PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تبادل اطلاعات با میکروکنترلر تحت پروتکل اینترنت

mostafa-plc
11-04-2012, 20:11
سلام به همه دوستان.

در اين تاپيك قراره دوست عزيزمون آقا افشين به آموزش تبادل اطلاعات با میکروکنترلر تحت پروتکل اینترنت بپردازن و البته نه اينطوري كه فقط ايشون بگنو ما هم بشنويم، بنوبه خودش هركي كمك كنه.
اين تاپيك در اين بخش ايجاد شد چون قراره ميكرويي كه استفاده ميكنيم arm باشه.

يا علي، آقا افشين بسم الله...

Division
11-04-2012, 22:44
فقط یه موضوع رو بگم برم سر کارم اونم اینکه این روش انتقال اطلاعات رو میشه با هر میکرویی انجام داد و منحصرا مخصوص آرم نیست .
بعدشم این پروژه از دو قسمت تشکیل میشه یه قستمش برنامه نویسی تحت وب هست یه قسمت دیگه طراحی مدار و برنامه نویسی میکرو که الکترونیک حساب میشه .
من اول بخش وب رو میگم .
یه چیزی از من داشته باشین : برنامه نویسی تحت وب با طراحی وبسایت خیلی فرق می کنه اولی سخته (به شدت سلول خاکستری باید فدا کنید البته نه تو این پروژه, کلا عرض کردم) دومی آسون .

خب میریم سر اصل مطلب :

آموزش بخش اول

خب کار خیلی آسونه من از زبان php استفاده کردم که نرم افزار خاصی برای نوشتنش نمیخواد همین نت پد یا نهایتش ++np رو دانلود کنید و نصبش کنید و تو محیط یکیشون شروع کنید به نوشتن کد های زیر :

<?php
if (isset($_GET['data']))
{
echo $_GET['data'];
}
else
die ('Variable is not initialized');
?>

و اما توضیحات : خط اول مقدار دهی متغییر رو بررسی می کنه که اگه مقداردهی شده بشه مقدارش رو روی صفحه نشون میده اگر هم مقداردهی نشه میاد یوزر رو با تابع die ریجکت میکنه و یه پیغام (Variable is not initialized) بتون نشده میده .
خب تو این چند خط هر چی رو که از طریق متد get ارسال بکنیدمرورگر بتون نشون میده .

ولی چطوری مقدار بفرستیم شما این برنامه کوتاه رو تو یه فایل با پسوند .php ذخیره کنید (مثلا file.php) بعدش اگه توی کامپیوترتون لوکال رو نصب داری (لوکال مجموعه نرم افزار های وب سرور هست که می تونید از این آدرس (You can see links before reply) بگیرید و نصبشون کنید (آموزش نصب و نحوه استفادش میوفته به گردن گوگل جان !)) که منتقل کنید تو دایرکتوری مورد نظرتون و بعدشم از طریق مرورگر بش نگاه می کنی اگر لوکال رو نصب ندارد باید ببرید و توی سرور واقعی تستش کنید به این صورت که در دایرکتوری public_html هاست خودتون آپلود می کنیدش بعد از طریق مرورگر بش نگاه می کنید مثلا به صورت زیر

You can see links before reply

به محض اینکه این آدرس رو توی مرورگتون وارد کردین (البته حواستون باشه که أدرس siteshoma.com مربوط به دامین یا دایرکتوری لوکال خودتون میشه ها!) این آدرس توی مرورگرتون میاد متغییر data رو مقدار دهی می کنه 123456 الان هر مقداری بدین اون رو چاپ می کنه (برمی گردونه) اگرم مقدار ندیدن یه عبارت خاص رو نشون میده که این یعنی متغییر مقدار دهی نشده مثلا به صورت زیر :

خب تا اینجای کار تونستیم که اطلاعات از طریق بستر اینترنت به سرور (یا واقعی یا محلی) ارسال کنیم الان نوبت اینه که اطلاعات ارسالی رو یه جایی ذخیره کنیم . که اسم این یه جا پایگاه داده هست . اون وقت هست که به طراحی و برنامه نویسی که انجام میدین میشه گفت طراحی دینامیک .

