PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد پردازش تصویر ربات فوتبالیست با نرم افزار Open CV

userkavir2
12-01-2012, 11:58
سلام خسته نباشید
من می خوام قسمت پردازش تصویر ربات فوتبالیست(ساده ای)رو با نرم افزار Open CVانجام بدم
با میکروی ای وی آر یه کد پردازش تصویر توopen cvنوشتم حالا می خوام میکروی رباتم آرم باشه می تونم دقیقا همین کد رو به کار ببرم آخه فکر می کنم این بخش پروژه (پردازش تصویر که با کامپیوتر هم انجام می شه)به نوع میکرو بستگی نداره آیا واقعا همین طوره؟؟؟؟؟
لطفا هر کس می دونه جواب بده متاسفانه وقت زیادی ندارم:alc::alc::alc:

alimicro
12-01-2012, 12:48
سلام خسته نباشید
من می خوام قسمت پردازش تصویر ربات فوتبالیست(ساده ای)رو با نرم افزار open cvانجام بدم
با میکروی ای وی آر یه کد پردازش تصویر توopen cvنوشتم حالا می خوام میکروی رباتم آرم باشه می تونم دقیقا همین کد رو به کار ببرم آخه فکر می کنم این بخش پروژه (پردازش تصویر که با کامپیوتر هم انجام می شه)به نوع میکرو بستگی نداره آیا واقعا همین طوره؟؟؟؟؟
لطفا هر کس می دونه جواب بده متاسفانه وقت زیادی ندارم:alc::alc::alc:
سلام
نه مهندس جان کدی که برای ای وی آرنوشتی نمی تونی برای آرم بکارببریدبایدازدستورات خودآرم استفاده کنیدمتاسفانه من به آرم زیادواردنیستم انشاالله مهندسین واساتیدکمکت می کنند.موفق باشید

morteza_rk
12-01-2012, 12:54
سلام

من فقط یه چیزی رو متوجه نشدم! عنوان تاپیک چه ربطی به موضوعش داره؟ سارا...!؟

Aghaeifar
12-01-2012, 14:01
سلام

من فقط یه چیزی رو متوجه نشدم! عنوان تاپیک چه ربطی به موضوعش داره؟ سارا...!؟

باعث شده کنجکاو بشیم بیاییم توش :0013:

کدی که در کامپیوتر نوشتید برای کامپیوتر هست ربطی به میکرو نداره، اصلا چه فرقی می کنه یه میکرویی اون بیرون هست حالا هرچی می خواد باشه.(البته کلی گفتم میشه حالتی هم در نظر گرفت که بستگی داشته باشه).
کدی که برای میکروتون نوشتید باید اسم رجیستر هارو عوض کنید تا با میکروی جدیدتون سازگار شه.

alimicro
12-01-2012, 16:35
باعث شده کنجکاو بشیم بیاییم توش :0013:

کدی که در کامپیوتر نوشتید برای کامپیوتر هست ربطی به میکرو نداره، اصلا چه فرقی می کنه یه میکرویی اون بیرون هست حالا هرچی می خواد باشه.(البته کلی گفتم میشه حالتی هم در نظر گرفت که بستگی داشته باشه).
کدی که برای میکروتون نوشتید باید اسم رجیستر هارو عوض کنید تا با میکروی جدیدتون سازگار شه.
سلام بلی اینهم خودیه ترفندیه

userkavir2
12-01-2012, 18:47
سلام لطفا توجه کنیدکه پردازش تصویر رو میکرو انجام نمیده کامپیوتر انجام می ده، برنامه نوشته شده در Open Cv فیلمی که دوربین بی سیم می گیره رو از پورت کامپیوتر در یافت می کند سپس این برنامه نوشته شده در Open Cvتو این فیلمه دنبال توپ می گرده وقتی توپ رو پیدا کرد یه کاراکتر رو از طریق hmt به میکرو می فرسته که برنامه ی نوشته شده روی میکرو "توجه:میکرو آرمه ولی برنامه ای که من پیدا کردم قبلا توسط افرادی نوشته شده که با AVRکار کردند" این کاراکتر را بررسی کرده و جهت حرکت ربات رو مشخص می کنه حالا با این توضیحات میشه دوباره جواب سارا رو بدین آیا باز هم می گین که باید برنامه رو تغییر بدم؟چه جاهاییشو تغییر بدم و چرا!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

modj.ir
12-01-2012, 20:26
ممنون میشم عزیزی لطف کنه با تاپیکی که چندین قانون انجمن ( از انتخاب عنوان مناسب تا ... ) رو زیر پا گذاشته به نحوی برخورد کنه که حرکت واقعا زشت اینچنینی باب نشه.
کاش دوستان به حرکتی اینچنینی لااقل جواب هم نمی دادن

