PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استارت کار با میکرو stm32f

صفحه ها : [1] 2

armstk
18-01-2012, 00:30
سلام
این تاپیک رو زدیم که بشینیم روی میکرو های سری STM32F103 & 107 کار رو شروع کنیم

فعلا باید یک برد اولیه براش طراحی کنیم و براش سخت افزار های لازم رو بزاریم
بچه هایی که پایه هستن به هر صورت در بحث شرکت کنن , نظراتشون رو بگن و یا پیشنهاد بدن و یا کمک کنن همین جا بگن
فعلا من خودم به شخصه پایه هستم و آقای ALISHEKARRIZ , ایشون زحمت کشیدن میکرو های stm32f107rct و stm32f103rbt رو خریدن و منم هم میخرم
فعلا میریم سراغ بردی که میخایم براش طراحی کنیم

خوب من که میگم اول کار رو با stm32f103rbt شروع کنیم که خیلی ارزون هستش و من خیلی خوشم اومده از این میکرو

من یک شماتیک قبلا برای STM32F103VBT6 کشیده بودم با پروتل حالا صبر کنین تا برای stm32f103rbt هم یه شماتیک بکشم تا بزارم
شماتیک اولیه رو میزارم این جا تا همه ببینن و نظراتشون رو بگن

mzarkoob
18-01-2012, 00:57
این تاپیک رو زدیم که بشینیم روی میکرو های سری STM32F103 & 107 کار رو شروع کنیمای بابا دایی جان اول مجله بیاد ببنیم این مدلی که در آن شرح دادید و گفتید اطلاعات خوبی داره چیه ، بعد ... اطلاعاتمان ناقصه

فعلا باید یک برد اولیه براش طراحی کنیم و براش سخت افزار های لازم رو بزاریمبه نظر من اول یه مقدمه بگید از این مدل امکانات و .. دهن همه که آب افتاد بگید خوب بچه بیایید بردش را بزنیم !! البته اینجا (You can see links before reply)صحبت هایی شده
خوب من که میگم اول کار رو با stm32f103rbt شروع کنیم که خیلی ارزون هستش و من خیلی خوشم اومده از این میکروالبته یه کم گرن شده اون چیزی که دیدید و باعث شده خوشتون بیاد را هم برای ما هم بگید. به هر جهت تجربه بیشتری دارید.

بچه هایی که پایه هستن به هر صورت در بحث شرکت کنن , نظراتشون رو بگن و یا پیشنهاد بدن و یا کمک کنن همین جا بگنفکر کنم من هم همین کار کردم دیگه :mrgreen:

armstk
18-01-2012, 02:36
ای بابا دایی جان اول مجله بیاد ببنیم این مدلی که در آن شرح دادید و گفتید اطلاعات خوبی داره چیه ، بعد ... اطلاعاتمان ناقصه
در مجله مطالبی در مورد stm32f103 نوشته شده ولی بچه ها امتحان داشتن هنوز وقت نکردن مجله رو ویرایش کنن وگرنه مطالب کامل هست
یکم دیگه صبر کنین ایشالله مجله هم میاد

البته یه کم گرن شده اون چیزی که دیدید و باعث شده خوشتون بیاد را هم برای ما هم بگید. به هر جهت تجربه بیشتری دارید.
دیتاشیتش رو بخون , فکه آدم میفته !!
درایور موتور 3 فاز داره !!!
Adc و dac 12 بیتی با رزولوشن توپ !!
کاملا صنعتی و ضد نویزه !!
و........
بقیه ویژگی ها هم همین جا بحث میکنیم

فکر کنم من هم همین کار کردم دیگه
دمه شما بچه های ایران میکرو گرم ! حال میکنم باهاتون :)

alishekarriz
18-01-2012, 07:49
خب به سلامتي و امر خير اين ميكرو هم استارت شد باشد تا عبرتي باشد بر گذشتگان (چون آيندگان كه همه st كار ميشن :0013: )

خب استاد دستور داديد به صبر !! پيشنهاد ميكنم ليست برنامه و كارها رو تعيين بفرماييد هر كسي هي چي بلده يك قسمتي رو دست بگيره

ممنون از پيگيري اساتيد

M.ABDOLLAHI
18-01-2012, 08:33
سلام میگم خوب نیست از این بردهائی که توی تاپیک دانلود development گذاشتم استفاده کنید؟ شاید دیدید خوب بود... نمونه برنامه هم برای بعضی بردها گذاشتم نمونه برنامه دیگر هم زیاد دارم من که هنوز این میکرو رو نخریدم ولیکن باز در خدمتم...
مجموعه development جدید برای دانلود - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
به عنوان مثال این برد که برنمه هاش هم هست gui داره:
You can see links before reply
یا این برده:
You can see links before reply(microelectronic.per siangig.com).7z
یا این برده:
You can see links before reply(4).7z
You can see links before reply(4)1.gif
وخیلی بردهای دیگه که باز باید خودتون انتخاب کنید در ضمن با خودم فکر میکنم ای کاش میشد با سری STM32F20xxx شروع کرد چون اینها تکنولوژیش جدیدتر قیمت جهانیش پایینتر 150 مگا هم عملا سرعت داره مهمتر از همه من نمونه برنامه هاش رو با keil گیر آوردم و همون برد اولی را با یک تغییر کوچک برای همین خانواده اصلاح کردم حالا باز تا ببینیم خدا چه میخواهد موفق باشید...

alishekarriz
18-01-2012, 10:06
سلام .. مهندس اين طوري شروع نكرده خط عوض كنيم فكر كنم جا بمونيم چون سرعت تغيير در خط توليد شركت خيلي بيشتر از برنامه يادگيري گذشته ما بوده ..

در ضمن اين مدل هاي جديد رو نديدم توي بازار و شايد براي همه قابل دسترس نباشه بعدشم قيمتش كمتر نبود من ديدم البته بدون در نظر گرفتن امكانات .. فعلا همون سري 100 فكر كنم جوابگوي بسياري از دوستان باشه تا به اميد خدا تا تابستان ببينيم سري 400 رو قسمت ميشه استارت كنيم .. اگر هم شما ميتوني تهيه كنيد و پخش بين دوستان كه .. نيكي و پرسش ..

شما با 200 چه كارهايي كردي ؟

اين بردها كه GPS , 4G , قطب نما و شتاب سنج و wifi نداره .. :wink:
برد اولي چرا تركهاش منحني هست .. ياد برد آتاري قديميم افتادم .. قشنگه

مگه الان ما نياز به GUI و اين چيزها داريم ؟
بقيه آي سي هاش راحت پيدا ميشه؟

دكتر كار داريما .. تا ساعت چند ميخوابي ... ببين برد خوبه يكي بزنه براي همه كه خرجش كم بشه .. اساتيد ميدونن كه برد يكي بزنيم تا 10 قيمتش 2 برابر نهايت 3 برابر ميشه
نگفتي شما كجاييد ؟ مشهد !

armstk
18-01-2012, 14:58
سلام
یه ساعت کلی روضه خوندم اشتباهی پستم رو ارسال نکردم !!

بببینین منم با جناب عبداللهی 100% موافقم , اول از برد های آماده ای که ایشون گذاشتن شروع کنیم تا بعد ببینیم چی میشه
من اون برد 107 رو پیشنهاد میکنم برا ساخت و یا اون برد stm32f103rbt6 بصورت lqfp64 هست , همونی که جوا داره 6 تومن میده
لچه ها کدومش رو پیشنهاد میدین برا ساخت؟ هر کدوم رو پیشنهاد میدین من بدم برا ساخت pcb و تستش کنم
فقط مهندس alisherkarriz اگه یه روزی رفتین جوان بیزحمت دو تا از همونایی که برا خودتون گرفتین هم برا من بگیرین و بیزحمت پست کنین برام (چقدر من پر رو هستم ) , آخه جوان با تیپاکس میفرسته و هزینه تیپاکس برابر با قیمت میکرو ها میشه !!

منتظر نظرات بقیه بچه ها هستم

M.ABDOLLAHI
18-01-2012, 15:36
سلام مجدد حالتون خوبه بقیه pcb ها رو خودتون برید نگاه کنید در ضمن من نظرم اینه اگر خواستید یک تاپیک دست کنیم و هر کس هر نمونه برنامه ای برای stm32 داره بگذاره برای دانلود . برای نمونه برنامه میتونید روی من هم حساب کنید...

alishekarriz
18-01-2012, 19:29
خب هرچه علما صلاح ميدانند .. اگر برد ها سالم هستن و ميشه ساخت بسمه الله ..
آقاي دكتر شما هم اسم و آدرست رو بفرست من همين دوتا كه دستم هست رو براتون پست كنم (چه پستي ميشه ؟!! سفارشي؟) تا خودم برم بخرم

اگر هم خيلي اصرار داري خودم بيارم حالا تا عيد هم ميمونيم تمرين آرم ميكنيم :mrgreen:

اونجا برد ها رو با كيفيت و تميز ميسازن ؟ فعلا سه نفريم ولي فكر كنم حدااقل 5 تا توليد بشه خوبه شما نظرتون چيه؟ يا ميخواهيد يه شيپور بزنيد تا شنبه هر كي خواست پولشو بريزه به حساب شما تا تعداد مشخص بشه

برنامه آماده هم خوبه فقط براي امثال من كه تجربه نداريم اون مجله رو زودتر قسمت مربوطه رو افشاگري كنيد

دكتر يه برد انتخاب كن كه تجهيزات و سنسور و اين چيزها راحت بهم وصل بشه .. از مموري و سيمكارت و دوربين دما سنج و كيبرد و موس و فلش
راستي پروگرامر هم كه Jlinke 8 هست ديگه ؟ از كجا بايد تهيه كنيم قابل آپديت و ويندوز 7 و 64 بيتي ؟؟ ترجيحا با لينوكس هم ميخواهم كار كنه .. ميكنه ؟؟

تشكر :wink:

kavir
18-01-2012, 20:00
سلام
بچه ها یا علی بگین و استارت بزنید در حد نمونه بزنید و برای شروع این میکرو و بعد از تموم شدن آموزش های اتمل و lpc1768 نوبت این میکرو هست
یک کار جدی صورت گرفته در زمینه اتمل که دوست دارم شرکت ما تموم کنندش باشه همونطور که شروع کنندش بود
توی این بخش برنامه های دوستان رو ببینید تقریبا کاملترین توی بخش اتمل هست در ایران
کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2sam7x v2.0 کویرالکترونیک - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
تا دو سه هفته دیگه خبرهای خیلی خوبی برای همتون دارم...:o

armstk
18-01-2012, 21:02
خب هرچه علما صلاح ميدانند .. اگر برد ها سالم هستن و ميشه ساخت بسمه الله ..
آقاي دكتر شما هم اسم و آدرست رو بفرست من همين دوتا كه دستم هست رو براتون پست كنم (چه پستي ميشه ؟!! سفارشي؟) تا خودم برم بخرم
مهندس خیلی باحالی , بهت پیغام خصوصی میزنم مرسی

اگر هم خيلي اصرار داري خودم بيارم حالا تا عيد هم ميمونيم تمرين آرم ميكنيم
مگه شما تو مشهد زندگی میکردی؟! که عید میخای بیای؟

اونجا برد ها رو با كيفيت و تميز ميسازن ؟ فعلا سه نفريم ولي فكر كنم حدااقل 5 تا توليد بشه خوبه شما نظرتون چيه؟ يا ميخواهيد يه شيپور بزنيد تا شنبه هر كي خواست پولشو بريزه به حساب شما تا تعداد مشخص بشه
بچه ها اگه تعداد بره بالا 5 نفر بردش با چاپ سبز و سفید و کامل تقریبا میشه نفری 10تومن با کیفیت متوسط و حدودا 20 تومن هم کیفیت بالا (البته مقادیر رو سر انگشتی حساب کردم)

برنامه آماده هم خوبه فقط براي امثال من كه تجربه نداريم اون مجله رو زودتر قسمت مربوطه رو افشاگري كنيد

دكتر يه برد انتخاب كن كه تجهيزات و سنسور و اين چيزها راحت بهم وصل بشه .. از مموري و سيمكارت و دوربين دما سنج و كيبرد و موس و فلش
یکی از همین برد هایی که جناب عبداللهی گذاشتن رو باید بسازیم دیگه ! که هر کدوم امکانات خاصی داره و خوب هستن همشون

راستي پروگرامر هم كه jlinke 8 هست ديگه ؟ از كجا بايد تهيه كنيم قابل آپديت و ويندوز 7 و 64 بيتي ؟؟ ترجيحا با لينوكس هم ميخواهم كار كنه .. ميكنه ؟؟
پروگرمر هم جیلینک عالیه و فکر میکنم درایورش برا لینوکس هم باشه (حالا چرا لینوکس؟! مگه بیل گیتس خدای نکرده مرده !!)

جیلینک هم که فروشگاه سایت داره دیگه؟ یعنی بنر به این گندگی سر در سایت رو ندیدی؟!؟ :d

alishekarriz
18-01-2012, 21:28
خواهش ميكنم . .

البته من با كسي كار خصوصي ندارم همه چيز شفافه :0013:

عرض كردم فردا ميام مشهد تا عيد ميمونم .. نه من اخرين بار 8 -9 سال پيش مشهد بودم

چاپ سبز هم نبود اشكال نداره كيفيت مهمتره كه هم اتصالي نده هم مس بلند نشه .. خب يكيشو با تجربه خودت با امكانات حداكثري انتخاب كن بسمه الله بگو

دوستاني هم كه مايل هستن وجهشو به شماره حساب دكتر واريز كنن و رسيد رو ايميل كنن براش
حداقل هم 5 تا بساز دكتر
Jlink
فروشگاههاي جمهوري رو بايد پيدا كنم ازشون بخرم .. بخرم ؟ يا بزارم هروقت برد حاضر شد .. گرون نميشه؟
(چرا نمايندگيها رو ننوشته توي سايت )

بقيه آي سيهاش چي اونها رو داريد ؟

اين لحيمكاريش خيلي ستمه .. مثلا اين بزرگترين مدلشه !! من تجربه به اين ريزي نداشتم .. :018: تا حالا فقط SOT لحيم كردم با هواي گرم خيلي وارد نيستم

شماره حسابتم بنويس دكتر

M.ABDOLLAHI
18-01-2012, 22:22
محمد رضا جان فکر کنم pcb را بهتره بدی یگانه بزنه همون که توی خیابان سرافرازان در ضمن دوستان اگر یک زمانی خواستید روی سری 200 یا 400 کار کنید انشاا... من هم هستم موفق باشید مارو هم بی خبر نگذارید...

armstk
18-01-2012, 22:42
البته من با كسي كار خصوصي ندارم همه چيز شفافه

عرض كردم فردا ميام مشهد تا عيد ميمونم .. نه من اخرين بار 8 -9 سال پيش مشهد بودم
چه خوب شد , فقط مهندس میتونی تا قبل از این که بیای مشهد یه جفت دیگه هم از اون میکروهایی که برا خودت گرفتی برا منم بگیری زحمت بکشی بیاری؟!

چاپ سبز هم نبود اشكال نداره كيفيت مهمتره كه هم اتصالي نده هم مس بلند نشه .. خب يكيشو با تجربه خودت با امكانات حداكثري انتخاب كن بسمه الله بگو
دوستاني هم كه مايل هستن وجهشو به شماره حساب دكتر واريز كنن و رسيد رو ايميل كنن براش
حداقل هم 5 تا بساز دكتر

بچه هایی که برد stm32 رو میخاین همین جا اعلام کنن تا به تعداد سفارش pcb بدم
اگرم کسی نیست من مشکلی ندارم که تنهایی این برد رو بسازم و تست بگیرم ازش

Jlink
فروشگاههاي جمهوري رو بايد پيدا كنم ازشون بخرم .. بخرم ؟ يا بزارم هروقت برد حاضر شد .. گرون نميشه؟
(چرا نمايندگيها رو ننوشته توي سايت )
جیلینک هم میتونی از خوده سایت بگیری یا بیای از همین جا مشهد بگیری

بقيه آي سيهاش چي اونها رو داريد ؟
خوب شد گفتیا مهندس , اولین چیزی که به ذهنم خود max3232 بود که دیگه خودم ندارم !
مهندس دقیقا کی میخای بیای مشهد؟ میتونی دوباره هم بری جمهوری و یه چند تا خورده ریزه بگیری برا بردا؟

محمد رضا جان فکر کنم pcb را بهتره بدی یگانه بزنه همون که توی خیابان سرافرازان در ضمن دوستان اگر یک زمانی خواستید روی سری 200 یا 400 کار کنید انشاا... من هم هستم موفق باشید مارو هم بی خبر نگذارید...
بستگی داره که بقیه چی بخاین , اگه قیمت مناسب بخان میدم اصفهان میزنه ارزون میوفته ولی اگه کیفیت بالا و قیمت بالاتر میخان که میدم شرکت شگانه برامون بزنه

اين لحيمكاريش خيلي ستمه .. مثلا اين بزرگترين مدلشه !! من تجربه به اين ريزي نداشتم .. تا حالا فقط SOT لحيم كردم با هواي گرم خيلي وارد نيستم
اصلا نگران نباش , من با هویه لحیمش میکنم هیتر هم دارم , جدیدا هم یه فلاکس جامد گرفتم خیلی لحیم کاری smd رو ساده میکنه

Doloop
18-01-2012, 23:00
جدیدا هم یه فلاکس جامد گرفتم خیلی لحیم کاری smd رو ساده میکنه

این دیگه چه موجودیه
توش چای هم میشه ریخت:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

armstk
18-01-2012, 23:59
این دیگه چه موجودیه
توش چای هم میشه ریخت
یه چیزی شبیه به روغن لحیم هست ولی خیلی کش میاد ! یه چیزی شبیه ژله هستش

تا حالا شده یه ic smd رو لحیم کنین و بعد چند تا از پایه هاش به هم بچسبه؟؟ کافیه یکم از این فلاکس رو روی پایه ها بمالین و هویه رو روش بگیرین تا لحیم رو از روی پین های به هم چسبیده جدا کنه
وقتی از مایع فلاکس استفاده میکنین لحیم کاریتون خیلی براق و زیبا میشه

البته باید مدل های اصلی اونو بخرین و مدل های تقلبی جواب درست و حسابی نمیدن

M.ABDOLLAHI
19-01-2012, 09:15
بستگی داره که بقیه چی بخاین , اگه قیمت مناسب بخان میدم اصفهان میزنه ارزون میوفته ولی اگه کیفیت بالا و قیمت بالاتر میخان که میدم شرکت شگانه برامون بزنه
سلام صبح بخیر این قضیه اصفهان چیه بگو ببینم ؟؟؟ بعد چی شد نمیخوای یک تاپیک بزنی برای نمونه برنامه؟

alishekarriz
19-01-2012, 11:44
سلام
دكتر درباره مشهد آمدن جهت شوخي بود وگرنه هنوز كه امام رضا نطلبيده

اما جمهوري امروز ميخواستم برم براي خريد مجدد گفتم بزار دكتر ليست قطعات رو دربياره دوباره كاري نشه

pcb هم خيلي گير قيمت نيستيم حالا تا اصفهان بره و برگرده .. هر جا ميدوني خوبه بده بزنن ..

آقاي عبداللهي منظورتون اين هست كه با سري 100 كار نميكني؟ چه فرقي داره براي شما .. وقتي 100 رو تجربه داشته باشي 400 فقط بايد روي برنامه نويسي دو هسته اي تجربه رو تكميل كني

دكتر هفته آينده كه بيشترش تعطيله .. اگر ميتوني يه كاري كني طي هفته آينده برد ساخته بشه شنبه شروع كنيم به كار

ليست قطعات رو بده من بخرم بفرستم

armstk
19-01-2012, 22:12
سلام
دكتر درباره مشهد آمدن جهت شوخي بود وگرنه هنوز كه امام رضا نطلبيده
داشت جدی جدی باورم میشد که میخای بیای مشهد !

اما جمهوري امروز ميخواستم برم براي خريد مجدد گفتم بزار دكتر ليست قطعات رو دربياره دوباره كاري نشه
آره خوب کاری کردی , ببینین هنوز اوکی نشده که کدوم برد رو بسازیما ! ؟!

pcb هم خيلي گير قيمت نيستيم حالا تا اصفهان بره و برگرده .. هر جا ميدوني خوبه بده بزنن ..

