PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شمارش تعداد پالس با کامپیوتر

mzarkoob
16-02-2012, 23:42
سلام همه دوستان
تو همین قسمت (You can see links before reply) ما با پورت سریال کامپیوتر برای ارسال و دریافت در سی شارپ کار کردیم و تبادل دیتا داشتیم. حالا می خوام یه کاری انجام بدم که نوعش یه کم فرق داره. چطوری میشه با کامپیوتر دریافت پالس کرد؟ حالا دیگه با پورت سریال یا هر چیز دیگه که میشه. ما به میکرو مون یه تعداد پالس میدیم و اون هم اونها را با کانتر میشماره. این کار را چطوری با کامپیوتر باید انجام داد در یک نرم افزاری مثل سی شارپ؟ اصلا میشه!؟

mzarkoob
17-02-2012, 17:07
سوالم خیلی خفنه!!؟؟ii998)

sadmonew
17-02-2012, 20:37
سلام مهندس:hi:
اصلا تو پورتاي كامپيوتر يه همچين امكاني وجود نداره و تعريف نشده، يعني اصلا كاربردي نيست. معمولا از يه سخت افزار مستقل براي انكار استفاده ميكنن.
يعني به فرض مثال پورت سريال(مثلا دارم ميگم) بياد و تعداد پالس مارو بشماره و مثلا با اون فركانس پالس رو محاسبه كنيم، اصلا يه همچين چيزي مگه امكان داره!!!!!!

mzarkoob
17-02-2012, 20:50
اصلا تو پورتاي كامپيوتر يه همچين امكاني وجود نداره و تعريف نشده، يعني اصلا كاربردي نيست.
واقعا؟!! cry::
پس حالا من چیکار کنم؟

sadmonew
17-02-2012, 20:57
واقعا؟!! cry::
پس حالا من چیکار کنم؟
مهندس شما كه خودتون استادين. :0013::wink:
راستي ميتونيد بيشتر توضيح بدين ميخواين چيكار كنين؟

mrm
17-02-2012, 22:52
اگر با پورت پرینتر مشکلی نداشته باشید می تونید با این پورت کلاک ها رو بشمارید

1nafar
17-02-2012, 22:57
سلام
برای پورت سریال هم میشه یه متغیر از جنس بایت یا بیت تعریف کرد و توی یه حلقه مدام مقدار دریافتی از پایه ی rxd رو چک کرد ، اگه پالس شما بالا رونده هست باید مقدار متغیر مذکور رو چک کنید و اگه مقدارش یک شده بود به یه متغیر دیگه یک واحد اضافه کنید و متغیر چک شده رو صفر کنید .
البته این روش برای پالس های که فرکانسشون کم هست قابل استفاده هست .

mzarkoob
17-02-2012, 23:41
شما كه خودتون استادين. استاد!!!ii998)

راستي ميتونيد بيشتر توضيح بدين ميخواين چيكار كنين؟
ببینید من یه برنامه ساده دارم که نقطه بعدی را میده به میکرو و میکرو هم بر اساس این موقعیت دو بعدی داده شده در دو پایه پالس درست میکنه که این پالس ها را باید بدیم به دو استپ موتور که در دو جهت x و y حرکت کنند. که بشه همان cnc ! حالا فعلا ما پول نداریم درایور و استپ موتور بخریم:( برای همین می خواهم این پالسها را که ایجاد کردیم را بدیم به یه جایی برامون یه شبیه سازی بکنه ببینیم چطوره. چطوری میشه؟

mzarkoob
17-02-2012, 23:58
اگر با پورت پرینتر مشکلی نداشته باشید می تونید با این پورت کلاک ها رو بشمارید
ما مشکلی نداریم! ولی این پورت در سی شارپ با این کاربرد چطوری قابل استفاده هست؟