PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع مشکل lcd

reza kazemi
12-03-2012, 21:44
با سلام
من میخوام با lpc 2103 اسم خودمو روی lcd کاراکتری بنویسم ولی توی keil و پروتئوس هیچ error نمیده ولی روی lcd هیچ چیزی نیست فایل برنامشو با شبیه سازیش براتون گذاشتم ببینید مشکل از کجاست
مرسی
reza.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)

reza kazemi
15-03-2012, 00:14
چرا هیچ کس جواب نمیده

esi_52000
15-03-2012, 00:49
با سلام
من میخوام با lpc 2103 اسم خودمو روی lcd کاراکتری بنویسم ولی توی keil و پروتئوس هیچ error نمیده ولی روی lcd هیچ چیزی نیست فایل برنامشو با شبیه سازیش براتون گذاشتم ببینید مشکل از کجاست
مرسی
reza.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)

سلام دوست عزیز.
ببین داداشم.من برنامتون رو نتونستم بگیرم ولی حدس میزنم این مشکل رو داشته باشه.
شما میبایست تغذیه ال سی دی رو به 5 ولت وصل کنین . شما احتمالا تغذیه ی ال سی دی رو به 3.3 وصل کردین

sigma-mx
15-03-2012, 01:51
مهندس درست شد
چند تا مشکل برنامه داشت . اول، کتابخانه برای lpc2138 نوشته شده بود و یکم رجیستر هاش با 2103 فرق می کرد . دوم، پایه rw رو وصل نکرده بودی . سوم ، قسمت delay بین تایمینگ ها ایراد داشت که بعضی دستورات fail میشد .

reza kazemi
15-03-2012, 17:15
مهندس درست شد
چند تا مشکل برنامه داشت . اول، کتابخانه برای lpc2138 نوشته شده بود و یکم رجیستر هاش با 2103 فرق می کرد . دوم، پایه rw رو وصل نکرده بودی . سوم ، قسمت delay بین تایمینگ ها ایراد داشت که بعضی دستورات fail میشد .
آقا خیلی ممنونم فهمیدم اشکال کار کجا بود ولی یه مشکل دیگه هم دارم اونم اینه که وقتی میخوام شماره دانشویی خودمو روی lcd نمایش بدم به جای 891151212 این عبارتو روی ال سی دی میبینم چی کنم؟
1212>

sigma-mx
16-03-2012, 00:03
احتمالا تابع lcd_print_number هم ایراد داره . ضمن اینکه باید توجه کنی محدوده وروریش int هست و اگه خارج این محدوده توش بنویسی اشتباه نشون میده . راحت ترین کار اینه که عدد رو بصورت رشته تو تابع lcd_print بنویسی. این عدد که ثابته مشکلی نیست . ولی اگه میخوای یه متغیر عددی رو توش بنویسی اول می تونی با توابع زبان C اونا رو به رشته تبدیل کنی و سپس با همین lcd_print بنویسی .

reza kazemi
16-03-2012, 23:17
احتمالا تابع lcd_print_number هم ایراد داره . ضمن اینکه باید توجه کنی محدوده وروریش int هست و اگه خارج این محدوده توش بنویسی اشتباه نشون میده . راحت ترین کار اینه که عدد رو بصورت رشته تو تابع lcd_print بنویسی. این عدد که ثابته مشکلی نیست . ولی اگه میخوای یه متغیر عددی رو توش بنویسی اول می تونی با توابع زبان c اونا رو به رشته تبدیل کنی و سپس با همین lcd_print بنویسی .
آقا ممنون اگه میشه یه لینک مفید بذارین که سر در گم نشیم بازم تشکر به خاطر راهنماییتون