PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با کامپایل keil

imported_pmf
11-03-2012, 15:00
سلام.دوستان من تصمیم گرفتم با آرم کا کنم وkeil رو هم نصب کردم.:cry:البته در مرحله دوم نصب که نیاز به پوشه arm.dl یا پوشه هایی که باید درون پوشه bin30,40 کپی بشن مشکل دارم واینه که اصلا همراه سی دی نرم افزارمن پوشه های فوق وجودندارن که بخوام اونا در محل نصب کپی کنم.
اما لایسنسشوبا موفقیت انجام دادم.حالا وقتی یک پروژه ساده رو کامپایل می کنم هی ارور میده وکامپایل نمی کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
include<at91sam7s64.h>
#include <libe-at91sam7s64.h>
main()
{
}
توی ارورش به خط دوم اشاره می کنه یعنی همون اینکلود دومی.cry::
قبلا بابقیه میکروهاکارکردم اینقداذیت نشدم .این یکی دیونم کرده بخدا.اینجا هم کسی رو نمیشناسم که ازش کمک بگیرم.
خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمک کنه برام بنویسه.منتظرم وممنون از زحماتتون

agape
11-03-2012, 16:15
خوب دوست من حتما فایلش وجود نداره ! چون این کتابخونه همراه کایل نصب نمیشه و باید کپیش کنید توی مسیر کتابخونه های کایل !

Doloop
11-03-2012, 20:14
بیا مهندس این سه تا هدر هست دان کن البته اگه با مجله داری یاد میگیری اون دو تای دیگه به دردت میخوره
موفق باشی
میدونی که هم توی محل ذخیره برنامه کپی کن هم توی اینکلود محل نصب کیل

imported_pmf
14-03-2012, 23:47
بیا مهندس این سه تا هدر هست دان کن البته اگه با مجله داری یاد میگیری اون دو تای دیگه به دردت میخوره
موفق باشی
میدونی که هم توی محل ذخیره برنامه کپی کن هم توی اینکلود محل نصب کیل

ممنونم از do..loop عزیز.:wink:من تازه موفق شدم هدرهایی که برام گذاشتی دانلود کنم.آخه 3روز بود که ورود ممنوع شده بودم.راستی این هدرهارو از کجا آوردید؟؟؟؟؟؟من کتاب آقای حیدریان رو دارم که داخلش خبری از این هدرها وفایل bin 30,40,arm dll نیست!!!!!!!!!!!اگه بازم دارید وکلا مطالبی در زمینه آرم به آدرس ایمیلم بفرستید ممنون میشم.آخه سرعت اینترنتم کمه وبالا اومدن توی این سایت خیلی طول می کشه.بازم یک دنیا ممنونم
pmfelec@yahoo.com

alimicro
15-03-2012, 00:08
سلام دوستان ومدیران محترم ببخشیدمی دانم جای این سوال ایجانیست ولی چاره نداشتم .
چرامن نمی توانم فایل آپلود کنم؟ واین اخطار می ده. The number of tags you tried to add to this thread exceeded the maximum number of tags by 4

Doloop
15-03-2012, 00:49
اگه بازم دارید وکلا مطالبی در زمینه آرم به آدرس ایمیلم بفرستید ممنون میشم.آخه سرعت اینترنتم کمه وبالا اومدن توی این سایت خیلی طول می کشه.بازم یک دنیا ممنونم

یه سوال بالا اومدن این سایت سخته یا رفتن تو یاهو و البته ایدیت
یاهو که اشکتو در میاره تا بره توی ایدیت

دوست عزیز یه توصیه میکنم حتما مجله شماره 2 و شماره 3 این سایت رو بگیر بخون چون منم از همونا استفاده کردم
هم در مورد محیط کیل توضیح داده هم درمورد آرم ،برنامه نویسی تو کیل ،هدر نویسی وووو....:o
راستش حجم مجله برای اینترنتی که من دارم زیاده نمی تونم آپ کنم خودت زحمتشو بکش:(
ایمیلتم برمیدارم
با مجله ها فایل پیوست وجود داره که حتما اونا رو هم دانلود کن
اینم آدرس مجله ها
دانلود مجله تخصصی میکرو pmm - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