برا جلسه اول کافی بقیه رو فردا میزام فقط خواهشا تاپیک رو شلوغ نکنید تا یه مرجع خوب بتونیم آماده کنیم هان داشت یادم می رفت کپی رایتم آزاده هر بلایی که دلتون می خواد میتونید سر آموزش ها بیارین :mrgreen:

ma-bah
11-04-2012, 22:59
خیلی خوبه اگر ادامه بدید من حتما حتما از این تاپیک خیلی چیزا یاد می گیرم انشاله ... آخه من از اترنت چیزی سر در نمی یارم ..

Division
12-04-2012, 22:44
آموزش بخش دوم

خب این جلسه من میرم سراغ پایگاه داده و نحوه ایجاد و اتصال بش .
من فرض می کنم شما براحتی تونستین نرم افزار وب سرور wamp دانلود و نصب کنید فقط موقع نصب مرورگر پیش فرض اگه موزیلا رو نصب دارین اون رو معرفی کنید چون دردسرش کمه. (بعد از نصب حتما ری استات کنید سیستمتون رو)
در ضمن برداشتم اینه که سیستم عامل خوانندگان این مطلب جز محصولات عمو بیل هست:(
آدرس وب سرور میشه این آدرس :

دایرکتوری public_html میشه مسیر زیر توی ویندوز : (البته به شرطی که موقع نصب, آدرس پیش فرض محل نصب رو تغییر نداده باشین)

c:/wamp/www

بعد از اینکه سیستمتون بالا اومد نرم افزار رو اجرا کنید که نهایتش یه آیکون کوچولویی میاد در کنار ساعت سیستمتون ظاهر میشه که اگه روش کلیک کنید یه منویی باز میشه که گزینه online (یا یه همچین چیزی دقیق یادم نیست چون رو سیستمم لینوکس دارم فقط) رو بزنید تا سرور محلی آنلاین بشه که اگه مشکلی پیش نیاد رنگ آیکونه سبز میشه (اگه خودش سبز بود دیگه این مرحله رو انجامش ندین و ازش رد بشین)

دوباره همون منو رو باز کنید یه گزینه ای هست به نام phpmyadmin اون رو انتخاب کنید که با انتخابش مرورگرتون اتوماتیک باز میشه و صفحه پایگاه داده میاد بالا یه چیزی شبیه این :

خب روی گزینه Database (اون بالاست) کلیلک کنید و یه اسم برای پایگاه داده انتخاب کنید (اختیاری هست مثلا amir ) و گزینه create رو بزنید تا پایگاه داده ایجاد بشه .

اگه دقت کنید این پایگاه داده سمت چپ ظاهر میشه روش کلیک کنید . در تب structure یه نام برای یه جدول انتخاب کنید مثلا t1 بعدش گزینه Number of columns رو وارد کنید ۱ و کلید go رو کلیک کنید .
یه پنچره ای باز میشه که توش یه عالمه گزینه وجود داره که بعضی هاش رو باید تنظیم کنیم :
اول برید سروقت گزینه Column و یه اسم دیگه برای ستون پایگاه داده انتخاب کنید مثلا d1 بعدش گزینه Type و از منوی کشویی varchare رو انتخاب کنید بعدش گزینه Length/Values رو بزنید ۲۰ در نهایت بیاین آخر لیست و گزینه سیو رو کلیک کنید تا جدول t1 ساخته بشه .
اگر همه چی رو درست انجام داده باشین باید این عکس رو بتونید ببینید :

خب تا اینجا تونستیم پایگاه داده رو ایجاد کنیم
برا امروز کفایت می کنه یجورایی امروز خیلی خسته بودم آخه شرمنده ... cry::
اینم بگم که اینقدر بحث گسترده هست که آدم نمیتونه همه مطالب رو بگه (جای کار خیلی داره) فردا هم نحوه برنامه نویسی برای اتصال و ذخیره و فراخوانی اطلاعات از پایگاه داده رو بتون میگم .