سلام صبح بخیر این قضیه اصفهان چیه بگو ببینم ؟؟؟ بعد چی شد نمیخوای یک تاپیک بزنی برای نمونه برنامه؟
مهندسا اگه بردمون رو بخایم بدیم اصفهان حتی 1 دونه هم که باشه , کله هزینه ساختش میشه 4500 تومن ! و اگرم بخاد با اتوبوس بفرسته مشهد یا تهران حدودا 5 تومن هم اون جا هزینه داره
اگر هم که بخای چاپ سبز و چاپ قطعه داشته باشه هم اگر تعدادمون بیشتر از 5 نفر باشه هر برد برامون یه چیزی حدودا 10 تا 15 تومن در میاد

آقاي عبداللهي منظورتون اين هست كه با سري 100 كار نميكني؟ چه فرقي داره براي شما .. وقتي 100 رو تجربه داشته باشي 400 فقط بايد روي برنامه نويسي دو هسته اي تجربه رو تكميل كني
سری 400 متاسفانه هنوز ایران نیومده , وگرنه کوچولویه قدرتمندی هستش

دكتر هفته آينده كه بيشترش تعطيله .. اگر ميتوني يه كاري كني طي هفته آينده برد ساخته بشه شنبه شروع كنيم به كار

ليست قطعات رو بده من بخرم بفرستم
راست میگی , دمت گرم بزار ببینم کدوم برد اوکی میکنین بعدش ببینم کدوم قطعات لازمه لیستش کنیم
راستی جناب عبداللهی اگر شما هم میخاین بردی که من بسازم رو بسازین بگین تا مهندس زحمت بکشن برا شما هم قطعه تهیه کنن

بچه ها من این برد رو پیشنهاد میدم فعلان بسازیم:(از برد های جناب عبداللهی)

بی مخ!
19-01-2012, 22:17
سلام!!!
من یه ماه درگیر امتحانا بودم این فروم arm رو چک نکردم چقد کار پیش رفت!!!!
اول از همه که بنده هم به شدت دنبال یادگیری stm32 هستم! پس همه جوره رو بنده هم حساب کنید!
من یه بورد آموزشی از دوستم دارم که از چین واسش آوردن، همه چی تمومه! خیلی توپه! F103 هم هست! مهمتر از بوردش یه سی دی داره که توش پره برنامه آموزشیه و کلی آموزش ولی به چینی! :((
اما می خوام خودمم بورد داشته باشم! پس اگه خواستید بزنید بنده هم هستم فقط بگید کی و کجا باس پول بریزم؟
در ضمن میتونیم روی برنامه های آموزشی این سی دی هم حساب کنیم!
با تشکر

M.ABDOLLAHI
20-01-2012, 00:03
سلام مجدد شب بخیر چه خبر؟ آقا میگم ای کاش حداقل میشد سری 200 رو کار کرد اون ترتیب پایه هاش یکی بجز یکی دو تا که من یکی از بردها همون اولی را اصلاح کردم براش میدونید من هم قبول دارم که احتمال زیاد میکروهای st صنعتی تر ولی خوب وقتی فقط سری 100 هست چکار میشه کرد؟ باز هم خوبه برای شروع البته بعد چی شد بالاخره محمد رضا جان بالاخره میخوای یک قسمت برای نمونه برنامه بگذاریم ؟؟؟

در ضمن میتونیم روی برنامه های آموزشی این سی دی هم حساب کنیم!
به دستت درد نکنه شما باید تا الان محتویات cd را میگذاشتی ما دانلود کنیم به علاوه چند تا عکس هم از بردت بنداز ببنیم چطوریه... ممنون میشیم...

alishekarriz
20-01-2012, 01:08
دكتر برد ساده و تميزي هست ولي دوست داشتم امكانات بيشتري داشته باشه ..

ميشه لطفا به اين برد به سرعت LAN و USB دوم اضافه كني؟ :0013:
يا كيبرد رو از رديف به مربع تغيير بديم ؟ براي ايجاد فضا بيزر رو سوكت بشه مثل مادر برد كامپيوتر !
و اون دوتا پتانسيومتر رو وسط تر بيان ! باطري و مثلا رم ريدر بره پشت؟

رگولاتور نداره انگار براي 3.3 و 5 ولت !
هيچ LED نداره يك سري بزاريم هم براي چك نقاطي از مدار هم براي بازي و تست!
ميشه مقاومتهاو خازنهاي SMDها به معمولي تبديل بشه! :wink:

اگر جك اسپيكر و ميكروفن هم بزاري براي 107 هم آماده تر ميشه!
ميشه سوكت اتصال مستقيم به Toch LCD فروشگاه رو هم داشته باشه؟

اگر بگم سنسور شتاب و قطب نما هم جاش خالي باشه حرف بديه ؟:018:

جناب عبدالهي ممكنه توي منبعي كه ميشناسيد بگرديد ببينيد كدام LAN و USB و ماژولهاي بيشتري دارند .. اگر هم براتون مقدور هست ادرس بديد خودم بگردم

ممنون از سرعت همكاري شما

بی مخ!
20-01-2012, 11:21
با سلام دوباره!!!
خب چند عکس + شماتیک این بورد آموزشی + چندتا برنامه ای که الان دستم هست رو آپلود می کنم. امیدوارم به درد همگی بخوره!!!
فعلاً 10تا از 20 برنامه ی آموزشی رو داشتم روی هاردم، سی دیشم الان دستم نیست! باز رسید باقیش رو هم میذارم + باقی فایل ها و برنامه های کاربردی!!!
اینجا (You can see links before reply)می تونید بورد آموزشی و امکاناتش رو ببینید!
اینم چندتا عکس!

agape
20-01-2012, 12:03
دست شما درد نکنه !
ولی فکر نمیکنم که این میکرو چیزی سر از nxp داشته باشه ، یا جایی برای راه اندازیش فرق کنه !
در هر حال بابت فایل ها دست شما درد نکنه

alishekarriz
20-01-2012, 12:12
لطفا بحث هاي حاشيه اي رو در تاپيك جداگانه صحبت كنيم ..

وقتي چند نفر بعد ماهها با تمام مسائل شروع به كاري ميكنن .... لطفا منفي نباشيم اگر پستتون رو پاك كنيد ممنون ميشم

armstk
20-01-2012, 12:27
دكتر برد ساده و تميزي هست ولي دوست داشتم امكانات بيشتري داشته باشه ..

ميشه لطفا به اين برد به سرعت LAN و USB دوم اضافه كني؟
يا كيبرد رو از رديف به مربع تغيير بديم ؟ براي ايجاد فضا بيزر رو سوكت بشه مثل مادر برد كامپيوتر !
و اون دوتا پتانسيومتر رو وسط تر بيان ! باطري و مثلا رم ريدر بره پشت؟
مهندس جون اینارو بزاریم برای مرحله آخر , فعلان باهاش یک چشمکزن هم که بسازیم خودش کلیه !
هر چی باشه ما جزو اولین گروه هایی هستیم که میخایم stm32 رو راه بندازیم و حقیقتا هیچ اطلاعات فارسی برای این میکرو در دسترس نیست و خودمون باید استارتشو بزنیم

هيچ LED نداره يك سري بزاريم هم براي چك نقاطي از مدار هم براي بازي و تست!
ميشه مقاومتهاو خازنهاي SMDها به معمولي تبديل بشه!
اوه , بزار ببینم اگه led نداشته باشه زیاد جالب نیست بهتره رویه یه بردی کار کنیم که led داشته باشه تا بتونیم راحت gpio رو تست کنیم
مهندس جون در مورد smd هم که من فقط با smd موافقم ! تازه اگه بچه ها پایه بودن smd رو با سایز 0402 و 0603 میزدیم تا فکه همه بیوفته !
من چند سری مقاومت 0402 و 0603 دارم - 0603 رو میشه لحیم کرد ولی 0402 یکم سخته ! باید با میکروسکوپ لحیمش کنیم :)

اگر جك اسپيكر و ميكروفن هم بزاري براي 107 هم آماده تر ميشه!
ميشه سوكت اتصال مستقيم به Toch LCD فروشگاه رو هم داشته باشه؟

جناب عبدالهي ممكنه توي منبعي كه ميشناسيد بگرديد ببينيد كدام LAN و USB و ماژولهاي بيشتري دارند .. اگر هم براتون مقدور هست ادرس بديد خودم بگردم
مهندس جون اصلا عجله نکن , یواش یواش کلکه این Stm32 رو میکنیم !

در ضمن مهندس بی مخ شما pcb این برد رو ندارین برامون بزارین؟
آخه معمولا من برد های چینی رو دیدم یاpcb یا حداقل شماتیکش رو میزارن داخله cd که همراهش داره

دست شما درد نکنه !
ولی فکر نمیکنم که این میکرو چیزی سر از nxp داشته باشه ، یا جایی برای راه اندازیش فرق کنه !
در هر حال بابت فایل ها دست شما درد نکنه

لطفا بحث هاي حاشيه اي رو در تاپيك جداگانه صحبت كنيم ..

وقتي چند نفر بعد ماهها با تمام مسائل شروع به كاري ميكنن .... لطفا منفي نباشيم اگر پستتون رو پاك كنيد ممنون ميشم
ما چاکر جناب alishekarzade و مهندس agape هم هستیم که بدون مهندس agape من نمیتونستم lpc1313 رو راه بندازم و بدون مهندس alishkarzade هم نمیشه stm32 رو راه انداخت ! :hi:

alishekarriz
20-01-2012, 12:51
دكتر .. ما تابع دستورات شماييم .. سرعت براي من از همه مهمتر هست

اولين پروژه رو ميخواستم قابليت ارتباط با شبكه داشته باشه تا از يكي از دوستان لينوكس كارم رو هم استفاده كنم
راستيتش ميخوام بجاي كامپيوترم كه همش روشنه با اين دانلود كنم روي يك هارداكسترنال يا فلش مموري

ميدونم طراحيت خوبه براي همين ميگم يه usb و lan و چند تا led اضافه كن براي شما كه كار يك ساعته (چون هم به پروتل واردي هم قبلاكار كردي )
براي اضافه كردن LCD كه فكر نكنم سوكت ديگه اي بخواد فقط بايد براي lCD برد زد كه به اين سوكت بخوره ؟؟ بدون صفحه نشه لطفا

ببخشيد ديگه عزيز برادر :0013:

بی مخ!
20-01-2012, 12:55
در ضمن مهندس بی مخ شما pcb این برد رو ندارین برامون بزارین؟
آخه معمولا من برد های چینی رو دیدم یاpcb یا حداقل شماتیکش رو میزارن داخله cd که همراهش داره
اتفاقاً اون فایل اولی که گذاشتم شماتیک و PCB این بورده دیگه! البته PCBش خیلی لایه ست! :0013:
ولی شماتیکش واسه راه اندازی بورد خیلی جالب بود به نظرم! دانلود کنید و ببینید!

راستی، منم اگه خواستین بورد بزنین پایه smd هستم، اونقدرام سخت نیس که! من خودم با هویه معمولی چندبار بورد زدم :mrgreen: (البته خیلی خسته کنندس)
الانم حیف که سرم گرمه مین یابه واسه مسابقات وگرنه حتماً کمک می کردم اینجاشو :0013:

armstk
20-01-2012, 13:36
اتفاقاً اون فایل اولی که گذاشتم شماتیک و PCB این بورده دیگه! البته PCBش خیلی لایه ست!
ولی شماتیکش واسه راه اندازی بورد خیلی جالب بود به نظرم! دانلود کنید و ببینید!
آره درست میفرمایین , شماتیک و pcb رو طراف گذاشته , البته ظاهرا فروشنده این برد هندی هستش نه چینی !! (ای هندی های خسیس !)
طرف احتمالا فایل پروتل شماتیک و pcb رو نزاشته؟؟

من که میگم اگه بخاین میشه کامل خودمون هم براش یه pcb طبق نیازمون براش بنزیم , من خودم در این مورد هم پایه هستم

armstk
20-01-2012, 13:38
راستی مهندس بی مخ شما مشهدی بودی به ما نگفتی؟؟ :d
پس چه خوب شد یک همشهری دیگه هم پیدا کردیم , مهندس عبداللهی هم مشهدی هستنا

بی مخ!
20-01-2012, 13:44
منم پایه زدن یه بورد جدید هستم کاملاً چون تو همون کارم کلی چیز میشه یاد گرفت!
نه والا هرچی گشتم PCB پروتل نبود توش.

آره مشهدی هستم،و خوشحال شدم چند تا استاد همشهری می بینم اینجا، ولی چه فایده که فعلاً واسه تحصیل از مشهد تبعید شدم :unh: ولی خب این 15 20 روزی که فعلاً مشهدم حتماً باید STM32 رو تا یه جایی پیش ببرم، چون قول دادم!!!

ghaem313
20-01-2012, 13:44
1-من با همه اين برد ها موافقم و همشون عالي هستن
2-اما با هيچ كدوم موافق نيستم و همشون بد هستن

دليل1- به شرط آماده بودن برد ها كلي باعث افزايش سرعت يادگيري ميشه و مي تونيد به نرم افزار اون ميكرو مسلط بشيد و وقت خودتون را بي خودي براي جزيياتي كه قبلا براي سخت افزار رعايت نكرديد تلف نكنيد

دليل 2- اگر ما بخواهيم خودمون برد رابزنيم قطعا برخي از قطعات را پيدا نخواهيم كردمثلا اون سوكت مموري كارت و در نتيجه وقت مون را براي طراحي يكي ديگه گذاشتيم

بهترين راه اينه كه يك شماتيك مناسب با ميكرو مناسب كه همه تاييدش كنن رو خودمون بكشيم و در ابعاد مناسب بزنيم قطعات رو هم طوري انتخاب كنبم كه حداقل بازار تهران داشته باشه (من اراكم) و همگي روش كار كنيم.
من با STM32F103ZCT موافقم چون باس fsm داره كه اتصال sd card,lcd را راحت تر ميكنه و تو پروتكل هاي ارتباطي از همه چند تا داره
خازن ها و مقاومت ها را هم smd بزنيم

من با آقاي حسينيا در اين رابطه قبلا صحبت كرده بودم كه گفتند يه مقدار صبر كنيم تا بعد .خودم مي خواستم از روي بي كاري يه برد بزنم براش و شروع كنم كه يك كار فوري به دستم رسيد (يه كاري كه 4 ماه زمان لازم داره را تو 1 ماه) و ديگه وقت نكردم روش كار كنم الانم قاچاقي دارم مي نويسم
حالا هر چي همه تصميم بگيرن

armstk
20-01-2012, 13:54
منم پایه زدن یه بورد جدید هستم کاملاً چون تو همون کارم کلی چیز میشه یاد گرفت!

آره مشهدی هستم، ولی چه فایده که فعلاً واسه تحصیل از مشهد تبعید شدم ولی خب این 15 20 روزی که فعلاً مشهدم حتماً باید STM32 رو تا یه جایی پیش ببرم، چون قول دادم!!!
چه خوب شد , پس اومدی بیا این جا میعاد گاه بازار الکترونیک مشهد یعنی پاساژ مهتاب ببینیمت :)

دليل 2- اگر ما بخواهيم خودمون برد رابزنيم قطعا برخي از قطعات را پيدا نخواهيم كردمثلا اون سوكت مموري كارت و در نتيجه وقت مون را براي طراحي يكي ديگه گذاشتيم
مهندس غصه مموری کارت رو نخورین من خودم از اون مموری کارت 20 تایی دارم ! , قبلا یکی برام آورده بود چیزه خاصی نیست
من با یه نگاه میتونم بگم که همه قطعات مورد نیاز این برد ها توی تهرون پیدا میشه فقط باید بدونین که از کی بخرین - من در این ضمینه به همتون کمک میکنم که بدونین از کجا کدوم قطعه رو بخرین

بهترين راه اينه كه يك شماتيك مناسب با ميكرو مناسب كه همه تاييدش كنن رو خودمون بكشيم و در ابعاد مناسب بزنيم قطعات رو هم طوري انتخاب كنبم كه حداقل بازار تهران داشته باشه (من اراكم) و همگي روش كار كنيم.
من با STM32F103ZCT موافقم چون باس fsm داره كه اتصال sd card,lcd را راحت تر ميكنه و تو پروتكل هاي ارتباطي از همه چند تا داره
خازن ها و مقاومت ها را هم smd بزنيم
باید بیشتر فکر کنیم - ولی stm32f103rbt6 tqfp64 هم خیلی خوبه و ارزونه و راحت هم پیدا میشه - آرا الکترونیک هم داشت سری STR91 میکرو های ST MICRO رو وارد میکرد نمیدونم رسیده ایران یا نه

من با آقاي حسينيا در اين رابطه قبلا صحبت كرده بودم كه گفتند يه مقدار صبر كنيم تا بعد .خودم مي خواستم از روي بي كاري يه برد بزنم براش و شروع كنم كه يك كار فوري به دستم رسيد (يه كاري كه 4 ماه زمان لازم داره را تو 1 ماه) و ديگه وقت نكردم روش كار كنم الانم قاچاقي دارم مي نويسم
حالا هر چي همه تصميم بگيرن
دیگه این دفعه باید مثله مرد روش کار کنیم - مرگ یه بار شیون هم یه بار
یه پشتکاری کنیم استارتشو بزنیم بعدش دیگه آسون میشه

بی مخ!
20-01-2012, 14:48
راستی یه سوال، هنوزم قراره از keil استفاده کنیم؟ تا جایی که من شنیدم iar بعضی جاها قوی تر عمل می کنه! بخصوص اینکه افرادی که به صورت صنعتی کار می کنن و برنامه نویسای خوفی هستن باهاشون حرف زدم همه iar رو ترجیح می دادن!

alishekarriz
20-01-2012, 15:01
دكتر و دوستان محترم

فكر ميكنيد نقشه اين برد رو بشه گير آورد يا طراحي و توليد كرد .. ( با توجه به زمان)

Wholesale - F42 STM32 Learning Development Board 3.2 quot;TFT STM32F103VCT6 ARM Cortex MP3 Ethernet USB Host 1 | DHgate.com (You can see links before reply)

lov:

armstk
20-01-2012, 16:12
راستی یه سوال، هنوزم قراره از keil استفاده کنیم؟ تا جایی که من شنیدم iar بعضی جاها قوی تر عمل می کنه! بخصوص اینکه افرادی که به صورت صنعتی کار می کنن و برنامه نویسای خوفی هستن باهاشون حرف زدم همه iar رو ترجیح می دادن!
مهندس به نظرم زیاد فرقی نمیکنن , من خودم هم با keil و هم با iar کار کردم (البته iar رو در حد دیدن)
اصلا هیچ نظری فعلا نمیدم در مورد این دو کامپایلر (یادش بخیر دعوا بین ما بسکامی ها با کدویژنی ها!)
ولی هر چی که هست iar و keil یک کامپایلر گرون قیمت و کاملا حرفه ای هستن و مثله بسکام نیست که هر کی از مامانش قهر میکنه بره بخرتش (قیمته بسکام فکر میکنم 80 یورو هستش)ولی قیمت کیل و یار خیلی بیشتر از ایناست , میتونین لیست مشتری های این دو شرکت رو هم ببینین که بینش شما شرکت های عظیمی مثله ford رو هم میبینین

دكتر و دوستان محترم

فكر ميكنيد نقشه اين برد رو بشه گير آورد يا طراحي و توليد كرد .. ( با توجه به زمان)

عجب بورده توپیه , اون زمانی که دلار 1100 تومن بود میشد خیلی راحت با 100 110 تومن واردش کرد , ولی الان با دلار 1800 تومن تقریبا 200 تومنی در میاد (البته برا یه دونه برد) حالا بیخیال

من میگم که یک بردی رو استفاده کنیم که بشه به راحتی از ucos-ii و gui پورت شده , که قبلا براش نوشته شده رو انتخاب کنیم - که بشه به راحتی با embedded ها هم کار کرد

البته بازم باید ببینم نظر بقیه چی هست

alishekarriz
20-01-2012, 16:18
خب دكتر ما هم كه همين رو گفتيم ..

بيا و دو ساعت وقت بزار قشنگ تكليف ما دانشجوها رو خوشحال كن :o

پس همين برد رو ميزني براموووون lov:

ببين اين برد رو همش ميگم نميخواد همه چيز روي برد باشه .. ماژول ماجول بهش اضافه ميشه كرد:mrgreen:
البته lan , usb , lcd كه لازمه ... براي جلوگيري از هزينه و وقت ساخت مجدد ....

