PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عجب چیزیه این lpc1768

hesam1
11-04-2012, 00:14
سلام
مدتی قبل یه برد LPC1768 تهیه کردم و شروع کردم به کار با اون هدفم هم افزایش سرعت دسترسی به LCD N96 بود چون تا قبل اون با صرف هفته ها وقت توابع موجود رو از لحاظ سرعت و مشکلاتش تا حد زیادی بهینه کرده بودم تا روی AVR به حداکثر سرعت برسم که برای این کار فرکانس رو هم تا 20MHz برده بودم ولی بازم برای ظاهر شدن یه عکس به حدود 500 میلی ثانیه زمان نیاز داشت اما وقتی تونستم همون الگوریتم رو روی CORTEX-M3 (LPC1768 پیاده کنم (البته با سخت افزار بهینه طراحی خودم) با کمال تعجب با فرکانس 12MHz به سرعتی دست پیدا کردم که AVR برای اون به 35 تا 50 MHZ با بهینه ترین الگوریتم ها نیاز داشت که با افزایش تدریجی فرکانس با PLL وقتی به 53MHz رسیدم (بالاترین فرکانسی که LCD تحمل میکرد) LCD بیچاره داشت حدود 70 تا 75 فریم عکس رو از حافظه فلش در ثانیه نشون میداد.:baad:
البته جالبه بدونید من که در OVER CLOCK کردن پردازنده ها سری تو سرها دارم تونستم این پردازنده 100MHZ رو بصورت پایدار تا 165MHz ببرم:baad:(تو 170MHz بعد از چند لحظه هنگ میکرد)
به همه اونایی که به پردازش بیشتری با امکانات نسبتا ساده و ارزون نیار دارن توصیه میکنم حتما این موردو امتحان کنن.:wink:
از فرصت استفاده کنم هرجا هستید برای سلامتی امام زمان:125:

Aghaeifar
11-04-2012, 01:55
LCD بیچاره داشت حدود 70 تا 75 فریم عکس رو از حافظه فلش در ثانیه نشون میداد.:baad:

Oops
:018:

ma-bah
11-04-2012, 03:03
سلام
مدتی قبل یه برد LPC1768 تهیه کردم و شروع کردم به کار با اون هدفم هم افزایش سرعت دسترسی به LCD N96 بود چون تا قبل اون با صرف هفته ها وقت توابع موجود رو از لحاظ سرعت و مشکلاتش تا حد زیادی بهینه کرده بودم تا روی AVR به حداکثر سرعت برسم که برای این کار فرکانس رو هم تا 20MHz برده بودم ولی بازم برای ظاهر شدن یه عکس به حدود 500 میلی ثانیه زمان نیاز داشت اما وقتی تونستم همون الگوریتم رو روی CORTEX-M3 (LPC1768 پیاده کنم (البته با سخت افزار بهینه طراحی خودم) با کمال تعجب با فرکانس 12MHz به سرعتی دست پیدا کردم که AVR برای اون به 35 تا 50 MHZ با بهینه ترین الگوریتم ها نیاز داشت که با افزایش تدریجی فرکانس با PLL وقتی به 53MHz رسیدم (بالاترین فرکانسی که LCD تحمل میکرد) LCD بیچاره داشت حدود 70 تا 75 فریم عکس رو از حافظه فلش در ثانیه نشون میداد.:baad:
البته جالبه بدونید من که در OVER CLOCK کردن پردازنده ها سری تو سرها دارم تونستم این پردازنده 100MHZ رو بصورت پایدار تا 165MHz ببرم:baad:(تو 170MHz بعد از چند لحظه هنگ میکرد)
به همه اونایی که به پردازش بیشتری با امکانات نسبتا ساده و ارزون نیار دارن توصیه میکنم حتما این موردو امتحان کنن.:wink:
از فرصت استفاده کنم هرجا هستید برای سلامتی امام زمان:125:

خوب دوست من یه فیلم می گرفتی اینجا می زاشتی حالشو ببریم :wink:

hesam1
11-04-2012, 08:52
سلام
فیلمش چیز خواصی نیست فقط 2 تا عکس که روی هم مثل سایه دیده میشه.

