PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دماسنج روی وب

lpln852
06-04-2012, 13:35
دوستان من میخوام یه دماسنج درست کنم که دما رو بفرستم روی وب که بشه از هر جای دنیا دما رو چک کرد

حالا فرقی هم نداره مستقیم با میکرو باشه یا میکرو به یه pc وصل بشه

دوستا راهنمایی کنید که باید چه کارای انجام بدم ؟؟

M_GH
06-04-2012, 15:34
تاجایی که من میدونم
شما باید دما رو به pc منتقل کنی
بعدش میشه با tcp اون رو به هرجا می خوای بفرستی
(اینو تا یه جایی من با vb بلدم)

lpln852
06-04-2012, 15:50
لطفا درباره قسمت دوم بیشتر توشیح بدید

با #c مثالی ندارید برای این کار ؟؟

M_GH
06-04-2012, 15:53
شرمنده
من برای کامپیوتر فقط vb.6 بلدم

lpln852
06-04-2012, 15:55
مرسی m_gh
دوستان کسی میتونه بیشتر راهنمایی کنه ؟

M_GH
06-04-2012, 16:11
ببین من یکی رو میشناسم میتونه کمکت کنه
این ای دی یاهوش هست:
open_source@ymail.com

اینم وبلاگشه:
You can see links before reply

اگه بتونی دما رو روی پورت com بذاری بقیش رو اون میتونه با C.net# از طریق پروکتل TCP بفرسته و بگیره
امیدوارم موفق بشی

M_GH
06-04-2012, 16:32
ضمنا اینم بگم همه بدونن
پروکتل tcp یک جور درگاه مجازی برای ارتباط برنامه های داخل یک شبکه با هم هست
که از طریق یک عدد درگاه و ip میتونه اطلا عات رو منتقل کنه
همچنین تو برنامه نویسی php هم میشه ازش استفاده کرد (من اینو بلد نیستم)

morteza_rk
07-04-2012, 01:59
سلام

فکر می کنم با آی.سی های شبکه هم بشه کار کرد. این آی.سی ها با میکروکنترلر درایو میشن و معمولا توی کدویژن و بسکام براشون کتابخونه هست. فکر می کنم وقتیکه شما از طریق این آی.سی ها دمارو منتقل کردید از اون طرف یه آی.سی دیگه می تونه اطلاعات رو دریافت کنه و بده میکروکنترلر.

حالا در طرف دوم اگه می خواید اطلاعات رو بفرستید روی سایت باید یه valid ip (آی.پی معتبر) داشته باشید. بعد باید یه برنامه با زبان های دات نت بنویسید که بتونه اطلاعات رو دریافت کنه و احیانا توی پایگاه داده ای از نوع sql ذخیره کنه ، حالا با خوندن این پایگاه داده میشه اطلاعاتش رو روی وبسایت نمایش داد.

من خودم تا حالا کار نکردم. ولی شدنیه و آسون هم هست ، منتهی وقت گیره.

kavir
07-04-2012, 10:57
سلام
شما برای اینکار به چندین روش میتونید انجام بدین
1. مستقیم با میکرو که اصولی تر هست و مطمئن که باید از طریق مودمی که دارید سیستم خودتون رو به یک سرور تبدیل کنید و.... که یکم بحثش طولانی هست و در بردهای جدید هم اتمل و هم lpc که چند روز دیگه می رسه این امکان هست و سعی میکنم نمونه عملیش براتون بذارم
2. مستقیم از pc
برای اینکه مستقیم عمل کنید باید یک آپاچ روی سیستم خودتون داشته باشید و با نرم افزارهای wamp,xamp و... میتونید نصبش کنید که در اصل برای تبدیل سیستم به سرور و اجرای فایلهای php هست
حالا که سیستم خودتون یک سرور شد باید دما رو بخونید روی در اصل رو وب نشون بدین راههای ساده ای هست که به یکی نیاز دارید php یکم بلد باشه که phpserial سرچ کنید مستقیم با پورت کام سیستم ارتباط برقرار میکنه میتونید استفاده کنید
و دهها راه دیگه که ساده ترین هاش گفتم براتون
موفق باشید

lpln852
07-04-2012, 11:07
ممنون از راهنمایی تمام دوستان عالی بود :018:

lpln852
07-04-2012, 11:20
سلام
شما برای اینکار به چندین روش میتونید انجام بدین
1. مستقیم با میکرو که اصولی تر هست و مطمئن که باید از طریق مودمی که دارید سیستم خودتون رو به یک سرور تبدیل کنید و.... که یکم بحثش طولانی هست و در بردهای جدید هم اتمل و هم lpc که چند روز دیگه می رسه این امکان هست و سعی میکنم نمونه عملیش براتون بذارم

موفق باشید

میشه یکم بیشتر راجب برداتون
وکلا سخت افزاری که واسه این کار لازمه توضیح بدید

mostafa-plc
09-04-2012, 23:24
سلام ئوست عزيز
براي اينكار بايد كامپوتر خودتون رو به webserver تغيير حالت بديد و بعد يه سري كدنويسي Php انجام بديد.

يادمه يكي از دوستان هم در يكي از Pmm ها به صورت كامل توضيح داده بودند خودتون رو سردرگم نكنيد همون رو بخونيد كافيه....

