PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آندروید

r_babazadeh
12-04-2012, 00:43
درود
از دوستان کسی رو ارم آندروید نصب کرده
من یه بورد 6410 دارم که تو دی وی دیش آندروید هم داره ولی نمیدونم چطور میشه روش پورت کرد

r_babazadeh
16-04-2012, 18:26
دوستان ارم کار کسی آندروید نصب نکرده:sa:

Division
16-04-2012, 19:55
سلام

من نصب کردم ولی روی ۲۴۴۰ اگه به دردت میخوره بگم چطوری نصبش کردم ..
روی برد من زیاد جالب نبود چون میزان رم من ۶۴ هست و حداقل باید رم ۱۲۸ داشته باشی تا سرعتش قابل قبول باشه ...

modj.ir
16-04-2012, 23:03
روش نصب همون روش نصب ویندوز ce هست. بهتر از 2440 کار می کنه چون شتابدهنده opengl هم داره.

Division
16-04-2012, 23:38
روش نصب همون روش نصب ویندوز ce هست
شبیه که نه خب یکم تفاوت داره .
چون اندروید لینوکس هست و فایل هاش رو باید بشناسن و از طریق بوت لودر اون بخش های خاص روی nand آپلود کنن تا بوت بشه .

esisafa
16-04-2012, 23:43
به نظر شما چرا با اینکه سرعت گوشی ها و تبلت ها در حد کامپیوترهای پنتیوم 3 و 4 رسیده ولی هنوز سیستم عاملشون رو باید فلش کرد و قابلیت نصب خودکار سیستم عامل مثل کامپیوتر ندارن و هنوز به طور کامل وابسته به کامپیوتر هستن.

مثلا فکر کنید که یک سی دی درایو رو به usb تبلت وصل کنید و سی دی لینوکس رو داخلش قرار بدین و شروع به نصب سیستم عامل از بوت تبلت کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر شما وقتش نشده که تبلت ها مستقل از کامپیوتر بشن.
اگه من شرکت گوشی های هوشمند و تبلت داشتم این کار رو میکردم. ( جانشین استیو جابز در ایران:mrgreen:)

modj.ir
17-04-2012, 00:14
روش نصب دقیقا همون روش هست. کلا توو 6410 روش نصب دقیقا یک شکل هست.
سرعت گوشی ها و ... مدیون این هست که قرار نیست مثل کامپیوتر هر چیزی بهشون وصل بشه و اصطلاحا سخت افزار عوض بشه.
درست مثل یک کنسول بازی که گیم روی اون سریعتر از پی سی که گیم برای سخت افزار مختلف و هماهنگ شدن باهاش نوشته میشه کار می کنه.
مثل گوشی های مسخره و احمقانه اپل که چون بر خلاف تمام سیستم عامل های دیگه گوشی ها فقط برای یک سخت افزار مشخص نوشته شده، سریعتر از مثلا one x 4 هسته ای عمل میکنه ! کاری که مایکروسافت هم مجبور شد ویندوز فون رو برای یک سخت افزار مشخص بنویسه !

r_babazadeh
17-04-2012, 13:21
سلام

من نصب کردم ولی روی ۲۴۴۰ اگه به دردت میخوره بگم چطوری نصبش کردم ..
روی برد من زیاد جالب نبود چون میزان رم من ۶۴ هست و حداقل باید رم ۱۲۸ داشته باشی تا سرعتش قابل قبول باشه ...
ممنون میشم راه نمایی کنید

Division
17-04-2012, 17:14
ممنون میشم راه نمایی کنید

بهتره این عزیزی که حرف پایینی رو زده روش نصب رو توضیح بده تا همه فیض ببریم :sa:

روش نصب دقیقا همون روش هست. کلا توو 6410 روش نصب دقیقا یک شکل هست.