Division
11-04-2012, 11:15
البته جالبه بدونید من که در OVER CLOCK کردن پردازنده ها سری تو سرها دارم تونستم این پردازنده 100MHZ رو بصورت پایدار تا 165MHz ببرم:baad:(تو 170MHz بعد از چند لحظه هنگ میکرد)عزیزم نهایت فرکانسی که هسته پردازشگر Cortex-m3 تو این تراشه میتونه باش کار کنه 100 مگاهرتز هست شما چطوری تونستین فرکانس ۱۶۵ مگاهرتز رو بش بدین ؟
فرکانس خروجی pll بعد تقسیم کننده cclkcfg حتما باید تو محدوده فرکانس کاری cpu باشه در غیر اینصورت تراشه کارنمی کنه .

اولش نمی خواستم چیزی بگم بعدش دیدم که ملت این همه مشتاق شدن گفتم جهنم میگم :(اگه بتونی جوابم رو بدی یه چایزه پیش من داری .... :018:

ma-bah
11-04-2012, 18:26
عزیزم نهایت فرکانسی که هسته پردازشگر Cortex-m3 تو این تراشه میتونه باش کار کنه 100 مگاهرتز هست شما چطوری تونستین فرکانس ۱۶۵ مگاهرتز رو بش بدین ؟
فرکانس خروجی pll بعد تقسیم کننده cclkcfg حتما باید تو محدوده فرکانس کاری cpu باشه در غیر اینصورت تراشه کارنمی کنه .

اولش نمی خواستم چیزی بگم بعدش دیدم که ملت این همه مشتاق شدن گفتم جهنم میگم :(اگه بتونی جوابم رو بدی یه چایزه پیش من داری .... :018:

گل پسر اون فرکانسی که 100 مگه فرکانس پایداری که اون شرکت برای ایسیش در نظر گرفته من خودم به شخصه این میکرو رو تا 150 تا برای مدت دو دقیقه بردم بالا و قشنگ هم کار می کرد اما یکم ترسیدم گفتم نکنه مشکلی پیش بیاد بردمش تا 125 که اونم حداقل یه نیم ساعتی داشت کار می کرد و هیچ مشکلی نداشت و نداره ... فقط یه چیزی هسته خوب کار می کنه اما بعضی از قسمت ها که حداکثر فرکانس مشخصی دارند تا درست کار کنند مثل adc باید حواست باشه فرکانس اون قسمت رو پایین بیاری ولی بازم میگم هسته با فرکانس بیشتر از 100 مگ مشکلی نداره ...

Division
11-04-2012, 19:14
گل پسر اون فرکانسی که 100 مگه فرکانس پایداری که اون شرکت برای ایسیش در نظر گرفته من خودم به شخصه این میکرو رو تا 150 تا برای مدت دو دقیقه بردم بالا و قشنگ هم کار می کرد اما یکم ترسیدم گفتم نکنه مشکلی پیش بیاد بردمش تا 125 که اونم حداقل یه نیم ساعتی داشت کار می کرد و هیچ مشکلی نداشت و نداره ...این قضیه امکان نداره درست باشه من استنادم به برگه های اطلاعاتی خود تراشه هست و تجربه ای که در زمینه راه اندازی میکروهای خانواده nxp دارم (اگه دلیل محکم بیاری و یا نتایج کارت رو مستند منتشر کنی من با کمال افتخار حرفم رو پس میگیرم)

بینید این تراشه برای فرکانس های بالای ۱۰۰ مگاهرتزی که به cpu داده میشه غیر قابل اعتماد هست حتی باوجود اینکه پردازنده اصلی بر بستر ahp طراحی شده ولی بازم نمیشه به این تیپ کانفیگ ها اعتماد کرد (حتی برای یه لحظه حالا چه برسه به چند دقیقه)
تو این سری که شما دارین حرفش رو میزنین تراشه دیگه ای به شماره lpc1769 وجود داره که دقیقا داره از هسته m3 استفاده می کنه اصلا میدونید چرا سازندش برای اون استثنا قائل شده و گفته ماکسیمم فرکانس میتونید تا ۱۲۰ مگ رو هم بش بدین خب آخه هسته که یکیه پس علت چیه ؟
من علت رو میگم چون طراحی داخلی و باس های ارتباطی که هسته روی اون بنا شده طوری طراحی شده که در ۲۰ مگ فرکانس بالای اور کلاک استیبل قبلی, مشکلی پیش نمیاد ما صحبتمون روی cortex-m3 نیست صحبت روی پلتفرمی هست که بر اساس این هسته طراحی شده (خواهشا دقت کنید!)

