PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل ساده با lcd

rayan2
05-04-2012, 12:01
سلام به همه
من تو يه پروژم از يه lcd استفاده ميكنم اما مشكلم اينه كه وقتي از بعضي پايه هاي ميكروم - lpc2132- استفاده ميكنم lcd صفحش ميره!!!! و وقتي اون پايه هارو آزاد ميكنم lcd نشون ميده!!!
فايل هاشو گذاشتم - مثلا وقتي از پايه هاي p0.14يا p0.16 يا p0.25 استفاده ميكنم lcd صفحش ميره اما به محض اينكه اون پايه هارو آزاد ميكنم - به هييييچ جايي وصل نميكنم - lcd نشون ميده.!!!
وقعا علت چيه من گيج شدم!!!
آيا اشكال از هدرش هست؟آخه هيمن مشكلو من با 7-segment هم دارم.اونجا هم وقتي از بعضي پايه ها استفاده ميكنم 7sنشون نميده!!!اما اون پايه هارو آزاد كردني مشكل حل ميشه!!!!

البته اين مشكل ظاهرا ربطي به وظيفه پايه يا ورودي خروجي تعريف كردن اون نداره.كلا اشكال يچيز ديگست
من واقعا موندمااااااااااااااااا:baad:

sadmonew
05-04-2012, 13:54
سلام دوست عزيز
لطفا شماتيك هم بذاريد. يعني دقيقا هر كدوم از پايه هاي ال.سي.دي رو به كدوم يك از پايه هاي ميكروتون وصل كردين؟
اينطوري ميتونيم بهتر نظر بديم و بگيم دقيقا مشكل از كجاست.

rayan2
05-04-2012, 15:00
سلام دوست عزيز
لطفا شماتيك هم بذاريد. يعني دقيقا هر كدوم از پايه هاي ال.سي.دي رو به كدوم يك از پايه هاي ميكروتون وصل كردين؟
اينطوري ميتونيم بهتر نظر بديم و بگيم دقيقا مشكل از كجاست.

تو همون فايلي كه پيوست كردم اگه بازش كنيد اسم فايل پروتئيوسش هست : greg.DSN

اگه اجراش كنيد خواهيد ديد كه lcdچيزي نشون نميده ولي وقتي پايه p0.14 رو آزاد كنيد و دوباره اجرا كنيد ميبينيد كه lcd نشون ميده!!!!!!!!

sadmonew
05-04-2012, 15:40
فايل هدر رو درست انتخاب نكردين، فايل هدر درست LPC213x.h هستش.
ضمنا فايل هدر lcd.h و delay.h رو هم اينجا بذاريد تا من هم رو سيستم خودم كامپايلش كنم.

rayan2
05-04-2012, 16:22
فايل هدر رو درست انتخاب نكردين، فايل هدر درست LPC213x.h هستش.
ضمنا فايل هدر lcd.h و delay.h رو هم اينجا بذاريد تا من هم رو سيستم خودم كامپايلش كنم.

نه مهندس اشكال از فايل هدر نيست با lpc21xx.hهم كار ميكنه.فايل ها هدر رو هم تو همون فايلي كه آپلود كردم گذاشتم.اسم فولدرش - هدر ها - هست

sadmonew
05-04-2012, 17:15
مهندس جان در مورد فايل هدر شما حتما تغيير رو اعمال كنيد. و عملا هم تست كنيد.
تو پروتئوس ممكنه همه چي درست به نظر بياد. اما با تست عملي همه چي مشخص ميشه.
البته تو پروتئوس هم از ميكروي lpc2132 استفاده نكردين.

rayan2
06-04-2012, 15:02
مهندس جان در مورد فايل هدر شما حتما تغيير رو اعمال كنيد. و عملا هم تست كنيد.
تو پروتئوس ممكنه همه چي درست به نظر بياد. اما با تست عملي همه چي مشخص ميشه.
البته تو پروتئوس هم از ميكروي lpc2132 استفاده نكردين.

مهندس ميكرو رو تغيير دادم بازم كار نكرد.فعلا امكان اين نيست كه عملي ببندم.ولي آخه چرا بايد اين مشكل وجود داشته باشه؟
مشكل از پروتئوسه؟يا شايد فايل هدر!!!
ولي از هدرم نيست چون اين مشكل با سون سگمنت هم وجود داره اونجا كه هدر نداريم!!!!!!!!!

Par
12-04-2012, 22:53
سلام
فکر کنم اشکال شما اینه که هدری که به کار بردین واسه AT91SAM7x256 هستش نه ال پی سی.