پیروز باشید :wink:

lpln852
13-04-2012, 13:15
میشه توضیح بدید چطور میشه بین یه برنامه که تو c# نوشتم و یه سایت که با php نوشته شده ارتیاط برقرار کرد ؟؟
اصلا همچین چیزی میشه ؟؟

Division
13-04-2012, 14:35
میشه توضیح بدید چطور میشه بین یه برنامه که تو c# نوشتم و یه سایت که با php نوشته شده ارتیاط برقرار کرد ؟؟
اصلا همچین چیزی میشه ؟؟

شدنش که حتما میشه ولی متاسفانه من سی شارپ اصلا کار نکردم (یه جورایی با محصولات مایکروسافت مشکل دارم اساسی)
اگر بتونی یه لینک متصل بشی تو برنامت مثلا بتونی به سایتی لینک کنی اون وقت من بگم چیکار کن (فقط این کار رو انجام بدین حله مشکلی برات پیش نمیاد) .

آموزش بخش سوم رو امشب میزارم ... :mrgreen:

sigma-mx
13-04-2012, 14:53
یه جورایی با محصولات مایکروسافت مشکل دارم اساسی
مهندس دمت گرم . حرف دل منو زدی ! حالم از این مایکرو سافت با محتویاتش بهم میخوره . حتی از سی شارپش .... با منابعی که از وب دیدم همشون تکنولوژیهای دزدی هستن ..!! :x

ضمنا از بابت آموزش ممنون .. من قبلا این پروژه رو پیاده کردم و ازش عالی جواب گرفتم ..

lpln852
13-04-2012, 16:26
شدنش که حتما میشه ولی متاسفانه من سی شارپ اصلا کار نکردم (یه جورایی با محصولات مایکروسافت مشکل دارم اساسی)
اگر بتونی یه لینک متصل بشی تو برنامت مثلا بتونی به سایتی لینک کنی اون وقت من بگم چیکار کن (فقط این کار رو انجام بدین حله مشکلی برات پیش نمیاد) .

آموزش بخش سوم رو امشب میزارم ... :mrgreen:

شما چیو پیشنهاد میکنید که باهاش برنامه بنویسیم ؟؟

lpln852
13-04-2012, 18:10
ببخشید میشه لطق کنید و سورس سامانه دماسنج آنلاين (You can see links before reply) رو بزارید ؟؟

Division
13-04-2012, 22:01
ببخشید میشه لطق کنید و سورس سامانه دماسنج آنلاين (You can see links before reply) رو بزارید ؟؟
امروز جمعه هست بتون قول میدم روز دوشنبه هفته آینده(سه روز دیگه) سایت ما میاد بالا سورس به همراه کلی توضیحات (چون بدون توضیحات اصلا نمیتونی راش بندازی) رو از اونجا بگیر . یه کوچولو دیگه صبر کنی عوضش به گلستان میرسی :mrgreen: .
من قول دادم و سر قولم هستم . :wink:

شما چیو پیشنهاد میکنید که باهاش برنامه بنویسیم ؟؟ شما یه لطفی کن فکر کنم موضع پروژه شما فرق میکنه پس یه تاپیک دیگه ایجاد کن و توضیحات کامل بده تا اگه کاری از دستم بربیاد برات انجام بدم :wink:

مهندس دمت گرم . حرف دل منو زدی ! حالم از این مایکرو سافت با محتویاتش بهم میخورهوالا محصولاتش همچین بدم نیستن فقط سیاست کاریش برام عذاب آور هست منظورم هم عمو بیل و خدابیامرز دایی جابز هست .
فقط به تکنولوژی هایی که توش پیشتازن علاقه دارم که به صورت اخبار بشنوم و ببینم که چیکار می کنن همین :018:
من ویندوز رو فقط تو شبیه ساز دارم چون برخی برخی برنامه ها هستن که بم اجازه نمیدن که این وابستگی به ویندوز رو بزارم کنار (تقریبا برای اکثر برنامه هام مشابه پیدا کردم در حد المپیک :o (خسته شدم از بس نسخه کرک شده استفاده کردم دیگه بسه:())
این موضوع رو دوستان لطف کنن تو این بحث ادامه ندن (اگه خیلی مشتاقین بحث جدید ایجاد کنید)