بی مخ!
20-01-2012, 21:28
با این ایده آخری آقای شکرریز موافقم! لازم نیس از همون اول همه چی رو بورد باشه! یه حالت بوردی باس بسازیم قابلیت گسترش داشته باشه، من خودم واسه avr همچین بوردی ساخته بودم.
درضمن اگه بشه هسته اصلی راه انداز میکرو رو طوری طراحی و ساخت که بشه روی پروژه های دیگه هم استفاده بشه خیلی جالب میشه!
عکسی که آقای شکرریز لینک دادن دقیقاً مشابه بورد AVRیه که واسه یکی از دوستام زده بودم، خیلی هم خوب کار می کرد! فقط پین هدر زیاد مصرف میشه! :0013:

alishekarriz
21-01-2012, 18:13
سلام

اين بردهاي براي خود Keil هست F103 بدون تاچ You can see links before reply
در اين صفحه: 302 Found (You can see links before reply)

F400 با تاچ
در PDF اين برد نقشه - جانمايي و عكس هم هست - اگر كسي بخواهد بسازد فقط براي يك بار رسم وقت خواهد گذاشت

در صفحه : You can see links before reply

اين هم برد خود ST براي stm32f10x
در اين صفحه :

و برد STM32F40x
در اين صفحه:
به نظرم استفاده از اين طراحيها هم استاندارها رو به ما ياد ميده ( تاحدودي) و هم سرعت كار بالا ميره

آمما
به جاي خوبش ميرسيم
دوستاني كه حال و حوصله طراحي و يك ساعت وقت گذاشتن ندارن
اين برد رو برادر ST به طور مجاني در اختيار علاقه مندان قرار داده
STM32F107VCT

با اين همه برد چهار لايه محترم داره و ميكروش هم توي بازار نيست !!

بچه ها كسي نيست زنگ بزنه ST بگه قربون دستت PCB F103 رو هم بزار كلي مشتري اينجا معطل هستن :hi:

اما در يك عمليات انتحاري ميشه اين كار رو كرد
اگر لايه زمين و شيلد اين برد حذف بشه و تبديل به دولايه بشه حدود 10 تا ترك ميره روي هوا كه بايد با جامپر و لطايف الحيل در اين دولايه جا داده بشه
و از طرفي اگر بخواهيم خريد خارج كنيم
اين سايت ارزونترين هست تقريبا 30 درصد ارزون ميده

اگر هم نخواهيم دقيقا از STM32F107VCT6 استفاده كنيم هر STM32F10x كه 100 پايه باشه ميشه جايگزين كرد ( باتوجه به يكسان بودن پينها) كه متاسفانه جوان گرونشو داره .. جايي ديگه سراغ داريد؟

لطفا دوستان بين بردي كه جناب محمدرضا حسینا انتخاب كردند فقط با اضافه كردن پورت LCD كه سريعترين روش خواهد بود براي تمام مدلهاي 64 پايه .... يا ... اين برد خود ST با كاهش لايه ها و يافتن مدل 100 پايه نظر بدهند ..

باز هم اين دكتر و اين ميدان :mrgreen:

بی مخ!
22-01-2012, 18:29
من که با اون بوردی که آقای حسینا توی پستشون از بردای آقای عبداللهی گذاشتن (طبق گفته ی خودشون) موافقم، حالا چه lcd روی خود بورد باشه چه بصورت اکسترنال :0013:
ولی در کل به نظرم هرچه زودتر خود کار رو شروع کنیم بهتره! حالا به نظرم این بورد باشه که هرکس هر امکان جدیدی که خواست بوردش رو به صورت جدا بزنه و خیلی راحت به بورد هسته اصلی متصل کنه!

alishekarriz
22-01-2012, 23:57
دوستان قرار شد اين برد زده بشود

You can see links before reply (You can see links before reply)

دوستاني كه مايل هستن داشته باشند حداكثر تا سه شنبه اعلام كنند .. تا حالا سه برد درخواست شده .. قرار هست در اصفهان ساخته بشود.

بردهاي تكميلي و ارتباط با ال سي دي و ديگر .... در آينده

بی مخ!
23-01-2012, 07:15
خب منم می خوام! ولی نگفتین به کدوم حساب پولو واریز کنیم؟!

alishekarriz
23-01-2012, 10:47
با شما سه تا هستيم .. من و شما و جناب دكتر .. براي واريز پول دكتر بايد بگه

armstk
23-01-2012, 14:31
بچه برا واریز پول عجله نیست - من شماره حساب میدم بعد از ساخت برد هزینه هر برد رو بریزین برا من تا یکجا منم اونو بدم
البته بنده مورد اعتماد مدیریت سایت هستم :)

فقط بچه هایی که برد میخان زودتر بگن
هزینه هر pcb بدون چاپ سبز حدودا 5 تومنه و با چاپ سبز و کامل هم حدودا دونه ای 10 تا 15 تومن در میاد
البته باید تعداد دقیقا مشخص بشه
بچه هایی که برد Stm32f103 میخان بگن تا براشون برد بزنیم

armstk
23-01-2012, 14:31
بچه برا واریز پول عجله نیست - من شماره حساب میدم بعد از ساخت برد هزینه هر برد رو بریزین برا من تا یکجا منم اونو بدم
البته بنده مورد اعتماد مدیریت سایت هستم :)

فقط بچه هایی که برد میخان زودتر بگن
هزینه هر pcb بدون چاپ سبز حدودا 5 تومنه و با چاپ سبز و کامل هم حدودا دونه ای 10 تا 15 تومن در میاد
البته باید تعداد دقیقا مشخص بشه
بچه هایی که برد Stm32f103 میخان بگن تا براشون برد بزنیم

sadmonew
23-01-2012, 15:57
با سلام:hi:
خيلي عالي شد.:018: من دو تا ميخوام البته بدون چاپ سبز.:wink:
لطفا هزينه پست رو هم حدودي بگيد چقدر ميشه؟ و البته شماره حساب.
خيلي ممنونم.

cmuiran
23-01-2012, 21:30
سلام داداش
اگه جا داره یکی منم میخوام
من زنبیل میزارم که نوبت داشته باشم

sigma-mx
23-01-2012, 22:59
ببخشید یه سوال . شما از این STM32F103RBT6 می خواین استفاده کنید ؟ که جوان داره 6000 تومن؟ 128k فلش و 20k رم ؟

armstk
24-01-2012, 00:33
خوب تا الان این بچه ها برد خاستن :

خودم یک عدد
بی مخ یک عدد
alishekariz یک عدد
صادق محمدی دو عدد
پیمان غلامی یک عدد

تا الان کلا شدیم 6 نفر و 6 برد , که منم نظرم اینه بدون چاپ سبز باشه تا هم ارزون تر در بیاد و هم سریعتر درست بشه

فقط کسایی که برد میخان حتما بگن چون بعد از این که سفارش رو ببندم دیگه تعدادش قابل بیشتر شدن نیست

لطفا هزينه پست رو هم حدودي بگيد چقدر ميشه؟ و البته شماره حساب.
هزینه پست اگه پیشتاز باشه در حد 2 3 تومن و اگه سفارشی باشه در حد 1500 2 تومن میشه
البته بردا از اصفهان میفرسته مشهد با باربری بعد من براتون پستش میکنم , طرف پست نمیکنه اون شرکتی هم که میخام بدم برا ساخت فدک pcb هستش

ببخشید یه سوال . شما از این STM32F103RBT6 می خواین استفاده کنید ؟ که جوان داره 6000 تومن؟ 128k فلش و 20k رم ؟
بله جناب مهندس دقیقا

sigma-mx
24-01-2012, 00:57
خب یه سوال دیگه :wink:
پروگرام این برد بجز Jtag با usb یا rs232 هم می تونه باشه ؟ آخه من Jlink ندارم !
با حساب میکرو کلا زیر 15 تومن در میاد . نه؟

بی مخ!
24-01-2012, 01:04
خب یه سوال دیگه :wink:
من اون بورد اموزشی که دارم رو با فلش لودر با پروگرم می کنم! نیازی هم به Jlink نیس!

منم نظرم اینه بدون چاپ سبز باشه تا هم ارزون تر در بیاد و هم سریعتر درست بشه
موافقم!!!

Doloop
24-01-2012, 01:20
سلام دادا یه دونم از اون بردا برای من بزار کنار.

من نفر آخرم هرکی اومد بیاد ته صف.:mrgreen:

armstk
24-01-2012, 01:26
خب یه سوال دیگه
مثله lpc ها Stm ها هم بوت لودر دارن , اسمش هم Flash loader هستش
نرم افزارش رایگانه و میتونین دانلود کنین و با استفاده از USART0 میکرو رو برنامه ریزی کنین
آره همون حدود 15 20 تومن در میاد

sigma-mx
24-01-2012, 01:42
خب . والا اینقدر گفتین ...stm stm stm دیگه ما رو هم دیوونه کردین !
اومدیم اتمل ، همه رفتن lpc ، اومدیم lpc2378 هم رفتین lpc1678 حالا هم این stm
به خدا اگه با این میکرو هم فقط یه led روشن کنین بندازینش کنار ، با 8051 خودکشی می کنما !!!!
آقا یه زنبیل هم برا ما بزار !!!! یکی تنوری خاش خاشی هم من می خوام !! :o
فقط شما یه میکروشم داری برام همراه برد بفرستی ؟ حالا حالا ها تهران نمی رم . اگه این کارو بکنی عالی میشه ... :hi:

alishekarriz
24-01-2012, 02:53
خيلي خوبه .. مثل اينكه دوستان قايم شده بودن .. روز اخر دويدن توي صف

اگر به نظر دوستان برد مكملي نياز هست براي تمرينهاي در پيش رو بفرمايند .. شايد يك جا بشه زد

با اين برد چه تمرينهايي ميشه كرد و براي تمرينهاي بيشتر چه بردي نياز هست

ترجيح داره براي يكسان شدن كدها از يك طرح برد مكمل همه استفاده كنيم

بی مخ!
24-01-2012, 10:03
آها یه چیزی! این بوردا با میکروشه دیگه؟! :0013:
اگه نیس که پس بی زحمت از هرجا میگیرین واسه خودتون ما روهم فراموش نکنید:gop:

ghaem313
24-01-2012, 10:48
چه قدر تاپيك جلو رفته ! تصميم هم كه انگار گرفته شده.
مثل اينكه هيچ كس موافق نيست خودمون يه برد با امكانات بيش تر بزنيم.

اگه واقعا راهي نيست منم ساز مخالف نمي زنم. برا منم يكي بزنيد.

آقا حسينيا قيمت pcb تو اصفهان چقدر ارزون تره؟ كيفيتش چه جوريه؟ ارسالش چه طوريه ؟من تهران به آلفا مدار كه دادم قيمتش اين جوري بود
CNC 5000
برد دورو متاليزه سانتي 45
فتو پلات سانتي 25
كيفيتش هم خوبه

alishekarriz
24-01-2012, 10:53
حالا براي ميكرو هم بايد ثبت نام كنيم لابد !!!
بقيه قطعاتش رو كه داريد دوباره نگيد ما فكر كرديم سوكت و اس ام دي هم داره سرخود !

كاش يك ليستي بود اسامي هر كسي ثبت نام ميكنه به صورت جدول در كنار اين صفحه اضافه بشه و هميشه يك جا باشد
دولوپرهاي محترم سايت .. ممكنه همچين ماجولي به اين صفحه اضافه بشه ؟

هر كسي stm32f103rbt6 ميخواد بگه !
حداكثر مهلت شنبه

ghaem313
24-01-2012, 11:42
راستي jtag اين برد 14 پينه اما استاندار 20 پينه

اينم ليست

name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1
sigma-mx 1 1
ghaem313 1

sum 10 4

هر كسي ديگه خواست بگه تا ليست رو ويرايش كنم تا تاپيك بي خودي دراز نشنه
راستي بقيه قطعات رو چه كنيم ؟ آقاي حسينيا زحمتش رو بكشن

cmuiran
24-01-2012, 11:53
سلام اقا
من دوتا میخوام + دوتا atmf
دست شما درد نکنه ، ضحمت شد

sigma-mx
24-01-2012, 12:49
خب می گم حالا که اینقدر تعداد رفته بالا و احتمالا بالا تر هم میره !!! بدیم آقای زارعی تعداد بالا بزنه با چاپ سبز بزاره تو فروشگاه !!!!!!! :0013: + قطعات.
ولی می گم عجب میکرویه ها !! از 1313 هم بهتره !! تو همین فسغلی میشه کلی کد ریخت . تازه با کتابخونه های CMSIS . نسبت به 1313 هم D/A داره هم USB ....:baad::o:wink:
واقعا دمتون گرم !!!

armstk
24-01-2012, 14:04
سلام اقا
من دوتا میخوام + دوتا atmf
دست شما درد نکنه ، ضحمت شد
پس کلا شده 10 تا برد تا الان
راستی atmf چیه دیگه؟!؟!

مهندس قدیمی میشه زحمت بکشی لیست کسایی که برد stm32 میخان رو آپدیت کنی
ممنون

sigma-mx
24-01-2012, 14:56
مهندس اینا رو دیدی ؟ همون برد ولی can و mmc هم داره !!

ضمنا یکی از دوستان گفته بود jtag این بورد فرق داره ولی همون 20 پین هست دقیقا . مشکل نداره.

armstk
24-01-2012, 18:58
مهندس اینا رو دیدی ؟ همون برد ولی can و mmc هم داره !!
برد ها زیاد هستش برای stm32 , ولی میخایم فعلا یه برد ساده و تر و تمیز باشه تا بعدا بتونیم چیز های دیگه ای که خاستیم رو بهش وصل کنیم

ضمنا یکی از دوستان گفته بود jtag این بورد فرق داره ولی همون 20 پین هست دقیقا . مشکل نداره.

روی این برد ها دیگه jtag وجود نداره ! , بلکه SWD روی اینا هست که فقط با دو تا پین میشه میکرو رو دیباگ کرد

خب می گم حالا که اینقدر تعداد رفته بالا و احتمالا بالا تر هم میره !!! بدیم آقای زارعی تعداد بالا بزنه با چاپ سبز بزاره تو فروشگاه !!!!!!! + قطعات.
فعلا که بازار خرابه ! , در ضمن فعلا در مراحل تست هستیم ولی اگه استقبال بشه حتما برد های stm32 هم اضافه میشه برای کسایی که نمیخان یا نمیتونن خودشون بسازن

ولی می گم عجب میکرویه ها !! از 1313 هم بهتره !! تو همین فسغلی میشه کلی کد ریخت . تازه با کتابخونه های CMSIS . نسبت به 1313 هم D/A داره هم USB ....
واقعا دمتون گرم !!!
هر گلی یه بویی داره
من lpc1313 رو هم راش انداختم خیلی توپه با stm32f103vbt6 هم کار کردم بازم توپه - هر کدوم استفاده های خودشون رو داره

به نظرم این یه فرهنگ بدیه که ما ایرانیا همیشه یه چیز رو با یه چیزه دیگه مقایسه میکنیم مثلا همیشه مادرا یا پدرا به بچه هاشون میگن : هی پسرم برو از دختر خالت یاد بگیر که کنکور نفر 28 شده ! یا برو از فلانی یاد بگیر ببین چقدر با ادبه .....
مقایسه بد نیست , ولی رقابت بهتره بهتره که همه با هم رقابت داشته باشن نه این که همیشه همه چیز رو مقایسه کنیم و از آخر هم هیچی گیرمون نیاد
البته شرمنده ها جناب سعید آقا که انقدر رک میگما :)

modj.ir
24-01-2012, 19:21
عزیزان نمی خوام تبلیغ جایی رو بکنم اما بردهایی مثل این رو میشه با :
بردهاي تبديل SMD به DIP پارس پروگرامر-توليد كننده پروگرامر ،بردهاي آموزشي و صنعتي (You can see links before reply)
پیاده کرد که مال یکی از عزیزان هست که یکی 2 بار باهاش فقط در حد تماس تلفنی ارتباط داشتم اما توو همون تماس ها پسر خوب و با اخلاقی دیدم ایشون رو.
بعد از تست و رفع مکافات ها به بقیه موارد رسیدگی کرد
راستی برای خنده (شباهت ها به من ربطی ندراه :D !!! ):

sigma-mx
24-01-2012, 19:22
مهندس من از این بابت نگفتم که دیگه سراغ 1313 نمی رم ! گفتم چون تازه دیتاشیت ایت میکرو رو خوندم .
اون 1313 هم خیلی توپه واقعا . دیدی که توی تاپیک خودش من چقدر مشتاق برد زدن و نتیجه کارش بودم . برای کارای یکم کوچیکتر از اون استفاده می کنم . ولی خیلی دیگه ریزه !!! ولی من lpc2103 تازه خریده بودم می خواستم کار کنم که دیدم 1313 اومد ! بکلی 2103 رو گذاشتم کنار ! آخه همون امکانات ولی cortex !

ضمنا کاملا موافقم فعلا همین رو روش کار کنیم . اون عکس هام همینجوری گذاشتم. آخه هر چی برد از این میکرو دیدم شبیه هم بودن !
مهندس بی صبرانه منتظر کار رو این میکرو هستم . ممنون که دارید شرایط رو فراهم می کنید :0013:
چیزی که روند پیشرفت رو برای ما شهرستانیها معمولا به تعویق می ندازه ، نبود امکاناته !
یا حق

cmuiran
24-01-2012, 19:41
پس کلا شده 10 تا برد تا الان
راستی atmf چیه دیگه؟!؟!

مهندس قدیمی میشه زحمت بکشی لیست کسایی که برد stm32 میخان رو آپدیت کنی
ممنون
اقا ببخشید
اون تون دیکودره
منظورم stm بود

pooriya
24-01-2012, 22:06
سلام دوستان
احتمالا منم واسه تجربه از این برد بزنم.اما من با مهران مدار کار می کنم و از قیمت و کیفیت کارشم راضیم.و در زمان مورد نظر هم تحویل میده.که طبق تجربم احتمالا 2تاش واسم 10 یا 11 تومن دربیاد.
این stm32f103rbt6 هم قیمتش مناسبه.

ghaem313
24-01-2012, 22:12
مهندس حسينيا ليست آپديت شد. صفحه قبله
بي زحمت قبل از اين كه بفرستيش برا توليد پورت jtag اش را اصلاح كنيد.بعدا سرطان مي شه ها

armstk
24-01-2012, 22:48
عزیزان نمی خوام تبلیغ جایی رو بکنم اما بردهایی مثل این رو میشه با :
بردهاي تبديل SMD به DIP � پارس پروگرامر-توليد كننده پروگرامر ،بردهاي آموزشي و صنعتي
پیاده کرد که مال یکی از عزیزان هست که یکی 2 بار باهاش فقط در حد تماس تلفنی ارتباط داشتم اما توو همون تماس ها پسر خوب و با اخلاقی دیدم ایشون رو.
این تبدیل ها چیزه خوبیه , من که قبلا با اتو یه دونه از همین تبدیل ها برای samx256 زده بودم !!

اون 1313 هم خیلی توپه واقعا . دیدی که توی تاپیک خودش من چقدر مشتاق برد زدن و نتیجه کارش بودم . برای کارای یکم کوچیکتر از اون استفاده می کنم . ولی خیلی دیگه ریزه !!! ولی من lpc2103 تازه خریده بودم می خواستم کار کنم که دیدم 1313 اومد ! بکلی 2103 رو گذاشتم کنار ! آخه همون امکانات ولی cortex !
منم دقیقا عین شما lpc2103 خریده بودم که بعد از این که lpc1313 با قیمتی برابر اومد دیگه بیخیالش شدم !

اقا ببخشید
اون تون دیکودره
منظورم stm بود
میکرو هم میشه تهیه کرد برا همه فرستاد
فقط بزارین دقیقا مشخص شه

سلام دوستان
احتمالا منم واسه تجربه از این برد بزنم.اما من با مهران مدار کار می کنم و از قیمت و کیفیت کارشم راضیم.و در زمان مورد نظر هم تحویل میده.که طبق تجربم احتمالا 2تاش واسم 10 یا 11 تومن دربیاد.
ما قصد داریم بدیم اصفهان - کیفیتش از آلفا کمتره (به واسطه این که هات ایر نمیکنه)ولی قیمتش مناسبه
اگه قیمتش مناسب نبود که زیاد دنبالش نمیرفتیم

مهندس حسينيا ليست آپديت شد. صفحه قبله
بي زحمت قبل از اين كه بفرستيش برا توليد پورت jtag اش را اصلاح كنيد.بعدا سرطان مي شه ها
دسته گله شما درد نکنه بابت لیست
مهندس مگه jtag چشه؟ بزار ببینم SWD هستش یا JTAG

alishekarriz
24-01-2012, 22:48
سلام دوستان

شما چطوري حساب ميكني 150 سانتيمتر مربع رو 11 تومن ؟ اگر زير 16 تومن شد بگو به ما هم

armstk
24-01-2012, 23:05
آخرین لیست نفرات درخواستی برد stm32f103 :

name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1
sigma-mx 1 1
ghaem313 1

sum 10 4
تا الان 10 نفر شدیم , من فردا صبح سفارش رو میدم
فقط من قیمت دقیق رو بگیرم ببنام کلا چقدر هزینه بر میداره هزینه ها رو تقسیم بر تعداد میکنم و یه شماره کارت میدم و هزینه نهایی رو برای من واریز کنین
حقیقتش نمیخام یه جور بشه خدای نکرده وقتی بردارو تحویل گرفتم یکی بگه نمیخام , که اون برد میشه ماله خودم !

