PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد ماژول hm-tr

mihman
19-03-2012, 00:11
سلام بر همه.عید را پیشاپیش به همه تبریک میگم.

چشمتون روز بد نبینه امروز یک ماژول hm-tr سوزوندم.
حالا موندم که برای چی سوخته.وقتی که تغذیه 5 ولت را بهش وصل میکنم چراغ هاش روشن نمیشه و میکروی روی ماژول هم داغ میشه.

جالبش اینجاست که داشت کار می کرد و یهویی سوخت.

میخاستم از دوستان عزیزم بپرسم که علت سوختن این ماژولها چی میتونه باشه؟؟؟آیا دیتایی که ارسال میشه میتونه باعث سوختن ماژول بشه؟؟؟؟آیا فاصله زمانی ارسال دو دسته دیتا پشت سر هم میتونه باعث سوختن این ماژولها بشه؟؟؟

خداییش خیلی بد ضد حال خوردم.فکر کنم تمام عیدم بابت این موضوع خراب بشه.آخه قیمتش هم بالا رفته شده 30 تومن!!!!

mihman
19-03-2012, 00:57
راستی یه چیزی یادم رفت .
ماژول من 915Mhz هست ولی آنتنش 415Mhz هست.آیا ممکنه سوختن ماژول مربوط به مناسب نبودن آنتن باشه؟؟؟

alimicro
19-03-2012, 11:50
راستی یه چیزی یادم رفت .
ماژول من 915mhz هست ولی آنتنش 415mhz هست.آیا ممکنه سوختن ماژول مربوط به مناسب نبودن آنتن باشه؟؟؟

سلام مهندس جریان تغذیه زیادنبوده؟

mihman
19-03-2012, 12:38
سلام مهندس جریان تغذیه زیادنبوده؟
سلام.والا مهندس من یه آداپتور سوییچینگ 12 ولتی(2آمپر) دارم که میدم به یه رگولاتور7805 و خروجی رگولاتور را میدم به ماژول و میکرو .
راستش من چک نکردم ببینم ماژول چقدر جریان میکشه.اصلا یه سوال اگه جریان تغذیه نامناسب باشه میکرو هم باید بسوزه دیگه.درست میگم؟؟؟؟؟

rfbook
19-03-2012, 13:28
سلام
احتمال داره پایه های ماژول شما اتصال کوتاه شده باشه
یا تغذیه شما مشکل پیدا کرده .
میکرو هم همزمان سوخته یا نه ؟

mihman
19-03-2012, 14:27
سلام
احتمال داره پایه های ماژول شما اتصال کوتاه شده باشه
یا تغذیه شما مشکل پیدا کرده .
میکرو هم همزمان سوخته یا نه ؟

سلام.میکرو کاملا سالم هست.امکان اتصال کوتاه هم به هیچ وجه بر روی بورد من وجود نداره

جناب علیان میشه نظرتون را درمورد سوالهایی که من در پست های قبلی مطرح کردم بگین.نظر شما برام خیلی مهمه

sadmonew
19-03-2012, 14:50
راستی یه چیزی یادم رفت .
ماژول من 915Mhz هست ولی آنتنش 415Mhz هست.آیا ممکنه سوختن ماژول مربوط به مناسب نبودن آنتن باشه؟؟؟
سلام مهندس:hi:
همه احتمالات رو بايد در نظر داشت.
خيلي بعيد نيست. ممكنه يكي از دلايل سوختنش همين آنتن باشه.
وقتي همه توان و شدت انتشار امواج به طور كامل از فرستنده خارج نشه، ممكنه باعث گرم شدن قطعات تو طبقه خروجي فرستنده بشه و همين مساله پيش بياد.

پيشاپيش سال نو رو هم تبريك ميگم.

ali_h
19-03-2012, 15:57
آیا دیتایی که ارسال میشه میتونه باعث سوختن ماژول بشه؟؟؟؟آیا فاصله زمانی ارسال دو دسته دیتا پشت سر هم میتونه باعث سوختن این ماژولها بشه؟؟؟

سلام. گرچه همه چیز امکان داره ولی می شه به احتمال قریب به یقین گفت که نه، امکان نداره ماجول به این دلایل بسوزه.