Division
13-04-2012, 23:12
آموزش بخش سوم

خب این جلسه قراره برنامه اتصال به پایگاه داده رو بنوسیم . از اسمش نترسین هیچی نیست سه سوته اوستا میشین :018:
من فایلی رو که در بخش اول آموزش ایجاد کردیم رفته رفته تکمیلش می کنم و فرض می کنم اسم این فایل : file.php هست .
به منظور اتصال به پایگاه داده ای که تو آموزش مرحله دوم ساختیم این خطوط رو در فایلی که ساختین قرار بدین :

<?php
if (isset($_GET['data']))
{
$data = $_GET['data'];
//--------Connect to Database----------
$db_server = 'localhost';
$db_user = 'root';
$db_password = '';
$db_name = 'amir';

$handle = mysql_connect($db_server,$db_user,$db_password);
mysql_query("SET character_set_results=utf8 , character_set_client=utf8 , character_set_connection=utf8 , character_set_database=utf8 , character_set_server=utf8",$handle);
if (!$handle)
{
mysql_close($handle);
return 'Database is unavailable: '.mysql_error();
}
$db = mysql_select_db($db_name);
if (!$db)
{
mysql_close($handle);
return 'Could not select database !';
}
//----------Insert Data--------------
$query ="SELECT * FROM t1";
$result = mysql_query($query,$handle);
while($row = mysql_fetch_array($result))
$d1 = $row["d1"];
if(!isset($d1))
{
$query = "INSERT INTO t1 (d1) VALUES ('$data')";
mysql_close($handle);
echo 'Information was successfully stored';
}
else
{
$query ="UPDATE t1 SET d1='$data'";
mysql_close($handle);
echo 'Information was successfully stored';
}
}
else
die ('Variable is not initialized');
?>

از یکمی طولانی بودن برنامه که نترسیدین؟ نه نترسین هیچی نداره همش داستانه :o
تو این برنامه بعد از اینکه دیتا رو میگیره اول بررسی می کنه که آیا مقداردهی شده یا نه اگر مقدار بشه به پایگاه دادمون متصل میشه (فقط من مشخصات پایگاه داده ای رو که در لوکال با نرم افزار wamp ایجاد کردم رو دادم) بعد از اتصال بررسی می کنه آیا متغییر تعریف شده در جدول t1 مقدار دهی اولیه شده یا نه اگر مقدار دهی نشده باشه با دستور INSERT اطلاعات رو ذخیره می کنه در متغییر d1 و اگر مقداردهی اولیه شده باشه مقدار قبلی رو پاک و مقدار جدید رو با دستور UPDATE بارگذاری می کنه .

آدرس تست این خواهد بود :

localhost/file.php?data=91
که در این آدرس اگر دقت کنید (در آموزش بخش اول بحث شد) متغییر data مقداردهی میشه ۹۱ که می تونید هر مقداری رو بش بدید .
برای تست اینکه آیا مقدار ارسال به صورت صحیح در پایگاه داده ذخیره میشه یا نه از روش بیان شده در آموزش دوم به صفحه پایگاه داده برین و روی پایگاه مورد نظر (که ما به صورت فرضی amir تعریف کردیم) کلیک کنید و بعدشم روی جدول t1 کلیک کنید تا مقدار ذخیره شده برای متغییر d1 رو بتونید ببنید .

هر باری که از طریق آدرس داده شده اطلاعات جدید میفرستید میتونید ببنید که اطلاعات قبلی پاک میشه و اطلاعات جدید در پایگاه داده بارگذاری میشه .

از این جاش به بعد بسته به سلیقه خودتون میتونید پسورد شبکه تعریف کنید (چون در برنامه ای ما نوشتیم هر کسی میتونه اطلاعات بفرسته و اطلاعات امنیت نداره) و یه سری موارد امنیتی هم باید به برنامه اضافه بشه که بحث در این مورد در این تاپیک نمیشه کرد .

زبان php خیلی قدرتمند هست و قدرتش به اینه که علاوه بر ساختار بی نظیری و شی گرایی که داره به هیچ پلتفرمی هم وابسته نیست (ویندوز یا مک یا لینوکس یا ...) و روی هر سخت افزاری میشه اجراش کرد اگه تو این زبان برنامه نویسی حرفه ای باشید میتونید برای arm هم برنامه نویسی کنید . من برنامه هایی رو برای arm9 تحت برد mini2440 با همین زبان php نوشته بودم که میتونید تاپیکش رو تو این انجمن پیدا کنید (چون یادمه نتایج رو منتشر کرده بودم)

یه جلسه دیگه آموزش داریم اونم میمونه برای فردا ...