موفق باشيد

kavir
10-04-2012, 01:00
سلام
بله توی pmm هم گفتم
الان میتونید phpserail استفاده کنید که مستقیم با پورت سریال کامپیوتر کانکت میشه و راحت تر میتونید کار کنید

Division
10-04-2012, 01:23
سلام

ای بابا چرا اینقدر پیچیدش می کنید بابا کامپیوتر رو بی خیال شید بره پی کار خودش ...
بزار روشنت کنم :
اطلاعات خودت (دما یا حالا هر چیزی که هست) قشنگ میای و با یه ماژول gprs مثل sim900 مستقیما توسط میکرو (هر میکرویی که میخواد باشه) تحت پروتکل http به یه آدرس مشخص (که با یکی از زبان های برنامه نویسی سمت سرور آماده کردی) و به صورت دستور get ارسال می کنی بعدشم طرف وب اطلاعات رو با متدget میگیری و توی پایگاه داده ذخیرش می کنی .
من قبلا این کار رو انجام دادم (اونم به کررات...)

morteza_rk
10-04-2012, 02:04
افشین دادا ، منم که همینو گفتم. ولی چون خودم هنوز با قسمت GPRS ماژول های شرکت SIM کار نکردم این روش رو پیشنهاد ندادم.

حالا اگه وقت داری یه خلاصه ای از طرز کار این روش بذار یا واسه من ایمیل کن تا من یه آموزش خوب تهیه کنم و بذارم تو سایت ، هم اینجا هم تو سایت خودت (البته ظاهرا دامنه ی سایتت رو تمدید نکردی) هم تو وبلاگم و چند جای دیگه... مثل آموزش SIM300cz

Division
10-04-2012, 02:19
من این نوع پروژه ها رو روشون خیلی وقت گذاشتم اینم نمونه هاش :

من حتی کار رو تا جایی پیش بردم که اومدم اطلاعات جغرافیایی رو با ماژول gps گرفتم و با ماژول sim900 فرستادم روی اینترنت و مختصات جایی که دستگاه وجود داره با کلی اطلاعات دیگه رو ثبت کردم .
اینم نمونش:

سامانه پیشرفته گوگل که یکی از شاهکار های خودمه :
map.microprj.com

و اینم بقیه دوستان
sahlanniro.com
aranelectronics.com
power-manage.com
....

به غیر از اولی بقیه براشون نسخه دمو طراحی نکردم و باید برای دیدن اونا پسوردش رو بتون بدم که خب اینم یه جورایی نمیشه چون مال مشتری هست :0013:

اصلا یه چیزی بگم عین این پروژه ای که دوستمون می خواد رو قبلا برای یکی طراحی کرده بودم اینم آدرسش :
temp.microprj.com
مشخصات ورود به این سامانه :
یوزر : nemayesh
پسورد : 102030

morteza_rk
10-04-2012, 10:53
دستت ندرده دادا.

ولی اصل قضیه رو پیچوندیا! حالا من در آینده این قسمت GPRS ماژول SIM رو راه میندازم. ولی ممنون از اون user و pass ، دمت گرم.

roohlla
10-04-2012, 11:34
وب سرور روی avr !
این سایتی که پایین هست اومده یه وب سرور رو روی avr پیاده کرده اون هم mega88 :
غیر از لینک های بالا داخل سایتش بگردید مطالب خیلی زیاد بود .

Division
10-04-2012, 12:39
وب سرور روی avr !

خب حالا این چه ربطی به موضوع داشت ؟ ii998)

ولی اصل قضیه رو پیچوندیا! حالا من در آینده این قسمت GPRS ماژول SIM رو راه میندازم. ولی ممنون از اون user و pass ، دمت گرم.

والا مرتضی جون حقیقتش برنامه سمت دستگاه رو نمیتونم بدم چون کار خودم به تنهایی نیست با یکی دیگه کار کردم و اون اجازه انتشار رو کدهای بسکام رو نمیده !(البته خودم بعدا سورس کدهای زبان سی رو میزارم تا همه استفاده کنن)
این پروژه که من توضیح دادم طرف میکروش به این آسونی هام نیست ها خیلی پیچیده تر از این حرفاست .

ولی برنامه نویسی طرف وب رو خودم تنهایی انجام دادم ایشالا به صورت رایگان همشو رو سایت خودم میزارم ملت بگیرنش و رایگان باش حال کنن .(اگه علاقه مند باشی میتونم جزییات بیشتری رو مطرح کنم)

من سورس کدهای باز پروژه گوگل رو هم در اختیار همه قرار میدم که میتونن باش یه سیستم پیشرفته مختصات یاب خیلی عالی و حرفه ای راه اندازی کنن .

