PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در خرید plc

arm-mohsen-avr
15-02-2012, 02:29
با سلام :hi:
دوستان عزیز از انجا که من می خواهم کار با PLC را شروع کنم ، در مورد اینکه کدام مدل را برای خرید انتخاب کنم ماندم و از دوستان درخواست کمک برای خرید یک نمونه PLC که برای اولین بار کار با آن مناسب باشه . یعنی نرم افزار بدون کرک و پروگرمر ارزان و در عین حال خود PLC که برای شروع کار یه مدل ارزان قیمت باشه ، نه اینکه خیلی ارزون نزدیک 100 تا 150 تومان .خوب اگه دوستان چند مدل رو پیشنهاد کنند عالی میشه.
باتشکر:0013:

arm-mohsen-avr
15-02-2012, 14:22
دوستان کسی نبود یه راهنمایی کنه . من خودم نظرم به PLC های logo زیمنس هستش شما چه نظری دارید؟:wink:

sigma-mx
15-02-2012, 15:50
بهتره siemens رو کلا بی خیال بشی ! برو سراغ LS , DELTA . زیمنس بخاطر یسری مشکلات انحصار طلبی و در اختیار ندادن منابع دیگه استفادش به صرفه نیست حتی شما برای کابل پروگرامش باید کلی پول بدی حدود 100 تومن ! ولی کم کم برای طراحی های جدید این دو برند که گفتم داره جایگزین میشه . شاید بازم البته باشه که من ندونم . ولی شما با هزینه پایین می تونی یه مدل مناسب از اینا رو بگیری که همه امکانات و ساپورتش هم رایگانه . کابل های معمولی برای پرو گرام داره و نرم افزار و سیمولاتور رایگان هم داره . با یه مبلغ مناسب (دقیق نمی دونم شاید 200-300-400) می تونی یه PLC مناسب با یه HMI هم حتی بگیری ! تو ایران هم حتما نمایندگی و ساپورت داره .
یا حق

arm-mohsen-avr
15-02-2012, 18:56
با تشکر از دوست عزیز :018:
کدام مدل این برندها مناسب هستند؟ لطفا مدلی که برای کار من مناسب باشد معرفی کنید .:o

sigma-mx
15-02-2012, 22:01
والا چی بگم . باید با توجه به امکاناتی که نیاز داری و پولی که قراره بدی خودت تصمیم بگیری ! ببین کدوم مدل رو بیشتر میبرن ! اگه با همون مدل که اکثرا تو کارخونه ها مصرف میشه کار کنی خب دستت روون میشه . من مدل ls رو کار نکردم ولی با دلتا خیلی حال کردم ! ببین چه مدل هاییش رو اینجا دارن . یه پرس و جو بکن ..

arm-mohsen-avr
17-02-2012, 02:54
ایا در داخل این plc ها (logo) نرم افزار و کابل ارتباطی برای اتصال به کامپیوتر را دارند؟ یا باید جداگانه خریداری شوند ؟ اگر باید جداگانه خریداری شوند یه plc واسه شروع با نرم افزار و کابل رایگان در داخل خود plc معرفی کنید (البته کمی ارزون)////
باتشکر :(

kavir
17-02-2012, 03:15
سلام
لوگوهای زیمنس ایرانی ها کپی زدن ازش با قیمت خیلی کم دارند می فروشند با قیمت خیلی کم
خواستین بگین بگردم سایتشون پیدا کنم یکی دیگه مدل تکو هست صفحه اول سایت گذاشته بودم اونم خوب و ارزون هست

2832
17-02-2012, 21:40
سلام اگرشمابتوانید350تومان هزینه کنید plc lgمناسب هست من میتونم مقداری از آموزش آن رادراختیار شما بگذارم اگر خواستیدبه ایمیل من خبر بدید(ali110_r14@yahoo.com