حرف شما مثل این میمونه که میای میگی که تو ماشینی که کارخونه ی سازندش اومده حداکثر سرعت رو زده ۲۵۰ کیلومتر در ساعت شما میای و با ۳۰۰ کیلومتر در ساعت میرونیش شاید بشه ولی کی تو این سرعت کنارت میشینه ؟ اصلا می تونی یه مسیر طولانی رو باش طی کنی ؟

خب پس قضیه روشنه :wink:

ma-bah
11-04-2012, 19:43
اصلا شما می دونید اورکلاک چه هست ؟؟؟؟؟ اصلا کاری به arm و سایر میکروکنترلرها نداریم ... تا حالا سی پی یو رو اورکلاک کردید ؟؟؟؟؟ cpu کامپیوترم مدلش e7400 هستش با فرکانس پایه ی 2.8 گیگاهرتز ولی با یه سری دست کاری با فن استوک خودش تا 3.2 گیگا هرتز بردم برای چند ساعت ....

تا حالا در مورد مسابقات بین المللی اورکلاک چیزی شنیدید ؟؟؟ هر دفعه یه تیم متخصص میاد یه رکورد جدید میزنه و ....
یه مدل بالاتر از سی پی یو ی من مدل e7500 هتسش که فرکانس پایه ی اون 2.93 گیگاهرتز هست حالا این دلیل نمیشه که چون کارخونه برای این فرکانس مدل 7500 را ارایه داده پس دیگه نشه 7400 رو اور کرد الا و بلا باید روی همون 2.8 کار کنه ...

اون فرکانس 100 مگ برای 1768 فرکانسی که اگر شما 7600 را توی یه کنترلر بذارید اون باید حتی برای چند سال بدون مشکل کار کنه یعنی اینقدر باید پایدار باشه اما برای کارای چند ساعته و چند روزه هم مشکلی پیش نمی یاد که بخوای 100 مگ رو به 120 مگ برسونی و از اون استفاه کنی ...

Division
11-04-2012, 20:00
اصلا شما می دونید اورکلاک چه هست ؟؟؟؟؟ اصلا کاری به arm و سایر میکروکنترلرها نداریم ... تا حالا سی پی یو رو اورکلاک کردید ؟؟؟؟؟ cpu کامپیوترم مدلش e7400 هستش با فرکانس پایه ی 2.8 گیگاهرتز ولی با یه سری دست کاری با فن استوک خودش تا 3.2 گیگا هرتز بردم برای چند ساعت ....
تا حالا در مورد مسابقات بین المللی اورکلاک چیزی شنیدید ؟؟؟ هر دفعه یه تیم متخصص میاد یه رکورد جدید میزنه و ....

دوست خوبم من هیچ ادعایی ندارم که :0013: شما اگه در زمینه اور کلاک اطلاعات زیادی دارین یه تاپیک بزنید درباره این نوع مسابقات بحث کنید تا من و بقیه کاربران استفاده کنیم (حداقلش اطلاعاتم زیاد میشه دیگه :o)

اون فرکانس 100 مگ برای 1768 فرکانسی که اگر شما 7600 را توی یه کنترلر بذارید اون باید حتی برای چند سال بدون مشکل کار کنه یعنی اینقدر باید پایدار باشه اما برای کارای چند ساعته و چند روزه هم مشکلی پیش نمی یاد که بخوای 100 مگ رو به 120 مگ برسونی و از اون استفاه کنی ...

من خودم تو میکروی 2378 یه بار فرکانسم بالا کشید (تقسیم کننده بعد PLL رو اشتباهی کانفیگ کردم) مدارم کار نکرد دیتا شیت رو بررسی کردم دیدم بله فرکانس غیر پایداری به تراشم دادم من بر اساس این تجربه اظهار نظر کردم .

یه مسئله دیگه اونم اینکه فکر کنم وقتی کاربران میان مثلا راه اندازی یه میکرو رو میپرسن یا میخونن پیش زمینه ذهنشون حالت پایدار هست نه حالت های خیلی خاص که به کارکردش هم اطمینانی نیست (چه برای یه ثانیه چه برای چند روز ...)

ولی خودمونیم مستندات نیاوردی ها !! اگه سند میاوردی باور کن حرفم رو پس میگرفتم و توی جزواتم موردی که شما دارین روش پافشاری می کنی رو یادداشت می کردم

دمت گرم که داری تلاش می کنی تا منو قانع کنی :o

ma-bah
11-04-2012, 20:59
آقا منم به خدا چیزی از اورکلاک بلد نیستم فقط چند بار در همون حد که گفتم انجام دادم ...