roohlla
10-04-2012, 13:49
اولا مگه موضوع تاپیک دما سنج رو وب نیست ؟
شما اگه داخل سایتی رو که گذاشتم یه نگاه بندازی دقیقا همون پروژه ی درخواستی هستش .
در ضمن ما داریم برای راه اندازی یه web server از کامپیوتر استفاده میکنیم ولی تو ی این سایتی که گذاشتم تا این جایی که فهمیدم دما سنج یا سیستم کنترلی ما مستقیما به اینتر نت وصل میشه و خودش نقش سرور رو بازی میکنه و اطلاعاتش رو جای خاصی نمیفرسته تا ما بریم نگاه کنیم بلکه ما هستیم که با وارد کردن ادرسش اطلاعات رو مستقیما از روش میخونیم.
تازه داخل این سایت یه پروژه ی دیگه بود که میشد از طریق اینترنت دستگاه های متصل به وب سرور ای وی اری مون رو ! روشن و خاموش کرد .

lpln852
10-04-2012, 16:50
خب حالا این چه ربطی به موضوع داشت ؟ ii998)

والا مرتضی جون حقیقتش برنامه سمت دستگاه رو نمیتونم بدم چون کار خودم به تنهایی نیست با یکی دیگه کار کردم و اون اجازه انتشار رو کدهای بسکام رو نمیده !(البته خودم بعدا سورس کدهای زبان سی رو میزارم تا همه استفاده کنن)
این پروژه که من توضیح دادم طرف میکروش به این آسونی هام نیست ها خیلی پیچیده تر از این حرفاست .

ولی برنامه نویسی طرف وب رو خودم تنهایی انجام دادم ایشالا به صورت رایگان همشو رو سایت خودم میزارم ملت بگیرنش و رایگان باش حال کنن .(اگه علاقه مند باشی میتونم جزییات بیشتری رو مطرح کنم)

من سورس کدهای باز پروژه گوگل رو هم در اختیار همه قرار میدم که میتونن باش یه سیستم پیشرفته مختصات یاب خیلی عالی و حرفه ای راه اندازی کنن .

دوست عزیز دست گلت درد نکنه اون سایت دقیقا همونه که من میخوام :o
مشکل من فقط با بخش web هست شما اگه کد های وب رو بزاری دیگه من مشکلی ندارم سخت افزار رو حل میکنم :o
سایت رو با چی نوشتی ؟؟

morteza_rk
10-04-2012, 18:32
اگه علاقه مند باشی میتونم جزییات بیشتری رو مطرح کنم

این پروژه برای من خیلی جای کار داره. انشالله در آینده با همکاری تو یه آموزش خوب درست می کنم.

الان که وقت نمی کنم ، هم درگیر 2 تا پروژه هستم هم اینکه این مدرسه مارو پیر کرده دادا! بچه های فنی و حرفه ای مخ منو خوردن دیگه! خیلی وقتمو می گیره. انشالله تابستون راحت میشم.

Division
10-04-2012, 20:46
اولا مگه موضوع تاپیک دما سنج رو وب نیست ؟
شما اگه داخل سایتی رو که گذاشتم یه نگاه بندازی دقیقا همون پروژه ی درخواستی هستش .
در ضمن ما داریم برای راه اندازی یه web server از کامپیوتر استفاده میکنیم ولی تو ی این سایتی که گذاشتم تا این جایی که فهمیدم دما سنج یا سیستم کنترلی ما مستقیما به اینتر نت وصل میشه و خودش نقش سرور رو بازی میکنه و اطلاعاتش رو جای خاصی نمیفرسته تا ما بریم نگاه کنیم بلکه ما هستیم که با وارد کردن ادرسش اطلاعات رو مستقیما از روش میخونیم.
تازه داخل این سایت یه پروژه ی دیگه بود که میشد از طریق اینترنت دستگاه های متصل به وب سرور ای وی اری مون رو ! روشن و خاموش کرد .

نمیدونم شما اطلاعاتت کمه که داره اینطوری صحبت می کنی یا ...
عزیز ببین وب سرور توی کامپیوتر دیگه چه صیغه ای هست چرا بیخودی مسیر پروژه رو عوض می کنی آخه قربونت برم اولش گفتی وب سرور روی avr حالا یه حرف دیگه میزنی ؟

بله موضوع تاپیک دماسنج روی وب هست ولی منظور این نیست که بیایم وب سرور پیاده کنیم (نه جون من کی میتونه آپاچی رو با اون همه وصله به همراه افزونه های دیگش روی AVR پیاده کنه ؟ من خودم این کار رو روی تراشه S3C2440 شرکت سامسونگ که یه ARM9 هست پیاده کردم بگردی تو این انجمن نتایج کارمم گذاشته بودم)
اون لینک هایی هم که شما دادین یه چیز دیگس که حالا اسمش رو گذاشتن وب سرور در حقیقتش همون پروتکل شبکه خودمون هست که روی AVR تو بستر نت لوکال پیادش کردن که خب این یه بحث دیگه داره مرتبط کردن این پروژه با اینترنت یه جورایی عاقلانه نیست چون این پروژه هدف دیگه ای رو داره دنبال می کنه .