userkavir2
12-01-2012, 21:54
سلام شمایی که به خاطر عنوان دلخور شدین فکر نمی کنید شاید یه نفر حواسش نبوده که عنوان این قدر اهمیت داره واین عنوان رو انتخاب کرده و اگه یه بار یادآوری کنید حل بشه؟!!!
من معذرت می خوام، قصدی نداشتم ،دیگه تکرار نمیشه

modj.ir
13-01-2012, 00:50
یک نفر یکبار عنوان رو اشتباهی می نویسه ! نه اینکه مجدد با همین عنوان تاپیک جدید ایجاد کنه و ادامه سوال رو اونجا بپرسه ! من قبول دارم به خاطر فرهنگ رو به زوال ایران ، هر کسی که می خواد به جواب سوالش برسه وقتی آی دی به اسم دختر ایجاد می کنه و سوال رو می پرسه در بین پیغام های خصوصی فراوانی که دریافت می کنه جواب سوال رو هم زودتر می گیره. اما اگر ین مورد مد بشه ، متاسفانه اصلا جالب نخواهد بود
با توجه به اینکه open cv توو میکرو نیست و تا آخرین جایی که یادم میاد فقط نسخه کامپیوتر داره، برداشت من از سوالتون این میشه که شما توو کامپیوتر عمل پردازش رو انجام میدین و حاصل رو به صورت گورت سریال یا هر چیزی مثل اون ( فقط عدد مختصات و اینها ) رو برای دستگاه خارجی ارسال می کنین که حالا فرقی نمی کنه ای وی آر باشه یا آرم یا 8051 ... پس اگر پروتکل ارسالی رو بتونین این طرف بخونین، ربطی به open cv تون نداره

userkavir2
13-01-2012, 08:51
ممنون از اینکه جواب سوالمو دادین

1nafar
16-01-2012, 21:11
سلام
کاربر خاطی به مدت دو روز از دیدن انجمن محرم شد .
در صورتی که این مورد مجدا تکرار بشه ، کاربر برای همیشه از ip بن خواهد شد .
عنوان موضوع نیز به سوال در مورد پردازش تصویر ربات فوتبالیست با نرم افزار Open CV تغییر کرد .
با تشکر از کلیه دوستان

M.ABDOLLAHI
16-01-2012, 22:38
سلام
کاربر خاطی به مدت دو روز از دیدن انجمن محرم شد .
در صورتی که این مورد مجدا تکرار بشه ، کاربر برای همیشه از ip بن خواهد شد .
عنوان موضوع نیز به سوال در مورد پردازش تصویر ربات فوتبالیست با نرم افزار open cv تغییر کرد .
با تشکر از کلیه دوستان
سلام خدا را شکر که همچین مدیران با اخلاق و محترمی داریم اون بنده خدا هم انشاا... حواسش نبوده به هر ترتیب ممنون...

javad naderi
23-01-2012, 17:27
سلام من خواستم آموزش پردازش تصویر با open cv رو شروع کنم ولی استقبال نشد به همین دلیل تاپیک رو حذف کردم.الانم دارم در همین رابطه کتاب مینویسم..

cmuiran
23-01-2012, 20:31
سلام دوست عزیز و گرامی جناب javad naderi (You can see links before reply)
چرا کسی استقبال نکرد
بیا من خودم مثل کوه پشتیبانیت میکنم
البته بلد نیستم

javad naderi
24-01-2012, 02:07
سلام دوست عزیز و گرامی جناب javad naderi (You can see links before reply)
چرا کسی استقبال نکرد
بیا من خودم مثل کوه پشتیبانیت میکنم
البته بلد نیستم

اگه استقبال خوب باشه حتما.

cmuiran
24-01-2012, 11:58
نمیدونم جی بگم ولی بازم بستگی به علاقه دوستان داره
نمیشه اجبار کرد
ولی برای ما مبتدیان اموزش پردازش تصویر بزارین
چون من هر سایت فرومی میرم یک دفعه نمیدونی از کجا سر در میاری و چی میشه
اکه جا داره یک اموزش اکبند شروع به کار کنین ممنون میشم
الیته اگه وقتش دارین

mojtaba_sky
31-01-2012, 16:30
سلام
اولاٌ نسبت به اون دوستی که میگن من برنامه رو تو محیط OpenCV نوشتم باید بگم که OpenCV مجموعه ای از توابع متن باز برای انجام کارهای پیچیده مانند پردازش تصویر و الگوریتم های هوش مثل شبکه های عصبی هستش و هر کسی فکر میکنه که OpenCV یه کامپایلر هستش اشتباه میکته!
بنده 3 سال هستش که با OpenCV کار میکنم و پروژه های زیادی رو تو زمینه پردازش تصویر انجام دادم.

حالا در رابطه با سوال ها و چیز هایی که مطرح شده:
1- برنامه ای که از توابع OpenCV استفاده کرده به چه زبانی میباشد؟؟ C,C++,C# و یا...؟؟؟
2- شما برای ارتباط با خارج از سیستم کامپیوتر از پورت سریال استفاده کردید، فقط کافیه که پروتکل ارتباطس رو بفهمین. همین!