PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ولتمتر مخصوص منابع تغذيه

mmojtabaa
01-03-2012, 01:02
سلام خدمت همه ي دوستان
من يه ولتمتر ميخواهم بسازم كه هم ولتاژ و هم جريان رو اندازه بگيره . براي منبع تغذيه اي كه ساختم . كسي نقشه اي نداره
ميخواهم مثل تصوير زير باشه
You can see links before reply

armstk
01-03-2012, 01:14
سلام
کاش یه سرچی میکردی .... !!!

mmojtabaa
01-03-2012, 14:41
منبع تغذيه 0 تا 30 ولت رو دارم
يه ولتمتر ميخوام كه هم ولتاز رو نشون بده هم جريان مثل عكس
كه هم ارزون باشه هم آسون ساخته بشه
نه با اتمگـــــــــــــا

مثل اين نمونه باشه
ولي مشكل اين نمونه اينه كه جريان رو اندازه نميگيره

armstk
01-03-2012, 15:48
با همین 7107 هم میشه جریان رو اندازه گرفت
اگه درست یادم باشه , ولت متر رو باید رویه میلی ولت متر تنظیمش کنی بعد با دو سر پروب یک مقاومت 5 وات 1 اهم موازی کنی بعد با مدارت سری کنی
بعد جریان رو نشون میده بهت

برای کسب اطلاع بیشتر کتاب بخت آور جلد اگه اشتباه نکنم چهار رو بگیر , توش کامل اینا رو توضیح داده

mmojtabaa
01-03-2012, 20:24
به نظرم درسته
ممنونم:018::018::018::o:125::125:

javad naderi
01-03-2012, 21:56
با همین 7107 هم میشه جریان رو اندازه گرفت
اگه درست یادم باشه , ولت متر رو باید رویه میلی ولت متر تنظیمش کنی بعد با دو سر پروب یک مقاومت 5 وات 1 اهم موازی کنی بعد با مدارت سری کنی
بعد جریان رو نشون میده بهت

برای کسب اطلاع بیشتر کتاب بخت آور جلد اگه اشتباه نکنم چهار رو بگیر , توش کامل اینا رو توضیح داده

سلام.من اینو نفهمیدم فکر کنم باید یه مقاومت 1 اهم رو سر منفی منبع تغذیه سری کنیم بعد دو مقومت رو بدیم به همین 7107 جریان و ولت برابره.درسته؟ اگه میشه شما اینی که گفتی و بکش مرسی

mmojtabaa
02-03-2012, 00:03

توي اين حال درسته كه ولتمتر ولتاژ رو نشون ميده ولي اگه يه خورده دقت كني ميفهمي كه
جريان عبوري از مقاومت ضرب در 1 اهم ميشه ولتاژ دو سر مقاومت . خوب نتيجه ميگيريم جريان مساوي ولتاژ .
فقط بايد دقت كنيد كه مقاومت حتما 1 اهم باشد.

javad naderi
02-03-2012, 00:27

توي اين حال درسته كه ولتمتر ولتاژ رو نشون ميده ولي اگه يه خورده دقت كني ميفهمي كه
جريان عبوري از مقاومت ضرب در 1 اهم ميشه ولتاژ دو سر مقاومت . خوب نتيجه ميگيريم جريان مساوي ولتاژ .
فقط بايد دقت كنيد كه مقاومت حتما 1 اهم باشد.

خوب منم همینو گفتم در ضمن فرقی نداره تو منفیم میشه گذاشت.مرسی

me28k
02-03-2012, 01:51
سلام .
درسته که مقاومت برای اندازه گیری جریان هم میشه سری با خط منفی گذاشت و هم خط مثبت ولی حتما باید مقاومت قبل از فیدبک ولتاژ مدار متصل بشه تا افت ولتاژ روی مقاومت روی ولتاژ خروجی تاثیر نذاره.(البته فقط یادآوری بود lov:)