PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از پايه هاي ميكرو

rayan2
23-02-2012, 01:07
سلام بر همه مهندسان
دوستان من يه lcdرو به يه lpc وصل كردم و به راه انداختم.از پايه هاي p0.0 تا p0.5 استفاده كردم.
حالا كه ميخوام مثلا پايه p0.10 رو set كنم ال سيديم از كار مي افته چرا؟ ( وقتي اين دوتا دستورو ميزنم : IO0DIR=0x400;
IO0SET=0x400; )

لطفا كمكم كنين

medadnoki
23-02-2012, 01:16
بیشتر توضیح بده ، دوست خوبم
این طوری که من متوچه شدم دو تا LCD در پروژت استفاده شده...
درسته؟
اصلا موضوع پروژه چیه؟؟؟
از codevision استفاده میکنی؟؟؟

rayan2
23-02-2012, 03:02
نهههههههههه
من يه lcd رو به يه lpc2132 وصل كردم كه پايه هاي p0.0 تا p0.5 رو اشغال كرده.خوب؟
حالا با دستور هاي IO0DIR و IO0SET ميخوام يكي از پايه ها رو يك كنم. وقتي اين كارو ميكنم lcd صفحش ميره و كلا داده اي بهش منتقل نميشه!!! انگار اون پايه هايي كه مختص ال سي دي بودن از كار مي افتن.

esi_52000
24-02-2012, 23:51
نهههههههههه
من يه lcd رو به يه lpc2132 وصل كردم كه پايه هاي p0.0 تا p0.5 رو اشغال كرده.خوب؟
حالا با دستور هاي IO0DIR و IO0SET ميخوام يكي از پايه ها رو يك كنم. وقتي اين كارو ميكنم lcd صفحش ميره و كلا داده اي بهش منتقل نميشه!!! انگار اون پايه هايي كه مختص ال سي دي بودن از كار مي افتن.

داداشم دلیلش کاملا واضحه عزیز.شما زمانی که داری با رجیستر IOXDIR کار میکنی تا پایه P0.10 رو یک کنی , داری تمام پایه های دیگه میکرو رو به حالت ورودی میبری.
میتونی دستورت رو اینطوری اصلاح کنی (مثلا واسه همون P0.10)

PIO0DIR|=0X400

با اینکار دیگه پیکربندی بقیه پینهای پورت دست نخورده باقی میمونه:wink:

rayan2
25-02-2012, 00:41
اول تشكر ميكنم كه ج دادي داداش

مشكلمو يجور ديگه حل كردم.فقط من اين دستورو تا حالا بكار نبردم ميشه توضيح بدي؟تو keil هم زدم دستورو نشناخت!!!!!!!
يه سرچم كردم چيزي پيدا نكردم

ديگه ببخشيد ديگه ما اول راهيم

esi_52000
25-02-2012, 01:14
اول تشكر ميكنم كه ج دادي داداش

مشكلمو يجور ديگه حل كردم.فقط من اين دستورو تا حالا بكار نبردم ميشه توضيح بدي؟تو keil هم زدم دستورو نشناخت!!!!!!!
يه سرچم كردم چيزي پيدا نكردم

ديگه ببخشيد ديگه ما اول راهيم

ببین داداش شما توی این دستور داری محتویات رجیستر IOxDIR رو با عدد 0X400 ,به صورت بیتی OR میکنی و ققط بیت 10 از پورت 0 رو دستکاری و اون رو یک میکنی.
من داداشم مثل خودت تازه کارم داداش .دارم سعی میکنم یه چیزایی یاد بگیرم:wink:

rayan2
25-02-2012, 01:55
داداشم دلیلش کاملا واضحه عزیز.شما زمانی که داری با رجیستر IOXDIR کار میکنی تا پایه P0.10 رو یک کنی , داری تمام پایه های دیگه میکرو رو به حالت ورودی میبری.
میتونی دستورت رو اینطوری اصلاح کنی (مثلا واسه همون P0.10)

PIO0DIR|=0X400

با اینکار دیگه پیکربندی بقیه پینهای پورت دست نخورده باقی میمونه:wink:

ميدونم بابا عملگر or چيه!!!!
دستور بالا رو نديده بودم. p تو دستور بالا اضافي نيست؟!!!!!!!
من شبيه اين كارو قبلا كردم .يعني بدون p. و جوابم گرفتم.
يجايي ام دستوري شبيه FIO0DIRانگار ديدم.لطفا ميشه توضيح بدي؟

قربانت