modj.ir
17-04-2012, 21:35
خوب چرا دعوا می کنین :D !!?
روش خلاصه بدون توضیحات اضافی این هست :
برای این کار با برنامه مربوطه یک کارت حافظه رو فورمت می کنین. فایلهای هر سیستمی که مورد نظرتون هست رو روی اون میریزین. فایل ini مربوطه رو کپی می کنین. کارت حافظه رو داخل سیستم می گذارین و دکمه مخالف دکمه روشن خاموش رو روی وضعیت تغییر حافظه قرار می دین ! روشن می کنین و دستگاه همه کارها رو خودش انجام میده ! ( خیلی از مکافات های 2440 دور زده شده ! )
هیچ کس متوجه نشد ؟ می دونم :D بد نوشتم. تا آخر شب با عکس و توضیحات روش رو کامل می گذارم. الان نهار بخورم، قبل از شام حتما انجام میدم

modj.ir
17-04-2012, 22:10
اما روش:
سعی کنین تمام فایلها و برنامه هایی که استفاده می کنین، مربوطه به یک تاریخ زمانی باشه. یعنی این شرکت هر از گاهی نسخه جدیدی با امکانات جدیدتری از سیستم عامل ها رو برای بردها می ده، همه فایلهای رو یک جا بگیرین. نه اینکه بخشی رو از تاریخ قبلی بخشی رو از جدید ها استفاده کنین، درسته که اکثرا همه فایلها با هم آپدیت نمیشن و خیلی وقتها نسخه های قبلی روی جدید ها هم کار میکنن، اما خیلی وقتها هم می تونه براتون دردسر ساز بشه.
بهتره برای شروع کار فعلا از همه فایلهایی که توو2 DVD همراه دستگاه هست استفاده کنین.

توو یکی از dvd ها دایرکتوری ای به اسم TOOLS هست، داخل اون فایلی به اسم SD-Flasher.exe هست، اون رو به حایی مثل دستکتاپ منتقل کنین. DVD دیگه که شامل superboot-20xxxxxx.bin و image ها هست رو داخل دستگاه قرار بدین.
sd-flasher رو اجرا کنین . توو قسمت image file to fuse اسم و مسیر فایل superboot رو بدین.
دکمه scan رو بزنین تا کارت حافظه شما که مسلما الان باید توو کارت خوان به PC وصل باشه رو پیدا کنه. و اون رو انتخاب کنین
حالا دکمه FUSE رو بزنین. باید superboot به کارت حافظه منتقل شه و پیغام نوشته شده رو بخونین تا از موفقیت عملیات مطمئن شین. اگر عملیات موفقیت آمیز نبود با دکمه relayout مجدد کارت حافظه رو فورمت کنینو عملیات بالا رو تکرار کنین تا وقتی که همه کارها موفقیت آمیز باشه. به لطف فیلتر بودن تمام سایتهای آپلود عکس فعلا عکسی ضمیمه نمی کنم تا وقتی که واقعا بدونم چیزی مورد نیاز هست و اون رو ضمیمه پست کنم.

modj.ir
17-04-2012, 22:32
خوب حالا برنامه قبلی رو ببندین. داخل کارت حافظه یک دایرکتوری به اسم images ایجاد کنین . بسته به سیستم عاملی که می خواین نصب کنین یکی از دایرکتوری ها رو داخل images کپی کنین. البته این که می گم یکی رو کپی کنین به خاطر این هست که شاید از حافظه های 1 یا 2 گیگی استفاده می کنین ولی اگر کارت حافظه جا داره یک بار کل image ها رو منتقل کنین و خودتون رو راحت کنین.

توو همین dvd ، آخرین دایرکتوری که یک اسم چینی داره و پر هست از زیر دایرکتوری هایی با فایلهای ini رو باز کنین.
رم دستگاه و نمایشگری که روی اون دار رو می دونین. بسته به سیستم عاملی که مد نظرتون هست و این 2 پارامتر، ini داخل یکی از دایرکتوری ها رو به دایرکتوری images کارت حافظه منتقل کنین . یعنی الان برای مثال اگر رم دستگاهتون 256مگ هست و نمایشگر 4.3 اینچی داره و ویندوز انگلیسی ce رو می خواین نصب کنین، میرین از دایرکتوری CE-RAM256-N43-en فایل ini داخلش رو کپی میکنین توو images

پس کارت حافظه شما داخلش فقط یک دایرکتوری هست به اسم images که وقتی داخل اون میرین فایلی به اسم FriendlyARM.ini و حداقل یک دایرکتوری به اسم WindowsCE6 وجود داره.