سربلند باشید :wink:

mostafa-plc
13-04-2012, 23:42
آقا افشين ببخشيد يه سوال!! نميشه از ديتا بيس sql server استفاده كنيد؟ آخه اين Local كه گفتيد حجمش بالاس نميتونم دانلود كنم:(:( ولي sql server رو نصب دارم، راه داره اونو دانلود نكنيم؟ ميشه بگيد بخشاش چيه جدا جدا دانلود كنيم؟ مرسييي از توضيحاتت:wink:

behnam6500
14-04-2012, 00:27
مهندس دمت گرم . حرف دل منو زدی ! حالم از این مایکرو سافت با محتویاتش بهم میخوره . حتی از سی شارپش .... با منابعی که از وب دیدم همشون تکنولوژیهای دزدی هستن ..!! :x

ضمنا از بابت آموزش ممنون .. من قبلا این پروژه رو پیاده کردم و ازش عالی جواب گرفتم ..

قصد منحرف کردن تاپیک رو ندارم! ولی محصولاتی نظیر php در مقابل محصولات مایکروسافت نظیر فریم وورک دات نت، مثل یه لنج میمونه در مقابل یه ناو! (مثال بهتر نداشتم!)

Division
14-04-2012, 01:06
قصد منحرف کردن تاپیک رو ندارم! ولی محصولاتی نظیر php در مقابل محصولات مایکروسافت نظیر فریم وورک دات نت، مثل یه لنج میمونه در مقابل یه ناو! (مثال بهتر نداشتم!) من دیوانه این تیپ مباحثم که حسابی بزنم رو خط تخصصی و یه جواب درست و درمون بتون بدم ولی حیف که اینجا جاش نیست و منم تو این انجمن تحت هیچ شرایطی بحث در این مورد رو مطرح نمی کنم چون میدونم خیلی ها هستن که تخصص ندارن و میان همین جوری چیزی میگن نهایتش دعوا میشه پس خواهشا جرقه نزنین که بدجوری قاطی ام ها :x
تو یه انجمن دیگه تجربه اش رو داشتم هرکی ادعا داره بیاد تهران خودم دربست درخدمتشم که یه مناظره آتشین داشته باشیم در این مورد :mrgreen:

شما دست از مایکروسافت و محصولاتش بر ندارید ما هم می چسبیم به لینوکس و محصولاتش ۵ سال بعد ببینم کی ضرر می کنه :o

آقا افشين ببخشيد يه سوال!! نميشه از ديتا بيس sql server استفاده كنيد؟این نوع پایگاه داده محصول مایکروسافت هست و با زبان asp سایر محصولات برنامه نویسی مایکروسافت میشه بش متصل شد .
اگه بخواین ماژول ها رو جدا جدا دانلود و نصب کنید یه جورایی کارتون خیلی سخت میشه و من برای ویندوز راه حل ندارم (البته شاید بشه ها) اگه سیستمتون لینوکس باشه این ماژول ها رو باید دانلود کنید : apache - php - mysql - phpmyadmin

sadmonew
14-04-2012, 01:54
شما دست از مایکروسافت و محصولاتش بر ندارید ما هم می چسبیم به لینوکس و محصولاتش ۵ سال بعد ببینم کی ضرر می کنه :o
سلام مهندس عزيز:hi:
بابت مطالب مفيدتون ازتون بي اندازه ممنونم.
در مورد اين قسمت از صحبتتون كاملا با شما موافقم.
الان خودم كارهاي محاسباتي كه تو دانشگاه انجام ميدم، تو محيط سيستم عامل لينوكس( توزيع Cent-OS) هستش. البته ميدونم به بحث شما ارتباطي نداره .
خواستم درباره اهميت نرم افزاري هاي اپن-سورس مطلبي رو خدمت دستان عرض كرده باشم.
موفق باشيد.

ma-bah
14-04-2012, 03:10
سلام ... آقا حالا که این بحث پیش اومد بگید شما از کدوم توزیع لینوکس استفاده می کنید ؟؟؟؟

من خیلی دوست دارم کنار ویندوز ، لینوکسم امتحان کنم اما راسیتش می ترسم تا حالا با این سیستم عامل کار نکردم و .....