موفق باشی

imported_pmf
16-03-2012, 00:51
سلام.ممنون از جوابت.باورت نمیشه یاهو راحت تر میاد بالا.البته امشب بهتره.من فایلو گرفتم وتوی محل ذخیره برنامه ای که می نویسم وهم توی پوشه های خود keil,arm,bin 30,bin 40, وهمه جا کپی کردم بازم همون ارور رو میده.سیستمو ری استارت کردم اما جوابی نداد.این زیری ارورش هست.
Build target 'Target 1'
compiling 1.c...
1.c(2): error: #5: cannot open source input file "libe-at91sam7S64.h": No such file or directory
Target not created
اینم برنامه ساده ای که براتست می نویسم:
#include <at91sam7s64.h>
#include <libe-at91sam7S64.h>
int a;
main()
{
a=a*2;

}

میشه لطف کنی دقیق بگی کجاها کپیش کنم؟؟؟؟؟؟؟دقیقا معلومه با همون هدر مشکل داره مگه نه؟
پشیمون شدم یک هفته درگیرم اما جواب نگرفتم هنوز:x:(:unh:

Doloop
16-03-2012, 02:57
ببین مهندس شما مجله رو بگیری مطمئن باش اکثر سوالاتت رو جواب میده واما این ارور
شما مطمئنی که یه نیو پروجکت ساختی
اصلا پروژت رو بزار ببینیم مشکلش کجاست
الان دیگه دیر وقته فردا صبح پروژت رو حتما بزار منم یه سر میزنم
شب همه خوش

agape
16-03-2012, 10:48
دایی جان - حتما جای درستی کپی نکردی ، چون این خطا مربوط به اینه که فایل رو پیدا نمیکنه ، و اما محل درست کپی کردن فایل ها ، اول میری تو پوشه کایل بعد این پوشه ها رو وارد میشی و اونجا کپی میکنی و مشکل حل میشه ، و نیازی هم به ریاستارت نیست.

\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S

alishekarriz
16-03-2012, 15:37
دوستان در ديباگ با jlink نميشه Logic Analyzer رو به كار انداخت ؟

When using J-Link/J-Trace, enable Timestamps and follow the instructions to Configure Cortex-M Devices for Tracing.

J-Link/J-Trace User's Guide: Enable Serial Wire Trace (You can see links before reply)

براي من Under Trace Port set Serial Wire Output - UART/NRZ and enable Autodetect max SWO Clk. فعال نميشه

imported_pmf
16-03-2012, 21:19
سلام متشکرم از حوصله ای که براجواب دادن به سوالات من به خرج می دهید.درمورداینکه مطمئنم یک نیو پروجکت میسازم اینکه دوستان من به روش زیر عمل میکنم:
1-نرم افزارو به صورت RUN AS ADMINISTRATOR باز میکنم.
2-ازمنوی PROJECT اولین گزینه یعنی NEW UVISION PROJECT راانتخاب میکنم.
3-بعدتو پنجره بازشده اونو توی EXAMPLE بانام دلخواه ذخیره میکنم.
4-سپس در پنجره جدید برروی گزینه ATMEL کلیک میکنم وAT91SAM7S64 راانتخاب میکنم وبرروی پیغام ظاهر شده OK میکنم.
5-حالابه منوی فایل میرم ویک فایل NEW میسازم واونوبا پسوند.C در همون پوشه EXAMPLE ذخیره می کنم.
6-حالابرروی TARGET1 کلیک راست نموده وگزینه MANAGE COMPONENTS راانتخاب میکنم واونجافایل بسوند.C را ADD میکنم.
7-حالافقط چندخط برنامه ساده زیر رو مینویسم که توی تاپیک قبلی هم نوشتمش:
#include <at91sam7s64.h>
#include <libe-at91sam7S64.h>
main()
{
}
حالا وقتیF7 یا گزینه BUILD TARGET رامیزنم ERROR زیرومیده:
Build target 'Target 1'
compiling 14.c...
14.c(2): error: #5: cannot open source input file "libe-at91sam7s64.h": No such file or directory
Target not created

فقط چندنکته:1-ویندوزم سونه. 2-پوشه هایی که حاوی هدر فایل های مربوط به AT91SAM7S64 هست و DO...LOOP عزیز گذاشتن رو توی مسیرD:\Keil\ARM\INC\Atmel\SAM7S وهمین طور توی D:\Keil\ARM\INC\ARM وD:\Keil\ARM\BIN و D:\Keil\ARM\BIN40 وکلا هرجادستم اومده کپی کردم اما بازم اون خطا رو میده.3-PMM3 رو هم مطالعه کردم اما تاثیری نداشت.دیگه موندم چکارش کنم.من باز آخرشب ساعت 22 به بعد سر میزنم.از اینکه جواب میدین متشکرم.

