باود ریت هم که گفتم کمترین مقدار بزارید به این دلیل گفتم چون خودم با باودریت بالا جواب نگرفتم!!
شما هم از زیاد شروع کن به کم ببین تو کدوم حالت جواب میگیری؟

mihman
20-04-2012, 13:59
سلام بر همه.خب متاسفانه من فعلا نتونستم از max232 برای پروگرام جواب بگیرم.البته چند تا سوال هست که یکی یکی مطرح میکنم :

1:من از شماتیک زیر برای پروگرام استفاده کردم.میخاستم بدونم آیا مقادیر مقاومتهای بیس و کلکتور ترانزیستورها مناسب هستند؟؟؟؟اصلا آیا ترانزیستور مورد استفاده مناسب هست ؟؟؟؟اصلا آیا شماتیک درست هست یا نه؟؟؟

You can see links before reply

2:آیا به هنگام پروگرام کردن برای اولین بار بایستی حتما باید کریستال به میکرو متصل باشه؟؟؟آیا میشه از کریستال داخلی میکرو به هنگام پروگرام استفاده کرد؟؟؟؟

3: آیا راهی هست که مطمئن بشم میکرو به هنگام لحیم کاری نسوخته؟؟؟البه بجز پروگرام

M3R
21-04-2012, 15:16
سلام بر همه.خب متاسفانه من فعلا نتونستم از max232 برای پروگرام جواب بگیرم.البته چند تا سوال هست که یکی یکی مطرح میکنم :

1:من از شماتیک زیر برای پروگرام استفاده کردم.میخاستم بدونم آیا مقادیر مقاومتهای بیس و کلکتور ترانزیستورها مناسب هستند؟؟؟؟اصلا آیا ترانزیستور مورد استفاده مناسب هست ؟؟؟؟اصلا آیا شماتیک درست هست یا نه؟؟؟

2:آیا به هنگام پروگرام کردن برای اولین بار بایستی حتما باید کریستال به میکرو متصل باشه؟؟؟آیا میشه از کریستال داخلی میکرو به هنگام پروگرام استفاده کرد؟؟؟؟

3: آیا راهی هست که مطمئن بشم میکرو به هنگام لحیم کاری نسوخته؟؟؟البه بجز پروگرام

سلام.
1-من از شماتیک زیر استفاده کردم و جواب گرفتم.
فقط به جای ترانزیستورهای تو نقشه از ترانزیستور c945 استفاده کردم و مقاومت روی بیس رو 10 کیلو گذاشتم.
پایه های آی سی هم دقیقا همینه که تو نقشه هست (با max232 یکیه!!)
فقط به جای خازن عدسی از الکترولیت بین 1 میکرو تا 22 میکرو استفاده کن.

2-من از هدر بورد استفاده میکنم و کریستال وصل بود حالا نمیدونم بدون کریستال کار میکنه یا نه!!

3-نمیدونم