میشه این دو تا سیستم عامل رو کنار هم داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی زمان لازم هست که بخوام با محیط و نحوه ی کار با اون آشنا بشم ؟؟؟؟

esisafa
16-04-2012, 12:28
سلام دوستان
داریم از مطالب مفید استفاده میکنیم. دیگه چنگ و جدال برای چیه.
برای جنگ ویندوز و لینوکس یک تاپیک دیگه بزنیم

در ضمن در حال حاضر هر زبان جدیدی که ایجاد میشه باید مولتی پلتفرم باشه وگرنه به هیچ دردی نمیخوره. شما غیر این مثال بزنید. این جنگی هست که تموم شده. بحث سر قدرت یک زبانه. در سطح وب تمام زبانها از یک سطح قدرت برخوردارن و هیچ ادعایی در کار نیست. چون در سطح وب هر چی بنویسین از استاندارد های وب تبعیت میکنه.
مثلا html5 که میدونید چیه. همه در نهایت این میشن. وقتی این میشن که نمیشه از امکانات html5 بیشتر انتظار داشت
کاش مردم از لینوکس استفاده میکردن تا منم استفاده میکردم. اصلا مجانی بودنش لوسش کرده .10000 توزیع از لینوکس هست که تمرکز برنامه نویسا رو پراکنده کرده. اگه یک توزیع سازمان یافته داشت تا حالا از همه سبقت گرفته بود ولی هنوز در جا میزنه. شما برای خود لینوکس برنامه بنویسی برای کدوم توزیعش مینویسی؟؟؟؟؟؟ ولی برای ویندوز مینویسی چه؟؟؟؟؟؟
ماکروسافت محصولات express رو مجانی داده بیرون دیگه چه غمی هست

esisafa
16-04-2012, 13:12
اصلا همچین چیزی میشه ؟؟

بله شما میتونید با زبانهای visual studio با هر برنامه تحت وبی از طریق socks (املاشو یادم رفته) با برنامه های تحت وب ارتباط برقرار کنید. از امکانات خود زبان هست.

lpln852
16-04-2012, 18:05
امروز جمعه هست بتون قول میدم روز دوشنبه هفته آینده(سه روز دیگه) سایت ما میاد بالا سورس به همراه کلی توضیحات (چون بدون توضیحات اصلا نمیتونی راش بندازی) رو از اونجا بگیر . یه کوچولو دیگه صبر کنی عوضش به گلستان میرسی :mrgreen: .
من قول دادم و سر قولم هستم . :wink:
)

ممنون از زحمتایی که می کشید

ما منتظر هستیم :o:o

digitalsnake
17-04-2012, 02:38
خیلی ممنون از آموزش خوبتون. منتظر ادامه هستم.
یک سوال داشتم. برای استفاده از پروتکل اینترنت، استفاده از کروم میکرو پیشنهاد میشه؟(با توجه به قیمت و آسانی کار)

lpln852
18-04-2012, 15:32
چی شد پس
قرار بود 2شتبه یه سورس پروژه و توضیحات بزارید

Division
18-04-2012, 15:53
چی شد پس
قرار بود 2شتبه یه سورس پروژه و توضیحات بزارید

باور کند مشغله کاریم زیاد شده ولی رو توضحیاتش دارم کار می کنم تموم که شد شما رو باخبر می کنم .
آخرین مرحله آموزشی رو امشب ارسال می کنم علاقه مندان گوش به زنگ باشن :018:

Division
20-04-2012, 23:21
آموزش بخش آخر

ببخشید که دیر شد مثل همیشه مشغله کاری داشتم ...
خب میرم ادامه بدم ....

تا اینجای کار ما تونستیم اطلاعات ارسالی به شبکه رو توی پایگاه داده ذخیره کنیم الان کار زیادی نداریم فقط باید اطلاعات ذخیره شده رو از پایگاه داده بکشیم بیرون و نشون بدیم .

