PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل وقتی کریستال رو می برم بالا همه چیزم به هم می ریزه ؟؟؟؟؟

mohammad_sth
13-02-2012, 19:20
سلام به دوستان و مهندسان عزیز یک مشکل برای من پیش اومده اونم اینه که وقتی سرعت کریستالم رو از 11 مگاهرتز به 20 مگاهرتز می برم همه چیزم به هم می ریزه مثل adc و شمارنده و delay و ... می خواستم بدونم مشکل از چیه ، برنامه ام رو با ccs می نویسم مدل میکرومم pic18f4620

mihman
13-02-2012, 19:33
سلام به دوستان و مهندسان عزیز یک مشکل برای من پیش اومده اونم اینه که وقتی سرعت کریستالم رو از 11 مگاهرتز به 20 مگاهرتز می برم همه چیزم به هم می ریزه مثل adc و شمارنده و delay و ... می خواستم بدونم مشکل از چیه ، برنامه ام رو با ccs می نویسم مدل میکرومم pic18f4620
سلام.
شما بعد از تغییر کریستال،به برنامه هم اعلام میکنید که کریستال را عوض کردین؟؟؟

Doloop
13-02-2012, 21:17
خوب معلومه که با عوض کردن فرکانس کاری تمام شمارنده تاخیر و.... به هم میریزه!!!

agape
13-02-2012, 22:37
شما یاید قبل از عوض کردن سخت افزاری به صئرت نرم افزاری مقداری کریستال رو عوض کنی چون برنامه محاسبات تاخیر از اساس اون فرکانس اعلام شده انجام میده!

mohammad_sth
14-02-2012, 10:04
سلام و تشکر از دوستان این کار رو کردم، مقدار رو در برنامه ام تغییر داده بودم اما کار نمی کنه مخصوصا adc , و شمارنده هام

sajjad_AD
14-02-2012, 10:40
سلام
تغییر کریستال در کامپایلر ها برای متناسب کردن سرعت برخی توابع با کلاک میکرو هستش و شما برای تنظیم adc و timer ها باید تو پری اسکالر و اعداد داده شده به تایمر که زمان رو تنظیم می کنن دست ببری.

مثلا کلاک تبدیل ADC باید از 250 کیلو هرتز کمتر باشه تا بتونه بدون اشکال عملیات تبدیل رو انجام بده,پس شما باید یه محاسبه ی ساده انجام بدی و بر اساس کریستال انتخاب شدت,پری اسکالر ADC رو انتخاب کنی :hi:

amiraliforoozandeh
14-02-2012, 15:41
سلام و تشکر از دوستان این کار رو کردم، مقدار رو در برنامه ام تغییر داده بودم اما کار نمی کنه مخصوصا adc , و شمارنده هام

شما همون کریستالی که تو برنامه به صورت نرم افزاری مشخص کردی به صورت سخت افزاری برای میکرو هم با فیوزبیتاش مشخص کن مشکل حل میشه که البته دیفالت فیوزبیت های میکرو 1 مگاهرتزه.