PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اندازه گیری دما از راه دور

vahidasm
19-03-2012, 20:37
سلام
یادمه که قبلا در باره این سنسورها تو انجمن بحث شده بود ولی من هرچی کشتم نتونستم پیداش کنم
اطلاعاتی میخوام راجع به این سنسورها (طریقه راه اندازی - کارکرد و....)
تو نت هم سرچ زدم اونطور که باید و شاید چیزی پیدا نکردم
لطفا اگه کسی اطلاعات داره بذاره ممنون میشم
با تشکر از همه دوستان

pooriya
19-03-2012, 21:39
سلام:

MLX90614 سنسور اندازه گیری دما از راه دور با استفاده از مادون قرمز (You can see links before reply)

البته یه سری اطلاعات کلی هست و چون دارای 2 مد برای راه اندازی هست ،فکر می کنم با مطالعه datashet بشه به صورت مناسب راه اندازی کرد.

vahidasm
19-03-2012, 22:04
ممنون آقای علیزاده من اینو دیدم
این فقط در مورد این سنسور خاص توضیح داده من دنبال یه مطلب گسترده تر میگردم که بطور کلی کار این سنسورها رو شرح داده باشه
بازم ممنون

vahidasm
21-03-2012, 14:21
نبود کسی؟؟

Ehsan2x
03-06-2012, 11:20
سلام بچه ها
من دنبال یک سنسوری هستم تا بتونه دمای بدن را حدودا از فاصله ۱۰ متری تشخیص بدهد
بچه ها من رشته ام مکانیک است و با سنسور ها خیلی سر و کار نداشتم
اگر میشه سریع تر کمکم کنید چون کارم گیر هستش
در واقع من دنبال سنسوری هستم تا انسان را تشخیص دهد.

iastranger128
30-10-2012, 12:30
از سنسورهای pir استفاده کن که باهاش لامپ ها را در صورت وجود انسان روشن میکنند

amin.gon
24-05-2013, 09:55
از سنسورهای pir استفاده کن که باهاش لامپ ها را در صورت وجود انسان روشن میکنند
سلام دوست عزیز:ایا با pir میتوان دمای بدن رو اندازه گیری کرد از راه دور؟؟؟

Tahermosve
21-10-2016, 05:03
باید از سنسور mlx90614 استفاده کنی البته فکر کنم کمتر از ده متر برد داشته باشه بجز این سنسور هم فکر نکنم چیزی پیدا کنی که بتونی از فاصله دور دما رو تشخیص بده
این سنسور هم خودش نمونه های مختلف داره

- - - Updated - - -

شما میخوای فقط یه سری اطلاعات در مورد این نمونه سنسورها بدست بیاری یا میخوای بصورت عملی این پرژه رو درست کنی؟

علی تحیری
04-02-2017, 20:05
با سلام:
اگر هدف شما تشخیص نقاط گرم از سرد در فاصله ده متری می باشد، از دوربین های i.r رنگی یا سیاه سفید استفاده کنید. حتی شما با قرار دادن این دوربین ها می توانید جریان کشی زیاد داخل یک بورد مدار چاپی را با رنگ زرد متمایل به قرمز مشاهده کنید.