دوست عزیز دست گلت درد نکنه اون سایت دقیقا همونه که من میخوام :o
مشکل من فقط با بخش web هست شما اگه کد های وب رو بزاری دیگه من مشکلی ندارم سخت افزار رو حل میکنم :o
سایت رو با چی نوشتی ؟؟
من گفتم که با کدها مشکلی ندارم فقط یه کوچولو صبر کنی رو سایت خودم منتشرش می کنم همراه با توضیحات استفاده .
برنامه نویسی به زبان PHP تحت بانک اطلاعاتی MYSQL انجام دادم استایل رو هم با html بالا آوردم که اگه سرورت لینوکس باشه خیلی راحت روش نصب میشه (فایل نصبی هم براش گذاشتم)
اون سامانه دماسنج چیزی نداره و خیلی سادس ولی تو پروژه گوگل از کد های CSS و javascript اونم به صورت خیلی وسیع استفاده کردم .

این پروژه برای من خیلی جای کار داره. انشالله در آینده با همکاری تو یه آموزش خوب درست می کنم.
تو میدونی من از بغل این پروژه چند تا کار گرفتم (حسابش از دستم در رفته به خدا)
ایده کلا اینه : با اینترنت لم بده و همه چی رو مانیتور کن و از راه دور توسط ابزارهایی که تحت وب هستن دستگاه متصل به اینترنت (با gprs) رو کنترل کن (دستور صادر کن) .

من تا جایی پیش رفتم که تونستم ارتباط کاملا دوطرفه بین avr و برنامه تحت وبم برقرار کنم مثلا شما میایی میبینی فلان سد مخزنی میزان ذخیره آبش زیاد شده (به فرض سد اون طرف دنیا هست) براحتی با یه کلیک در محیط مرورگرتون دریچه ها رو از این ور دنیا باز میشن .. :o

میتونید تمامی اطلاعات رو ثبت کنید مدیریت کنید تحلیل کنید پیامکی کنید یه هزار و یک کار دیگه ...

lpln852
10-04-2012, 21:00
من گفتم که با کدها مشکلی ندارم فقط یه کوچولو صبر کنی رو سایت خودم منتشرش می کنم همراه با توضیحات استفاده .
برنامه نویسی به زبان PHP تحت بانک اطلاعاتی MYSQL انجام دادم استایل رو هم با html بالا آوردم که اگه سرورت لینوکس باشه خیلی راحت روش نصب میشه (فایل نصبی هم براش گذاشتم)
اون سامانه دماسنج چیزی نداره و خیلی سادس ولی تو پروژه گوگل از کد های CSS و javascript اونم به صورت خیلی وسیع استفاده کردم .

...

مرسی :o مرسی :o واقعا لطف میکنید

فقط حدودا چقدر طول میکشه ؟؟

صبر کردن واقعا سخته برای این پروژه:(
:brk:

mostafa-plc
10-04-2012, 21:21
سلام به همه دوستان

دوست عزيز division‌ اول ممنونم بابت اينكه با اين علم زيادتون اينورا سر ميزنيد:0013:
ولي يه گلايه ازتون كنم كه من هرچي پست اينجا ازتون خوندم شما فقط تبليغ كار خودتون رو ميكنيد!!:sa: هرچند اندك باشه ولي راهنمايي واس شروع اين دوستمون رو بذاريد بهتره....
بله كار زياد شده من خودم دوستاني دارم كه اين پرو‍ه ها واسشون كاردستيه!! ولي خب اونا وقت توضيح ندارن... حالا يكم كوتاه بياين و يه كوچيك توضيح بديد...

Division
10-04-2012, 21:23
فقط حدودا چقدر طول میکشه ؟؟
والا یکم مشغله دارم حقیقتش سایتش آماده هست اینه (You can see links before reply)
هر چی تجربه دارم تو این سایت تحت مجوز gpl نسخه ۳ منتشر می کنم (به قول عزیزی : اینقدر کپی کنید تغییر بدین به اسم خودتون ارایه بدین تا جونتون دربیاد :(:018:)
این یکی دو ساله طرفدار پروپاقرص فلسفه آزادی شدم و زندگیم متحول شده میخوام نهایت توانم رو بزارم که اگه خدا بخواد به صورت همه جانبه (هم سخت افزار هم نرم افزار) گسترش بدمش .

مدارهایی که آماده کردم (با میکروهای LPC23XX و AT91SAM7XXX و AVR و بقیه دوستان شامل مدارهای طراحی انواع روبات ها از مسیریاب بگیر برو تا فوتبالیست و میکروماوس)
کتابخونه هایی که برای انواع میکروکنترلرهای ساختم
سیستم عاملی که با هسته GNU-linux-libre تحت توزیع dragora آماده کردمش (این یکی پیرم کرد cry::)
تمامی پکیج هایی که برای توزیع خودم اماده کردم ...
تمامی برنامه های تحت وبی که نوشتم ...
......

Division
10-04-2012, 21:25
ولي يه گلايه ازتون كنم كه من هرچي پست اينجا ازتون خوندم شما فقط تبليغ كار خودتون رو ميكنيد!!:sa: هرچند اندك باشه ولي راهنمايي واس شروع اين دوستمون رو بذاريد بهتره....
بله كار زياد شده من خودم دوستاني دارم كه اين پرو‍ه ها واسشون كاردستيه!! ولي خب اونا وقت توضيح ندارن... حالا يكم كوتاه بياين و يه كوچيك توضيح بديد...

