PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توضیح دستورات cmsis

esi_52000
23-01-2012, 20:03
سلام به مهندسین گزامی ایران زمین.
یه سوال و در خواست ساده داشتم.اونم اینه که از وقتی این مسئله cmsis مطرح شده خدایی همه خوشحال شدن که میتونن از یه سری دستور برای کار با رینج گسترده ای از arm با ساختار cortex اما از شرکتای مختلف استفاده کنن.اما بعضی مثل خودم تو این موندیم که خود این دستورا رو چطور استفاد ه کنیم .کاش توی این پست عزیزان هر کس بتونه دستورات یه قسمت cmsis رو با توضیحات بزاره تا بقیه هم استفاده کنن.البته به زبون شیرین فارسی.بچه ها نوکرتونم این فارسی رو پاس بدارین و ما رو حواله نکنین به این زبون اجانب(البته میدونم خود ای میکرو ها اجنبین خودشون:mrgreen:) عزیزان باز یا علی بگین .ممنون از همه

sadmonew
23-01-2012, 20:16
با سلام:hi:
شما اون دستوراتي كه لازم دارين كه دربارشون توضيح داده بشه رو مثال بزنيد. اينجوري بهتر ميتونيم كمك كنيم.

esi_52000
23-01-2012, 21:39
سلام داداش.بینین منظورم به صورت کلی بود که بشه از تمام دستورات استفاده کرد.
مثلا دستور fio_intcmd و دستور fio_getintstatus چطور و چیکار میکنن. راستی ممنون زود جواب دادین:mrgreen:

esi_52000
23-01-2012, 23:13
معنی این دستورات رو کسی بلد نبود...........................

sadmonew
24-01-2012, 00:44
معنی این دستورات رو کسی بلد نبود...........................
با سلام
مهندس لطفا برنامه اي كه اين دستورات رو داره اينجا بذاريد.
شما از IDE مثل Eclipse استفاده مي كنيد؟ درسته؟

esi_52000
25-01-2012, 21:13
سلام مهندس این دستورات از دستورای خود cmsis هستش واسه کار با اینتراپت gpio.الان دیگه میدونم کارش چیه و واقعا شاهکاره این cmsis.پیشنهاد میکنم همه بخونن این cmsis رو

esi_52000
26-01-2012, 21:09
بابا دمتون گرم.اینهمه استقبال نکنین تورو خود.صف رو رعایت کنین مهندسین گرامییییییییییی:mrgreen:
یعنی هیچ کس اینجا از دستورات cmsis استفاده نمیکنه.کجان دوستداران cmsis پس

sadmonew
26-01-2012, 22:46
... میتونن از یه سری دستور برای کار با رینج گسترده ای از arm با ساختار cortex اما از شرکتای مختلف استفاده کنن...
سلام مهندس
البته اين عدم استقبال به خاطر اين مساله كه ما هر ميكروي ARM كه تا به حال استفاده كرديم همشون از سري ARM7TDMI-S هستش.
خوب تو ايران هم ما به همه نوع ميكروي ARM دسترسي نداريم. فقط اون نوعي كه مورد نياز بازاره تا الان وارد شده. مثلا ميكروي STM32F103 كه دوستان دارن بردش رو هم طراحي ميكنن و كم كم ميخوايم روش كار كنيم يه نمونه از سري CORTEX هستش و البته نبايد LPC1768 رو فراموش كنيم در حال حاضر تو بازار موجودن. پس جاي تعجب نيست.
خوب يه مساله مهمتر وجود دو كامپايلر قدرتمند IAR ARM و KEIL هستش كه با ديباگر J-Link سازگاري كامل دارند. در صورتي كه CMSIS تنها يه كتابخونه است و به محيط نرم افزار(IDE EClispe وابستس .

esi_52000
27-01-2012, 00:05
داداش cmsis اصلا به محیط خاصی وابستگی نداره. مثلا من خودم الان دارم gpio رو توی محیط keil خیلی راحت با cmsis برنامه نویسی میکنم و کار باهاش خیلی راحته.اما متاسفانه برای بقیه ی قسمتا نیاز به راهنمایی دارم.راحت بگم استفاده از اون نسبت به رجیستر نویسی فعلی خیلی راحتتره