بازم میگم هسته ی میکرو از بقیه ی اجزای میکرو جداست این یعنی چه ؟؟

تو این میکرو یعنی 1768 کلاک اکثر بخشا از تقسیم کلاک هسته به 4 تامین میشه اینو که میدونید ؟؟؟ مثل عکس زیر که مربوط به فایل system_LPC17xx هستش . شما برای تغییر فرکانس هر بخش یا می تونی همین جا یعنی توی همین فایل قبل از کامپایل تغییرات مورد نظرت رو اعمال کنی یا انیکه توی برنامه از کد مربوطه استفاده کنی
You can see links before reply

حالا من اومدم یه بار میکرو را تا 125 مگ اور کردم هیچ مشکلی نداشت بعد تا 150 هم بردم بازم مشکلی نبود .. برنامم هم یه چشمک زن معمولی بود ...
بعد با همون فرکانس 150 مگ یه برنامه ی دیگه روش ریختم دیدم ای داد بیدا جواب نمی ده نکنه میکرو سوخته دیباگ کردم دیدم نه مشکلی نداره اما پس چرا جواب نمی ده یهو یادم افتاد که ADC حداکثر فرکانس خاص خودش رو داره آخه تو برنامه ی جدید از ADC استفاده کرده بودم فرکانس اون بخش رو پایین اوردم مشکل حل شد . در مورد mmc هم همین طور تا فرکانس 120 مگ خوب جواب می داد اما روی 135 که رفتم دیگه خبری نبود یادم افتاد که برای اینیشیالایز initialize رم sd باید فرکانس فکر کنم حدود 400 کیلوهرتز باشه در صورتی که افزایش فرکانس cpu و در نتیجه افزایش فرکانس بخش spi (طبق شکل بالا Cclk/4 ) فرکانس spi که بالاتر رفته بود رم initialize نمی شد .

اینا از تجربه کاری من با این میکرو بود حالا چه طوری اینا رو ثابت کنم نمی دونم .....

ها فهمیدم شما تو فایل system_LPC17xx اون عدد 100 را بکن 120 ... این کار باعث می شه فرکانس هسته بشه 120 مگ ... برنامه رو بریز روی میکرو بعد خودت تغییرش رو ببین .... حتی بهتره که با دیباگر ، دیباگ کنی ببینه فرکانس چند میشه ....

hesam1
11-04-2012, 23:20
سلام
بحث جنجالی شد!
من هم اون فرکانس رو با استفاده محض از CPU بدست آوردم و اینو میدونستم که اولا سیستم الان ممکنه تو پردازشهای حساس درست عمل نکنه و ثانیا سخت افزار های جانبی به OVER CLOCK خیلی حساستر هستن و باید با دقت بیشتری طراحی بشن.
ولی بازم داشتم یه متنی رو در مورد کد های ماشین Thumb-2 و الگوریتم کاری هسته های CORTEX-M3 میخوندم که واقعا به بهینه بودن اونا پی بردم طوری که قطعا 100MHz از این نوع هسته به مراتب قدرت پردازش بیشتری از 100MHz در هسته ARM-7 مثل LPC2378 داره و میتونم بگم LPC1768 حدود 1.5 برابر (یا شاید بیشتر) LPC2378 تو پردازشهای عمومی قویتره.(با فرکانس کاری استانداردشون)
این داکیومنت رو میزارم بخونید شاید من درست نفهمیده باشم.

altium
11-08-2012, 00:47
چرا هرچی برد برا lpc میزنم کار نمیکنه؟
برای 1768 و 2368 دو تا زدم تا به حال اما همشون میکروهاش هی داغ میکنه و دیگه از کار میافته؟!
واقعا قربون اتمل با اینکه دربو داغونه ( البته جای بحث داره) ولی با اشغال برد هم میتونی ازش جواب بگیری!

agape
15-08-2012, 11:58
خوب دایی جان - این فرمایشات شما درست ! ولی خوب مسائل اساسی که این اورکلاک زیاد به درد نمیخوره - اینه که ماکزیمم سرعت پاسخ دهی فلش هست ! بدون آور کلاک یعنی شما روی همون فرکانس کاری 72 مگاهرتز وقتی که کلاک واحد فلش رو بالا میبری (به صورت پیش فرض فکر کنم 1/3 هست) و وقتی اونو میذاری روی 1/1 دیگه اصلا کار نمیکنه ! حالا این اورکلاک چه فایده ای داره وقتی که نشه برنامه رو خوند ! فقط مگر این که برنامه روی رم باشه - که تست کردم ممکنه فقط حجم خیلی کمی میشه !