ای بابا :(
حالا بیا و خوبی کن ...lov:

حیف که عوض شدم وگرنه اگه قدیما بود یه چیزی می گفتم قشنگ بیافتیم به جون همدیگه (شوخی کردم به دل نگیر یه جورایی بت حق میدم:wink:)

morteza_rk
10-04-2012, 23:25
هرچند که بحث داره یکم منحرف میشه ولی باید بگم که این آقای division یا افشین خودمون توی این سایت حق آب و گل دارن و من دقیقا می فهمم که چی میگن.

هدف از ایجاد همچین سایت هایی سرنخ دادن به دیگران در انجام دادن پروژه هست نه تحویل دادن پروژه های آماده! خلاصه به دل نگیرید ، به قولی نابرده رنج گنج میسر نمی شود.

در مورد شلوغ بودن سر مدیران یا اعضای فعال انجمن هم حق با افشینه ، بطوریکه یکی از دلایل عقب موندگی مجلات pmm هم همینه.

در کل بجای انتظار کشیدن آستین هارو بالا بزنید دوستان. بگید یا علی...

mostafa-plc
10-04-2012, 23:35
سلام آقا من جسارت نكردماااا، من ارادت خاصي به علماي ايران ميكرو دارم انصافاً زحمت ميكشيد ولي آخه هي پست ميخوندم بلكه يه چيزي گير بياد ولي هي ديدم با خونسردي از كاراش تعريف ميكرد اين افشين جان:(:(:baad::baad:

ما همه جوره قبولتون داريم بچه هاي بالاي ايران ميكروو، دستتون طلا:wink:
آقا افشين (حالا اسمتونو ياد گرفتم هي ميگم:018:) رشتتون چيه شما؟ اين مباحث بيشتر كامپيوتريه، همين برنامه كنترل تحت وب رو يكي از دوستاي كامپيوتريم يادمه 3 سوته نوشت و كلي خنديد كه اين سادس كهههه!! خب ما php بلد نيستيم كه از كجا بايد بدونم سادس! و البته ما بخش ميكروييشو انجام داديم:0013:
واس همين گفتم يه كوچولو واس استارت ديتا بديد كافيه در مورد برنامه نويسي پورت و سوكت با ميكرو:0013: ممنون

M_GH
10-04-2012, 23:43
دوستتون راست گفته منم با vb6 میتونم سه سوته بنویسم
(با کامپیوتر زیاد سخت نیست)

lpln852
10-04-2012, 23:54
دوستان من کلا برنامه نویسی وب بلد نیستم cry::cry::

خواهشا دوستانی که میگن 3 سوته مینویسن :mrgreen::mrgreen: زحمت بکشن یه چند تا سوت برای من بزنن :mrgreen: کار من حل بشه :mrgreen:
من بخش پورتش هم نمیخوام فقط قسمتی که بشه با وب ارسال و دریافت دیتا داشته باشم
من فقط C# بلدم ( تا حدودی ) اگه تحت C# سوت بزنید که خیلی بهتره :mrgreen:

M_GH
11-04-2012, 00:04
من تا فردا شب همین موقع چند تا سوت برات میزنم (با وی بی 6)(سی برا کامپیوتر بلد نیستم) تا وقته سعی کن مدارتو به پورت کام کامپیوتر
با مشخصات زیر وصل کنی
9600,n,8,1
handshaking=none
(گمونم بدونی یعنی چی)
(اگه حال داشتی بگو بقیه هم بدونن)

موفق باشی

roohlla
11-04-2012, 00:24
دوست گلم ، آقای

Division (You can see links before reply)
من هیچ وقت ادعا نکردم که رو این موضوع مسلطم و اگه بودم نمیگفتم ملت برید این سایت شاید،شاید به درد کار ما بخوره . شما هم اگه مثل من توی این زمینه تازه کار بودی با خوندن مطالب اون سایت همین فکر رو میکردی . حالا بهتر نبود شما به جای این که بنویسی این چه ربط به بحث داره دلایلش رو میگفتی و بعد میگفتی این به درد این تاپیک نمیخوره و ما هم یه چیزی یاد میگرفتیم . توی پست دوم هم من فهمیده هام رو از اون سایت گفتم . در ضمن به عنوان معلم خواهش میکنم به من بگید که این لینک در مورد چیه
tuxgraphics.org: Using the AVR microcontroller based web server (You can see links before reply)
شما خودت اگه جای من بودی با دیدن مخصوصا اون تصاویری که تو لینک بالا هست به نتایجی که رسیدم نمی رسیدید ؟
شما به عنوان استاد در این زمینه شایسته نیست که اگه یه دانش آموز مثل من یه اشتباه بکنه بیاد و این جوری حرف بزنه .
واقعا این بی انصافی نیست ؟lov:

Division
11-04-2012, 00:32
سلام

شما به عنوان استاد در این زمینه شایسته نیست که اگه یه دانش آموز مثل من یه اشتباه بکنه بیاد و این جوری حرف بزنه .
واقعا این بی انصافی نیست ؟
من چی بگم آخه . خدایا خودت مرا ببخش . فدات بشم الهی حق با شماست (آخه شمام خیلی پافشاری کردی دیگه) من کوچیک شما و همه کاربران این انجمن هستم ایشالا بیای تهران جبران کنم . ناراخت نباش دیگه :gop:
در ضمن به من استاد مستاد نگین که چندشم میشه ... :unh:

دوستانی که میگن سه سوته حل میشه بله من تایید می کنم که هیچی میگم اصلا سوتم نزنی بازم حل میشه .
علت اصلی اینکه من موکول می کنم به یه وقت دیگه اینه که پروژه من علاوه بر دریافت اطلاعات کارای دیگه ای رو هم انجام میدن که شاید شما بش نیاز نداشته باشین و این باعث میشه توضیح برنامه سخت بشه ولی چون همه مدیران و کاربران ایران میکرو رو دوست دارم الان شروع می کنم بتون اموزش میدم (البته جسارت نشه ها خودم یاد گرفتم) که چطوری اطلاعات رو تحت وب بگیرید و بفرستید .