احتمالاً قضیه همون آنتن بوده. البته دست زدن به ماجول (به خصوص پایه ها) هم می تونه اون رو بسوزونه چون این قطعات به الکتریسیته ساکن حساسند.

rfbook
20-03-2012, 09:25
سلام
به خاطر انتقال دیتا یا نوع دیتا که فکر نکنم چون من انواع دیتا ها را به انواع روش ها با اکثر میکروها ارسال و دریافت کردم .
عمده ماژول هایی که توی کارای من سوخت به دلایل زیر بود
1- اتصال کوتاه شده پایه های ماژول
2- خراب شدن تغذیه
3-لمس کردن ماژول حین کار
4- همین طور الکی
مثلا همین چند روز پیش ماژول nrf2401 بعد از 24 ساعت کارکرد به دلایل کاملا نامعلومی سوخت . در هیچ محیط خاصی نبود و هیچ کار خاصی انجام نمیداد .

متاسفانه قیمت ماژول ها از 2 برابر هم گذشته و کیفیت ماژول ها هم جالب نیست . یه سری ماژول هم که به درد بخور هستن خیلی به ندرت پیدا میشن و با قیمت بالا ولی ارزشش را دارن .

بهترین کار اینه که بهش فکر نکنی و اینو یک تجربه و خاطره بدونی :0013:

mihman
20-03-2012, 12:10
سلام.عید همگی مبارک.
بله بهترین کار همونی هست که جناب علیان فرمودن.یعنی بهش فکر نکنم.
اما من الن باید یه ماژول دیگه به جاش بذارم.می ترسم باز هم بسوزه.به همین دلیله که میخام علت سوختن ماژول را بدونم
یه چیزی که یادم رفت بگم اینه که من توی مدار یدونه موتور dc دارم که با ماسفت درایوش کردم.ممکنه ربطی داشته باشه.البته به دلیل این که داخل ماسفت دیود برای حفاظت در برابر جریان برگشتی وجود داره ،من دیگه دیودی برای این کار نگذاشتم.نظرتون چیه

rfbook
20-03-2012, 14:27
بله به احتمال خیلی زیاد به همین خاطر هست .

100٪ نحوه درایوتون را تغییر بدین یا محافظت کافی را برای طبقه درایو تون قرار بدین :wink:

موفق باشین

ali_h
20-03-2012, 15:57
سلام
تغذیتون رو حتما با خازن موازی و سلف سری کاملاً قیلتر کنین

mihman
20-03-2012, 22:55
بله به احتمال خیلی زیاد به همین خاطر هست .

100٪ نحوه درایوتون را تغییر بدین یا محافظت کافی را برای طبقه درایو تون قرار بدین :wink:

موفق باشین

آخه خیلی وقت بود بدون هیچ مشکلی کار میکرد.بعدش هم مگه درایو با ماسفت عیب خاصی داره؟؟؟؟؟آیا دیود موجود درون خود ماسفت برای حفاظت کافی نیست؟؟؟
یه چیزی فکر منو مشغول کرده :اگر علت سوختن ماژول و،جود موتور در مدار و یا بد بودن درایور ،باشه آیا نباید در همین شرایط میکرو هم بسوزه؟؟؟؟تغذیه میکرو و ماژول از یک محل تامین میشه.

تغذیتون رو حتما با خازن موازی و سلف سری کاملاً قیلتر کنین

مهندس تغذیه کل مدار را با این روش فیلتر کنم و یا فقط تغذیه ماژول و یا ماژول و میکرو.میشه دققا بگین کجا باید فیلتر گذاری بشه؟؟؟میشه مقادیر سلف و خازن را هم بگین

