PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانلود نمونه برنامه برای خانواده stm32

M.ABDOLLAHI
18-02-2012, 16:34
به نام خدا سلام دوستان در این تاپیک سعی داریم نمونه برنامه های مفید برای سری میکروکنترلر های شرکت ST قرار دهیم
همانطور که میدانید یکی از ارزانترین و پیشرفته ترین و البته با بیشترین داکیومنت و مثال در اینترنت خانواده میکروکنترلرهای هسته ARM شرکت ST میباشد
به عنوان مثال داکیومنتهای میکروکنترلر STM32F103RBT که توسط خود شرکت ST عرضه شده در لینک زیر میباشد که مجکوعه ای از PDF ها و نمونه کدهای مربوط به این میکرو میباشد البته برای دسترسی به داکیومنهای هر کدام از میکروکنترلرهای این خانواده میتوان روی نام آن در لیستی که در سایت ST موجود میباشد دسترسی پیدا کرد
STM32F103RB - STMicroelectronics (You can see links before reply)
خوب برای نمونه برنامه های عرضه شده دیگر ابتدا به سراغ چند عدد از بردهای آموزشی که برای این خانواده عرضه شده میرویم
برد آموزشی ALIENTEK Mini STM32 یکی از بهترین بردهای آموزشی است که برای میکروکنترلر STM32F103RBT6 عرضه شده که البته این میکروکنترلر جزو به صرفه ترین میکروکنترلر های ARM موجود در بازار با امکانات عالی میباشد که در حال حاضر با قیمت 6500 در بازار عرضه میشود و البته اعضای این سایت در حال بررسی این میکروکنترلر میباشند
در عکس زیر امکانات این برد را مشاهده میکنید:
You can see links before reply b.jpg
این هم داکیومنتهای مربوط به این برد با شماتیک و برنامه ها با KEIL که از صفحه زیر که از سایت OURDEV.CN هست میتونید دانلود کنید:
You can see links before reply
و این هم عکسهای مربوط به آن:

M.ABDOLLAHI
18-02-2012, 16:43
این هم نمونه برنامه برای دو نمونه برد آموزشی شرکت IAR برای ST به همراه شماتیکهاش که البته اینها هم برای STM32F103RBT6 هستند
You can see links before reply[/QUOTE]

M.ABDOLLAHI
18-02-2012, 17:10
این هم یک برنامه برای راه اندازی ماژول NRF2401 که روی برد بچه ها هست

M.ABDOLLAHI
18-02-2012, 17:11
این هم یک سری نمونه برنامه مفید برای خانواده STM32 به حجم 16 مگا بایت

sadmonew
18-02-2012, 20:54
سلام مهدي جان:hi:
مثل هميشه با دست پر اومدين.

M.ABDOLLAHI
18-02-2012, 21:34
سلام مهدي جان:hi:
مثل هميشه با دست پر اومدين.
خواهش میکنم صادق عزیزم

M.ABDOLLAHI
19-02-2012, 20:11
این هم یک سری کد خیلی عالی برای بیشتر قسمتهای میکرو با البته پشتیبانی نمایشگر t6963 برای میکرو کنترلر STM32F103ZC هم برای کامپایلر KEIL و هم برای IAR

M.ABDOLLAHI
19-02-2012, 20:23
این هم یک نمونه برنامه دیگه برای STM32F103RBT6 که بدرد بچه ها بخوره برای قسمت MP3 PLAYER با VS1003 به همراه شماتیک.

M.ABDOLLAHI
19-02-2012, 20:46
این هم داکیومنتهای یک برد پیشرفته ار میکرو STM32F103ZET6
در ضمن در این برد برای راه اندازی SD از رابط SDIO که به صورت چهاربیتی استفاده شده...