خب کار خیلی آسونه مناز زبان پی اچ پی استفاده کردم که نرم افزار خاصی برای نوشتنش نمی خواد همین نت پد رو باز کنید و شروع کنید به نوشتن کد های زیر :

<?php
if (isset($_GET['data']))
{
echo $_GET['data'];
}
else
die ('Variable is not initialized');
?>
خب خط اول مقدار دهی متغییر رو بررسی می کنه خط که اگه مقداردهی شده بشه مقدارش رو روی صفحه نشون میده اگر هم مقداردهی نشه میاد شما رو با تابع die ریجکت می کنه و یه پیغام بتون نشده میده .
خب این چند خط میان هرچی رو که شما ارسال بکنی از طریق متد get توی مرورگر بتون نشون میده .

ولی چطوری مقدار بفرستیم شما این برنامه کوتاه رو تو یه فایل با پسوند .php ذخیره می کنی (مثلا file.php) بعدش اگه توی کامپیوترت لوکال رو نصب داری که میبری تو دایرکتوری مورد نظرت میزاری بعدشم از طریق مرورگر بش نگاه می کنی اگر که نداری باید ببرید و توی سرور واقعی تستش کنید به این صورت که در دایرکتوری public_html هاست خودتون آپلود می کنیدش بعد از طریق مرورگر بش نگاه می کنید مثلا به صورت زیر :

این آدرس توی مرورگرتون میاد متغییر data رو مقدار دهی می کنه 123456 الان هر مقداری بدین اون رو چاپ می کنه (برمی گردونه) اگرم مقدار ندیدن یه عبارت خاص رو نشون میده .

خب فعلا تا اینجا اطلاعات دریافت شد و همون اطلاعات عینا ارسال شد اینا رو تست کنید اگه اوکی بود من نحوه ذخیره کردن این مقداری که به سرور میفرستی توی پایگاه داده رو بتون بگم که اونم چیزی نیست ...

ببنید زبان برنامه نویسی php رو من نمیتونم تو یه تاپیک بتون کامل توضیح بدم چون خیلی خیلی گسترده هست شما باید به مراجع خودش رجوع کنید (البته اگه می خواید کامل یاد بگیرید) من فقط میتونم چند دستور رو یاد بدم (خط بدم) بقیه با خودتون هست که برید برنامه ۸۰ یا ۱۸۰ هزار خطی باش بنویسید که بازم عین آب خوردن هست فقط وقت باید بزاری همین .:wink:

علت اینکه من جزپیات نوشتن برنامه رو نمی گفتم این نبود که نمی خواستم توضیح بدم یا تبلیغات کنم یا بزرگش کنم یا پز بدم :0013: فقط علتش این بود که مجبور نشم یه بار تو سایت خودم تایپ کنم یه بارم اینجا (صحبت کردن تایپی رو دوست ندارم حوصله ام رو سر میبره) یه بار تاپپ می کردم حالا اینجام کپی میکردم دیگه :o

Division
11-04-2012, 01:35
در ضمن به عنوان معلم خواهش میکنم به من بگید که این لینک در مورد چیه
tuxgraphics.org: Using the AVR microcontroller based web server (You can see links before reply)این یادم رفت بگم !!
خب الان میگم ببنید با روشی که شما معرفی کردید باید آی پی استاتیک داشته باشید تا بتونید از طریق شبکه به میکرو متصل بشید .
مشابه این کار رو تو مودم های adsl انجام میگیره همون کانفیگ معروف مودم adsl که فکر کنم همه بلد باشن و قضیه اینه که با یه آی پی استاتیک (که معمولا به صورت پیش فرض 192.168.1.1 هست) متصل میشین به برنامه داخلی مودم و تنظیمات خاص منطقه مخابراتی خودتون رو انجام میدین و به اصلاح کانکشن میسازین و کلی تنظیمات دیگه .
میشه به مودم از طریق اینترنت و از راه دور هم متصل شد به شرط اینکه آی پی ها صحیح زون بشن و آی پی ای که isp به شما در لحظه اتصال اولیه اختصاص میده استاتیک باشه نه دینامیک که برای آی پی استاتیک یه هزینه ماهیانه میگیرن .