فردا قیمتش رو بهتون میگم
هزینه نهایی رو به اضافه هزینه پست پیشتاز حساب میکنم و به خدمتتون عرض میکنم
اوکی رو که گرفتم از همه اون وقت میدم برد رو بسازن

برای خریدم آی سی هم مهندس alishekariz اگر دوست داشته باشن و وقت داشته باشن میتونن تهیه کنن که من باهاشون در تماسم و ازشون میپرسم ببینم وقت میکنن یا نه

sigma-mx
24-01-2012, 23:10
فکر خوبیه . کل مبلغ رو فردا بگین که بدونیم . در مورد میکرو ، اونم همراه برد می فرستید ؟

ghaem313
24-01-2012, 23:11
راستي من براي يه پروژه قراره(اگه صاحب كار پول رو به موقع بده) هفته بعد هم pcb بزنم هم از جوان قطعه بخرم اگر كيفيت فدك pcb مناسبه من pcb هام رو سفارش بدم اونجا بعد برد stm رو هم برا من ارسال كنن .قطعات رو هم از جوان بخرم برا بچه ها بفرستم .
اين جوري پول تيپاكس هم نمي خواد( ميوفته رو پروژه من)

alishekarriz
24-01-2012, 23:46
سلام
خوشحالم كه حركت شروع شد

من براي هر كسي كه بخواهد ميتونم بخرم و بفرستم .. فقط يكجا بگيد لطفا ..

ليست قطعات هم مشخص نشده كه چه ic - smd هايي همگي بزاريم

در صفحه قبل پرسيدم كه چه تمرين هايي با اين برد ميشه انجام داد بدون برد مكمل و بردهاي مكمل ديگه كه همه علاقه داشته باشند داشته باشند چيه ؟
مثلا اگر همه برد lcd رو ميخواهند همين الان اضافه كنيم يكباره بشه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
يه زماني با برادر دانشجوم هواپيماي كنترلي رو شروع كرديم .. تنها چيزي كه پيدا ميشد آرميچر بود و ttl .... سال 1369

sigma-mx
25-01-2012, 00:20
از روی شماتیک معلومه که میشه با این برد : adc - السیدی - i2c - ورودی کلید - ارتباط سریال - usb - ساعت rtc - و buzzer روراه انداخت . البته نمی دونم چه مدل lcd می خوره ! ks0108 که نیست چون پایه cs0 و cs1 نداره !
اگه یه اصلاحات کوچیک روش انجام می شد خوب بود. مثلا السیدیش - پورت can -مموری کارت - ...
این اصلاحات هزینه رو اصلا بالا نمی بره ! ولی اگه تصمیم جمع همین شد. ok
خواهشا میکرو و برد رو با هم اگه میشه بفرستین که دوتا هزینه پست ندیم ! علت انتخاب روش شما کم شدن هزینه بود .در ضمن میکرو ها باید از تهران تهیه بشه ؟ بقیه قطعات رو هم می خواین برای خودتون بخرین?

sigma-mx
25-01-2012, 00:21
فکر کنم دارم درجه دار میشم !!! :hi:

ghaem313
25-01-2012, 00:45
Jtag رو عوض كردم كانكتور 2*10 به db9 گير ميكرد به همين خاطر يه مقدار از برد زد بيرون
يه نگاهي بهش بندازيد نظر تون رو بگيد

farhad_year20
25-01-2012, 00:52
آقا سلام منم یدونه می خوام

alishekarriz
25-01-2012, 02:03
با تشكر از جناب مهندس قديمي

قرار شد برد تكميل تر يعني

اين را توليد كنيم .. شماره حساب و قيمت دقيق فردا تعيين ميشه (با چاپ قطعات - بدون چاپ سبز) تعداد بر اساس واريزي ها خواهد شد

alishekarriz
25-01-2012, 03:19
VS1003 - MP3 / WMA / MIDI Audio Codec Circuit
Introduction

VS1003 is a versatile slave MP3 and WMA decoder chip, replacing the discontinued VS1002. It can record wideband speech quality audio and play MIDI either from files or using a standard serial MIDI keyboard with the Real-Time MIDI Input Application. Many wide-ranging applications have been developed for this IC that has sold more than 5 million units.

Features
Decodes MP3 (MPEG 1 & 2 audio layer III) (CBR +VBR +ABR);
WMA 4.0/4.1/7/8/9 all profiles (5-384kbit/s);
WAV (PCM + IMA ADPCM);
General MIDI / SP-MIDI files
Encodes IMA ADPCM from microphone or line input
Streaming support
Bass and treble controls
Operates with a single 12 - 13 MHz clock
Internal PLL clock multiplier
Low-power operation
High-quality on-chip stereo DAC with no phase error between channels
Stereo earphone driver capable of driving a 30 ohm load
Separate operating voltages for analog, digital and I/O
5.5 KiB On-chip RAM for user code / data
Serial control and data interfaces
Can be used as a slave co-processor
SPI flash boot for special applications
UART for debugging purposes
New functions may be added with software and 4 GPIO pins
Package

LQFP48 7x7x1.4mm You can see links before reply BGA49 7x7x1.4mm You can see links before reply

ghaem313
25-01-2012, 09:21
name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1
sigma-mx 1 1
ghaem313 1
farhad_year20 1

sum 11 4

اين را توليد كنيم .. شماره حساب و قيمت دقيق فردا تعيين ميشه (با چاپ قطعات - بدون چاپ سبز) تعداد بر اساس واريزي ها خواهد شد

كي تصميم دوستان عوض شد؟
بعد يه سوال.مگه بدون چاپ سبز ميشه چاپ قطعه زد؟بهتر بدون چاپ سبز و چاپ قطعه باشه تا ارزون در بياد

ghaem313
25-01-2012, 09:46
مهندس شكرريز در مورد اين بورد جديديبايد اشاره كنم كه
اولا شماتيكش رو نداريم
ثانيا بزرگتره (115*80) درحالي كه برد قبلي (95*75)
ثالثاامكانات اضافه اون شامل سوكت مموري vs1003,و سوكت nrf2401 , راديو fm كه به عقيده من فقط مموري اون به درد مي خوره چون آي سي fmكه گير نمي ياد ماژول راديويي تكي به درد نمي خوره و وصل كردن ماژوا روي سوكت برد فرق چنداني با بيرون كشيدن چندتا سيم نداره بخش vs1003 هم خيلي به درد بخور نيست

sigma-mx
25-01-2012, 11:14
دوستان ببینید ما قراره امکانات میکرو رو تست و راهاندازی کنیم فقط !
امکانات میکرو مثل : led برای دیجیتال - پتانسیومتر - usb - rs232 - پورت can - اگه شد irDA - یه سوکت برای یه نوع lcd مثل ili9325 و کارت حافظه و یه بلندگو یا بازر

ولی امکاناتی مثل رادیو fm - امپی تری - و ... جزو امکانات میکرو حساب نمی شه !
در مورد چاپ سبز و مارکاژ هم . برای من و فکر می کنم دوستان ارزونی مهمه چون نمونه اولیه هست . حالا هر کی می خواد برای خودش می تونه بگه چاپ سبز و مارکاژ.

alishekarriz
25-01-2012, 11:17
جناب حسينا پيشنهاد اين برد رو دادن به خاطر امكانات بيشتر كه البته ميتونه خالي بمونه اگر كسي نخواست از همشون استفاده كنه .. اما اگر يكي از اين چهارتا آپشن رو بخواهي به برد قبلي اضافه كني وقت و هزينش چند برابر ميشه

قيمت هم كمتر از 1000 تومن تغيير ميكنه در عوض آپشنهايي براي افراد مختلف بوجود مياد
در ضمن مشخصات الامانها هم معلوم هست

در ضمن شماتيكش هم صفحه اول همين فروم هست
You can see links before reply).7z

اگر به نظر شما اشكالي نداره امروز فردا سفارش انجام بشه

ghaem313
25-01-2012, 12:47
در ضمن شماتيكش هم صفحه اول همين فروم هست
You can see links before reply).7z

اگر به نظر شما اشكالي نداره امروز فردا سفارش انجام بشه
من روزي كه اين تاپيك رو ديدم كل اين فايل ها رو دانلود كردم منجمله اين فايل اما اين فايل فقط pcb داره و نقشه را نداره

امکانات میکرو مثل : led برای دیجیتال - پتانسیومتر - usb - rs232 - پورت can - اگه شد irDA - یه سوکت برای یه نوع lcd مثل ili9325 و کارت حافظه و یه بلندگو یا بازر

منم موافقم اگر قرار باشه امكان ديگه اي اضافه بشه الويت با sd cardوlanوili9325 هست تا mp3 , fm

armstk
25-01-2012, 13:48
رفقا حقیقتش نمیخایم فعلا روش طراحی دوباره pcb برای stm32f103 وقت بزاریم , فعلا میخایم یک برد باشه که مطمئن باشیم درست کار میکنه و مشکلی از اون لحاظ نداره

امکاناتی مثله TFT و LAN اینارو بعدا هم میشه بصورت ماژولار اضافه کرد , خودتون هم میدونین کار با ethernet چقدر مشکله و دسترسی به لایه های فیزیکیو و این جور چیزا واقعا کاره مشکلیه(مگه این که از امثال چیپ های enc28j60 استفاده کنیم)

دوستان ببینید ما قراره امکانات میکرو رو تست و راهاندازی کنیم فقط !

منم موافقم اگر قرار باشه امكان ديگه اي اضافه بشه الويت با sd cardوlanوili9325 هست تا mp3 , fm

منم تا حدودی قبول دارم که مثلا بجای vs1003 میشه یه TFT گذاشت ولی مشکل اینه که برد هایی که مهندس عبداللهی برامون زحمت کشیدن گذاشتن چنین بردی با این امکاناتی که میخایم رو نداره

البته توجه داشته باشین این بردی که من پیشنهاد دادم سوکت برای TFT هم داره اگه دقت کنین - یک باکس 2*10 هست که lcd رو توی مد 8 بیتی میشه راه انداخت
در ضمن آقای sigma-mx ! امکاناتی که شما فرمودین همشون توی اون برد هستش به غیر از can و IRDA !
من عذر میخام ولی یه بار دیگه با دقت به امکانات برد نگاه کنین و تجدید نظر کنین
واقعا برده تمیزی هستش و مشخصه که چقدر زحمت کشیدن برای طراحی این pcb !
مشکلی هم از نظر نداشتن شماتیک نیست , pcb رو تبدیل میکنیم به شماتیک

خواهشا بچه ها سریعتر بگین که نظرتون چی هست - من که فعلا زنگ نزدم اصفهان منتظر شما هستم - احتمالا هم سفارش اگر بخام بدم میره برا فردا دیگه

sigma-mx
25-01-2012, 15:30
مهندس حسینا ، در مورد پورت lcd اگه مطمئنی به این ili9325 که ما کار می کنیم می خوره که عالیه !
ولی من نگاه کردم دیدم پایه هاش نمی خوره ! rw داره و 5 ولت هست ! یه نگاه کن ..
در مورد اترنت هم که دوستمون گفتن هم باید بگم که کسی بدش نمیاد ولی میکرو واحد اترنت نداره و باید با یه ماژول اترنت راه اندازی بشه که میشه جزو امکانات جانبی ! اگه تو نت بگردین برای این بردها اترنت و mp3 و .. رو بصورت ماژول جدا عرضه می کنن !
من برد رو نگاه کردم و این چیزایی که نوشتم چیزایی هست که برای راه اندازی اولیه لازمه . دیدم که اینا رو داره ! حالا اگه هدف سرعت کاره میشه از کنار مموری کارت هم گذشت . ناچارا !
فقط شما رابط lcd رو چک کن ببین خودش نوشته اصلا 128در 64 . اینکه tft نیست !

armstk
25-01-2012, 17:36
راست میگیا !!! مهندس

ببین مهندس این بردش یه خوبی داره که به همه پایه های میکرو دسترسی داریم و میتونیم به همشون دسترسی کامل داشته باشیم از این رو میشه از همون طریق lcd tft رو هم بهش وصل کرد دیگه
یا یک pcb هم با سازگاری اون درست کنیم

ghaem313
25-01-2012, 17:59
اترنت رو درست فرموديد .نداره

در مورد pcb جديد اگر مهندس حسينيا در آوردن شماتيكش رو قبول مي كنن من موافقم
لطفا بقيه مهندس ها كه برد مي خوان بيان اعلام كنن با كدوم pcb موافق هستن تا راي بگيريم

alishekarriz
25-01-2012, 18:10
:hi:
آقا اين كه گفتي روي برد بزرگتره هست ؟

اين كه نوشته TFT LCD-IDC-22 :125:

سوكت LCD كه 5 ولت نداره! اين كه كلا 3.3 هست ؟ بجز اون پايين

من اين مدل رو هم ميخوام بگيرم براش برد بزنم به اين سوكت وصل ميشه ؟
راه انداختنش سخته ؟
Wistron Opt 145716-A LCD Display Screen [145716-A] : the replacement part you need for your cellphone (You can see links before reply)

ميشه اينطوري بشه ؟!:018:

اين لينك هم براي دوستاني كه علاقه به تهاجم علمي فرهنگي دارن

نهايتا .. من اين برد رو ميخوام .. 2 تا

ghaem313
25-01-2012, 18:31
شماتيك برد را پيدا كردم

alishekarriz
25-01-2012, 19:29
شماتيك برد را پيدا كردم

پس ديگه كمربند همت رو ببنديم .. !؟

براي بعضيها كه يه روز فقط مونده پروژه GSM شون تموم بشه
302 Moved (You can see links before reply D1%26bbs_id%3D3020&usg=ALkJrhjvTZ5kljJZx7Xk8QGciJHfRYsycA)

به نظرم اينها از ما يكم جلوترن
You can see links before reply 3Fbbs_id%3D3020

sigma-mx
25-01-2012, 20:12
آقا اين كه گفتي روي برد بزرگتره هست ؟

آره مهندس . مثل اینکه برد بزرگه رابط tft داره . من امروز صبح هر سه تا برد رو با دقت زیاد نگاه کردم.

دوستان عزیز .حالا که یه سری بردها رو دیدیم و برای اینکه بعد زحمت های ما هدر نره پس نهایتا 2-3 روز دیگه لطفا برای دستیابی به یه کار با کیفیت و دلخواه تامل کنید.
بنابراین من دو پیشنهاد دارم :

1- همون برد بزرگه که امکانات mp3 و fm و اینا رو داره یه برش بزنیم ! یعنی قسمت امکانات جانبیش رو حذف کنیم . یکم کار داره فقط.

2- امکاناتی که می خوایم الان ok کنیم و یه برد به قشنگی اون ، با همون اندازه تقریبا طراحی کنیم . اینطوری همه چیز دست ما هست و شماتیکم دست ما ! امکاناتشم قرارنیست چیز

فضایی باشه ! فقط چیزای مهم که مثل برد stm32-103p شرکت oimex بشه.( خیلی گشتم بردشو پیدا کنم ولی نشد ! )
شرح برد جدید :
1- 4 تا led
2- 3 تا کلید برای ورودی + 1 کلید برای ریست
3- کانکتور jtag 20 pin ****
4- مموری 24c16 برای کار با i2c
5- ارتباط سریال با max3232
6- ارتباط usb
7- باطری بک آپ برای کار با RTC
8- یک عدد پتانسیومتر مولتی ترن برای کار با adc
9- کانکتور مخصوص برای ال سی دی ili9325 *******
10- سوکت مموری کارت زیر برد *******
11- بازر بدون اسیلاتور برای کار با d/a *****
12- امکان اضافه کردن سخت افزار جانبی از طریق کانکتور های ورودی خروجی میکرو

دوستان لطفا نظر بدید سریعتر که کار رو شروع کنیم .
البته من خیلی گشتم ولی شما هم یبار بگردین ببینید برد stm32-103p olimex رو می تونید pcb ش رو گیر بیارید.

بی مخ!
25-01-2012, 20:41
سلام،
اساتید مشهدی عزیز، توی پاساژ مهتاب این میکرو پیدا میشه؟
اگه پیدا میشه که دیگه من مزاحم مهندس شکرریز عزیز نشم واسه خرید و ارسال میکرو!!!

alishekarriz
25-01-2012, 21:42
آقا سعيد .. اينطوري وقت ميگذره ها .. اينها كه گفتي كه توي اين برد هست ..

چرا حذف بشه .. قيمت اون تيكه كاملا ماژولار و جداست 1000 تومن هم نميشه ..

اين امكاناتي كه فرموديد خيليهاش روي برد هست كه .. !!

sigma-mx
25-01-2012, 23:12
آخه عزیز من برد بزرگ میشه . واقعا fm برات اینقدر مهمه یا mp3 ؟
دوستان دارم رو یه چیز عالی کار می کنم امشب عکسشو میزارم ولی امشب تموم نمیشه . حتما همه رو راضی می کنه!
یه برد هست که همه اون چیزایی که نوشتم داره !
تا 1-2 ساعت دیگه عکسشو میزارم.

sadmonew
25-01-2012, 23:30
دوستان دارم رو یه چیز عالی کار می کنم امشب عکسشو میزارم ولی امشب تموم نمیشه . حتما همه رو راضی می کنه!
سلام مهندس:hi:
داداش قربون دستت مارو منتظر نذاريا.:wink::0013::o:018:

alishekarriz
25-01-2012, 23:58

برد آموزشي هر چي امكانات بيشتر داشته باشه بهتر .. تمرين بيشتري ميشه كرد... حالا يك برد 4 هزار تومني شد 5 تومن كه مهم نيست .. مهم قابليت مانور هست .. اگر شما به اين برد چيزي اضافه ميكني .. خدا خيرت بده .. ولي كم نكن لطفا ..

sigma-mx
26-01-2012, 01:45
ببینید این عکس برد جدیده !

فردا برد رو کامل می کنم و نقششو هم در میارم . قول میدم شنبه برد برای چاپ حاضر باشه !
نقشه که در بیاد دیگه یه کار توپ میشه ! دیدم بهترین راه همینه که یه برد رو بگیرم تغییر بدم !
حالا این برد نسبت به قبلی اینارو داره :
1-jtag بیست پین استاندارد
2- کانکتور مخصوص السیدی ili9325 TFT
3- ارتباط CAN
4- و مهمترینش مموری کارت در پشت بورد :018:
ابعاد برد هم تقریبا همونه . فردا کار رو تموم می کنم ولی می خوام خوب چکش کنم !
این برد دقیقا امکانات برد stm32-103p شرکت olimex رو داره منتها اون کانکتور السیدی نداره فقط پورت رو داده بیرون!
لطفا نظرتون رو درباره برد بگید تا من از کارم مطمئن بشم .
یا حق

alishekarriz
26-01-2012, 03:37
ببینید این عکس برد جدیده !

فردا برد رو کامل می کنم و نقششو هم در میارم . قول میدم شنبه برد برای چاپ حاضر باشه !
نقشه که در بیاد دیگه یه کار توپ میشه ! دیدم بهترین راه همینه که یه برد رو بگیرم تغییر بدم !
حالا این برد نسبت به قبلی اینارو داره :
1-jtag بیست پین استاندارد
2- کانکتور مخصوص السیدی ili9325 tft
3- ارتباط can
4- و مهمترینش مموری کارت در پشت بورد :018:
ابعاد برد هم تقریبا همونه . فردا کار رو تموم می کنم ولی می خوام خوب چکش کنم !
این برد دقیقا امکانات برد stm32-103p شرکت olimex رو داره منتها اون کانکتور السیدی نداره فقط پورت رو داده بیرون!
لطفا نظرتون رو درباره برد بگید تا من از کارم مطمئن بشم .
یا حق

آقا خدا قوت ..

يه پيشنهاد كوچولو :0013:

از اونجا يي كه اينf103 , f107 پايه هاش كاملا يكي هست و فقط در 107 بعضي قابليتها روي بعضي پايه ها اضافه شده ..
اگر يك پورت lan و يك پورت usb هاست براي فلشش مموري هم يه جايي جا بدي خيلي خوب ميشه
اما چك اسپيكر هم با مموري همخوني داره ها...