M.ABDOLLAHI
19-02-2012, 21:10
این هم یک نمونه کد برای راه اندازی دوربین OV7670 و استفاده از SD و LCD

M.ABDOLLAHI
21-02-2012, 07:26
این هم یکی دیگه برای راه اندازی موتور

M.ABDOLLAHI
21-02-2012, 07:27
این هم یکی برای راه اندازی LCD NOKIA3100

M.ABDOLLAHI
21-02-2012, 07:28
این هم یک نمونه برنامه برای راه اندازی ماژول SIM300
دانلود (You can see links before reply)

M.ABDOLLAHI
21-02-2012, 07:31
این هم برنامه یک شارژر
دانلود (You can see links before reply)

grcg
16-07-2012, 15:16
سلام
من میخوام stm32 کار کنم و در این مورد تازه کارم, چه بردی و از کجا بخرم ؟

sadmonew
16-07-2012, 18:18
سلام

سلام
سلام مهندس
لطفا اين تاپيك ها رو بخونيد. خيلي كمكتون ميكنه:
1- شروع آموزش stm32 بر پایه برد سفارشی - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
2- چاپ دوباره برد سفارشی stm برای اعضای سایت - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
ضمنا جناب مهندس زارعي يه برد خيلي عالي تو فروشگاه سايت قرار دادن:
برد stm32f103 با السیدی 7 اینچ و درایور ssd1963 (You can see links before reply)
برد stm32f103 با السیدی3.2 اینچ و درایور ssd1963 (You can see links before reply)
برد آموزشی/کاربردی stm32 (You can see links before reply)
و ميكروي STM32F103VET6 هم براي فروش تو فروشگاه هست:
stm32f103vet6,میکروکنترstm32,cortex-m3 (You can see links before reply)

البته پيشنهاد ميكنم اول از همه اون تاپيكهارو بخونيد

sarokh
13-09-2012, 13:42
سلام من برد stm32vet6 ویک دوربین بافر دار رو از فروشگاه خرید کردم پین های دوربین به برد وصل کردم و برنامه نمونه که توی سی دی بود داخل میکرو ریختم ولی تصویر واضحی روی lcd نشون نمی ده میشه راهنمایی کنید ممنون

altium
17-09-2012, 01:39
سلام دوستان. کسی برنامه خوب برای راه اندازی CAN میکروی stm32f103rbt6 نداره؟

kamikazi
17-09-2012, 09:53
این مثال خوده نرم افزاره keil هستش هیچ مشکلی نداره من با stm32f103vet6 تستش کردم
در ضمن تو بخش راه اندازی t107bl این بخش can هم به پروژم اضافه کردم و داره کار میکنه

altium
17-09-2012, 19:59
این مثال خوده نرم افزاره keil هستش هیچ مشکلی نداره من با stm32f103vet6 تستش کردم
در ضمن تو بخش راه اندازی t107bl این بخش can هم به پروژم اضافه کردم و داره کار میکنه
خیلی ممنون. اگر امکانش هست شماتیکی که استفاده کردید رو هم قرار بدید.

kamikazi
18-09-2012, 18:38
مهندس این پست رو بخون شماتیک بردیه که برای stm32f103vet6 زدم سخت افزارشم توشه
این میکرو پراکنده ! - صفحه 2 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
راستی مهندس راه اندازی پروتکل can رو برای چی میخوای؟؟؟؟؟

altium
19-09-2012, 00:49
مهندس این پست رو بخون شماتیک بردیه که برای stm32f103vet6 زدم سخت افزارشم توشه
این میکرو پراکنده ! - صفحه 2 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
راستی مهندس راه اندازی پروتکل can رو برای چی میخوای؟؟؟؟؟

سلام. خیلی ممنون.
برای یک پروژه میخوام که توش دو تا میکرو arm باید باشه که یکیشون باید کیپد رو بخونه و اطلاعات رو رو lcd نشون بده و همون لحظه برای میکرو دوم که راه انداز استپ موتور هست برفسته که اطلاعات مربوط به میزان چرخش به درجه هست میباشد.
با تشکر.

