PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال درباره كلاسها

dr-data
12-02-2012, 20:25
سلام بر اساتيد.
آقايون من چند تا سوال داشتم كه هر چي گشتم جوابي واسشون پيدا نكردم و فكر ميكنم واسه خيليا سواله!

من مي خوام كار با arm رو به صورت حرفه اي شروع كنم. فكر كنم با اين كلاسها استارت بزنم بهتره و بايد از تجربه دوستانه ديگه استفاده كنم تا اينكه خودم كلي وقت هدر بدم.
ولي يه كم گيج شدم!
_اً اينكه تو كلاسا سوال هم ميشه پرسيد؟ يعني ارتباط دوطرفس يا يك فيلم پخش ميشه؟
_من ميخوام ترجيحاً پيشرفته ترين ورژن رو كار كنم كه همون cortex هستش، آيا نيازي نيست sam7 رو اول ياد بگيرم؟
_ آيا جزوه اي هم ميگيريم؟ يعني چيزايي كه تو كلاس كار ميكنيم با خودمون داريم؟
_برد آموزشي كه بايد بگيريم در چه سطحيه؟ مثلاً واس من ethernet و شبكه خيلي مهمه، آيا اين برنامه ها كاملاً تست شدن؟ هدرها و اينا كامل تو dvd هستن ديگه؟
_سر فصلهاي دوره زبان c رو اگه ميشه بذارين كه اگه در اون حد بلد باشيم ديگه نيازي نباشه اون دوره رو شركت كنيم.
6كلاسها چند روز تو هفتس؟ مثلاً من 2 روزم كامل پره! آيا راهي داره؟

ببخشيد طولاني شد.
ممنون

kavir
12-02-2012, 23:21
سلام
-خوب ارتباط دو طرف هست و بله امکان سوال پرسیدن هست کلا به صورت انلاین هست و استاد هم همزمان داره درس میده نمونه فیلم آموزشی که گذاشتیم ببینید متوجه می شید
-نه نیازی به sam7 نیست
-جزه فعلا خیر و لی کلاس ها ضبط میشن و در فروشگاه قرار میگیرند.همونطور که میدونید هیچ جیزی جای کلاس نمیگیره و بهتره سرکلاس ها باشید
-در مورد بخش های میکرو با مثال هست و مثالهای بیشتر به صورت اپدیت در اختیار مشتریان قرار میگیره
-برای سی شما مقدمات رو باید بلد باشین و برای میکروی آرم کلا باید یک پیش زمینه داشته باشید که قبل از ثبت نام رسمی در کلاس یک تست صورت میگیرد
برای زمان کلاس ها هم میتونید با استاد هماهنگ کنید ولی کلا یک هفته ای برگزار میشه و معمولا از 7 شب به بعد

dr-data
13-02-2012, 10:38
سلام.
پس با این اوصاف باید صبر کنم تا کلاس cortex شروع بشه درسته؟ چون تا اونجا که من دیدم فعلاً کلاس برای sam7 استارت خورده.
یک سوال که یادم رفت بپرسم اینه که آیا تمامی امکاناتی که در sam7 راهاندازی شده، در cortex هم انجام شده؟ یعنی با یاد گرفتن cortex به طور مثال در راه اندازی یک بخش مثلاً ethernet یا راه اندازی lcd و.... مشکلی وجود ندارد که؟ در مورد نصب و کار با windows ce و اینا هم کار میکنیم؟

به نظر من خیلی خوب میشه اگه یه سرفصل تهیه کنید تا کسایی مثل من که زیاد با خانواده های مختلف آشنا نیستن، بتونیم کلاس مورد نظرمون رو انتخاب کنیم و بفهمیم از کلاس باید چه توقعی داشته باشیم..
اگه این امکان باشه که به فرض 2روز از هفته رو بشه به هفته بعد منتقل کرد من هیچ مشکل دیگه ای ندارم.
ممنون میشم سریعتر پاسخ بدید که در صورت نیاز زودتر ثبت نام کنم.

ممنون

kavir
13-02-2012, 11:24
سلام
در مورد اینکه صبر کنید تا آموزش کرتکس شروع بشه دست خودتون هست
به صورت کلی میگم شما نیاز به یک استارت دارید چه از اتمل باشه چه کرتکس باشه
شما اصول رو یاد بگیرید برای بقیه میکروها مشکلی نخواهید داشت
مثلا نمونه برنامه ای که برای اتمل می نویسید مستقیم که نمیشه برای کرتکس استفاده کرد نیاز به تغییرات داره
برای اتمل سرفصل ها گذاشته شده
برای ویندوز ce و... باید با ارم 9 باشه توی برنامه هست ولی الان نه و تا چند ماه اینده ببینیم بردش چقدر میشه و برای دوستان بصرفه هست یا خیر
در مورد زمان کلاس توی ایمیلی که می فرستید دقیقا مشخص کنید کی وقت دارید یک کلاس جدا برای دوستانی که مشکل زمانی دارند تشکیل میدیم

dr-data
13-02-2012, 16:07
ممنون از پاسخ.
فقط كلاس c‌رو زده كه الان در حال برگزاريه! بازم ميشه نوشت؟ با arm تداخل نداشته باشه! من هر دوتا رو مي خوام بنويسم.
در ضمن برد آموزشي لازم كه واسه اين دوره بايد بگيريم اين هست كه قيمتش 94000 تومنه ديگه؟ :چون من الان مي خوام بخرم اينو، اگه همين لازمه واس كلاس لطفاً بگيد كه چند وقت زودتر بخرم برد رو.
برد آموزشی آرم اتمل+arm atmel at91sam7x256+lcd 2.8+مثال برای بخش ها - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

در ضمن قيمت كلاس 5 نفره و 10 نفره رو براي arm نزده جايي!
ممنون ميشم زودتر راهنمايي كنيد كه از دست ندم كلاسو.

kavir
13-02-2012, 17:04
سلام
نه تداخلی نداره
کلاسهای سی به دلیل افت سرعت برگزار نشده تا امروز جلسه اول هست ساعت 7 شب اگر میخواین شرکت کنید تا عقب نیفتید
برای سفارش هم از توی فروشگاه اقدام کنید

dr-data
13-02-2012, 17:27
من درخواستمو فرستادم تا ببينم كي تماس ميگيرن، بعيد ميدونم امشب ديگه برسم به اين دوره. ولي حتماً ميگن ديگه تو تماس.
ممنون. پس من برم برد رو بگيرم و كمي رو مثالاش كار كنم تا روزه كلاس.

فقط يك سوال آخرين. نقشه شماتيك برد هم همراهش هست؟ يعني مثلاً اگه بخوايم از يه قسمتش جدا تو يه جا استفاده كنيم مدارشو داريم ديگه؟

تشكر از پاسخگويي