دوستان هر كاري قرار هست بشه تا ظهر جمعه ارائه بشه .. كه تا شب نظر سنجي بشه .. و شنبه برد براي ساخت بره دييير شد

farhads
26-01-2012, 18:35
اقا حالا با چه نرم افزاری می خوایید کار کنید با این برد
keil ya iar کدم سورسای بیشتری داره
راستی من تازه کارم کدوم کتاب هم بزاش بهتره

pooriya
26-01-2012, 18:35
سلام

دوستان من می خوام اون برد بزرگتر رو بزنم که به نظرم امکاناتش مناسبه و فقط یه ایراد کوچیک داره که اونم اینه که اون پینهای در نظر گرفته شده برای tft lcd به صورت 8بیتی هستش.
من برد مورد نظر رو یه سری تغییرات توش دادم اونم به صورت زیر:
1-حذف قسمت fm
2-اضافه کردن eeprom at24c08
3-ps/2
4-ds18b20
5-پورت usb mini برای تامین تغذیه(اضافی)
6-گیرنده مادون قرمز hs0038

البته هیچ تغییری تو اندازه اتفاق نیفتاده و قسمتهای اضافه به همان صورت ماژولار هستن.البته تغییرات از روی یه شماتیک معتبر صورت گرفته که ضمیمه شده.کار کشیدنش تموم شده ولی باید یه دستی روش بکشم.
فردا می خوام از مهران مدار قیمت کنم.

Doloop
26-01-2012, 18:55
مهندسا منم موافقم اگه قراره چیزی به برد اضافه بشه ایرادی نداره
ولی سعی کنید چیزی از برد رو کم نکنید

M.ABDOLLAHI
27-01-2012, 00:51
آره بنظر من برد دومی بهتر حیفه vs1003 حذف بشه...

sigma-mx
27-01-2012, 01:21
سلام به همگی . یه مشورت اضطراری دارم !
موقع طراحی به یه مشکل عجیب خوردم . پایه 18 و19 میکرو یکیش 3.3 هست یکی gnd . حالا دیتاشیت ترتیب vcc و gnd رو یه جور نوشته و یه سری بردها مثل همین یکی دو بردی که تو این صفحه هست یه چیز دیگه ! دیتا شیت با برد نمی خونه . فقط همین 18 و 19 ! شما یه سرچی بزنید وبا این بردا مقایسه کنید !؟

armstk
27-01-2012, 01:26
مهندس علیزاده دمت گرم
بابا چرا زحمت کشیدی؟
فقط از عملکرد درسته اون قسمت هایی که گذاشتی مطمئن هستین؟ منظورم اینه که حتی شماتیک هایی هم که استفاده میکنین معتبر باشه کافیه (مثلا شماتیک های olimex)

بچه ها بیشتر کار کنیم که دیگه سرو تهش جمع بشه و بتونیم شنبه سفارش بدیم

دسته گله همتون درد نکنه , همه مهندسا و رفقا

pooriya
27-01-2012, 02:07
مهندس علیزاده دمت گرم
بابا چرا زحمت کشیدی؟
فقط از عملکرد درسته اون قسمت هایی که گذاشتی مطمئن هستین؟ منظورم اینه که حتی شماتیک هایی هم که استفاده میکنین معتبر باشه کافیه (مثلا شماتیک های olimex)

بچه ها بیشتر کار کنیم که دیگه سرو تهش جمع بشه و بتونیم شنبه سفارش بدیم

دسته گله همتون درد نکنه , همه مهندسا و رفقا

خیلی ممنون

فکر نکنم مشکلی داشته باشه.ولی تا فردا یه بررسی دیگه می کنم وpcb رو میزارم.

alishekarriz
27-01-2012, 09:34
keil ya iar کدم سورسای بیشتری داره

Keil كه بيشتر مثالهاش با ST هست .. دوستان هم بيشتر با كيل وارد هستند

برنامه خيلي زياده ..
Arm DS-5 كه Eclips هست روي ويندوز و لينوكس كار ميكنه ونسخه يك ماهه مجاني ميده
CrossStudio كه روي مك - ويندوز - لينوكس كار ميكنه پولي هست
GNU ARM كه اين هم روي هر سه سيستم عامل نصب ميشه و مجاني هست
TASKING كه با هسته Eclips هست و روي ويندوز - لينوكس - سولاريس نصب ميشه
RVDS
crossware
ailis.de
و البته SDK هاي زيادي كه براي برنامه سازي براي سيستم عاملهاي روي آرم هست مثل bada SDK هست كه براي سامسونگه

بعضيها كد نويسي آسانتري دارند بعضيها كتابخانه اي بيشتر و بعضي سيمولاتور قويتر

در كل هر چي به سمت ويندوز و برنامه هاي پولي بري كار آسانتر و ويزارد شده هست و دستت يكم بسته و هر چه به سمت لينوكس بري .. دستت بازتره براي كسي كه ميخواد هر چي كد هست رو زير و رو كنه و اصلا محيط برنامشو خودش اختصاصي كنه و كپي رايت مجاني هم رعايت كنه

آقا زود باشيد ديگه عقب ميوفتيم توي بازار جهاني ..IPad 5 رو تا عيد بايد بديم :0013:

pooriya
27-01-2012, 11:33
سلام دوستان

اینم pcb که دیگه فکر کنم این برد شده یه برد اموزشی نه هدر بورد.اگه مقبول افتاد بگین شماتیک کل برد رو با تغییرات بذارم.

sigma-mx
27-01-2012, 13:06
مهندس شکرریز همین برد آقا پوریا رو نگاه کن (پست قبلی). پایه 18 و 19 شو ! با همونی که خودتم نوشتی نمی خوره . چرا ؟!!

alishekarriz
27-01-2012, 14:11
مهندس شکرریز همین برد آقا پوریا رو نگاه کن (پست قبلی). پایه 18 و 19 شو ! با همونی که خودتم نوشتی نمی خوره . چرا ؟!!

درست ميفرماييد .. آقا اين برد پايه هاي 18 و 19 اشتباه به زمين و 3.3 وصل شده .. بايد جابجا بشه

دوستان اگر لطف كنن همگي يه نگاه به قسمتهاي مختلف بندازيم كه خطاها گرفته بشه .. :wink:

ممنون از دقت خوب و بالاي شما :hi:

اینم pcb که دیگه فکر کنم این برد شده یه برد اموزشی نه هدر بورد.اگه مقبول افتاد بگین شماتیک کل برد رو با تغییرات بذارم.
فایل پیوست شده STM32.rar (964.7 (You can see links before reply) کیلوبایت, فایل 20 مرتبه دریافت شده است)
ممنون از زحمات شما ..
پليگان هم ميزاري ديگه مهندسي

Pioneer
27-01-2012, 14:23
عذر میخوام که ربطی به بحث نداره! ولی بیشتر طرف صحبتم با اقای حسینا یا هر کسی که با فدک پی سی بی کار کرده هست! امکانش هست یه چند تا عکس از بردهایی که قبلا این شرکت براتون زده رو اپ کنید تا کیفیتشو ببینیم!

sigma-mx
27-01-2012, 15:10
دوستان عزیز من از دیروز شروع کردم از صفر دارم یه برد جدید ولی شبیه این رو طراحی می کنم . چون یه چیزای عجیبی دیدم که ترسیدم ایراد داشته باشه این بردا ! خواهشا اگر هم خواستید برد رو بدین برای چاپ کاملا اونا رو چک کنید . چون اگه برد ایراد داشته باشه تمام حس و حال و انگیزه آدم میره ! همین کافیه تا آدم برد رو چند وقت بزاره کنار. حالا تا شب منم بردمو روش کار می کنم و نتیجه رو می گم.

pooriya
27-01-2012, 15:13
سلام

دوستان اگه اینجوری باشه که نمی شه به بردا اطمینان کرد تغییرات هم، وقتی که شماتیک طراحی شده تو پروتل نیست، از روی pcb مکافات داره.

هر حال من تغییرات لازم روی پایه 19و18 رو دادم و polygan هم زدم.برد اگه ایراد دیگه ای داشته باشه.........
دوستان یه نگاه فنی و عمیق به برد داشته باشن.

alishekarriz
27-01-2012, 15:31
جناب پوريا .. ممنون فقط زمين 18 رو يه نگاه ديگه بنداز .. lov:
خداييش عجب برنامه سنگينيه من با پروتئوس كار ميكنم با هر حركتي بدون تاخير پليگان آپديت ميشه
ميخوام چهارتا ترك پاور رو تغيير بدم انگار ميخواد مدار شاتل رو آپديت كنه

آقا سعيد بردتو يه چيزي نشون بده .. شايد از دوستان هم كمكي شد

دوستان چك كرد كسي برد تصحيح شده رو مسئله ديگه اي پيدا نشد؟
من نميدونم جريان مصرفي اين مدار چقدر هست اما من باشم ترك تغذيه رو اينقدر نازك نميكشم .. مخصوصا به خازن و رگولاتور

ghaem313
27-01-2012, 16:45
آقاي عليزاده كار خوبي كرديد كه fm رو حذف كرديد
اما تا امكانات اضافه شده به برد به ميكرو وصل نشده اند فايده اي نداره پس بهتره براي ic 24c08 مي تونيد پايه هاش را به i2c1 كه به pb5,6 وصله و تا nrf2401اومده وصل كنيد

روي پد هاي قطعاتي كه گذاشتيد doublle كليك كنيد و net مناسبر و براش انتخاب كنيد

armstk
27-01-2012, 17:33
عذر میخوام که ربطی به بحث نداره! ولی بیشتر طرف صحبتم با اقای حسینا یا هر کسی که با فدک پی سی بی کار کرده هست! امکانش هست یه چند تا عکس از بردهایی که قبلا این شرکت براتون زده رو اپ کنید تا کیفیتشو ببینیم!
عکس میتونم بگیرم اگه میخاین , یه برد lpc1313 بوده که دادم بهش زده و خیلی ترک ها نازکه و سوراخ پد ها هم 0.4 هستش !

بچه ها من نفهمیدم چی میگین , یعنی بردی که میخایم بدیم بسازن مشکل داره؟!
من که یه بار سرسری برد رو دیدم چیزی ندیدم ولی اگه شک دارین بگین با دقت کامل نگاهش کنم تا اگه مشکلی داره یا برطرفش کنیم یا این که کلا از یه برد دیکه استفاده کنیم

sadmonew
27-01-2012, 17:42
سلام:hi:
مهندس حسينا مثل اينكه حرف دوستان درسته اين برد مشكل داره لطفا خودتون هم چك كنيد .
خودم كه نگاه كردم مشكل داشت.

alishekarriz
27-01-2012, 18:14
سلام مجدد :hi:

با اجازه دوستان برد جناب عليزاده رو با تصحيح پايه 18 و همچنين پهن كردن ترك Vcc آپلود كردم .. فقط پليگانش بلد نبودم فاصله تا تركهاي ديگشو بيشتر كنم (توي پروتئوس يه clearance داشت اينجا نميدونم كجاشه )

لطفا اگر روي اين برد كار ميكنيد اين فاصله رو 3- 4 برابر كنيد

Pioneer
27-01-2012, 18:21
بله! اقای حسینا اگه زحمتی نیست! میخوام کیفیت کارشونو بدونم!
ممنونم

pooriya
27-01-2012, 18:28
جناب پوريا .. ممنون فقط زمين 18 رو يه نگاه ديگه بنداز .. lov:

بله شرمنده تو این مرحله به علت عجله یه اشتباه کوچیک در جایگذاری via شده تصحیح می کنمش حتما.در مورد ترک vcc هم به نظرم مناسبه چون تمام قطعات جانبی در ان واحد کا نمیکنن و در صورت کارکردن نیز حتی با توجه به اینکه یک ic رگلاتور گذاشته شده ،این ic جوابگوی جریان درخواستی نخواهد بود.

اما تا امكانات اضافه شده به برد به ميكرو وصل نشده اند فايده اي نداره پس بهتره براي ic 24c08 مي تونيد پايه هاش را به i2c1 كه به pb5,6 وصله و تا nrf2401اومده وصل كنيد

قسمتهای ماژولار به برد متصل نیست(هیچکدام)ولی می توان با جامپر های مناسب (مثل اونایی که روی مادر بورد کامپیوتر هستش) با توجه به طراحی مناسب برد متصل کرد.
اما اون قسمتی که من کشیدم vcc,gnd درسته و فقط قسمت i2c به اون شکل نیست که میشه با 2تا سیم برد بورد حلش کرد.اما طبق گفته شما میشه به اون شکل نیز وصل کرد که اونم یه مقدار وقت و حوصله برای تغییر در pcb نیاز داره.

ghaem313
27-01-2012, 18:36
من خودم كار دارم وگرنه انجامش مي دادم
ابتدا polygon رو و زير را پاك نيد ( يه save as از فايل بزنيد تا بعدا بتونيد شكل پلي گان را داشته باشد)
سپس اون دوتا را وصل كنيد
نت گذاري بقيه قطعات جديد را فراموش نكيند

سپس polygon ها را كپي كنيد تو فايل و ريبيلد ش كنيد

alishekarriz
27-01-2012, 19:23
چون تمام قطعات جانبی در ان واحد کا نمیکنن و در صورت کارکردن نیز حتی با توجه به اینکه یک ic رگلاتور گذاشته شده ،این ic جوابگوی جریان درخواستی نخواهد بود.

خب مهندس از فايل من ادامه بده كه اگر خواستيم فوقش يه رگولاتور اضافه ميكنيم - چيزي رو قطع نكردم :0013:

انشا ا.. امشب كارش تمومه ديگه .. كسي هم كه مسئله ديگه اي عنوان نكرد .. دكتر حسينا هم كه سرش شلوغه معلوم نيست كي به ما ميخواد برسه lov:

pooriya
27-01-2012, 19:58
سلام

من pcb تغییر داده شده توسط علی اقا رو ،یه قسمت هم اضافه کردم اونم اتصال خطوط i2c از روی برد به eeprom i هست.حالا یه جوان مرد می خواییم لایه polygon رو یه تغییراتی بده.

armstk
27-01-2012, 20:32
سلام
بچه ها من اینجام , من بحث رو دارم دنبال میکنم فکر نکنین که فرار کردما :)
ولی سرم یکم شلوغ شده متاسفانه
من دارم دوشنبه میرم مسافرت , اگر اینترنت دسترسی داشته باشم پیگیر میشم وگرنه با آقای alishekariz در تماس هستم دورادور ولی دعا میکنم بردمون همین روزا تموم بشه تا بدیم زیر چاپ
البته به قول مهندس یه برد درست ولی با زمان دیر طراحی شدن بهتر از یه برد سریع هست که کار نکنه ! پس به نظرم با محطادانه جلو بریم

من نفهمیدم مشکل از تغذیه اون مدار بود؟! یا قسمت i2c مشکل داشت؟

alishekarriz
27-01-2012, 21:13
لايه پليگن كه اتوماتيك تغيير ميكنه .. من متوجه نميشم . من اتوماتيك تغيير دادم فقط نميتونم فاصله پليگن تا تركها رو زياد كنم . گفتم توي پروتئوس خيلي راحته اينجا كي بگه اسم پارامتر clearance چيه

لايه پليگان رو هم كه خودت تغييراتي داده فقط اسم تركها يكي نيست .. منظورت دقيقا چيه

pooriya
27-01-2012, 22:03
سلام من لایه polygon رو به مقدار مناسب تغییر دادم.دوستان یه نگاه بندازن اگه مشکلی نباشه تقریبا تمومه.

alishekarriz
27-01-2012, 22:30
سلام من لایه polygon رو به مقدار مناسب تغییر دادم.دوستان یه نگاه بندازن اگه مشکلی نباشه تقریبا تمومه.

خب زودتر ميگفتي cry:: دو ساعته دارم كله ميزنم . اخر ياد گرفتم چطوري ميشه clearance رو تغيير داد .. اما چه مراحلي داره ..!!
شما با Clearance 10 زديد؟ من با 15 زده بودم .. ميزارم اگر مايل بوديد. استفاده كنيم

فقط دوستان چك كنند مدار رو تا فردا ظهر بديم براي ساخت به اميد خدا

pooriya
27-01-2012, 23:11
منم با 15 زدم.
پس به امید خدا تکمیله؟بدیم فردا برای چاپ؟

sigma-mx
27-01-2012, 23:23
مهندس عجله نکن . اولش دو رو رو پرینت بگیرید و فاصله قطعات رو چک کنید . دوم هم مسیر های تغذیه و دیتا رو. برد من هنوز زیر اتو روت هست . تموم شد شکلشو میزارم . من که فکر کنم آخرش برد خودمو بسازم . اینطوری خیالم راحته . حالا زیاد فرقی نمی کنه . امیدوارم زودتر بریم سراغ برنامه نویسیش . من که بی صبرانه منتظرم !

ghaem313
27-01-2012, 23:26
در مورد جريان اصلا نگرانش نباشيد جريان لازم رو هم رگولاتور تامين مي كنه و اون همه خازن كه بي كار واي نمي سن به تامين جريان در زمان هاي پيك مي پردازن
مهندس مقاومت خازن هاي برد 805 ه جديد ها يي كه گذاشتي 1206 ه اگر اون ها رو هم 1206 بذاري بهتره

در مورد clearance هم بايد بگم كه rules خود برد بهتره و روش حسابي كار شده اگه به حالت قبلي برش گردونيد بهتره .اگر قرار به اتصالي باشه خوب اول اتصالي بين پايه هاي ميكرو ميزنه كه lqfp ه

ضخامت ترك هاي جريان بر هم با اين جريان هاي كوچيك اصلا اهميت نداره و بزرگ بودنش فقط براي كاهش چگالي جريان و كاهش نويز ه و نياز به افزايش ندارن(هر چند من تو برد هام تا جاي ممكن اون ها را بزرگ ميذارم)

راستي مهندس پوريا شما هم برد مي خواييد.اسم تون تو ليست نيست
farhad_year20 شما چه طور؟

pooriya
27-01-2012, 23:47
در مورد جريان اصلا نگرانش نباشيد جريان لازم رو هم رگولاتور تامين مي كنه و اون همه خازن كه بي كار واي نمي سن به تامين جريان در زمان هاي پيك مي پردازن
مهندس مقاومت خازن هاي برد 805 ه جديد ها يي كه گذاشتي 1206 ه اگر اون ها رو هم 1206 بذاري بهتره

در مورد clearance هم بايد بگم كه rules خود برد بهتره و روش حسابي كار شده اگه به حالت قبلي برش گردونيد بهتره .اگر قرار به اتصالي باشه خوب اول اتصالي بين پايه هاي ميكرو ميزنه كه lqfp ه

ضخامت ترك هاي جريان بر هم با اين جريان هاي كوچيك اصلا اهميت نداره و بزرگ بودنش فقط براي كاهش چگالي جريان و كاهش نويز ه و نياز به افزايش ندارن(هر چند من تو برد هام تا جاي ممكن اون ها را بزرگ ميذارم)

راستي مهندس پوريا شما هم برد مي خواييد.اسم تون تو ليست نيست
farhad_year20 شما چه طور؟

سلام
مهندس حرف شما متین ولی زمانی که برد به جریان 1 آمپر و بالاتر نیاز داشته باشه دیگه رگلاتور احتمالا زیاد گرم شن(البته توانائی تهیه اون جریان رو نداره) و خازنها هم بیشتر جنبه نویز گیر رو دارن.

در مورد ساز قطعات،بله اونائی که خودم طراحی کرم 1206 هست چون لحیم کاریش اسونه ولی خداییش دیگه جونی نمونده برای تغییر اونیکی ها.

در مورد برد هم احتمالا بدم مهران مدار،چون قبلا باهاش کار کردم هم قیمتشون خوبه، هم کیفیت

lpln852
28-01-2012, 00:24
دوستان خیلی کار خوبی هست هر کمکی باشه من هم هستم

اگه من هم این برد رو بخوام باید چی کار کنم دوستان گفته بودن که اعلان کنید

من قبلا یه هدر برای stm طراحی کردم که دادم به فدک زد ولی خیلی جاها رو به هم وصل کرده بود

alishekarriz
28-01-2012, 00:47
مهندس خدا قوت ..

بالا سر پروانه رو يه نگاه بندازي خوبه ... Remove Necks when copper width less than v رو چند گذاشتي .. من 10 گذاشتم ضريب نفوذ پليگان زياد باشه

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

بعشدم پرينت گرفتم ميكرو رو گذاشتم روشن ولي روشن نشد :0013:

36$ كسي داره ؟

pooriya
28-01-2012, 01:13
خوبه پس بدیم چاپ؟

ghaem313
28-01-2012, 01:23
در مورد ساز قطعات،بله اونائی که خودم طراحی کرم 1206 هست چون لحیم کاریش اسونه ولی خداییش دیگه جونی نمونده برای تغییر اونیکی ها.

مهندس منظورم اينه كه همه بشن 805 تا دو جور مقاومت خازن نخواد

alishekarriz
28-01-2012, 01:37
خوبه پس بدیم چاپ؟

مهندس اون ترك رو ديدي توي برد آخرت ؟ .. بالاسر پروانه

من تصحيح كردم
اساتيد تاييد شد برد؟

موفق و شاد باشيم ..

pooriya
28-01-2012, 09:19
مهندس منظورم اينه كه همه بشن 805 تا دو جور مقاومت خازن نخواد

سلام
اقا محمد حق با شماست ولی صحبت اینجاست که موقع طراحی نگاه نکرده بودم ببینم سایز اونیکی المانها چیه.الانم دیگه (راستش حسش نیست)با یه کمی دقت میشه 805 رو به جای 1206 قالب کرد.