hesam1
16-08-2012, 03:59
سلام
من از رو فلش LPC1768 به این سرعت رسیدم اینم فقط تجربه شخصیمو نوشتم که البته به دلیلی نا معلوم بعدا نتونستم تا این حد بدون مشکل آور کلاک کنم اما چیزی که واضحه اینه که سیستم تا 120MHz بدون مشکل کار میکنه و 100MHz فقط فرکانس امن و تضمین شده IC هست البته اینم بگم که برنامه نویسی های ما معمولا برنامه نیست وگرنه با 100MHz و این سخت افزار خفن کارهای خارق العاده ای میشه کرد.

agape
17-08-2012, 02:27
ولی من بعید میدونم ! درسته که میشه با فرکانس 100 مگ کار های خفنی کرد ولی خوب چون اینجا بحث سر اور کلاک هست دارم عرض میکنم شما در حالت عادی با فرکانس کاری 72 مگ نمیتونی از فلش برنامه بازخورد مناسبی داشته باشی چه برسه به این که بخوای تو فرکانس 150 مگ بازخورد مناسب داشته باشی ، در واقع چون این میکرو سری کورتکس هست با ضریب 1.5 تقریبا پس برای فرکانس 70 مگاهرتز شما پرفرمنس 105 مگا فرمان رو در اختیار خواهی داشت که خودش خیلی زیاده ! مثلا من با این فرکانس تونستم از طریق نت فیلم رو ال سی دی نمایش بدم !

gangi
17-08-2012, 18:38
مقایسه کارآیی هسته های پردازشی:

( فرکانس مورد آزمایش را درج نموده + شاخص عملکرد یا امتیاز را نسبت به مگاهرتز نشان داده )
( مثلا در تاریخ: 08/26/09 و با کامپایلر Keil ARMCC V4.0.0.524 و در فرکانس 72 مگاهرتز

NXP LPC1768
Frequency: 72
CoreMark/MHz: 1.76

آزمون شده و شاخص عملکرد را 1.76 برای هر مگاهرتز بدست آورده )

و در همان تاریخ: 06/08/09 و با کامپایلر armcc 4.0 و در فرکانس 100 مگاهرتز

NXP LPC1768
Frequency: 100
CoreMark/MHz: 1.75

آزمون شده و شاخص عملکرد را 1.75 برای هر مگاهرتز بدست آورده )

CoreMark an EEMBC Benchmark (You can see links before reply)

You can see links before reply You can see links before reply » Download Software (You can see links before reply)
» Submit your Scores (You can see links before reply)

7796 downloads since June 2009

You can see links before reply View all CoreMark Scores» (You can see links before reply)
Renesas RX62N
Frequency: 96
CoreMark/MHz: 2.77
You can see links before reply Renesas RL78/G14
Frequency: 32
CoreMark/MHz: 0.67
You can see links before reply STMicro STM32F417IGt6
Frequency: 168
CoreMark/MHz: 2.98
You can see links before reply MIPS proAptiv (single core, FPGA, pre-production RTL version)
Frequency: 31
CoreMark/MHz: 4.42
You can see links before reply STMicroelectronics STM32F417IGt6
CoreMark/MHz: 2.91
CoreMark/MHz: 2.81
You can see links before reply Freescale Kinetis K70 90nm
Frequency: 150
CoreMark/MHz: 2.85
You can see links before reply Freescale Kinetis K70 90nm
Frequency: 150
CoreMark/MHz: 2.20
CoreMark/MHz: 2.16
You can see links before reply Renesas RX610
Frequency: 100
CoreMark/MHz: 2.34
You can see links before reply STMicroelectronics STM32 90nm
Frequency: 120
CoreMark/MHz: 2.12
You can see links before reply NXP LPC1768
You can see links before reply View all CoreMark Scores» (You can see links before reply)
TI MSP430F5438A
Frequency: 25
CoreMark/MHz: 0.65
You can see links before reply TI MSP430F5438A
CoreMark/MHz: 0.78
You can see links before reply Intel Xeon E5-2650
Frequency: 2000
CoreMark/MHz: 145.98
You can see links before reply Intel Core 2 Duo
Frequency: 1200
CoreMark/MHz: 6.15
Intel Core i7-3930K CPU
Frequency: 3200
CoreMark/MHz: 47.17
Intel(R) Core i7-3930K CPU
Frequency: 3200
CoreMark/MHz: 36.35
NXP LPC1850
Frequency: 180
CoreMark/MHz: 2.85
Microchip PIC32MX795F512L
Frequency: 30
CoreMark/MHz: 3.24
Microchip PIC32MX795F512L
Frequency: 80
CoreMark/MHz: 2.95
NXP LPC4350
Frequency: 204
CoreMark/MHz: 2.92
Freescale P4080 (PowerPC e500mc)
Frequency: 1500
CoreMark/MHz: 25.10
Broadcom BCM63281 MIPS32 320MHz
Frequency: 320
CoreMark/MHz: 1.68
TI Stellaris LM3S9D90 Cortex-M3
Frequency: 80
CoreMark/MHz: 1.61
Xilinx MicroBlaze v8.20.b in Virtex5 FPGA, 5-stage pipeline, 16K/16K cache
Frequency: 125
CoreMark/MHz: 1.90
Marvell 88AP510 Armada 510
Frequency: 800
CoreMark/MHz: 1.91
TI Stellaris LM3S317
CoreMark/MHz: 1.24
View all CoreMark Scores» (You can see links before reply)