حالا کارت رو از pc جدا می کنین و داخل دستکاه قرار میدین و دکمه sdboot-nand رو روی sdboot می گذارین. با روشن کردن دستگاه اصولا اگر مرحله ای تا الان دارای مشکل نباشه، صوت های آرامش بخضی از دستگاه می شنوین و بعد از 30 ثانیه اینها هست که صوت های اصلی نشان پروگرم شدن کامل از سیستم شنیده میشه !
دستگاه رو خاموش کنین، کارت حافظه رو در بیارنی. s2 رو به وضعیت عادی برگردونین و از سیستم عامل جدید استفاده کنین

modj.ir
17-04-2012, 22:49
یادم رفت بگم که همه روشهای دیگه پروگرام کردن یک میکروکنترلر که توو سری s3c6410 هست هنوز هم کار میکنن. یعنی چه با استفاده از j link و چه روشی مشابه 2440 و ...
کلا بوت لودر هایی که از کارت حافظه می خونن داره مد میشه.

r_babazadeh
18-04-2012, 12:16
درود
بورد من FriendlyARM نیست و مال شرکت دیگه ایه FriendlyARM رو تو ایران خیلی گرون میدن در صورتی که امکاناتش هم از بورد من کمتره
بورد من ال سی دیش 7 اینچه تو ایمیجاش تو قسمت 7 اینچ دایرکتوری آندرویدش دایرکتوری های زیر رو داره

Android-2.0
> Android-2.0_TQ6410_V0.1.tar.bz2
filesystem
> TQ6410_android_fs_V0.1.tar.bz2
image
> TQ6410_android_fs_V0.1.tar.bz2
> zImage_android_A70_V0.1.bin
Kenrel
> linux-2.6.29_android_V0.1.tar.bz2

حجم اون فایل bin در حدود 2 مگه ولی بقیه فایلها بالای 30 مگ هستند

راستی با dnw نمیشه از طریق usb نصب کرد؟

Division
18-04-2012, 12:38
راستی با dnw نمیشه از طریق usb نصب کرد؟
من این روش رو می خواستم توضیح بدم فقط منتظرم ببنیم دوستمون بالاخره میتونن شما رو در نصب اندروید راهنمایی کنن یا نه ....

modj.ir
18-04-2012, 23:08
division جان الان دقیقا گل که لگد نکردم بعد از این همه تایپ :D !!! طریقه نصب همه منجمله آندروید رو گفتم !!

بابازاده عزیز فکر کنم اون فایلها که اسم آوردین سورس ها باشه نه فایلهایی که بعد از کامپایل و برای نصب هستن، اون یکی دی وی دی ( اکر داره ) رو بگریدن ، احتمالا ایمیج ها اونجا باشن یا سایت بردتون رو بگردین ببینین برای دانلود چیزی داده یا نه.
نکته جالب اینه که برای من دقیقا برعکس برد های فریندلی خیلی ارزون تر از بقیه برد ها بودن و 100 البته چون اکثرا با اینها شروع کردن، کمی توضیحات رو برای اینها راختتر پیدا می کنین توو اینترنت.

روش نصب با dnw هم که گفتم شدنی هست و تقریبا شبیه به 2440 هست اما این یکی روش اونقدر آسونتر هست که dnw رو پیشنهاد نمی دم ( فقط محض آسونی ! نه اینکه فرقی کنن در نتیجه )

r_babazadeh
20-04-2012, 01:43
ممنون
dvd دیگه ای همراهش نبود سایتشم که به زبون کشور دوست و برادره باید بزنم تو کار گوگل ترانسلیت
راستی شما از کجا بوردتونو گرفتید
اگر اینا سورس باشند چطور میشه اینارو کامپایل کرد؟

modj.ir
20-04-2012, 21:17
You can see links before reply
فکر کنم بی مشکل روی سیستم شما هم نصب بشن ! تستش معمولا زیاد دچار مشکل نمیکنه. منتهی سعی کنین اول از جایی که خریدین بپرسین ببینین ندارن رام ها رو. چون اگر این جواب نده رامی ندارین که برگردونین به اصلیه !