PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل عجیب با آلتیوم 2009

msmut7020
09-04-2012, 19:29
سلام بر همه.
من یه مدته بود روی یه پروژه توی آلتیوم کار میکردم و طبق روال عادی اول شماتیک را کشیدم و بعد قطعات را داخل pcb آوردم و قطعات را مرتب توی pcb چیدم و خلاصه همه چیز برای سیم کشی مهیا بود.
بعد از دو روز که رفتم سراغ فایل مذکور با کمال تعجب دیدم که هم شماتیک و هم pcb خالیه خالیه و هیچ قطعه ای وجود نداره.یعنی در واقع تمام شماتیک پاک شده بود.البته اینو بگم که از ذخیره کردن تغییرات در آخرین بار کار با پروژه مطمئن هستم.حالا من موندم حیرون که چکار کنم.آیا کسی راهی به نظرش میرسه که پروژه ام را برگردونم؟؟؟تقریبا پروژه سنگینی بود و طراحی مجدد اون واقعا وقت گیر هست .

alireza9900
09-04-2012, 19:33
توی پوشه ای که پروژه سیو شده بود برید. یه فولدر هست به اسم History
اونجا backup هایی هست که آلتیوم از پروژه می گیره در حین انجام کار
جدیدترینش رو باز کنید

msmut7020
09-04-2012, 19:37
توی پوشه ای که پروژه سیو شده بود برید. یه فولدر هست به اسم History
اونجا backup هایی هست که آلتیوم از پروژه می گیره در حین انجام کار
جدیدترینش رو باز کنید

مهندس اینانلو به معنای واقعی کلمه دوستون دارم.:oهم به خاطر سرعت عملتون در پاسخ گویی و هم به خاطر راهنماییتون
یک دنیا ممنون.:o

msmut7020
09-04-2012, 19:44
مهندس جان شماتیک احیا شد.ولی خبری از pcb نیست.البته تا همین حد هم غنیمت هست.فقط میخاستم ازتون بپرسم راهی برای برگردوندن pcb وجود داره؟؟؟

alireza9900
09-04-2012, 21:36
خواهش :wink:
والا pcb هم بک آپش باید توی همون فایل ها باشه. بک آپ های قدیمی تر رو ببینید شاید توی اونها pcb هم پیدا بشه.

msmut7020
10-04-2012, 20:25
خواهش :wink:
والا pcb هم بک آپش باید توی همون فایل ها باشه. بک آپ های قدیمی تر رو ببینید شاید توی اونها pcb هم پیدا بشه.

سلام.مهندس اینانلو کاملا فرمایشتون صحیح بود و pcb را هم پیدا کردم.واقعا ممنونم.

یه سوال که ربطی به این موضوع نداره :

چطوری میشه داخل آلتیوم کاری کرد که به هنگام سیم کشی،سیم ها فقط اطراف قطعات باشند و مثلا از فضای خالی وسط یه مقاومت smd سیمی رد نشه.

alireza9900
10-04-2012, 20:37
خوشحالم مشکلتون حل شد.
در مورد این سوال جدید شرمنده راهی رو بلد نیستم. البته میشه کلیرنس رو زیاد کرد طوری که این حالتی که می خواین اتفاق بیوفته.

msmut7020
11-04-2012, 19:39
خوشحالم مشکلتون حل شد.
در مورد این سوال جدید شرمنده راهی رو بلد نیستم. البته میشه کلیرنس رو زیاد کرد طوری که این حالتی که می خواین اتفاق بیوفته.

ممنون جناب اینانلو.

کسی نظری نداره؟؟؟