PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دما و رطوبت

cmuiran
17-01-2012, 18:04
سلام به دوستان عزیز
یک سوالی داشتم
من یک محیطی دارم که این محیط دمای بالای داره
مشکل من اینجاست که این محیط که من باید هم رطویت و دما را اندازه بگیرم یک میدان قوی مغناطیسی داره یعنی چندتا سیم پیج در کنار این مداری که میخوام طراحی کنم هست
من از جه مدل سنسور برای اندازه گیری رطوبت و دما استفاده کنم ؟؟
ممنون میشم کمک کنید
تشکر .

cmuiran
17-01-2012, 20:51
کسی نبود ؟؟؟

Doloop
17-01-2012, 21:44
خوب آقا پیمان اگه شما قراره یه مدار کنار این سیم پیچ ها بزاری فکر نکنم مدل سنسور زیاد فرق کنه شما باید اثر نویز رو حالا یا با شیلد یا هر چیز دیگه از بین ببری
چون نویز اینطور که شما میگید کاملا روی کل مدارتون تاثیر داره

sigma-mx
17-01-2012, 22:27
بهترین کار اینه که از سنسور های با خروجی جریان استفاده کنی و با سیم ، سنسورهات رو به مدار کنترلر که چند متر از منبع نویز دوره وصل کنی.

agape
17-01-2012, 22:47
منم با نظر دوستان موافقم ، اول برای این که اثر مغناطیسی رو از بین ببری باید سنسوری استفاده کنی که یا خروجی دیجیتال داشته باشه (مبدلش تو خودش باشه) با جریان خروجیش باشه ! چون ولتاژبه شدت تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار میگیره !
راستی میدان مغناطیسی اگر متناوب باشه مشکل ساز هست واگر میدان دی سی هست مشکلی نیست میتونی از همون ولتاژهم استفاده کنی
بهترین پرتکل انتقال هم برای این محیط فکر میکنم rs485 باشه که زوج سیم هست و بر اساس جریان کار می کنه

cmuiran
17-01-2012, 23:28
منم با نظر دوستان موافقم ، اول برای این که اثر مغناطیسی رو از بین ببری باید سنسوری استفاده کنی که یا خروجی دیجیتال داشته باشه (مبدلش تو خودش باشه) با جریان خروجیش باشه ! چون ولتاژبه شدت تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار میگیره !
راستی میدان مغناطیسی اگر متناوب باشه مشکل ساز هست واگر میدان دی سی هست مشکلی نیست میتونی از همون ولتاژهم استفاده کنی
بهترین پرتکل انتقال هم برای این محیط فکر میکنم rs485 باشه که زوج سیم هست و بر اساس جریان کار می کنه
سلام
با تشکر از تمام دوستان
مهندس جان من محدودیت جا دارم و سیم پیچ من متناوب هست
و اکه یک سنسوری معرفی کنید که خروجی جریان باشه ممنون میشم
فکر کنم با این شرایط باید دست به دامان سنیسور های plc بشم
rs-485 تو این شرایط مشکل نداره ؟؟؟
و یک سنسور معرفی کنید برای رطوبت و دما که خروجیش جریان باشه ؟؟؟!!!

sigma-mx
17-01-2012, 23:32
چقدر دقت برای سنسور ها احتیاج داری ؟ چند درجه برای دما و چند درصد برای رطوبت ؟

cmuiran
18-01-2012, 09:36
چقدر دقت برای سنسور ها احتیاج داری ؟ چند درجه برای دما و چند درصد برای رطوبت ؟
سلام
خوب دقت مهمه ولی میشه از 1 درجه صرف نظر کرد
دما شاید تا 70 تا 80 درجه برود
رطوبت در حالت عادی خوب یک چیز معمولی ولی در حالت غیر عادی به 90 % هم میرسه

نظرتون در مورد سنسور های سری sh چیه ؟؟؟
هم رطوبت هم دما
فقط نمیدونم تو میدان براش مشکلی پیش میاد یا نه

cmuiran
18-01-2012, 14:18
سلام مجدد
سنسور sht47 sht11 چطوره برا ی این کار؟؟؟
راستی سنسور دما یا رطوبت داریم که خروجیش جریان باشه ؟؟
مدل چییه ؟؟؟

sigma-mx
18-01-2012, 18:22
سنسورهای sht دارای دقت بسیار خوبی هستند . نباید مشکلی از لحاظ نویز داشته باشی . اگه بورد رو خوب طراحی کنی حتی با سنسور ولتاژ هم مشکلی نداری . سنسور خروجی جریان هم چیزی که اینور پیدا بشه فقط ad590 فکر کنم باشه که تو صنعت خیلی استفاده می شه . ولی نمونه خروجی جریان برای سنسور رطوبت ندیدم تا حالا . اکثرا برای رطوبت یا مقاومتی هست یا خازنی یا دیجیتال.

cmuiran
18-01-2012, 23:07
اقا سعید ممنون
اقا یک سوال تخصصی دیگه
برا سنسور رطوبت جه کنم ؟؟؟
جه مدلی استفاده کنم که میدان و حرارت زیاد تاثیر نداره
تشکر فراوان

sigma-mx
18-01-2012, 23:19
خب همون sht رو گفتم دیگه ! هم دمای ، هم رطوبت . دقتش جزو بهترین سنسورهای داخل کشور. نیاز به کالیبره نداره . بر حسب دقت ببین کدومشو می خوای sht10 , sht11 , sht15 , sht71 , sht75
جهان کیت همشون رو فکر کنم داره . پروتکلش هم تا جایی که یادمه i2c هست که مثال براش با بیشتر کامپایلر ها تو نت موجوده.