altium
21-09-2012, 11:56
سلام اقا کامی.
برنامه شما رو کامپایل کردم که یه سری ارور بر مبنای نبود فایل های adc و ... میداد که اونارو گیر اوردم و اضافه کردم. اما حالا با توجه به این که فایل کانفیگ رو باز کردم و حتی کامنت مربوط به کتابخانه adc رو هم برداشتم باز هم به عبارات داخل adc گیر میده. به نظر فایل c. مربوط به رو نمیتونه بازکنه با اینکه تو یه پوشه قرارشون دادم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
.\stm32f10x_adc.h(33): error: #20: identifier "u8" is undefined
.\stm32f10x_adc.h(261): error: #20: identifier "ADC_TypeDef" is undefined

kamikazi
21-09-2012, 21:05
مهندس قبلا هم گفتم این مثال خود keil هستش تو خود سایت کیل can رو سرچ کنی برات مثالشو میاره در ضمن مثالی که گزاشتم برای من که هیچ مشکلی نداره و بدون ارور کامپایل میشه شما تغییرات خاصی توش دادید؟؟؟ من خودم برای پروژه t107bl فقط هدر can.c رو به پروژم اضافه کردم و مشکلی نداشت اگه داری تو هدرت از توابع cmsis استفاده میکنی یه تغییراتی تو تنظیمات پروژت باید انجام بدی این جور تغیرات رو اقا صادق بیشتر وارده اگه تغییرات رو نداده باشی به هدرای توابع cmsis گیر میده و ارور میده متاسفانه تو این ضمینه خیلی وارد نیستم مهندس دوستان که تو این ضمینه وارد هستن این قسمت رو جواب بدن ممنون میشم
دوستان دیگه هم این مثالی که تو صفحه قبل گزاشتم رو دانلود کنن و کامپایلش کنن ببینید همین مشکل رو دارن ویا نه؟؟؟ برای من که بدون مشکل داره کامپایل میشه راستی تو خود پروژه گفته اگه میخواید تو یه سیستم واقعی مثال رو بکار ببرید تو تابع can_init قبل خط 5 دوتا کامت بزارید تا این قسمت کامپایل نشه چون این بخش مربوط به شبیح سازی تو خود کیل هستش که تو اون فایل pdf که سایت کیل گزاشته نحوه دیباگ کردن برنامه رو توضیح داده

/* COMMENT THE LINE BELOW TO ENABLE DEVICE TO PARTICIPATE IN CAN NETWORK */
CAN_testmode(CAN_BTR_SILM | CAN_BTR_LBKM); // Loopback, Silent Mode (self-test)

altium
22-09-2012, 10:40
اون مشکلات رو حل کردم اما حالا فقط یه مشکل مونده که اونم گیر میده که فایل stm32f10xR.lib رو نمیتونم پیدا کنم . دوستان اگر میتونید راهنمایی کنید. کارم خیلی گیر کرده. ممنون.

kamikazi
22-09-2012, 10:59
مهندس این فایل داخل خود نرم افزار کیل موجوده اگه به این گیر میده بخاطر اینه که دایرکتوریشو پیدا نمیکنه

altium
22-09-2012, 11:13
مهندس این فایل داخل خود نرم افزار کیل موجوده اگه به این گیر میده بخاطر اینه که دایرکتوریشو پیدا نمیکنه

ممنون. تست میکنم خبرشو میدم. بازم ممنون.

altium
23-09-2012, 22:40
کسی میدونه چطوری میشه کتابخانه lcd کاراکتری (lcd_4bit) که تو مثال خود کیل هست رو جوری تغییر داد تا بشه ازش برا بوردای خودمون استفاده کنیم؟
اخه داخلش یه PINS_DATA و یه PINS_CTRL داره که معلومه شماره اول هرکدوم از بیت های دیتا و کنترلی رو به صورت بلعکس میگیره.

kamikazi
24-09-2012, 10:20
مهندس تو پروژه راه اندازی t107bl این هدرو به پروژه اضافه کردم و مثل ساعت داره کار میکنه فقط شما پایه هارو تغییر بده همین دنبال دردسرم نری بهتره از همین مثالهای تست شده استفاده کن .
راستی فکر کنم این هدری که میگم همون هدر مثال کیل هستش که تغییرش دادم یه چنتا دستورم کم داشت بهش اضافه کردم

saeidhp
24-09-2012, 10:48
کسی میدونه چطوری میشه کتابخانه lcd کاراکتری (lcd_4bit) که تو مثال خود کیل هست رو جوری تغییر داد تا بشه ازش برا بوردای خودمون استفاده کنیم؟
اخه داخلش یه PINS_DATA و یه PINS_CTRL داره که معلومه شماره اول هرکدوم از بیت های دیتا و کنترلی رو به صورت بلعکس میگیره.