مهندس اون ترك رو ديدي توي برد آخرت ؟ .. بالاسر پروانه
من تصحيح كردم

مهندس چیز خاصی متوجه نشدم،ولی دست درد نکنه.

ghaem313
28-01-2012, 10:50
دوستان خیلی کار خوبی هست هر کمکی باشه من هم هستم

اگه من هم این برد رو بخوام باید چی کار کنم دوستان گفته بودن که اعلان کنید

من قبلا یه هدر برای stm طراحی کردم که دادم به فدک زد ولی خیلی جاها رو به هم وصل کرده بود

name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1
sigma-mx 1 1
ghaem313 1
farhad_year20 1
lpln852 1

sum 12 4

ميكرو هم مي خوايد؟

armstk
28-01-2012, 11:44
سلام
بچه ها پکیج رو 0805 بزاریم , چون میشه جاش 1206 هم لحیم کنیم , ولی اگه 1206 بزاریم و بخایم 0508 لحیم کنیم کار مشکل میشه

خوب من حاضر آماده هستم تا اوکی بگیرم از همتون , و برد رو بفرستم براشون

lpln852
28-01-2012, 11:44
دوستان به نظر من بار اول تعداد زیاد نباید بزنیم از یک برد
اینجوری اگه مشکلی داشته باشه همه بردها خراب میشه مخصوصا که این برد هم خیلی بخشای مختلف داره

اون بردی هم که فدک زده عکسش رو گذاشتم یکی از دوستان گفته بود عکس بزارید کیفیت بردای فدک رو ببینم :wink:

armstk
28-01-2012, 12:31
اینجوری اگه مشکلی داشته باشه همه بردها خراب میشه مخصوصا که این برد هم خیلی بخشای مختلف داره

اون بردی هم که فدک زده عکسش رو گذاشتم یکی از دوستان گفته بود عکس بزارید کیفیت بردای فدک رو ببینم
مهندس دیگه 10 12 که تعدادی نیست , همشم نمونه هستش و میخایم نمونه کار کنیم فعلا تا بعدا ایشالله ببینیم چی میشه
من دیشب یه عکس از برد lpc1313 گرفتم و به آقای alishekariz دادم و دید که قبلا به فدک داده بودم , حالا خودشون هم بیان بگن چجوریه - خوب مسلما کیفیتش از آلفا مدار کمتره ولی خوب قیمتش مناسبه
من که هر وقت برد ظریف بهش میدم مثلا اگه بهش بگم 10 تا میخام برام 12 13 تا میزنه تا اگه یه وقت یکی از بردا مشکلی داشته باشه جایگزین داشته باشم
من خیلی ازش راضی هستم چون که خیلی خوش حساب هست ولی بد قوله !! که اونم خودم یه جوری میگزرم ازش

sigma-mx
28-01-2012, 12:33
مهندس پس همون برد رو می خواین درست کنین ؟ همون برد بزرگه که بجای fm توش ps/2 گذاشتین ؟

ghaem313
28-01-2012, 12:48

اون بردی هم که فدک زده عکسش رو گذاشتم یکی از دوستان گفته بود عکس بزارید کیفیت بردای فدک رو ببینم :wink:

توجه داشه باشيد كه اين بورد توسط برادران چيني ساخته شده و تست شده و ما فقط fm رو حذف كرديدم پس ميشه بهش اطمينان كرد

در ضمن مهندس بايد از سطح pcb عكس مي ذاشتي نه از نماي بقل .اين طوري كه كيفيتش معلوم نمي شه

lpln852
28-01-2012, 12:57
منظورتون از سطح یعنی از بالا عکس بگیرم ؟؟

اگه میخواید بگبد عکس بگیرم بزارم

دوستان راستی بالاخره برد رو کی میخواد زحمت بکشه سفارش بده هزینش رو چطور باید بهش بدیم
من پیشاپیش ازش تشکر می کنم

sigma-mx
28-01-2012, 13:00
دوستان برد من تقریبا تموم شد . 2-3 روز دارم روش کار می کنم . تمام چیزایی که لازم داشتم روش گذاشتم . البته نه هر چی ! یه پورت توسعه گذاشتم که بعد این برد ، یه ماژول اترنت و یه ماژول mp3 هم براش درست کنم .

این برد رو از شماتیک چند برد در آوردم . نمی دونم ولی فکر نکنم زیاد بد باشه ! من که همین رو می سازم . البته ببینم از دوستام کسی هست تو تهران برام بگیرتش . :0013:
برد رو وقتی چک نهایی کردم شماتیک و pcb شو میزارم تا حداقل یه برد با شماتیک داشته باشیم !

sigma-mx
28-01-2012, 13:24
توجه داشه باشيد كه اين بورد توسط برادران چيني ساخته شده و تست شده و ما فقط fm رو حذف كرديدم پس ميشه بهش اطمينان كرد

مهندس جان مشکل پایه 18 و 19 که قبلا گفتم تو برد آماده ساخت برادرای چینی بود دیگه ! :sa:
به بردی که از آسمون میاد و شماتیک هم نداره اینقدر اعتماد نکنید ! البته من اصلا آدم بد بینی نیستما ! :0013: فقط می خوام زحمت شما هدر نره .
جالب اینه که تو pdf که دوستان از اون برد پیدا کردن پایه ها درسته :mrgreen:

alishekarriz
28-01-2012, 13:32
خب به سلامتي

دوستان دوتا برد هست كه هر دو از يك هسته استفاده ميكنه .. هر كسي هر كدوم رو كه دوست داشت بزنه ..جناب حسينا هم كه قرار هست به تعدادي كه به حسابش (‌ ؟؟ ) پول بريزيم از برد بزرگتره بزنن .. خيلي ارزون هست و چون برد خيلي حساس نيست انشا ا... كه خوب خواهد شد

مهندس چیز خاصی متوجه نشدم،ولی دست درد نکنه.
جناب عليزاده در برد اخري ارسالي شما من يك ترك روي هوا ديدم اگر ممكنه چك كنيد .. يا بردي كه گذاشتم بعد از شما رو چك نهايي بشه براي توليد

اگه میخواید بگبد عکس بگیرم بزارم
مهندس نيكي و پرسش .. پرسيدن نداره ..

به نظرم شروع كنيم به ادامه آموزش تا بردها حاضر بشوند ..:018:
دوستان نظر نهايي رو بگن و خلاص

آقا امروز اخرين مهلت ثبت نام هستا .. اين مهندس حسينا هم كه نيست 8o

Pioneer
28-01-2012, 13:54
ممنونم جناب lpln! ولی در صورت امکان یه عکسی باشه ترک ها و ویا ها معلوم باشه! بازم ممنون!
اقای حسینا اون بردی که گفتید اگه میشه عکسشو قرار بدید ممنون میشم! چون من چند تا از بردای اقای عبدالهی رو میخوام بدم به فدک برام بزنه! میخوام کیفیتشو بدونم قبلا! شرمنده دوستان زحمت شد.
در ضمن میدونم صحبت من ربطی به بجث نداره ولی من یه فایل گربر هم دارم اونو برا نمونه کجا قبول میکنه!؟

cmuiran
28-01-2012, 13:54
اقا ما که کیج شدیم الان چی به چی شده ؟؟ کدومه؟؟؟

sigma-mx
28-01-2012, 14:09
آقا می خواین اصلا بی خیال این میکرو بشیم !!! مگه همون pic و avr چش بود !!!!!:o
من با دوستم هماهنگی کردم تا چند روز دیگه بردمو میدم مهران مدار . این چند روز هم حسابی چکش می کنم . چک کردم میزارمش اینجا . شاید کسی استفاده کرد .
می گم وضع و اوضاع برد ها معلوم شد کم کم تا رسیدنشون بریم یکم تو برنامه . من چند روز پیش یه سایت چینی پیدا کرده بودم توش فقط کلی بحث stm بود .

lpln852
28-01-2012, 14:22
بفرمایید من چندتا عکس از برد بدون قطعش گرفتم اگه کیفیت پایین هست به بزرگی خودتون ببخشید امکانات در همین حد هست :mrgreen:

alishekarriz
28-01-2012, 14:51
دوستان ميدونم كه همگي وارد هستيد .. خواهش ميكنم فكر ما تازه كارها هم باشيد

دوما قرار نيست كه يك برنامه كپي كنيم و پروگرام و تمم .. من دوست دارم طوري ياد بگيرم كه هر ميكرويي خواستم كار كنم به راحتي بتونم سوئيچ كنم ..

لطفا بريم سر خواندن ديتا شيت . براي روشن و خاموش كردن تك تك پايه ها .. براي كليات برنامه كه از همون C استفاده ميشه .. اما براي دستور دهي به رجيستر ها .. هم از روش اسمبلي استفاده كنيم هم از كتابخونه هاي خود Keil

اينطوري كه ريشه اي ياد بگيريم (خودم دوستان كه بلدن) ديگه براي حركت بين برندهاي مختلف سختي نخواهيم داشت

دوست ندارم تجربه محدوديت در بسكام رو به شكلي ديگه با كتابخونه هاي آماده داشته باشيم..

شاد و موفق باشيم

sigma-mx
28-01-2012, 15:01
مهندس مطمئن باش که همین کارو می کنیم . در واقع توی آرم نمی شه بدون اینکه سخت افزار و بشناسی طراحی کنی !
من خودم که فعلا این دو میکرو ( stm32f103 و lpc1313 ) می خوام یجوری یاد بگیرم که با توجه به قیمت پایین ، مدارامو از این به بعد با اینا طراحی کنم .

فکر می کنم حرکتی که یکسال خوابیده بود دوباره داره راه میوفته ! بچه ها که امتحاناتشون کامل تموم شد با انررژی میان که راه رو ادامه بدیم . البته خدا کنه مسئولین سایت هم حرکتشونو شروع کنن ! یکسال از چاپ مجله قبلی گذشته ! دوستان ما که از بعد ما نشریه زدن شماره هاشون داره از ما میزنه جلو !

pooriya
28-01-2012, 15:37
سلام

دوستان من برد را دادم مهران مدار،2تاش شد 16تومن.

Pioneer
28-01-2012, 16:19
ممنونم جناب lpln

alishekarriz
28-01-2012, 17:56
به اميد خدا ...

مهندس ريز قيمت بده .. با چه سايزي .. كنار هم گذاشتي . .مهران مدار زير 100 سانتي متر رو 100 حساب ميكنه
با چاپ هاي چي زدي؟؟

با اين حساب برد بزرگه جفتش 20تومن بايد بشه

جناب حسينا عقب افتادي ..كجايي :(

sigma-mx
28-01-2012, 18:45
مهران مدار متالیزه رو سانتی 50 میزنه . منتها تو تهران معمولا مینیمم 100 سانت وجود داره . ولی آلفا و مهران مدار کارشون حرف نداره .

:: Mehran Madar Co :: (You can see links before reply) سایت مهران مدار

pooriya
28-01-2012, 18:57
به اميد خدا ...

مهندس ريز قيمت بده .. با چه سايزي .. كنار هم گذاشتي . .مهران مدار زير 100 سانتي متر رو 100 حساب ميكنه
با چاپ هاي چي زدي؟؟

با اين حساب برد بزرگه جفتش 20تومن بايد بشه

جناب حسينا عقب افتادي ..كجايي :(

سلام
مهندس دقیق نمی دونم ،چون خودم که ساکن تهران نیستم.داده بودم به پسر دائیم،اون زحمتشو کشیده.
بله مهران مدار یه سری از اندازه ها مثل اونی که فرمودین،تو اون سایز مشخص چه یکی و چه دوتا یه قیمت محاسبه میکنه.
-همین برد اخریمون رو دادم بدون چاپ سبز.فایبر گلاس و متالیزه.

مهران مدار متالیزه رو سانتی 50 میزنه . منتها تو تهران معمولا مینیمم 100 سانت وجود داره . ولی آلفا و مهران مدار کارشون حرف نداره .
:(

مهندس به گفته خودشون خیلی وقته سایتشون رو اپدیت نمی کنن.اگه تغییر نکرده باشه الان سانتی 70 تومن میزنن متالیزه.

بی مخ!
28-01-2012, 22:30
دوستان موفق باشید!
ما که نبودیم یکی دو روز! شما اساتید که خوب کار کردید.
فقط خواستم یادآوری کنم به نظرم بهتره از سبک برنامه نویسی ماژولار استفاده کنیم! فوق العاده بهینه تر و صنعتی تره!
تازه به نظرم واسه آموزشم بهتره!

alishekarriz
29-01-2012, 11:40
سلام

دوستان من برد را دادم مهران مدار،2تاش شد 16تومن.

مهندس اخرين فايلت رو بزار لطفا

pooriya
29-01-2012, 12:06
سلام
دوستان پس از دیدن برد های مختلف و بردهائی که توسط مهندس M.ABDOLLAHI تو سایت قرار داه شده و تغییراتی که به کمک مهندس alishekarriz تو برد دادیم،تقریبا این شد برد FINAL.(نهائی)

ghaem313
29-01-2012, 12:32
ديگه قضيه داره فرسايشي ميشه

دوستان من فردا يا پس فردا از جوان الكترونيك خريد دارم . هر كي ميكرو مي خواد بگه
اگر مايل باشد تا دو بار پول (يكي برد يكي ميكرو) نديد جناب مهندس حسينيا بعد از سفارش آدرس من رو بدن و برد ها را براي من بفرستن من برد را به همراه pcb براتون مي فرستم.
البته اگر اطمينان داريد.براي افزايش اطمينان پول ميكرو و پست را به حساب آقاي حسينيا بريزيد و بعد از تحويل برد و ميكرو آقاي حسينيا پول را به من بدن.

البته اگر دير تصميم گرفتيد همين كار مي تونيد در صورت توافق به آقاي مهندس alishekarriz بسپاريد

cmuiran
29-01-2012, 17:00
اقا ما پیر شدیم هنوز تصمیم گیری انجام نشد!!!!

farhads
29-01-2012, 18:27
این پی سی بی با چه نرم افزاری باز میشه من با دی ایکس پی و پروتل نشد میشه راهنمایی کنید

sadmonew
29-01-2012, 21:07
این پی سی بی با چه نرم افزاری باز میشه من با دی ایکس پی و پروتل نشد میشه راهنمایی کنید
سلام:hi:
دوست عزيز با Altium Designer باز ميشه.

alishekarriz
29-01-2012, 23:30
سلام

دوستان اگر تا فردا از اينجا اقدامي نشد براي بردها من فردا ميرم مهران يا يه جاي مشابه يكي دوتا براي خودم ميزنم ..
چون كيبرد لازم ندارم همون برد اصلي + يك پورت usb و البته با تغييرات تركها رو انتخاب كردم ..

بقيه دوستان هم ببينن برنامه چي ميشه .. چون بعضي از دوستان سرشون شلوغ هست نبايد معطل شد.

شاد و موفق باشيم

armstk
30-01-2012, 00:18
سلام
شرمنده واقعا سرم شلوغ بود تو این چند روز , فردا شب هم باید برم یه مسافرت کاری تقریبا

خوب , من برد ها رو نگاه میکنم و خبرش رو میدم
حالا که برد تموم شده دیگه و فقط مونده که همه اوکی بدن تا بریم سره ساخت
مهندس alishekariz وایستا با هم برد بزنیم :)) !!! ما هم هستیم آقا

armstk
30-01-2012, 00:19
سلام
شرمنده واقعا سرم شلوغ بود تو این چند روز , فردا شب هم باید برم یه مسافرت کاری تقریبا

خوب , من برد ها رو نگاه میکنم و خبرش رو میدم
حالا که برد تموم شده دیگه و فقط مونده که همه اوکی بدن تا بریم سره ساخت
مهندس alishekariz وایستا با هم برد بزنیم :)) !!! ما هم هستیم آقا

sigma-mx
30-01-2012, 00:56
مهندس شکرریز من شرایط برام جور شد . قطعات و برد رو خودم تهیه می کنم . برد رو که آماده کردم میام اینجا که شروع کنیم . به خاطر طراحی برد مجبور شدم کل دیتاشیت رو بخونم تقریبا ! الانم دارم یه هدر برد کوچک برای 1313 می زنم که با هم بدمش برا چاپ .
ضمنا در مورد نحوه پروگرام کردن هم بگم که هر دوی این میکرو ها از SWD پشتیبانی می کنن که باید تنها با JLINK پروگرام بشن . STM از JTAG هم پشتیبانی میکنه .
یک روش دیگه هم استفاده از بوت لودر سریال هست که برای 1313 باید از FLASH MAGIC و برای STM باید از FLASH LOADER استفاده کرد . برای پروگرام با این روش تنها خطوط rx وtx کافیه ولی برای لود بوت لودر در میکرو باید قبل از ریست از جامپر boot در هر در میکرو استفاده کرد . گفتم شاید اینا بدرد کسی بخوره ..

ma-bah
30-01-2012, 02:31
سلام به همگی . میگم به غیر از جوان الکتریک جایی دیگه این میکرو فروخته می شه ؟؟ مخصوصا تو اصفهان ؟؟؟

alishekarriz
30-01-2012, 07:40
مهندس شکرریز من شرایط برام جور شد . قطعات و برد رو خودم تهیه می کنم . برد رو که آماده کردم میام اینجا که شروع کنیم . به خاطر طراحی برد مجبور شدم کل دیتاشیت رو بخونم تقریبا ! ..

خب به سلامتي شما كلي جلو هستي . . بردت رو هم بزار بچه ها ببينن لطفا...

مهندس alishekariz وایستا با هم برد بزنیم ) !!! ما هم هستیم آقا

مهندس حسينا تا ظهر منتظر خبر و برنامه ريزي توليد هستم ..
اوكي رو هم كه اكثرا دادن .. شما شماره حساب ندادي كه تكميل بشه ..

خب حالا علی الحساب بگیر که حرکت انجام بشه - شماره حساب هم نداری بدم - فقط بعدش از مرز رد میشم

موفق و شاد باشيم

armstk
30-01-2012, 12:45
خوب من برد رو میفرستم برای تعیین قیمت , و خبرش رو میدم به همه بچه ها

مهندس alishekariz غصه شماره حساب خوردی؟ :)) شماره حساب زیاد دارم !!

بزارین من قیمت دقیق رو بگیرم و هزینه های مترفه رو هم حساب کنم به همتون خبرش رو میدم تا بعد از ظهر
من تعداد 12 عدد رو در نظر میگیرم فعلا

ghaem313
30-01-2012, 13:16
شماره ملي (سيبا) داري؟ ملي به ملي رو هم ميشه اينترنتي ريخت و همين اينكه كارمزد نداره

armstk
30-01-2012, 14:18
سلام به همگی . میگم به غیر از جوان الکتریک جایی دیگه این میکرو فروخته می شه ؟؟ مخصوصا تو اصفهان ؟؟؟
بعید میدونم اصفهان میکرو stm داشته باشه ! میگن اصفهانیا خسیسن :) البته شوخی میکنم
مشهدیا خسیس نیستن ولی حتی یه SAM64 هم نمیتونی تو مشهد پیدا کنی !!!

شماره ملي (سيبا) داري؟ ملي به ملي رو هم ميشه اينترنتي ريخت و همين اينكه كارمزد نداره
موردی نیست , من خودم ملی و صادرات و پارسیان دارم
هم شماره کارت هست و هم شماره حساب

راستی ببخشید آخرین pcb که میخایم بدیم برا چاپ همونیه که مهندس alishekariz گذاشتنه؟؟

Doloop
30-01-2012, 15:26
خسته نباشید:wink:
برادرا لطف کنن آخرین آپدیت لیست رو قرار بدن
منم stm میخام لطفا یه stm هم برای من بگیرید

pooriya
30-01-2012, 19:56
دوستان مثل اینکه جوان stm32f103rbt6 رو تموم کرده.جای دیگه ای سراغ دارین؟

Black-Black
30-01-2012, 20:07
دوستان این سری stm32 رم خارجی sdram ساپورت میکنه؟

alishekarriz
30-01-2012, 20:25
دوستان مثل اینکه جوان stm32f103rbt6 رو تموم کرده.جای دیگه ای سراغ دارین؟

سلام
جوان سفارش این مدل رو داره و گفت 12 بهمن که تعطیلات چین تموم بشه وارد میکنه فکر کنم طی هفته دیگه موجود داشته باشه ..