mzarkoob
17-08-2012, 21:02
سلام
چرا lpc1768 را فرکانسش را زده 72 مگ. این که 100 مگ هست!
NXP LPC1768

Aghaeifar
17-08-2012, 22:32
CoreMark/MHz چه چیزی رو معرفی میکنه؟
متوجه نشدم

gangi
01-09-2012, 18:09
سلام
چرا lpc1768 را فرکانسش را زده 72 مگ. این که 100 مگ هست!
NXP LPC1768

توضیحات در همان پست اضافه شد.

CoreMark/MHz چه چیزی رو معرفی میکنه؟
متوجه نشدم

شاخص یا امتیاز به ازای هر مگاهرتز است.

مثلا برای lpc1768 در 100mhz به امتیاز 1.75*100=175 می رسیم

با مقایسه امتیاز سایر میکروها ، جایگاه این قطعه معین می شود.

با سپاس

mansoory
17-12-2012, 09:54
سلام. من یه کاربر قدیمی AVR هستم که خیلی دیر تصمیم گرفتم با آرم کار کنم. بعد از مشورت با فروشگاه کویر، اونا بهم 1768 رو پیشنهاد دادن. دیروز یه برد lpc1768-mini-dk ازشون خریدم که ال سی دی 2.8 داره. شما از فریم در ثانیه صحبت می کنید ولی چیزی که من دیدم این بود که با فرکانس 86مگاهرتز سی پی یو، 2 ثانیه طول کشید تا صفحه پاک بشه. یه خط متن کوچیک که می نویسه انقدر کنده که میشه ظاهر شدن کاراکترها رو یکی بعد از دیگری دید. تقریبا 0.1 ثانیه طول می کشه یک کاراکتر نوشته بشه...
البته ال سی دی اون SPI است و فکر کنم مشکل همین باشه. متاسفانه توی سایت فروشگاه توضیحی در این مورد نداده بودند....خیلی حالم گرفته شده. یعنی راهی هستش که مشکل من حل بشه؟

hesam1
21-12-2012, 01:38
سلام. من یه کاربر قدیمی avr هستم که خیلی دیر تصمیم گرفتم با آرم کار کنم. بعد از مشورت با فروشگاه کویر، اونا بهم 1768 رو پیشنهاد دادن. دیروز یه برد lpc1768-mini-dk ازشون خریدم که ال سی دی 2.8 داره. شما از فریم در ثانیه صحبت می کنید ولی چیزی که من دیدم این بود که با فرکانس 86مگاهرتز سی پی یو، 2 ثانیه طول کشید تا صفحه پاک بشه. یه خط متن کوچیک که می نویسه انقدر کنده که میشه ظاهر شدن کاراکترها رو یکی بعد از دیگری دید. تقریبا 0.1 ثانیه طول می کشه یک کاراکتر نوشته بشه...
البته ال سی دی اون spi است و فکر کنم مشکل همین باشه. متاسفانه توی سایت فروشگاه توضیحی در این مورد نداده بودند....خیلی حالم گرفته شده. یعنی راهی هستش که مشکل من حل بشه؟
با سلام
دوست عزیز همون طور که گفتم من توابع رو از لحاظ سرعت کاملا بهینه کرده بودم از اون مهمتر این که سخت افزاری که شما تهیه کرده از نظر روش دسترسی به lcd خیلی کند هست و شما امکان دست بردن تو سخت افزار رو نداری فعلا کار کردن با این پردازنده عالی رو یاد بگیر بعدا با تهیه هدر بورد یا طراحی pcb جدید مشکل lcd رو حل کن!
موفق باشی.