2832
17-02-2012, 21:46
نوع gm7برای شروع کار آلی هست:wink:

hakimzadeh
17-02-2012, 22:27
اگه تنها می خواهی یک سیستم مبتنی بر plc رو را اندازی کنید خب فرقی نمی کنه.می تونی هر مینی plc ارزون قیمتی رو که پیدا کردی بخری.معمولا" برند LG از همه ارزونتر.(PLC های مینی)
ولی اگه دوست داری PLC کار کنی و اون یاد بگیری باید زبانهای برنامه نویسی S7 یا استپ سون مبتنی بر PLC های زیمنس سری 300 یا 400 را آموزش ببینی.دراین رده فقط PLC های آلن برادلی یا GE یا ABB قابل مقایسه با زیمنس هستند.و بندهای کره ای حرفی برای گفتن ندارن.
سخت افزار این PLC ها بسیار گرون قیمت بوده و بصورت شخصی نمی توان خرید کرد تنها CPU سری 400 زیمنس بالغ بر 20 میلیون تومان است.اما نرم افزارهای بسیار پرقدرتی دارد که بطور کامل عملیات شبیه سازی رو انجام می دهد و در مرحله اول آموزش شما را از تهیه سخت افزار بی نیاز می کند.منابع فارسی فراوان وجود دارد.
شما همچنین می توانید از طریق فنی حرفه ای در حین آموزش به این PLC کار هم کنید.
درمورد PLC های LOGO(مینی) خدمت تان عرض کنم که یادگیری آنها شما را PLC MAN نمی کند و شما با استادی در آن نمی توانید ادعا کنید که PLC را بلد هستید.من تضمین می کنم که کل PLC لوگو را اگر مدار فرمان بلد هستید،در کمتر از 4 ساعت بطور کامل فرا خواهید گرفت.منابع متعدد فارسی در این زمینه وجود دارد.
شما باید آموزش رابط گرافیکی PLC با دنیای بیرون را فرا بگیرید.WINCC یکی از پرقدرترین برنامه های گرافیک در این زمینه است.
دوست من اگه خواستی PLC لوگو زیمنس بخری دقت کن از نوعی بخر که خودش با 220 ولت کار می کنه و نیاز به منبع بیرونی نداشته باشد.در مجموع ارزونتر برات تموم میشه .ضمنا" به خروجی آن دقت کن.با دونوع خروجی تولید می شوند .یکی از نوع رله ای که قابلیت تحمل جریان بیشتری دارد و جهت مدارات کنتاکتوری استفاده می شود و دیگری از نوع ترانزیستوری که می توان جهت تولید PWM در خروجی آن استفاده نمود.تازگی یک DISPLAY مخصوص این PLS ساخته شده که کار با آن خالی از لطف نیست.من 6 ماه پیش 160 این DISPLAY را گرفتم.
کابل ارتباطی اصلیش در حدود 70-80 هزار تومان است ولی جدیدا" یک نمونه ایرانیش هست که خیلی ارزونتره.
یشنهاد می کنم PLC را زیربنایی از طریق مراکز آموزشی فنی حرفه ای یادبگیر.مدرک معتبر ارزشمندی نیز ارائه می دهند.

arm-mohsen-avr
18-02-2012, 01:30
من قبلا دوره plc را هم در دانشگاه و هم در فنی وحرفه ای گذراندم ولی با s7 کار می کردیم و خودتون هم می دونید که چه قیمتی داره !!!!! خوب بعد از نتایج بدست آمده توسط تحقیقات در انجمن و اینترنت ،plc مدل delta رو برای شروع انتخاب کردم .
مدل DVP-ES2 .
باتشکر از دوستان گرامی

sigma-mx
18-02-2012, 12:24
چیز خوبی رو انتخاب کردی . وقتی باهاش حسابی وارد شدی میفهمی که دیگه دوره زیمنس به سر رسیده ! چند هست قیمتش ؟ بعدا میتونی یه hmi هم براش بخری و براحتی بهم وصلشون کنی .

hamidar
23-10-2012, 18:36
من چند سالیه که با plc- delta کار میکنم که خیلی راضی هستم برنامه آزاد بدون کرک و قیمت مناسب و کیفیت کارکرد عالی داره

mosavi64
02-02-2014, 13:59
-------------------------------------------
khm:
پاک شد
طبق قوانین سایت تبلیغات ممنوع است.