اگر هم نبود مدل 64 پایه 107 هست

خب جناب حسینا چی شد نتیجه
فایل اخری که من گذاشتم رادیو و usb داره
STM32F103RBT6 DTK.org-USB01.PCB.zip (941.6 (You can see links before reply)کیلوبایت, فایل 14 مرتبه دریافت شده است)

مدل اخری که جناب علیزاده گذاشته مدلی هست که ps جای رادیو گذاشته شده
STM32F103RBT6 FINAL.PCB_2.rar (735.9 (You can see links before reply)کیلوبایت, فایل 59 مرتبه دریافت شده است)

هر کدوم رو بدی کار خوبی کردی ... فقط اگر مدل من رو ندادی یک تک برد برای من از مدل خودم هم اضافه کن یعنی من 2 برد میخوام . .

شمارتو بنوس ملی - پارسیان

farhads
30-01-2012, 21:13
آريالا تو رو خدا یکی یه کمک بکنه من الیتیوم دیزاینر هم نیم تونم این فایا را ببینم سیاه نشون میده اما فایلای دیگر را درست نشون میده مشکل کجاست

farhads
30-01-2012, 21:35
من با altum dxp 7.2 کار می کنم ولی باز نمی کنه اگه کسی میتونه یه خروجی با پروتل 99 با حتی 2.8 بگیره برا من بفرسته من نمی دونم چرا باز نمی شه
ممنون می شم

ghaem313
30-01-2012, 22:22
name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1 1
sigma-mx 1 1
ghaem313 1
farhad_year20 1
lpln852 1

sum 12 5

sadmonew
30-01-2012, 22:30
با سلام:hi:

آريالا تو رو خدا یکی یه کمک بکنه من الیتیوم دیزاینر هم نیم تونم این فایا را ببینم سیاه نشون میده اما فایلای دیگر را درست نشون میده مشکل کجاست

من با altum dxp 7.2 کار می کنم ولی باز نمی کنه اگه کسی میتونه یه خروجی با پروتل 99 با حتی 2.8 بگیره برا من بفرسته من نمی دونم چرا باز نمی شه
ممنون می شم
مهندس با Altium Designer 9 يا ورژن بالاتر فايل PCB رو باز كن.

sadmonew
30-01-2012, 22:33
سلام به همه دوستان عزيزتر از جانم:hi:
راستي دوستان دقت كردين تو اين مدت كوتاه يعني از اولين پستي(مربورط به تاريخ90/10/27) كه دوستمون جناب مهندس حسينا گذاشتن تا الان چند تا پست ارسال شده.
راستي دوستان كدوم فايل PCB رو، قراره بردشو بزنيد؟

sigma-mx
30-01-2012, 22:35
جناب ghaem313 ، قرار شد اسم منو خط بزنی دادا ! من خودم دارم تهیه می کنم .

ghaem313
31-01-2012, 12:50
جناب ghaem313 ، قرار شد اسم منو خط بزنی دادا ! من خودم دارم تهیه می کنم .

آخه چرا ؟ تك خوري:wink:
انشا الله موفق باشي

name pcb stm32f103

armstk 1
cmuiran 2 2
sadmonew 2
bi mokh! 1 1
alishekarriz 1
do...loop 1 1
ghaem313 1
farhad_year20 1
lpln852 1

sum 11 4

sigma-mx
31-01-2012, 13:28
نه مهندس . ریسک برد طراحی کردن زیاده ! اول خودم باید تستش کنم تا مطمئن بشم . ok شد میزارم رو سایت . فقط شما هم زحمت بکشین شروع کنید . تا قبل عید باید این میکرو تمام بشه . حالا کلی کار داریم !

farhads
31-01-2012, 15:48
اگه کسی میتونه یه خروجی با پروتل 99 با حتی 2.8 بگیره برا من بفرسته من نمی دونم چرا باز نمی شه
ممنون می شم

alishekarriz
31-01-2012, 16:02
دوستان من بردها رو براي شركت فدك ارسال كردم .. و سفارش 11 عدد از برد PS 2 با چاپ راهنما بدون چاپ سبز و 2 عدد هم برد USB براي خودم دادم .. يعني من 3 تا برد ميگيرم

خوبه ؟؟

يكي از دوستان ليست قطعات رو در بياره و يكم هم براي smd ها توضيح بديد لطفا

جناب حسينا سفارش رو به نام شما ميفرستم .. زنگ بزنيد و تاييد كنيد .. دوستان هم براي حساب كتاب با
جناب حسينا هماهنگ كنند

در ضمن بردها رو به نسخه 5 ذخيره كردم كه هر كسي خواست باز كنه مشكل نداشته باشه چه دوستان چه سازنده برد ها .. ( به علت عدم شناسايي 7z از طرف سايت :sa: دو بار zip شد )

شاد و موفق باشيم

ghaem313
31-01-2012, 16:09
دوستان من بردها رو براي شركت فدك ارسال كردم .. و سفارش 11 عدد از برد ps 2 با چاپ راهنما بدون چاپ سبز و 2 عدد هم برد usb براي خودم دادم .. يعني من 3 تا برد ميگيرم

چرا با چاپ راهنما؟ چاپ سبز كه واجب تره. نميشه حذفش كنيد

اگه کسی میتونه یه خروجی با پروتل 99 با حتی 2.8 بگیره برا من بفرسته من نمی دونم چرا باز نمی شه
ممنون می شم
البته پلي گانش ايراد داره

farhads
31-01-2012, 16:25
ممنون خدا خیرت بده این پلگان اش درست باشه نداشتی

نگفتید کی بردا آماده میشه
چجوری پول بدیم

lpln852
31-01-2012, 16:47
SOlDER MASK رو حتما باید میزدید بدون اون فایده نداره

alishekarriz
31-01-2012, 16:51
چرا با چاپ راهنما؟ چاپ سبز كه واجب تره. نميشه حذفش كنيد

البته پلي گانش ايراد داره

به نظرم چاپ راهنما واجب بود چون قطعات ريز زياد داره .. چاپ سبز هم بچه ها اولش فكر كنم مايل نبودن اگر هر دو رو ميخواهيد دوباره ايميل بزنم جفتش رو بزن

در مورد پاليگان اون فايلي كه من فرستادم درست بود .. الان هم باز ميكنم فايل خودم درسته اما فايلي كه شما گذاشتيد بله .. مشكل داره !! فايلي كه من گذاشتم اسامي مقاومتهاي قسمت ps جابجا شده و روي مس نيست شما كدوم فايل رو باز كرديد !!

فايل نهايييي :

هر وقت به من قيمت بدهند اعلام ميكنم ميشه براي هفته ديگه احتمالا

الان همه نشستن برنامه رو پرگرام كنند !؟ آموزش تعطيله ؟!

lpln852
31-01-2012, 17:07
به نظر من که حتما برای دو طرف بزنید

و اینکه من کاملا گیج شدم میشه یه نفر لطف کنه فایل نهایی رو با شماتیک بزاره

ghaem313
31-01-2012, 21:26
ممنون خدا خیرت بده این پلگان اش درست باشه نداشتی

ظهر ناهار نخروده بودم واي نسادم توضيح بدم
من تو altium 9 فايل رو باز كردم save as براي protel 99 زدم و در نهايت تو پروتل بازش كردم پلي گان رو نشون نداد و من خودم پلي گانش رو مجددا تنظيم و ريبيلد كردم .فاي مشكلي نداره و ممكنه rules من با اون فايل فرق منه

به نظرم چاپ راهنما واجب بود چون قطعات ريز زياد داره .. چاپ سبز هم بچه ها اولش فكر كنم مايل نبودن اگر هر دو رو ميخواهيد دوباره ايميل بزنم جفتش رو بزن

بردي كه پلي گان داره خوبه چاپ سبز داشته باشه تا يه موقع اتصالي نشه.اما من منظورم اينه كه خرج اضافيه و بهتره نزيم

lpln852
31-01-2012, 21:56
اگه دادی به فدک که فقط پول شابلون رو باید بدیم که تقسیم به تعدادمون کنیم حدود نفری 1000 تومن میشه فک نکنم هزارتومن خیلی زیاد باشه :0013:

farhads
01-02-2012, 00:26
کی آماده میشه قیمتش چقدره ؟

pooriya
01-02-2012, 10:38
سلام

دوستان برد من حاضر شد(اینم عکسش).تمام قطعات درست چاپ شدن و کیفیت هم خوبه،فقط یه چیزی هست اونم اینکه eeprom گذاشته شده پکیج to هست(خیلی smd)پکیج مورد نظر رو به so تغییر دادم تا مونتاژ راحتتر باشه.بقیه قطعات مشکلی ندارن و همه چی درسته.

farhads
01-02-2012, 14:36
با سلام
بالاخره چند در آمد کی حاضره این دوستمون که ساخته چند تموم شده براش

alishekarriz
01-02-2012, 14:45
با سلام
بالاخره چند در آمد کی حاضره این دوستمون که ساخته چند تموم شده براش

شما اول يه دور بخون بعد هي تك خطي كامنت بزار

ايشون 16 تومن 2 تا برد زده براي ما هم حدود نفري 5-6 تومن برد ميشه هزينه پست هم اضافه ميشه بهش

ميكرو هم كه دوستان خودشون ميخرن ..

برد رو هم آخرين اپديت (فايل نهايي جناب pooriya با جابجايي نام SMD ايشون) رو امروز فرستادم و امروز سفارش انجام ميشه به چاپ سبز و راهنما به اميد خدا

دوستان برنامه نويسي رو استارت كنيم اگر دنبال پيشرفت كار هستيم منتظر PCB بودن كار نيست .. ليست قطعات رو هم كه دوستان به زبان بازاري بزارن ميريم ميخريم

من كه بيش از يكسال هست ميگم يك انجمن مخصوص STM درست كنيد .. اما دوستان از ترس اينكه انجمنهاي ديگه بسته بشه aa) اينكار رو نميكنن

جوان به من گفت كه به محض اتمام شدن تعطيلات چين (12 بهمن) مياريم چون سفارش داريم .. حالا شما هم يك زنگ بزن .. عكس بردتم بزار :0013: شيريني هم يادت نره

استاد وقتی برد ها سفارش داده شده چطوری برد اضافه میخواهی .. یک روز زودتر میگفتی خب ..
يا حق

sigma-mx
01-02-2012, 16:47
موافق استارت هستم . براش باید تاپیک جدید باز بشه ؟ اگه یدونه stm هم کنار بقیه باز بشه خوبه .

pooriya
01-02-2012, 17:27
دوستان کسی می دونه جوان دقیقا کی stm32f103rbt6 میاره و یا جای دیگه ای میشه پیداش کرد؟من مونتاژ بردم رو تموم کردم الان گیر یه ic هستم.

ghaem313
01-02-2012, 23:03
آقا پوريا كيفيت لايه قلع و سربش پايينه انگار با دست انجام دادي آلفا خيلي بهتر و يه دست تر انجام ميده اما براي ترك هاي ريز خوب عمل كرده قيمتش هم خيلي از آلفا كم تره برا من يه دون 10*15 را حساب كرد 18 تومن كه الان هم نرخش رو برده بالا( متاليزه 65).اگر ممكنه شماره اين مهران مدار رو بده دفعه بد بهش سفارش بدم

pooriya
01-02-2012, 23:42
سلام

نمی گم کیفیت خیلی بالائی داره ولی خوبه.(به اون شکل که تو عکس افتاده نیست و بهتره).در ضمن از لحاظ قیمت مهران مناسبه و کیفیتشم هم قابل قبول.در ضمن اگه دوست دارید کیفیت بالاتر باشه، polygon به صورت توری رسم کنید(hatched)، که خیلی بهتر می شه.شماره و ادرس همونی که تو سایتش زده به غیر از قیمتها که تغییر کرده.

Black-Black
02-02-2012, 08:54
دوستان این سری stm32 رم خارجی sdram ساپورت میکنه؟

بیزحمت سوال مارو هم جواب بدید

lpln852
02-02-2012, 11:36
پس بالاخره solder mask هم سفارش دادید :o:o

برنامه نویسی رو من موافقم شروع کنیم ولی این قدر مثال و کتابخونه براش هست :018::o که فکر نکنم توضیح بخواد

pooriya
02-02-2012, 12:51
بیزحمت سوال مارو هم جواب بدید

سلام

اگه منظورتون یه گذرگاه یا bus خاص برای ساپورت sdram هستش.نه نداره

armstk
02-02-2012, 19:26
سلام رفقا
ما که الان مسافرت هستیم و فردا میرسم مشهد , من برد ها رو دیروز سفارش دادم
برد ها حدودا سه شنبه هفته آینده تموم میشه و بعد برا رو میفرستن برا من
برد ها با چاپ سبز و مارکاژ هستن هزینه هر برد حدودا شده 6500 تومن و من هزینه 3500 تومن هزینه پست پیشتاز رو در نظر گرفتم و در انتها هر برد کلا با هزینه ارسال و باربری و... شده دونه ای 10 تومنلطفا کسایی که برد رو درخواست کردن مبلغ رو به شما حساب بنده کارت به کارت کنن
در ضمن کسایی که دو تا برد میخان فقط یکبار هزینه پست رو بدن
شماره کارت من: 2246-2478-9913-6037 بانک ملی - به نام محمدرضا حسینا

بعد از این که هزینه رو ریختین حتما مقدار واریزی , نام و نام خانوادگی و آدرس و کد پستی خودتون رو ایمیل کنین
اگر مشکلی پیش اومد تماس بگیرین 9156933446

پس فعلا تا برسیم مشهد :)

lpln852
02-02-2012, 19:57
دوست عزیز شماره حسابت هم اگه لطف کنی بدی ممنون میشم :o

و یه سوال من قبلا گفتم 1 برد میخوام الان اگه یکی دیگه هم بخوام میشه یا فقط به تعداد همونایی که گفته بودن برد زدید ؟؟؟؟

sadmonew
02-02-2012, 21:14
سلام مهندس حسينا:hi:دستت درد نكنه. بالاخره نتيجه كارگروهي همينه. :wink:
ظرف امشب يا فردا پولو واست واريز ميكنم.
مهندس لطفا ايميلتون رو هم بذاريد.
موفق باشي

Doloop
02-02-2012, 23:25
اخ جون بردا داره میاد بالاخره:o
پس میکروش چی میشه پول میکرو رو باید به کی بدیم
نکنه خودمون باید بگیریمlov:

lpln852
02-02-2012, 23:54
دوستمون راست میگه کاش arm رو هم میخریدید که پول پستش یکی بشه

mmmaherani
03-02-2012, 01:15
سلام .. مهندس اين طوري شروع نكرده خط عوض كنيم فكر كنم جا بمونيم چون سرعت تغيير در خط توليد شركت خيلي بيشتر از برنامه يادگيري گذشته ما بوده ..

در ضمن اين مدل هاي جديد رو نديدم توي بازار و شايد براي همه قابل دسترس نباشه بعدشم قيمتش كمتر نبود من ديدم البته بدون در نظر گرفتن امكانات .. فعلا همون سري 100 فكر كنم جوابگوي بسياري از دوستان باشه تا به اميد خدا تا تابستان ببينيم سري 400 رو قسمت ميشه استارت كنيم .. اگر هم شما ميتوني تهيه كنيد و پخش بين دوستان كه .. نيكي و پرسش ..

شما با 200 چه كارهايي كردي ؟

اين بردها كه gps , 4g , قطب نما و شتاب سنج و wifi نداره .. :wink:
برد اولي چرا تركهاش منحني هست .. ياد برد آتاري قديميم افتادم .. قشنگه

مگه الان ما نياز به gui و اين چيزها داريم ؟
بقيه آي سي هاش راحت پيدا ميشه؟

دكتر كار داريما .. تا ساعت چند ميخوابي ... ببين برد خوبه يكي بزنه براي همه كه خرجش كم بشه .. اساتيد ميدونن كه برد يكي بزنيم تا 10 قيمتش 2 برابر نهايت 3 برابر ميشه
نگفتي شما كجاييد ؟ مشهد !

عزیزم برای برد بهترین مدل ترک همین مدل منحنیه....

alishekarriz
03-02-2012, 10:18
دوستان كه اسمشون در ليست هست لطفا بگن از كدام شهرها هستند كه همه بردها نرود مشهد كه كار سريعتر بشه مثلا اگر كسي خود اصفهان هست كه زحمت شيراز و چند شهر رو بكشه خوب ميشه

استاد زحمت جدول رو با اضافه شدن نام شهر ميكشي؟

اگر ليست قطعات هم در بياد وقتي براي خريد خودم برم جمهوري براي دوستان هم ميتونم خريد كنم به شرط اينكه زنگ زده باشيد جوان و از حضور ميكرو مطمئن باشيد

شاد و موفق باشيم

lpln852
03-02-2012, 14:25
من که قبلا گفته بودم 1 دونه میخوام و تو شیراز زندگی میکنم

farhads
03-02-2012, 17:23
منم تهرانم یدونه می خوام
راستی آخرش کجا زده شد

armstk
03-02-2012, 22:05
سلام بچه ها من رسیدم مشهد , 10 دقیقه نشده هنوز !
خوب , همون طور که میدونین برد رو به تعداد 11 تا با چاپ سبز و کامل دادم فدک بزنه

ایمیلم هم میزارم بچه ها خواهشا تا پایان تموم شدن برد ها هزینه برد رو واریز کنین تا من براشون واریز کنم
mrh180@gmail.com اینم ایمیلم

ghaem313
03-02-2012, 23:15
name شهر

armstk مشهد
cmuiran قائمشهر
sadmonew كرمانشاه
bi mokh! مشهد
alishekarriz تهران
do...loop كرج
ghaem313 اراك
farhad_year20 تهران
lpln852 شيراز

lpln852
03-02-2012, 23:19
دوستان کسی میکرو هم گیر اورد ؟؟

بقیه قطعاتش به نظرتون چقدر هزینش میشه ؟؟

armstk
03-02-2012, 23:27
دوستان کسی میکرو هم گیر اورد ؟؟

بقیه قطعاتش به نظرتون چقدر هزینش میشه ؟؟
میکروی stm32f103rbt6 که جوان تموم کرده فعلا ولی میاره , مطمئن باش
ببین میتونین فعلا از stm32f107 استفاده کنین , هم امکاناتش بیشتره و هم کارایی بالاتری داره

alishekarriz
04-02-2012, 00:59
name شهر

armstk 2 مشهد 1
cmuiran 2 قائمشهر 2
sadmonew كرمانشاه 2
bi mokh! 1 مشهد 1
alishekarriz تهران 3
do...loop 1 كرج 1
ghaem313 اراك 1
farhad_year20 تهران 1
lpln852 1 شيراز 1

آقا ميكرو رو بيخيال بشيم بريم ايرانگردي ... :0013:

جناب حسينا پيشنهاد ميكنم براي كاهش زمان و هزينه تمام بردها به تهران ارسال شود چون ظاهرا ميانگين شهر ها از مشهد فاصله زيادي دارند

ميكرو هم در صورت وجود من ميخرم و كنار برد براي دوستان ارسال ميكنم .. (ليست قطعات هم كه معلوم بشه وقتي براي خريد خودم برم براي دوستان هم ميتونم بخرم)

قطعه اي كم نيست الان بايد دوستان برنامه نويسي رو شروع كنيم .. ولي ..

