PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاطرات armstk : نکته ای ساده در لحیم کاری فیش ها

armstk
03-03-2012, 21:57
سلام محمد جون :) حال و احوال؟ یه حالی به انجمن بده , انجمن stm32 رو هم راه بنداز قربونه دستت

نکته ای ساده در لحیم کاری فیش ها:
یه اشتباهی که همیشه در لحیم کردن فیش هایه آنتن , فیش های استریو , فیش های مونو - همیشه من اول سیم ها رو لحیم میکنم بعد یادم میاد که باید کاورش رو ببندم

همیشه یادتون باشه اول کاور رو داخل سیم کنین , بعد فیش رو لحیم کنین تا به دوباره کاری برخورین

-----------------------------------------
خرابی زیاد در کرریستال ها: (عدم کار کردن اسیلاتور خارجی در میکروکنترلر)
خیلی از وقتا میبینیم که میکروکنترلر با اسیلاتور داخلی کار میکنه ولی با خارجی نه !!
بعد از کلی میکرو عوش کردنو , روگولاتور عوش کدن از آخر میفهمم که کریستال خرابه ....
کریستال ها خرابی زیادی دارن ..... پس باید کریستال رو تست کنیم , فکر میکنم باید با اسکوپ بشه تستش کرد

کریستالی که در حال کار باشه رو چجوری میشه تستش کرد؟ من هم فرکانس متر دارم و هم اسکوپ - هر کی میدونه روشش رو بگه

ali_h
04-03-2012, 00:39
سلام
البته بستگی به فرکانس داره ولی فرکانسهای پایین رو (مثل کریستال AVR) اگه پراب اسکوپ رو روی x10 بذارین می تونید موج ایجاد شده رو ببنید
البته کریستال باید به میکرو وصل باشه و فیوزبیت های میکرو هم باید روی کریستال خارجی تنظیم شده باشن