PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : arduino

siap89
06-03-2012, 12:55
سلام ، شما قصد وارد کردن بردهای arduino رو ندارید ؟

You can see links before reply

جایی رو میشناسید که من بتونم مثلا مدل UNO رو تهیه کنم ؟

دنبال برد هاي arduino (مثلا UNO )گشتم (اينترنت )، فقط يه جا رو ديدم که داشت :
روبو کوکی (You can see links before reply)

ولي قيمتش رو خيلي بالا ميگفت ، 120000 تومن !

اگه اصلا باقيمت خوب نشه پيداش کرد ، ممنون ميشم کسي که اطلاع کافي داره بگه که ميشه يه arduino درست کرد ؟

لطفا براي خريد اگه کسي اطلاع داره راهنمايي کنه ...
به arduino.ir و aftabrayane هم سر زدم ولي نتيجه اي نگرفم هنوز .

mtronicsm
16-03-2014, 11:24
توي maxelectronic.ir يه سري آموزش مقدماتي براي آردوينو هست - براي تهيه بردهاي آردوينو هم ميتونيد به shopelectronic.ir مراجعه كنيد

roohlla
16-03-2014, 13:55
سلام ، اولا نیازی به خرید این برد ندارید ولی اگه خواستید از آدرس زیر انواع بردها و امکانات جانبی و در یک کلام همه چی در باره ی آردوینو رو دارند :
اما این که چرا می گم نیازی به خرید ندارید . دلیل من اینه که شما خیلی راحت با یک میکروی مگا 32 ساده و یک پروگرمر USBasp میتونید از کامپایلر Arduino استفاده کنید . اما یک مشکل وجود داره و اون اینه که هیچ برد آردوینو ای وجود نداره که میکروی روش مگا32 باشه . برای این مشکل من یک راه یادتون میدم که با استفاده از اون راه می تونید برای هر میکروی avr با کامپایلر آردوینو برنامه بنویسید . برای انجام این کار به محلی که نرم افزار Arduino رو نصب کردید رفته و از مسیر زیر فایل boards رو باز کنید :
hardware\arduino
البته اون رو با نوت پد باز نکنید و از نرمافزاری مثل notpad++ استفاده کنید . داخل این فایل اسم تمام بردهای آردوینو به انضمام مشخصات میکرویی که روی اونها نصبه ذکر شده . برای این که شما بتونید برای میکری مثلا مگا32 برنامه کامپایل کنید ،در زیر شاخه ی یکی از بردها (مثلا UNO) اسم میکرو رو مثل شکل زیر به مگا32 و همچنین تنظیمان کلاک و فیوزبیت رو هم مطابق خواستتون عوض کنید.
حالا در محیط برنامه در قسمت scetch بردی که تنظیماتش رو عوض کردید انتخاب کنید و وقتی هم می خواید برنامه رو روی میکرو بریزید از مسیر زیر استفاده کنید :
File-Upload Using Programmer
البته قبلش از قسمت Tools پروگرمر مورد نظر رو انتخاب کنید .

dariush_ab
16-03-2014, 16:12
سلام ، شما قصد وارد کردن بردهای arduino رو ندارید ؟

سلام.
جاهای زیادی این برد رو دارد.arduino uno اگر اشتباه نکنم 55 هستش.

1nafar
23-03-2014, 19:37
سلام
شما میتونیدخودتون این برد ها رو بسازید ، سخت افزار های این برد ها رایگان هستند ( با نرم افزار ایگل طراحی شدن ) .
لینک فیبر مدارچاپی تک رو و دو رو در سایت سازنده وجود داره ، اگه پیدا نکردید بیگید تا لینک بدم .

pooriya
24-03-2014, 03:01
سلام ، اولا نیازی به خرید این برد ندارید ولی اگه خواستید از آدرس زیر انواع بردها و امکانات جانبی و در یک کلام همه چی در باره ی آردوینو رو دارند :
You can see links before reply (You can see links before reply)
اما این که چرا می گم نیازی به خرید ندارید . دلیل من اینه که شما خیلی راحت با یک میکروی مگا 32 ساده و یک پروگرمر USBasp میتونید از کامپایلر Arduino استفاده کنید . اما یک مشکل وجود داره و اون اینه که هیچ برد آردوینو ای وجود نداره که میکروی روش مگا32 باشه . برای این مشکل من یک راه یادتون میدم که با استفاده از اون راه می تونید برای هر میکروی avr با کامپایلر آردوینو برنامه بنویسید . برای انجام این کار به محلی که نرم افزار Arduino رو نصب کردید رفته و از مسیر زیر فایل boards رو باز کنید :
hardware\arduino
البته اون رو با نوت پد باز نکنید و از نرمافزاری مثل notpad++ استفاده کنید . داخل این فایل اسم تمام بردهای آردوینو به انضمام مشخصات میکرویی که روی اونها نصبه ذکر شده . برای این که شما بتونید برای میکری مثلا مگا32 برنامه کامپایل کنید ،در زیر شاخه ی یکی از بردها (مثلا UNO) اسم میکرو رو مثل شکل زیر به مگا32 و همچنین تنظیمان کلاک و فیوزبیت رو هم مطابق خواستتون عوض کنید.
حالا در محیط برنامه در قسمت scetch بردی که تنظیماتش رو عوض کردید انتخاب کنید و وقتی هم می خواید برنامه رو روی میکرو بریزید از مسیر زیر استفاده کنید :
File-Upload Using Programmer
البته قبلش از قسمت Tools پروگرمر مورد نظر رو انتخاب کنید .

