PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در شناختن چند قطعه

mehrdad22
22-02-2012, 23:08
سلام دوستان
من دارم رو يه مداري کار ميکنم، که توش بايد از قطعات زيادي استفاده کنم، یه لیست قطعات داره ،همه اش رو ميدونم چيه و فقط توي چند تاشون مشکل دارم ، ممنون ميشم کمکم کنيد تا بدونم چي هستن !!!

1- اسمش هستش besleme و در قسمتي که مقدار قطعات نوشته شده، عبارت con2 رو نوشته ، اين besleme چيه؟؟ و کاربردش چیه؟؟؟

2- یه جا نوشته a ، کلمه a نشون دهنده کدوم قطعه است (مثلا c نشون دهنده خازنه و... ) ؟؟؟
توی لیست قطعات توی اسم قطعات یه جا نوشته a و مقدارش رو نوشته skala ، حالا من موندم این a منظورش چیه و به چه قطعه ای اشاره میکنه

من بیشتر قطعات رو خریدم ولی این دوتا رو نمیدونم چیه و از چند تا فروشنده هم پرسیدم ندونستن چیه گفتن نداریم.

ممنون

sigma-mx
22-02-2012, 23:27
مهندس حداقل یه تکه شماتیکی چیزی بزار ببینیم ! حتما شماتیکش به یه زبان دیگه هست .

mehrdad22
23-02-2012, 00:28
بله
به زبان ترکیه هستش

besleme رو فهمیدم چیه، یه پاور کانکتور دوتایی هستش که به ولتاژ 12ولت وصل میشه

ولی هنوز نفهمیدم اون A1 که توی شماتیکش هستش و زیرش نوشته skala چی هستش

شماتیک رو ضمیمه کردم

یه عکسی هم اینجا گذاشتم که محل قرار گیری قطعه a1 رو نشون داده

You can see links before reply

sigma-mx
23-02-2012, 00:46
کاش میگفتی چه مداریه . ولی این علامت مربوط به جریانه ! یا منبع جریان یا آمپر متر . معنی اون کلمه هم Scale یا مقیاس هست . فکر کنم یه آمپر متر برای نشان دادن مقیاس یه چیزی باشه . بگی مدار مال چیه ، روشن میشه .

mehrdad22
23-02-2012, 00:54
آره
احتمالا skala یعنی همون scale خودمون!!!
فهمیدم ، اون A هم منظورش فکر کنم یه سری از آمپرمتر ها هستن که توی رادیو های قدیمی هستن و جریان بالارفتنی عقربه تکون میخوره و ... هستش

مرسی آقا سعید
فهمیدم