ممنون

safavism
29-07-2012, 14:53
با سلام خدمت دوستان

ابن مازول hm-tr چگونه میشه در حالت گیرنده و فرستنده قرارش داد آخه ماژول hm-r گیرنده و hm-t فرستنده اس این ماژول هم گیرنده اس و هم فرستنده .. rfm12 با تغییر ریجیستر میشه این کار کرد . حالا چه بلایی بر سراین hm-tr بیاریم ؟

safavism
29-07-2012, 15:34
با سلام
یه چیزای دست گیرم شد
نحوه عملکرد ماژول بدین صورت میباشد که در حالت ارسال ودریافت اطلاعات ابتدا ماژول اطلاعاتd که به پایه dtx آن وصل شده باشد را ارسال میکند وبعد از اتمام ارسال به صورت اتوماتیک به حالت گیرنده سوئیچ میشود و در صورتی که اطلاعاتی باشد آن را دریافت میکند و از طریق پایه drx قابل دریافت خواهد بود و مدت زمان سوئیچ بین حالت فرستنده و گیرنده ۵۰ میلی ثانیه میباشد

CINAPA
18-05-2013, 10:05
سلام دوستان
من برای یه پروژه ارسال و دریافت یک طرفه دیتا با برد حداکثر 80 متر و حداقل 50 متر واقعی .نیاز به چیپ مخابراتی دارم
کسی میدونه چه نوعیش را انتخاب کنم . که هیچ گونه مشکلی ایجاد نکنه . چون باید تو محیط صنعتی استفاده بشه که پارازیت زیاد داره و هم چنین نوسانات برق هم زیاده .
ممنون از پاسخ

Ma3ood
18-05-2013, 19:18
NRF24l01+ میتونه گزینه خوبی باشه برای کار شما

CINAPA
19-05-2013, 00:50
NRF24l01+ میتونه گزینه خوبی باشه برای کار شما

ممنون از شما :hi:
شما خودتون با این نوع چیپ ها کار کردین و مطمعن هستید یا نه؟
چون خیلی از دوستان با ماژول ها کار کردن و در حین کار و تو عمل مشکلات زیادی این ماژول ها ایجاد کرده . مثلا برد واقعیش اون چیزی نبوده که تو دیتا شیتش ذکر شده یا گفتن . ویا این که تو محیط نویزی دیتا خوب انتقال نمیدن . و خیلی مشکلات دیگه
حقیقتش من نمیخوام . چیپی بگیرم که بعدا به این مشکلات بربخورم .

Ma3ood
19-05-2013, 01:16
دوست من این نوع ماژول در محیط صنعتی هم تست شده مشکلی نداره و دارای سرعتی عالی و امنیت خوبیه
و البته دارای دو نوع مختلف که نوع اول برد چندانی نداره ولی برد دوم با انتن خوب تا 1 کیلومتر هم جواب میده و دارای قیمتی بسیار مناسب هستش

CINAPA
21-05-2013, 22:33
دوست من این نوع ماژول در محیط صنعتی هم تست شده مشکلی نداره و دارای سرعتی عالی و امنیت خوبیه
و البته دارای دو نوع مختلف که نوع اول برد چندانی نداره ولی برد دوم با انتن خوب تا 1 کیلومتر هم جواب میده و دارای قیمتی بسیار مناسب هستش

خوب میشه بفرمایید نوع اول و نوع دوم منظورت کدوم هستن.؟
وبرد هر کدوم چه مقدار هست .

Ma3ood
23-05-2013, 19:58
سلام
شما عبارت nrf24l01p+pa+lna
در نت سرچ کنید در مورد برد باید بگم همه چی بستگی به نوع انتن و دید دو انتن دارند

mohandess
11-12-2013, 20:26
سلام . کسی می دونه میشه بین hmtr , hmr وhmtr ,hmt ارتباط برقرار کرد یانه؟

exelance
12-12-2013, 11:34
بله میشه شما باید دو ماژول رو با همدیگه همزمان کنین ابتدا یک کد هرز بفرستین بعد اطلاعات رو

masoudc
30-12-2014, 20:00
سلام.والا مهندس من یه آداپتور سوییچینگ 12 ولتی(2آمپر) دارم که میدم به یه رگولاتور7805 و خروجی رگولاتور را میدم به ماژول و میکرو .
راستش من چک نکردم ببینم ماژول چقدر جریان میکشه.اصلا یه سوال اگه جریان تغذیه نامناسب باشه میکرو هم باید بسوزه دیگه.درست میگم؟؟؟؟؟

باید از رگولاتور 3.3 ولت استفاده می کردید .