من حاضرم مزرعه داشتم 20 ساااال تهران نبودم

جناب farhads لطفا ليست اوليه رو تهيه بفرماييد تا دوستان تاييد كنند البته من يك ليست اكسل از برنامه خروجي گرفته بودم حالا با اخرين ورژن دوباره ميزارم (You can see links before reply)

باز هر چه دوستان صلاح ميدانند

kavir
04-02-2012, 01:21
سلام
دوستان چه قطعاتی کم دارین پیام بفرستین برای من یا ایمیل کنید

Doloop
04-02-2012, 02:02
ميكرو هم در صورت وجود من ميخرم و كنار برد براي دوستان ارسال ميكنم .. (ليست قطعات هم كه معلوم بشه وقتي براي خريد خودم برم براي دوستان هم ميتونم بخرم)

اره اینجوری بهتره منم موافقم
البته اگه زحمتی نیست برای علی آقا:wink:

ghaem313
04-02-2012, 09:02
منم با پيشنهاد آقاي شكرريز موافقم.من از همه ي قطعاتش ندارم:mrgreen:

lpln852
04-02-2012, 10:37
تو شیراز که تقریبا ندارند
SMD که اصلا نیست اینجا :sa::sa:

دوستان اگه لطف کنند و قطعات رو هم بگیرند و بگند هزینش چقدر میشه که پول پستم یکی در بیاد :o:o

دوستانی که تو تهران زندگی میکنند برن نماز شکر بخونن که تهران زندگی میکنند هر چی بخوان هست

farhads
04-02-2012, 11:50
منم موافقم بیاد تهران من می توانم کمک آقای شکر ریز قطعات را تهیه کنم یکی از دوستام گفت برای یه کار خریده تو این هفته میرسه ایران شاید بتونم چند تا شا ازش بگیرم ببینید چند تا می خوایید
یا حق

M.ABDOLLAHI
04-02-2012, 15:56
سلام
دوستان چه قطعاتی کم دارین پیام بفرستین برای من یا ایمیل کنید

سلام دوستان آقا من یک یشنهاد درست و حسابی دارم اگر شما واقعا میخواین با خانواده st کار کنید بیاین از اول با خانواده CORTEX M4 کارکنید با برد آماده چطوری ؟؟ معلومه با برد STM32F4DISCOVERY خود شرکت ST داکیومنتهاش هم همه هست پروگرامر هم روی خودش داره
STM32F4DISCOVERY - STMicroelectronics (You can see links before reply)
این هم مشخصاتش:

STM32F407VGT6 microcontroller featuring 32-bit ARM Cortex-M4F core, 1 MB Flash, 192 KB RAM in an LQFP100 package
On-board ST-LINK/V2 with selection mode switch to use the kit as a standalone ST-LINK/V2 (with SWD connector for programming and debugging)
Board power supply: through USB bus or from an external 5 V supply voltage
External application power supply: 3 V and 5 V
LIS302DL, ST MEMS motion sensor, 3-axis digital output accelerometer
MP45DT02, ST MEMS audio sensor, omni-directional digital microphone
CS43L22, audio DAC with integrated class D speaker driver
Eight LEDs:
LD1 (red/green) for USB communication
LD2 (red) for 3.3 V power on
Four user LEDs, LD3 (orange), LD4 (green), LD5 (red) and LD6 (blue)
2 USB OTG LEDs LD7 (green) VBus and LD8 (red) over-current
Two push buttons (user and reset)
USB OTG FS with micro-AB connector
Extension header for all LQFP100 I/Os for quick connection to prototyping board and easy probing
قیمتش هم در DIGIKEY حدوده 19.5 دلاره
خیلی ارزونه دلار هم که دیگه داره ارزون میشه یک عده جمع بشید همین پولی را که دارید خرج میکنید را بگذارید آقای زارعی بهترین برد را وارد کنند دیگه میکرو از این قویتر میخواین

Black-Black
04-02-2012, 16:13
اقای عبد الهی عزیز دیجی کی چون با خود تولید کننده ها مراوده داره قیمتاش پایینه هرچند با 19 دلار ازین بهترو میشه خرید .از سایتهای چینی بخای سفارش بدی بیارن حدودا 30 تومن واست تموم میشه به طور تقریبی وبدون درنظر گرفتن چیز دیگه یعنی کفش اینه.

armstk
04-02-2012, 16:17
سلام
عجب میکرویی داره خیلی توپه حال کردم !!!
ما که خالا سفارش pcb دادیم :) ولی میتونیم به موازات هم اگه بتونیم این برد رو وارد کنیم
ولی الان هنوز هم دلار وضعیتش نامعلومه - خودتون زنگ بزنین صرافیا - اوالا که جواب نمیدن ثانیا اگه جواب هم بدن میگن خرید و فروش نداریم .... اگرم داشته باشن 1600 کمتر نمیدن

داشتم تا این جا پستم رو تکمیل میکردم که گفتم برم دیتا شیت stm32f407 رو هم ببینم چیه - رفتم دیدم فک افتاد !!!!! تو رو خدا این جا رو بخونین:
168 MHz/210 DMIPS, with DSP instructions,
floating point unit and advanced peripherals

وای عجب چیزه خفنیه , خیلی حال کردم باهاش !!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا دیوانه کننده هستش و من که خیلی باهاش حال کردم
ولی موندم که چرا انقدر قیمته این برد ارزونه؟!؟؟! فکر کنم بخاطره این که تازه تو بازار اومده برای این گذاشته که سریع فروش بره و مردم بیان باهاش کار کنن
برده کلی هم امکانات داره - حتی روش ST link هم گذاشته که با SWD دیباگش کنیم - یه آی سی صدا - و یه آمپلی فایر کلا آ برای تولید صدا با DAC و...
جالبه بدونین قیمته خوده چیپه Stm32f407 حدود 14 دلاره توی دیجی کی

این جوری که من دارم میبینم پیش بینی میکنم تا چند ماهه دیگه St میکرو بازار ایران رو بگیره - واقعا قیمت های ارزون , امکانات فوق العاده و.............

M.ABDOLLAHI
04-02-2012, 16:25
داشتم تا این جا پستم رو تکمیل میکردم که گفتم برم دیتا شیت stm32f407 رو هم ببینم چیه - رفتم دیدم فک افتاد !!!!! تو رو خدا این جا رو بخونین:
168 mhz/210 dmips, with dsp instructions,
floating point unit and advanced peripherals

وای عجب چیزه خفنیه , خیلی حال کردم باهاش !!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا دیوانه کننده هستش و من که خیلی باهاش حال کردم
ولی موندم که چرا انقدر قیمته این برد ارزونه؟!؟؟! فکر کنم بخاطره این که تازه تو بازار اومده برای این گذاشته که سریع فروش بره و مردم بیان باهاش کار کنن
برده کلی هم امکانات داره - حتی روش st link هم گذاشته که با swd دیباگش کنیم - یه آی سی صدا - و یه آمپلی فایر کلا آ برای تولید صدا با dac و...
جالبه بدونین قیمته خوده چیپه stm32f407 حدود 14 دلاره توی دیجی کی
آخه من همین رو میگم دیگه اگر 30 هزار تومان هم در بیاد عالیه دردسر مونتاژه هم نداره پروگرامر هم که روی خودشه واقعا چرا نباید روی این برد حساب باز کرد... اون هم همین الان . میکرو cortexm4 واقعا از این بهتر دیگه پیدا نمیشه واقعا ارزش داره.

alishekarriz
04-02-2012, 18:15
سلام

آقا روز اول هم گفتيم اگر قرار باشه با سرعت ساخت تكنولوژيهاي جديد شركتها از اين شاخه به اون شاخه بپريم .. پرواز رو فراموش كنيد...

در حال حاضر اساتيد لطفا هر كسي يك خط دستور براي تنظيم رجيستر و خاموش و روشن كردن يك پورت را ميتونه شرح بده .. بسمه الله

سري 4 قابليت هاي زيادي داره اما روش برنامه نويسيش با سري 1 تفاوت خيلي زيادي نداره اونجا هم اگر بخواهيم ياد بگيريم بايد همين رجيسترها را بشناسيم ..

اساتيد .. حسينا - شريفيان - مزروعي - عليزاده - قديمي - حسين - lpl و ديگر دوستان ( با عرض پوزش فاميليشون رو نميدونم) لطفا شروع كنيم

اقا سعيد ديدم توي ليست برنامه هايي كه بلديد نوشته بوديد C,C++,Delphi,Pascal HTML,PHP,JavaScript PIC,ARM ... ( به طور خلاصه كامپيوتر و پيرامون) .. براي شما استارت آسونه .. بيوفت جلو برنامه هاي تك خطي بنويس ما هم ياد ميگيريم هم سعي ميكنيم كمك كنيم

اين ليست هم تكميل بشه ميريم خريد (You can see links before reply)

sigma-mx
04-02-2012, 18:23
دوستان من یکی دو روز دنبال جدیدترین کتابخونه cmsis گشتم و بالاخره پیدا کردم . ولی به نظرم اول خودمون با رجیسترها کار کنیم که آشنا بشیم . بعد که راه افتادیم یا هر قسمت رو فول شدیم بعدش بریم سراغ کتابخونه cmsis اون قسمت . ok ؟

sigma-mx
04-02-2012, 18:31
ضمنا میکروهای st بنظر من آینده بسیار درخشانی رو در ایران داره. ما هم در صورتی قادر به رشد و شکوفایی علمی هستیم که منتظر نباشیم ببینیم یک سری تاجر که فرق آی سی رو با هزار پا نمی فهمن برای ما تصمیم بگیرن و بازار رو از چیزی که می خوان پر کنن ! نیاز و تقاضا رو ما باید بوجود بیاریم و سفارش بدیم برامون وارد کنن ! خوشبختانه تو موضوع وارد کردن حامی مثل کویر الکترونیک داریم یا حتی جوان الکترونیک .
یا حق

ma-bah
04-02-2012, 18:56
168 MHz/210 DMIPS, with DSP instructions,

سلام یه سوال داشتم . این عدد برای سری های lpc1700 و lpc1800 چقدره ؟
منظورم همون DMIPS هست .
یه چیز دیگه فرکانس کاری این سری این طور که من دیدم 168 مگه . فکر نمی کنید برای cortex m4 کم باشه ؟؟ آخه سری cortexm4 شرکت nxp فرکانس کاری 204 رو داره و lpc1800 که cortexm3 هستند فرکانسشون 180 تاست ؟
(اینجاست که DMIPS مهم میشه!!!!!!)

M.ABDOLLAHI
04-02-2012, 19:11
سلام

آقا روز اول هم گفتيم اگر قرار باشه با سرعت ساخت تكنولوژيهاي جديد شركتها از اين شاخه به اون شاخه بپريم .. پرواز رو فراموش كنيد...

در حال حاضر اساتيد لطفا هر كسي يك خط دستور براي تنظيم رجيستر و خاموش و روشن كردن يك پورت را ميتونه شرح بده .. بسمه الله

سري 4 قابليت هاي زيادي داره اما روش برنامه نويسيش با سري 1 تفاوت خيلي زيادي نداره اونجا هم اگر بخواهيم ياد بگيريم بايد همين رجيسترها را بشناسيم ..

اساتيد .. حسينا - شريفيان - مزروعي - عليزاده - قديمي - حسين - lpl و ديگر دوستان ( با عرض پوزش فاميليشون رو نميدونم) لطفا شروع كنيم

اقا سعيد ديدم توي ليست برنامه هايي كه بلديد نوشته بوديد c,c++,delphi,pascal html,php,javascript pic,arm ... ( به طور خلاصه كامپيوتر و پيرامون) .. براي شما استارت آسونه .. بيوفت جلو برنامه هاي تك خطي بنويس ما هم ياد ميگيريم هم سعي ميكنيم كمك كنيم

اين ليست هم تكميل بشه ميريم خريد (You can see links before reply)
شما چرا هی ساز مخالف میزنی عزیز من وقتی میشه از اول با هزینه پایین با بهترین نمونه کار کرد چرا باید رفت سراغ یک چیز قدیمی حالا شما اگر موافق نیستی بگو موافق نیستم حداقل بگذار بقیه هم نظرشون رو بگن بعد ... البته مخالف این کاری هم که تا اینجا پیش رفته نیستم ولیکن نظرم اینه که اگر بقیه موافقند یک نفر این برد را وارد کنه در ضمن سرعت واقعی این میکرو 210mips که بالاترین در نمونه خودش امکاناتش هم واقعا عالیه dsp هم داره مثالهاش هم هست برای دانلود وقتی برد آماده اونرو میشه با این قیمت پایین خرید چرا باید به تعویقش انداخت...

alireza9900
04-02-2012, 20:47
دوستان من نافرم با این بورده حال کردم!!!
خیلی خفنه!
من می گم بجنبیم وارد کنیم تا گرون نشده!! :دی
واقعا عالیه
حتما وارد شه
من به شخصه خیلی به سری nxp علاقه دارم و حال می کنم باهاش کار کنم ولی این فوق العادست!

sigma-mx
04-02-2012, 20:52
مهدی جان کسی فکر نکنم مخالف امکانات و وسایل جدید باشه ! کسی هم نمی تونه جلوی روند وارد کردن برد رو بگیره ! ( جلوی مرز وایسه و هر کی برد دستشه بگیره ! :0013: ) .
ولی برای شروع ما از این میکرو شروع می کنیم و تا اون برد برسه حداقل بگیم با این میکرو توانایی طراحی داریم ! بالاخره ما که مشکل نداریم فقط یه led باهاش روشن کنیم ، بندازیمش کنار !! :wink:

sigma-mx
04-02-2012, 21:00
من به شخصه خیلی به سری nxp علاقه دارم و حال می کنم باهاش کار کنم ولی این فوق العادست!

هر دو میکرو های nxp و st از لحاظ کارایی و اطمینان در سطح بالایی هستند . من به شخصه خیلی خوشحالم که انجمن به سمت این دو حرکت کرده و از atmel دور شده :o
ولی برای اینکه چند ماه زحمت دوستان هدر نره باید یه جمع بندی برای اتمل صورت بگیره . شما اینطوری فکر نمی کنید ؟؟؟

M.ABDOLLAHI
04-02-2012, 21:02
مهدی جان کسی فکر نکنم مخالف امکانات و وسایل جدید باشه ! کسی هم نمی تونه جلوی روند وارد کردن برد رو بگیره ! ( جلوی مرز وایسه و هر کی برد دستشه بگیره ! :0013: ) .
ولی برای شروع ما از این میکرو شروع می کنیم و تا اون برد برسه حداقل بگیم با این میکرو توانایی طراحی داریم ! بالاخره ما که مشکل نداریم فقط یه led باهاش روشن کنیم ، بندازیمش کنار !! :wink:
بارک ا... میفهمم من نمیگم اینکار رو ول کنید اونرو ادامه بدید منظورم اینه که از همین الان در فکر وارد کردن این برد باشیم... و اصل تمرکز برنامه نویسی و آموزشها روی این برد باشه خوب این برد برنامه هاش هم هست با مثالهای زیاد و مختلف یک خوبیش هم همینه.

sigma-mx
04-02-2012, 21:13
یسری لینک مفید میزارم

مثال های کیل
STMicroelectronics STM32F103RB (You can see links before reply)
این سایت چینی رو از دست ندید . توش خیلی چیزا از آرم هست
Google Translate (You can see links before reply 3Fbbs_id%3D3020)
فروم شرکت st . صفحاتش رو بگردید
STM32 (You can see links before reply 81%7d&FolderCTID=0x012001&PageFirstRow=321)
یسری کتابخانه و منوال
ST Microelectronics | Resource Selector (You can see links before reply)
فایل های در مورد stm
mvpdz shared files - City Link network drive | Free 400GB network hard disk | network disk | network U drive | best web hosting service | make money network drive | external hard drive chain network (You can see links before reply)

راستی اینو ببینید . فکر کنم بوت لودر برای mass storage باشه . اگه کار کنه عالی میشه . این اگه همون باشه ، بوت لودری هست که این امکان رو میده که مثل یه درایو تو my computer فایل bin یا hex رو بریزیم تو فلش .مثل مال lpc که دوستان پیدا کردن . یه نگاهی بکنید
MIOS32 Download Section (You can see links before reply)

alishekarriz
04-02-2012, 21:20
مهندس ممنون
بگرديد ؟ چرا .. بيا بريم بگرديم

هرچند من سوادي ندارم .. و اومدم كه ياد بگيرم اينجا

شما اسمبلي رو شروع ميكنيد؟

sigma-mx
04-02-2012, 21:28
در واقع آره دیگه راه دیگه ای نداریم باید با رجیستر ها کار کنیم . ولی هنوز نرفتم رجیسترها رو دقیق بخونم . تو فیلیپس که واقعا قشنگ و پر قدرت بود واقعا کیف کردم . ولی توی اتمل واقعا دستورات بی خود دراز و پیچیده بود.
دوستان بیاید با هم شروع کنیم فعلا با gpio . نگین بلد نیستم . منم تازه اینو شروع کردم . بگردید تو نت و مثال پیدا کنید . توی سایت های چینی ! چینیا عجیب دارن رو کرتکس کار میکنن !!

alireza9900
04-02-2012, 21:40
تو فیلیپس که واقعا قشنگ و پر قدرت بود واقعا کیف کردم . ولی توی اتمل واقعا دستورات بی خود دراز و پیچیده بود.
آخ حرف دل منو زدی مهندس :mrgreen:

M.ABDOLLAHI
04-02-2012, 22:26
آخه دوستان بدون سخت افزار چطور میشه کار کرد مثال زیاده مشکلی نیست در همین مجله 18 هم که قراره بیاد یک مقدمه ای گفته شده.

sigma-mx
04-02-2012, 22:53
دوست عزیز . سیمولاتور پس برای چیه ؟! این همه زحمت کشیدن براش ! سیمولاتور ها واقعا یک نعمت هستن . یه استاد میکرو داشتم که میگفت سیمولاتور ها مثل پروتیوس ، اسباب بازین !! ولی من میگم اونا یه نعمتن !!

lpln852
04-02-2012, 23:56
من که فکر نمیکنم اینجوری بشه و بازار ایران رو بگیره چون

من این برد discovery رو قبلا به مدیریت سایت و فروشگاه پیشنهاد دادم کلی بهشون بر خورد و گفتن هدف ما اموزش هست و ما که تو کار وارد کردن نیستیم و از این چیزا cry::cry::cry::
من هم با کمال تعجب که چه ربطی داره دیگه چیزی نگفتم
من فقط واسه امکاناتش و قیمت عالیش این پیشنهاد رور داده بودم
خودم هم خیلی دنبال خریدنش رفتم ولی چتد جا قیمتایی عجیبی گفتن مثلا یکی گفت 250 تومن از هم ارزونترش گفت 60 تومن که اگه دوستان بخوان اسمشون رو هم میگم کیا هستن و ادرس سایتشون چیه
که دیگه نامید از همه جا چند هفته پیش به جناب M.ABDOLLAHI گفتم اگه لطف کنید PCB این برد هم بزارید خیلی عالی میشه
خلاصه باز اسم این discovery اومد داغ من تازه شد
هههههیییییییییی روزکار هیcry::cry::cry::

ma-bah
05-02-2012, 04:48
سلام یه سوال داشتم . این عدد برای سری های lpc1700 و lpc1800 چقدره ؟
منظورم همون dmips هست .
یه چیز دیگه فرکانس کاری این سری این طور که من دیدم 168 مگه . فکر نمی کنید برای cortex m4 کم باشه ؟؟ آخه سری cortexm4 شرکت nxp فرکانس کاری 204 رو داره و lpc1800 که cortexm3 هستند فرکانسشون 180 تاست ؟
(اینجاست که dmips مهم میشه!!!!!!)

سلام . کسی جواب سوال منو نمی دونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M.ABDOLLAHI
05-02-2012, 08:28
سلام . کسی جواب سوال منو نمی دونه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تا اونجائی که من میدونم همون 100 و 180 بیشتر نیست

من که فکر نمیکنم اینجوری بشه و بازار ایران رو بگیره چون

من این برد discovery رو قبلا به مدیریت سایت و فروشگاه پیشنهاد دادم کلی بهشون بر خورد و گفتن هدف ما اموزش هست و ما که تو کار وارد کردن نیستیم و از این چیزا
من هم با کمال تعجب که چه ربطی داره دیگه چیزی نگفتم
من فقط واسه امکاناتش و قیمت عالیش این پیشنهاد رور داده بودم
خودم هم خیلی دنبال خریدنش رفتم ولی چتد جا قیمتایی عجیبی گفتن مثلا یکی گفت 250 تومن از هم ارزونترش گفت 60 تومن که اگه دوستان بخوان اسمشون رو هم میگم کیا هستن و ادرس سایتشون چیه
که دیگه نامید از همه جا چند هفته پیش به جناب m.abdollahi گفتم اگه لطف کنید pcb این برد هم بزارید خیلی عالی میشه
خلاصه باز اسم این discovery اومد داغ من تازه شد
هههههیییییییییی روزکار هی
خوب معلومه برای سفارشهای محدود خیلی جاها همینطوریه ولیکن وقتی وارد کننده به نتیجه برسه که مشتری داره خوب به راحتی با قیمت مناسب عرضه میکنه همینطوری که خیلی از قطعات الکترونیک دیگه را وارد میکنند این هم روش مثل خیلی از وسائل فروشگاه ما چرا اینقدر مسئله را برای برد به این کوچکی و به قیمت یک میکرو کنترلر پیچیده میکنیم من نظرم اینه که واقعا میشه این برد را وارد کرد اگر واقعا مشتری داشته باشه و خودمون هم بخوایم...

armstk
05-02-2012, 14:33
سلام
بچه هایی که هزینه برد رو نریختن بریزن سریعتر - خواهشا برا دقیقه 90 نزارین
هزینه برد stm32f103rbt6 به اضافه چاپ سبز و مارکاژ و هزینه پشت پیشتاز دونه ای 10 تومن شده

در ضمن کسایی که دو تا برد میخان فقط یکبار هزینه پست رو بدن
شماره کارت من: 2246-2478-9913-6037 بانک ملی - به نام محمدرضا حسینا

بعد از این که هزینه رو ریختین حتما مقدار واریزی , نام و نام خانوادگی و آدرس و کد پستی خودتون رو ایمیل کنین mrh180@gmail.com
اگر مشکلی پیش اومد تماس بگیرین 9156933446

با تشکر از همکاریتون