Doloop
16-03-2012, 21:50
خوب مهندس فهمیدم مشکلت چیه؟
ببین شما هر هدری رو که تو برنامه استفاده میکنی باید توی قسمت target اضافه کنی
من اینو نوشتم کامپایل کردم ارور هم نداد ولی میکروش دم دست نیست که تست کنم
شما تست کن و ببین فرق پروژه شما با این چیه...

You can see links before reply

موفق باشی

imported_pmf
17-03-2012, 00:46
سلام.شب بخیر.ممنونم مهندس جان:o:wink:برنامه شما کاملا درست بود وجواب داد،مشکل همونی بود که شما گفتید:mrgreen::018:.فقط چندتاسوال:
1-اون هدر هارو چه طوری به target اضافه کردین؟با add کردن که نمیاد زیر اون فایل با پسوند .c قرار بگیره.نکنه به روش معمولی هدرهارو کپی وبعدتوی محل ذخیره پروژه ریختید؟؟
2-این میکرو را میشه توی محیط پروتئوس شبیه سازی کرد؟آخه من armtdmi وlpcxx ها رو دیدم.یعنی 64 توی کتابخونه پروتئوس موجود نیست؟
3-سوال مهم اینکه دفعه اول که برنامه شمارو کامپایل میکنم 3تا warning میده ولی دفعه دوم کاملا بدون error,warning میشه،این طبیعیه؟؟؟؟
4-من برنامه شما رو به حالتی که پایه صفرپورت a چشمک بزنه تغییردادم بعدرفتم توی شبه سازی (debug در قسمت and mask هم نوشتم 0x1 حالتشم گذاشتم bit اما یک وضعیت موند!!!!!!!!!!!!!!!!!
من تازه اول راهم خدا بهم رحم کنه تا روزی که بخوام . . .
خیلی خیلی ممنون ومتشکرم.

Doloop
17-03-2012, 01:17
سلام مهندس خوشحالم که جواب داد

1-اون هدر هارو چه طوری به target اضافه کردین؟با add کردن که نمیاد زیر اون فایل با پسوند .c قرار بگیره.نکنه به روش معمولی هدرهارو کپی وبعدتوی محل ذخیره پروژه ریختید؟؟
نه مهندس ببین تو قسمت target اگه روی target کلیک راست کنی یه گزینه add group هست که با این میتونی هدر هارو دسته بندی کنی مثلا یه group به اسم main درست میکنی و یه group هم به اسم include حالا روی هر group کلیک راست کنی یه گزینه add file to group هست حالا اینو بزن و هدر هارو به group مربوطش اضافه کن.
به همین خوشمزگی

2-این میکرو را میشه توی محیط پروتئوس شبیه سازی کرد؟آخه من armtdmi وlpcxx ها رو دیدم.یعنی 64 توی کتابخونه پروتئوس موجود نیست؟

متاسفانه نه
پروتئوس فقط میکرو های محدودی رو ساپورت میکنه که آرم اتمل جزء اونا نیست.

3-سوال مهم اینکه دفعه اول که برنامه شمارو کامپایل میکنم 3تا warning میده ولی دفعه دوم کاملا بدون error,warning میشه،این طبیعیه؟؟؟؟
این بیشتر مواقع مهم نیست مثلا شما اگه متغیر اضافی تعریف کنی کیل warning میده که زیاد مهم نیست.

4-من برنامه شما رو به حالتی که پایه صفرپورت a چشمک بزنه تغییردادم بعدرفتم توی شبه سازی (debug در قسمت and mask هم نوشتم 0x1 حالتشم گذاشتم bit اما یک وضعیت موند!!!!!!!!!!!!!!!!!
درست متوجه نشدم ولی سعی کن دقت کنی و با دستورات بازی کنی و یه برنامه رو به چند روش مختلف بنویسی تا هم دستت و هم ذهنت راه بافته

من تازه اول راهم خدا بهم رحم کنه تا روزی که بخوام . . .

بازم میگم سعی کن مجله هارو دانلود کنی چون خیلی بیشتر از من کمکت میکنه

خیلی خیلی ممنون ومتشکرم.
خواهش:0013:
همه با هم سال خوبی داشته باشیم و موفق باشیم.:wink: