PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال يک رشته به پورت سريال در PIC Basic pro

morteza_rk
03-03-2012, 21:26
سلام دوستان

مي خواستم بدونم که چطور مي تونم يک رشته و يا يک متغير رشته اي رو در کامپايلر PIC Basic روي پورت سريال RS232 بفرستم؟

مثلا فرض کنيد مي خوايم رشته ي Morteza رو بفرستيم روي پورت سريال که بتونيم توي پروتيوس توسط Virtual Terminal اين رشته رو ببينيم.

يا اينکه يک متغير از نوع رشته اي داشته باشيم و بخوايم محتوياتش رو بفرستيم روي پورت سريال.

esisafa
03-03-2012, 21:31
داداش یک همچین کاری مسلما یک تابع داره که تو هلپ (help) خود نرم افزار باید موجود باشه.
من خودم بعضی وقتا یادم میره از هلپ استفاده کنم گفتم شاید شما هم یادتون رفته باشه

morteza_rk
03-03-2012, 22:26
اسی جان قضیه اینجاست که من اصلا PIC کار نیستم.

الان یکی ازم خواسته منم نمی دونستم ، رفتم توی Help و Sample نگاه کردم. ولی جون دادا هیچی نفهمیدم. اصلا ازین کامپایلر خوشم نیومد.

معمولا زبان سطح بالا مخصوصا بیسیک رو استفاده می کنن تا برنامه نویسی ساده تر بشه. اما این یکی دقیقا برعکسه! به نظر من از اسمبلی هم سخت تره!

اما بسکام دقیقا منطبق بر Visual Basic هست. آدم هر کدومو بلد باشه اون یکی رو هم بلده.

esisafa
03-03-2012, 22:37
ببخشید نمیتونم کمک کنم و نظر دادم از خودم.
پس بیخیال شو. به خاطر یک سوال حیف نیست ذهنتو مشغول کنی ای عشق بیسیک:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

morteza_rk
03-03-2012, 22:50
لازمه دیگه ، خودمم کنجکاو شدم آخه.

بیسیک هم عالمی داره دیگه. البته سی هم کار می کنم. ولی تسلط ندارم.

sajjad_AD
03-03-2012, 23:01
سلام به آقا مرتضیِ عزیز :hi:

Include "Modedefs.bas" ‘Included For Use serial Functions

Serout portb.0 , N9600 , ["Hello"]

به همین سادگی

morteza_rk
04-03-2012, 01:53
سلام سجاد جان

ممنون از کدی که گذاشتی. توی Sampleها مشابهش رو دیدم ولی خوب متوجه نشدم. اما الان گرفتم که چی شد!
فقط الان نمی دونم اسم میکرو رو کجا باید نوشت؟

میشه یه شبیه سازی با پروتیوس برام بذاری؟

sajjad_AD
05-03-2012, 01:28
شرمنده،چون من اين کتاب خونه اي رو که بايد واسه استفاده از توابع پروتکل سريال ضميمه ي برنامه بشه ندارم،يعني فکر نکنم کسي داشته باشه،فقط مي دونستم اينجوريه،حالا که اومدم عملي امتحان کنم ديدم اين فايل همراه با pbp نيست و تو نت هم چيزي پيدا نکردم.اگه کسي راه حلي داره بگه چه کنيم.

morteza_rk
05-03-2012, 02:02
ممنون سجاد جان

من واقعا از این کامپایلر سر در نمیارم. خیلی سخته به نظر من. اصلا هم سر و ته نداره. کلا این کامپایلر کاربرای کمی داره. توی eca هم این سوال رو پرسیدم. ولی تا الان کسی جوابی نداده.

sadmonew
05-03-2012, 02:47
سلام آقا مرتضي:hi:
لطفا اينو دانلود كن.
You can see links before reply
پسورد فايل: Seven7i
فايل هدر Modedefs.bas رو هم آپلود كردم. ميتونيد دانلود كنيد

morteza_rk
05-03-2012, 16:14
ممنون صادق جان

دارم دانلود می کنم. امشب نتیجه رو گزارش میدم.

morteza_rk
10-03-2012, 02:03
دادا من هنوز درگیر این مدارم! از راهنمائی های شما استفاده کردم. برنامه رو کامپایل می کنم. بدون هیچ خطایی کامپایل میشه ، توی پروتیوس هم شبیه سازی کردم. اما دریغ از یه ذره جواب؟

من برنامه و شبیه سازی پروتیوس رو گذاشتم لطفا دوستان همکاری کنن تا ببینیم به کجا می رسیم؟

sigma-mx
10-03-2012, 13:06
مرتضی جان سلام . چطوری دادا ..
من رو سیستم mcsp نصب نداشتم ولی نصب کردم و یه برنامه کوچک برات نوشتم . تو این برنامه یه متغیر عددی هست که از 0 مقدارش یکی یکی اضافه میشه و تو پورت سریال هم متن و هم این متغیر رو هر نیم ثانیه می نویسه . فایل پروتیوس هم گذاشتم . ورژن 7.8 هست البته .
این کامپایلر برای کارای آماتوری هست . بخاطر همینه که اینقدر داخلش خلوته ! یسری چیزا مثل اسیلاتور پیش فرض داره و اگه بخای تغییرش بدی باید با دستور define مقدار جدید به اون اختصاص بدی . پیش فرض اسیلاتور 4 هست . با این حال من define همین 4 رو برات نوشتم . دیگه چیزی برای توضیح فکر نکنم داشته باشه .
یا حق