با سلام
البته تغییرات فقط شامل اون فایل نمیشه و باید پین های atmega32 هم تو یه فایل دیگه تعریف بشه.با استفاده از فایل زیر میتونین از atmega32 در فرکانس ها 1و 8و کرستال خارجی استفاده کنین.

roohlla
24-03-2014, 04:11
با سلام
البته تغییرات فقط شامل اون فایل نمیشه و باید پین های atmega32 هم تو یه فایل دیگه تعریف بشه.با استفاده از فایل زیر میتونین از atmega32 در فرکانس ها 1و 8و کرستال خارجی استفاده کنین.
بله . کملا حق با شماست . این مورد رو دقت نکرده بودم . دستتون درد نکنه .:hi:

jumper
25-03-2014, 13:02
سلام به همه
من تازه شروع کردم به کار با این بردها.خیلی جالب هستن
سایت AftabRayaneh (You can see links before reply) همه محصولاتش رو داره من هم از اونجا خرید کردم همه محصولاتش رو داره
uno قیمتش 55000 هستش و mega2560 هفتاد تومنه
از مشخصات mega 2560 میشه گفت:
54 پین ورودی/خروجی دیجیتال(که 15 تای آن می تواند به عنوان خروجی PWM استفاده گردد)، 16 ورودی آنالوگ، 4 پورت UART (پورت های سریال سخت افزاری)، یک نوسان ساز کریستال MHz 16، یک پورت USB، یک پاورجک، یکICSP Header و یک دکمه ریست دارد.
این بورد به مطلب هم وصل میشه و تو محیط سیمولینک هم کار میکنه که یه امکان خیلی عالیه
پیشنهاد من اینه این بورد رو بخرید به جای بورد uno چون امکاناتش بیشتره
در مورد ساخت هم درسته که open source هستش و میشه ساخت ولی هزینه ساختش و دردسرش بیشتر از آمادش میشه و به تمیزی بورد اصلی در نمی آید
باز سوالی بود در خدمتم
اینم یه فیلمی هست که تو پروتئوس شبیه سازیش کردم برای adc هست

dariush_ab
25-03-2014, 22:31
پ
یشنهاد من اینه این بورد رو بخرید به جای بورد uno چون امکاناتش بیشتره
در مورد ساخت هم درسته که open source هستش و میشه ساخت ولی هزینه ساختش و دردسرش بیشتر از آمادش میشه و به تمیزی بورد اصلی در نمی آید

به نظر من هم ارزش ساخت ندارد و بهتر است بخرید البته اگر علاقه به طراحی دارید می توانید خودتون بسازید و مطالب جدیدی را یاد بگیرید.
موفق باشید.

pooriya
26-03-2014, 01:23
اگه نیاز به خود برد برای استفاده از شیلد ها و ........... دارید که می تونید بسازید.هزینشم زیاد نیست وگر نه می تونید با یه atmega8 یا atmega 16 ساده . از IDE و کتابخونه های اون مثل یه کامپایلر ساده استفاده کنید.یه مزیتشم اینه که کتابخونه و پروژه های زیادی در سطح نت واسش وجود داره.قابلیت استفاده در MATLAB و LABVIEW هم داره.

yusef110
26-03-2014, 22:52
شماتیک و بوت لودر برا میکرو atmega328 رو دارید ؟

mtronicsm
20-04-2014, 16:25
براي ساخت برد آردوينو به قطعات زير نياز داريد:
همه آن چیزی که برای ساخت یک برد آردوینو نیاز دارید یک ATmega328 ، یک کریستال 16 مگاهرتری ، دو عدد خازن عدسی 22 پیکوفاراد ، منبع تغذیه 5 ولتی، یک مبدل usb به سریال (You can see links before reply)، LED و مقاومت 1 کیلو اهم می باشد.

kazem107
19-11-2014, 13:26
با سلام
من یک برد آردنیو uno خریداری کرده ام ولی درایور آن را نمیتوانم بر روی ویندوز xp و 8.1 نصب کنم فقط روی ویندوز 7 موفق شدم نصب کنم روی سیستم هایی که نصب نمیشه داخل دیواس منیجر usb2.0-serial نوشته میشه تا حالا انواع درایور در رابطه با آی سی های رابط سریال یو اس بی را نصب کردم جواب نداده است
اگر ترفندی باشد راهنمایی کنید با تشکر