PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال data از میکرو به کامپیوتر از طریق پروتکل ارتباطی usb

yamini
25-01-2012, 12:30
سلام خدمت دوستان عزیر و زحمت کش . از همه عذر می خوام اگه سوالم رو با لحن بد پرسیدم. از دوستانی هم که بهشون برخورد معذرت می خوام. چون پروژه کارشناسیم بود واقعا زیر فشار بودم .
آقای مزارعی چطوری می تونم از نرم افزار labview استفاده کنم.
اینم بگم هدف من این نیست که کد باینری رو به دسیمال تبدیل کنم . هدفم اینه که با lpc2368 که usb رو راه اندازی کردم بتونم data بفرستم به کامپیوتر و ببینم. خیلی دوست دارم بدونم چطور میشه با labview ارتباط برقرار کرد. ممنون میشم جواب بدین.

sadmonew
25-01-2012, 13:26
سلام
دوست عزیز برای ارتباط با Labview میتونید از مبدل USB به سریال استفاده کنید. برای اینکه بتونید به طور مستقیم از USB استفاده کنید کار یه مقدار مشکل میشه و البته دردسرش هم زیاده. دوستان قبلا این کارو انجام دادن. به نتیجه هم رسیده.
تو انجمن هم دربارا این نوع روش ارتباطی بحث شده.
اینم لینک:
You can see links before reply (You can see links before reply)

mzarkoob
25-01-2012, 14:44
سلام
برای اینکه بتونید به طور مستقیم از USB استفاده کنید کار یه مقدار مشکل میشه و البته دردسرش هم زیاده.

من خودم از کسی که کار صنعتی می کرد در رابطه با ارتباط usb که داشتند پرسیدم گفت که بسیار نویز داره و بهتره از همون ارتباط سریال استفاده بشه. البته از usb2com استفاده کرده بودند.
اگه بنا به ارتباط سریال لب ویو و .. باشه این فایل را ضمیمه می کنم که شاید مفید باشه.

agape
25-01-2012, 16:33
سلام - خوبی ارتباط usb با لب ویو - خود لی ویو کتابخونه آماده داره که میتونی از اونا استفاده کنی مثل کتابخونه های viso که حتی میتونی از لن هم استفاده کنی یا کارت صدا یا هر ورودی و خروجی موجود!
این صفحه رو ببین ! You can see links before reply

sigma-mx
25-01-2012, 21:23
البته خود ارتباط rs232 هم تو نویز باشه از کار میوفته . طولشم زیاد نمیشه کرد . تو صنعت فقط ارتباط بر پایه 485 قابل اعتماد هست ! rs232 و usb فقط برای کارای موقتی مثل تنظیمات یا پروگرام کردن هست . ولی ارتباط rs485 یا modbus یا can علاوه بر خطوط دیتای تفاظلی دارای پروتکل های آشکارساز خطا مثل crc هستند. خوشبختانه کار کردن با این اینترفیس ها هم مشکل نیست و اکثر کامپایلر ها اونا رو ساپورت می کنن.

از دیگر مزایای ارتباط rs485 میشه به امکان افزایش طول کابل تا 1200 متر و شبکه کردن اشاره کرد .

habel_star
30-05-2012, 16:03
سلام من میخوام با استفاده از پروتکل مد باس به یک دستگاه که این پروتکل رو پشتیبانی میکنه رو متصل بشم و چند تا پارامتر رو بخونم یا بنویسم در مورد پروتکل مد باس تحقیق کردم و متوجه شدم که به صورت یک رشته که بایت اول ادرس دستگاه بایت دوم کد فانکشن و دیتا که شامل ادرس ریجیستر میشه وبعد دو بایت کد کنترلی ولی آدرس ریجیستر که توی دفترچه دستگاه نوشته به صورت زیر است
1_5:0548
ولی من نمیدونم چطور از این آدرس استفاده کنم و چطوری او رو در بخش دیتا کد ارسالی اضافه کنم اگه اطلاعاتی در مورد این روش ادرس دهی داری بهم بدید خیلی ممنون میشم
در ضمن از هر دو روش اسکی و rtu هم پشتیبانی میکنه
مرسی

kavir
30-05-2012, 19:13
سلام
اینو یه نگاه بنداز
Omron PLC Serial Interface - CodeProject (You can see links before reply)

milad0101
18-08-2012, 01:48
سلام خدمت دوستان عزیر و زحمت کش . از همه عذر می خوام اگه سوالم رو با لحن بد پرسیدم. از دوستانی هم که بهشون برخورد معذرت می خوام. چون پروژه کارشناسیم بود واقعا زیر فشار بودم .
آقای مزارعی چطوری می تونم از نرم افزار labview استفاده کنم.
اینم بگم هدف من این نیست که کد باینری رو به دسیمال تبدیل کنم . هدفم اینه که با lpc2368 که usb رو راه اندازی کردم بتونم data بفرستم به کامپیوتر و ببینم. خیلی دوست دارم بدونم چطور میشه با labview ارتباط برقرار کرد. ممنون میشم جواب بدین.

سلام دوست عزیز. منمم پروژه کارشناسیم دقیقا مثل شماست. الان که دیگه پروژه رو باید انجام داده باشید. میشه راهنماییم کنید که چیکار باید بکنم؟

torpagh
27-06-2013, 18:56
سلام دوستان من میخوام چند تا دستگاه مشابه رو همزمان با اتصال rs485 تو یه برنامه لب ویو مانیتورینگ کنم آیا امکان پذیر هست؟

sarab1
27-06-2013, 22:51
دوست عزیز اگه با PIC بتونی کار کنی من می تونم روش برنامه نویسی USB در لب ویو رو توسط DLL مخصوص میکروچیپ رو برات توضیح دهم با 12 Mbps