فرق روش من با روش شما اینه که اصلا نیازی به آپی استاتیک و مشکلاتش (فایروال و پیش بینی های امنیتی و بارگذاری مینی سیستم عامل اونم روی avr) تو روش من نیست تو یه لحظه میکرو به آدرس مشخصی وصل میشه در آن واحد اطلاعات رو میفرسته یا میگیره بعدشم دیسکانکت میشه و خلاص .
ولی در روش شما همیشه باید سیستمون آنلاین بمونه ؟(اگه قطعی داشته باشین دیگه نمی تونید تو اون لحظه به سیستمتون از راه دور سوئیچ کنید) و به شبکه اینترنت متصل باشه ساده بگم روش شما درست عکس روش من هست (از این ساده تر دیگه نمی تونم توضیح بدم)

امیدوارم توجیه شده باشین اگه نشدین بگین تا یه جور دیگه بگم .

mostafa-plc
11-04-2012, 01:40
آقا من يه خبطي كردم گفتم 3 سوتاااااااا:(
من خودمو نگفتم دوستاي نرم افزاريمو گفتم خداييشم اين چيزا واس اونا الفباس، ما برقييم كارمون چيز ديگس ولي خب بهتره و نياز داريم كه اين چيزا رو هم ياد بگيريم:wink:

آقا افشين ممنون از شروع آموزشت. اگه شما برقي هستي واقعاً تبريك ميكم بابت دانشتون
راستي خوشم اومد آدمه با جنبه اي هستي انتقاد زياد ازت شد ولي مثل بعضيا شاكيييييانه برخورد نكردي:wink: من كه شرمندم يه انتقاد تند كردم:( جلالم كن رفيييييقق

Division
11-04-2012, 01:54
راستي خوشم اومد آدمه با جنبه اي هستي انتقاد زياد ازت شد ولي مثل بعضيا شاكيييييانه برخورد نكردي:wink: من كه شرمندم يه انتقاد تند كردم:( جلالم كن رفيييييقق من در کل آدم خونسردی هستم و اعتقاد دارم که آدم باید ساده و خاکی باشه و بیاد و حقایق رو بگه (البته خیلی جاها کتکشم خوردم ولی این یه چیزیه که جزئی از وجودم هست و عوض بشو هم نیست)

یه بار تو کلاس درس یکی پاشد صاف صاف بم نگاه کرد گفت حوصلمون رو سر بردید ! به نظرت من چیکار کردم ؟

با عصبانیت صداش کردم بیرون کلاس دست بردم تو جیبم بیچاره تا منو دید خودش رو جمع کرد (فکر کرد می خوام هفت تیر دربیارم خلاصش کنم:018:) بش گفتم بیا این پول رو بگیر و از اون سر خیابون برای همه شیرنی بخر بیا ...
از دور داشتم نگاش می کردم دیدم همچین منگ داره میره بیرون اصلا نفهمید که چی شد .
وقتی با جعبه شیرنی برگشت منم گفتم تا زمانی که آقای x نخواد من درس نمیگم اونم بعد یکی دو جلسه گل گفتن و گل شنفتن پا شد گفت : ؛خواهشا درس رو شروع کنیم عقب میمونیم ها؛

mostafa-plc
11-04-2012, 12:08
در كل ممنون ، يه سوتيم دادم گفتم جلالم كن:mrgreen: منظورم حلال بود
درستش همينه نبايد سخت گرفت:0013: اين قضيه سايتتون چيه؟‌سايت داريد؟ آدرسش چيه؟

آموزشها رو هم ادامه بديد ممنونم..

lpln852
11-04-2012, 19:25
سلام

من چی بگم آخه . خدایا خودت مرا ببخش . فدات بشم الهی حق با شماست (آخه شمام خیلی پافشاری کردی دیگه) من کوچیک شما و همه کاربران این انجمن هستم ایشالا بیای تهران جبران کنم . ناراخت نباش دیگه :gop:
در ضمن به من استاد مستاد نگین که چندشم میشه ... :unh:

دوستانی که میگن سه سوته حل میشه بله من تایید می کنم که هیچی میگم اصلا سوتم نزنی بازم حل میشه .
علت اصلی اینکه من موکول می کنم به یه وقت دیگه اینه که پروژه من علاوه بر دریافت اطلاعات کارای دیگه ای رو هم انجام میدن که شاید شما بش نیاز نداشته باشین و این باعث میشه توضیح برنامه سخت بشه ولی چون همه مدیران و کاربران ایران میکرو رو دوست دارم الان شروع می کنم بتون اموزش میدم (البته جسارت نشه ها خودم یاد گرفتم) که چطوری اطلاعات رو تحت وب بگیرید و بفرستید .

خب کار خیلی آسونه مناز زبان پی اچ پی استفاده کردم که نرم افزار خاصی برای نوشتنش نمی خواد همین نت پد رو باز کنید و شروع کنید به نوشتن کد های زیر :

<?php
if (isset($_GET['data']))
{
echo $_GET['data'];
}
else
die ('Variable is not initialized');
?>
خب خط اول مقدار دهی متغییر رو بررسی می کنه خط که اگه مقداردهی شده بشه مقدارش رو روی صفحه نشون میده اگر هم مقداردهی نشه میاد شما رو با تابع die ریجکت می کنه و یه پیغام بتون نشده میده .
خب این چند خط میان هرچی رو که شما ارسال بکنی از طریق متد get توی مرورگر بتون نشون میده .