یه فایل جدید ایجاد کنید با پسوند .php مثلا به نام result.php و اون رو توی دایرکتوری www ومپ سرور ذخیره کنید .
برنامه زیر رو عینا توش کپی کنید و ذخیرش کنید :

<?php

//--------Connect to Database----------
$db_server = 'localhost';
$db_user = 'root';
$db_password = '';
$db_name = 'amir';

$handle = mysql_connect($db_server,$db_user,$db_password);
mysql_query("SET character_set_results=utf8 , character_set_client=utf8 , character_set_connection=utf8 , character_set_database=utf8 , character_set_server=utf8",$handle);
if (!$handle)
{
mysql_close($handle);
return 'Database is unavailable: '.mysql_error();
}
$db = mysql_select_db($db_name);
if (!$db)
{
mysql_close($handle);
return 'Could not select database !';
}
$query ="SELECT * FROM t1";
while($row = mysql_fetch_array($result))
$d1 = $row["d1"];

if(isset($d1))
echo "$d1";
?>

مشخصات پایگاه داده رو همون پایگاه داده ای که ساختیم دادم .
تو این برنامه که نوشته شد اطلاعات ذخیره شده در متغییر d1 واکشی شده و چاپ میشه .
مثل قبلی ها با مرورگرتون به آدرس لوکال این فایل نگاه کنید :

localhost/result.php
هر بار که این صفحه رو رفرش کنید آخرین اطلاعات بارگذاری شده توسط برنامه نوشته شده قبلی نشون داده میشه . کلا تا اینجا دوتا فایل ساختیم یکیش اطلاعات رو میگرفت و ذخیره میکرد یکی دیگه هم اطلاعات رو واکشی و نشون میداد .

خب از اینجا به بعد دیگه بستگی به سلیقه خودتان داره که با کدهای html-css-javascript به برنامه ای که نوشتین یه ظاهر درست و درمون بدین تا تجاری بشه .

برنامه ای که نوشته شد جنبه آموزشی داشت و به لحاظ امنیتی نواقصی رو داره اگه این برنامه رو به صورت واقعی استفاده کنید یه بچه مدرسه ای هم میتونه از طریق نقوذ دادن sql های مخرب خسارت جبران ناپذیری رو به mysql server وارد کنه

mostafa-plc
21-04-2012, 11:16
با سلام خدمت آقا افشين استاد گرامي:hi:
آقا خيليي ممنون از توضيحات روون و سادتون متاسفانه من كه فعلاً وقت نميكنم تست كنم:( ولي مطالب رو سيو كردم تا در اسرع وقت تستشون كنم.

آقا افشين شما كه زحمت كشيديد ميشه يه مثال ساده واسه ادامه كار كه نمايش گرافيكي هست هم بزنيد؟ مثلا با javascript مقدار متغيرمون رو تو يه iofield نشون بديم و با يه باتن مقدار يه متغير رو ست كنيم فقط روند كار رو ميخام بدونم به صورت عملي جزئياتش باشه مخش شبمون:0013:

خيليي ممنون از شما بابات وقتي كه گذاشتي ميدونم وقت نداشتن يعني چيي:(

lpln852
27-04-2012, 23:48
چقدر دیگه مونده که اون پروژه رو بزارید ؟؟

abbasamd
11-09-2013, 22:21
خیلی ممنون افشین جان اگه سورس برنامه رو هم بزاری ممنون میشیم:0013:

abbasamd
12-09-2013, 20:58
افشین جان خیلی ازت ممنونم من فایلها رو گذاشتم روی هاستم جواب گرفتم
یه سوال داشتم اگه بخوام به جای varchar از string استفاده کنم تو کد php کجا رو باید تغییر بدم اخه من توی php تازه کارم:sa:

sadeghjun
10-01-2014, 20:40
سلام
ممنون به خاطر آموزشتون
فایل های پروژه رو نمیذارید؟

1nafar
15-01-2014, 20:15
سلام
ممنون به خاطر آموزشتون
فایل های پروژه رو نمیذارید؟
سلام
توصیحات کامل هست و شما خودتون باید فایل های مورد نیاز ایجاد کنید ( یک فایل txt بسازید و نام و پسوندش رو تغییر بدید . ) .