توی پست 628 لینک زیر یه مثال آماده هست که آقا صادق زحمتشو کشیده و بدون مشکل کار میکنه شاید به کار شما هم بیاد

شروع آموزش stm32 بر پایه برد سفارشی - صفحه 63 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

altium
24-09-2012, 12:33
ممنونم. راستش بنده تازه کار با این میکرو رو شروع کردم، بنا به دلایلی از جمله همین can به سراغش اومدم.
فکر میکردم آماده کردن پروژه با این میکرو زیاد زمان بر نیست اما پس از آماده شدن سخت افزار با کامپایل اولین برنامه که از لیب های cmsis استفاده کرده بود با ارورهای خیلی زیادی مواجه شدم و بعد از کلی تلاش بالاخره فهمیدم که باید چندتا دیفاین و مسیر لیب به option های پروژت برای استفاده از لیب های cmsis اضافه کنی. اما بعد از این کارا بازم بیجواب موند، ینقدر لیبهای cmsis تودرتو و بی در و پیکرند که دنبال ایراد گشتن توش کلی زمان میبره. اما با پیشنهاد شما به سراغ همین مثال های آماده keil رفتم که تنها اشکال موجود سر راه بنده عدم اصلاح لیب lcd کاراکتری برای پروژه خودم بود که شما امروز برای این موضوع بنده رو راهنمایی کردید. الان که سر کار هستم وقتی رسیدم خونه حتما تست میکنم.
ولی سوالی که برای بنده به وجود میاد این هست که اینجانب خیلی دنبال یه refrence manual برای ایجاد یک پروژه جدید هم به صورت عادی و هم با استفاده از لیب های cmsis در KEIL در اینترنت گشتم اما تقریبا چیز خاصی پیدا نکردم. واقعا جای تعجب داره که شرکت برای محصولش تنها به مثال های موجود در لیب پکش که اونم خیلی پر پیچو خم هست بسنده کرده و به دنبال انتشار یک راهنمای جامع نرم افزاری نرفته است.

altium
24-09-2012, 22:13
پیرو پست بالا بگم که فقط تونستم یک pdf برای iar گیر بیارم که زیاد بد نبود.
جناب saeidhp ممنونم اما برنامه ای که شما گذاشتید برای استفاده نیاز به لیب های cmsis داره اما مثال خود کیل بدون استفاده از اون ها نوشته شده است.

sarokh
08-11-2012, 18:51
کسی دوربین بافر دار ov7660 رو با برد stm32103vet6 که هر دو در فروشگاه هست راه انداخته

joojoo0065
26-02-2013, 01:00
سلام دوستان. برای و STM32F103 ال سی دی 7اینچ stm1963 کی بورد تاچ روی ال سی دی میخوام. دارید برنامشو کمکم کنید؟

نرگسی
31-08-2014, 20:07
سلام
من یک نومنه کد واسه راه‌اندازی دوربین ov9650/9652 میخوام که از SD استفاده کنه و نتیجه رو رو PC نمایش بده.
کسی نمونه کد داره؟ من از STM32f407VGT6 استفاده میکنم1!
ممنونم

- - - Updated - - -

راسی بچه ها این sample های ST همه اش با keil هست ؟ sample برای STMcubeMX نداره؟

amir30ph
19-05-2015, 12:59
سلام دوستان
تو سایته 302 Found (You can see links before reply) یه سری سورس کد و سمپل هست.
من نتونستم دانلود کنم
کسی اینارو داره؟