ولی چطوری مقدار بفرستیم شما این برنامه کوتاه رو تو یه فایل با پسوند .php ذخیره می کنی (مثلا file.php) بعدش اگه توی کامپیوترت لوکال رو نصب داری که میبری تو دایرکتوری مورد نظرت میزاری بعدشم از طریق مرورگر بش نگاه می کنی اگر که نداری باید ببرید و توی سرور واقعی تستش کنید به این صورت که در دایرکتوری public_html هاست خودتون آپلود می کنیدش بعد از طریق مرورگر بش نگاه می کنید مثلا به صورت زیر :

این آدرس توی مرورگرتون میاد متغییر data رو مقدار دهی می کنه 123456 الان هر مقداری بدین اون رو چاپ می کنه (برمی گردونه) اگرم مقدار ندیدن یه عبارت خاص رو نشون میده .

خب فعلا تا اینجا اطلاعات دریافت شد و همون اطلاعات عینا ارسال شد اینا رو تست کنید اگه اوکی بود من نحوه ذخیره کردن این مقداری که به سرور میفرستی توی پایگاه داده رو بتون بگم که اونم چیزی نیست ...

ببنید زبان برنامه نویسی php رو من نمیتونم تو یه تاپیک بتون کامل توضیح بدم چون خیلی خیلی گسترده هست شما باید به مراجع خودش رجوع کنید (البته اگه می خواید کامل یاد بگیرید) من فقط میتونم چند دستور رو یاد بدم (خط بدم) بقیه با خودتون هست که برید برنامه ۸۰ یا ۱۸۰ هزار خطی باش بنویسید که بازم عین آب خوردن هست فقط وقت باید بزاری همین .:wink:

علت اینکه من جزپیات نوشتن برنامه رو نمی گفتم این نبود که نمی خواستم توضیح بدم یا تبلیغات کنم یا بزرگش کنم یا پز بدم :0013: فقط علتش این بود که مجبور نشم یه بار تو سایت خودم تایپ کنم یه بارم اینجا (صحبت کردن تایپی رو دوست ندارم حوصله ام رو سر میبره) یه بار تاپپ می کردم حالا اینجام کپی میکردم دیگه :o

عالی بود
من منتظر فایلا و اموزش هاتون هستم :o

Division
11-04-2012, 19:44
اين قضيه سايتتون چيه؟‌سايت داريد؟ آدرسش چيه؟
بله هست آدرسش برید تو پرفایلم بخش اطلاعات تماس رو بزنید میاره یه دامنه آی آر هست (اینجا نزاشتم تا تبلیعات نشه)

آموزشها رو هم ادامه بديد ممنونم..
به روی چشم ..
آقا من یه پیشنهاد دارم یه تاپیک جدید خودت ایجاد کن تا من بیام از سیر تا پیاز توضیح بدم اینجا فکر نکنم بشه چون مباحثی مطرح شد که یه جورایی ناجور میزنن تازه عنوان تاپیک هم فراگیر نیست می خوام یه مرجع درست و حسابی تحویل بدم.
عنوان تاپیک رو هم بزار آموزش تبادل اطلاعات با میکروکنترلر تحت پروتکل اینترنت

mostafa-plc
11-04-2012, 20:16
سلام
آقا افشين اينم تاپيك:

آموزش تبادل اطلاعات با میکروکنترلر تحت پروتکل اینترنت - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

بسم الله...

M_GH
12-04-2012, 00:29
من تا فردا شب همین موقع چند تا سوت برات میزنم (با وی بی 6)(سی برا کامپیوتر بلد نیستم) تا وقته سعی کن مدارتو به پورت کام کامپیوتر
با مشخصات زیر وصل کنی
9600,n,8,1
handshaking=none
(گمونم بدونی یعنی چی)
(اگه حال داشتی بگو بقیه هم بدونن)

موفق باشی

الوعده وفا
یه قولی دادم پاش واستادم
شرمنده از این بهتر تو این زمان نمیتونم
اینترنتمون هم داره تموم میشه (فقط 30 دقیقه وقت دارم)
گمون نکنم توضیح بخواد
حالا اگه کسی جاییش موند بگه شاید یکی پیداشه کمک کنه شایدم خودم باشم
فقط 1 نکته:
اول با برنامه کام کنترل باید به پورت کام وصل بشین (یکم گیر داره، شرمنده)
بعدش اگه تیک TCP server رو زده باشین با برنامه tcp client میتوننین بهش وصل بشین
پوشه system 32 هم یک سری فایل توشه که باید تو system 32 کامپیوترتون کپی بشه
اگرنه شاید برنامه اجرا نشه (اگر ویندوزتون 64 بیتی هست باید تو SysWOW64 کپی کنین)

امیدوارم مشکلی نداشته باشه
اگه داشت پیشاپیش شرمنده به بزرگی خودتون ببخشید

پرشین گیگ - دانلود - Comm to TCP.rar (You can see links before reply)

M_GH
12-04-2012, 00:31
راستو تو اون فایلی که گذاشتم سورسشم هست
برین حالشو ببرین
:wink:

mostafa-plc
12-04-2012, 19:04
دوست من اگه ممكنه مطالب رو تو تاپيكي كگه ايجاد شده بنويسيد..