PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : windows 8

esisafa
08-01-2012, 16:46
در این تاپیک در مورد ویندوز هشت (8) بحث میشه

Doloop
08-01-2012, 17:31
دستت درد نكنه آقا احسان اينطوري بهتر شد.
حالا كسي جواب سوال منو نداد
فقط ويندوز 8 چه مقدار از فضاي درايو رو اشغال ميكنه

wiki
08-01-2012, 17:56
سلام
منم يه سئوال دارم واسه اين ويندوز سخت افزار بايد چجوري باشه؟
سي پي يو،كارت گرافيك،رم وهارد خلاصه اينا ديگه

kavir
08-01-2012, 19:47
سلام منم شنیده بودم برنامه های اندرویدی اجرا میکنه درسته؟

sigma-mx
08-01-2012, 21:25
کم کم مایکروسافت داره ویندوز رو شبیه لینوکس می کنه ! بسیاری از فناوری ها و ایده ها هم همیشه از لینوکس و mac می گیره !

M.ABDOLLAHI
08-01-2012, 21:31
سلام فکر میکنم در ابتدا بهتر چند تا عکس درست و حسابی از این ویندوز قرار بدی.

mzarkoob
08-01-2012, 23:37
در این تاپیک در مورد ویندوز هشت (8) بحث میشه
آقای صفا منش موضوع را مطرح کردی و رفتی ... !! سوالها زیاد شدها
من خودم حال و حوصله دانلود و نصب این ویندوز را ندارم. همون سونش هم بعضی وقت ها آدمو قال میذاره. نمونش دفعه پیش ویژآل استدیو نصب کرده بودم روش قاطی کرده بود....
ولی بدم نمی یاد در این مورد بیشتر بدنم:0013:

esisafa
08-01-2012, 23:40
از نظر سخت افزار همین سخت افزار 7 براش کافیه

کسی میدونه metro style app در ویندوز 8 چیه که فقط نسخه ی 64 بیت هم اونو داره؟؟؟؟

خود ماکروسافت مثل ویندوز 7 برای 8 هم 16 گیگ فضای حداقل در نظر گرفته.

sadmonew
08-01-2012, 23:43
با سلام به دوستان عزيزم.
منم دانلود كردم. اما منتظرم يه فرصت پيش بياد يا اينكه ويندوزي كه الان رو لپ تاپم نصبه قاطي كنه اونوقت نصبش كنم:mrgreen:
راستي نگفتيد سخت افزاري كه براي لود شدنش لازمه چه چيزايي هستن؟
البته دوستمون آقا رامين عزيز(raminrayat) اگه وقت دارن بيا اين سوالارو جواب بدن. :0013:

armstk
08-01-2012, 23:53
من شنیدم که میتونه گیم های xbox-360 رو هم روی این سیستم عامل اجرا کرد !!!!!

Doloop
09-01-2012, 01:28
ماکرو سافت بعد از اینکه تو سیستم عامل ویستا شکست خورد و شاید خیلی از طرفداران و مشتری هاش رو از دست داد به نظر من با ویندوز سون همه چیز رو جبران کرد .
الانم درسته سیستمم 8 نداره ولی حدس میزنم این ویندوز 8 از سون هم شاختر باشه
مخصوصا با امکاناتی که ازش شنیدم

1nafar
10-01-2012, 00:37
سلام
اول مطالب موجود در آدرس زیر رو بخونید :

You can see links before reply

ما تقریبا یک ماه قبل نسخه ی ازمایشی این ویندوز رو دانلود و نصب کردیم ، اما در همون ساعت اول ویندوز نصب شده رو پاک کردیم و مجددا به ویندوز 7 برگشتیم به چند دلیل:
1- رابط کاربری کاملا متفاوت با ویندوز 7 : به گونه ای که باید کلیه صفحات رو جستوجو میکردید تا کنترل پانل رو پیدا کنید .
2- وجود ایکون های خیلی بزرگ : فکر کنم این مورد بیشتر برای تبلت ها طراحی شده بود
3- چیدمان نا مناسب منو ها در تم پیشفرص : ماکروسافت بر روی این سیستم عامل دوتا تم داره که یکی برای تبلت ها و دیگری برای PC به کار میره .
4- مشکل در نصب نرم افزار ها : که یکی از موارد شایع در محصولات ماکروسافت هست .
و...

vahidasm
10-01-2012, 00:54
سلام
اول مطالب موجود در آدرس زیر رو بخونید :

You can see links before reply

ما تقریبا یک ماه قبل نسخه ی ازمایشی این ویندوز رو دانلود و نصب کردیم ، اما در همون ساعت اول ویندوز نصب شده رو پاک کردیم و مجددا به ویندوز 7 برگشتیم به چند دلیل:
1- رابط کاربری کاملا متفاوت با ویندوز 7 : به گونه ای که باید کلیه صفحات رو جستوجو میکردید تا کنترل پانل رو پیدا کنید .
2- وجود ایکون های خیلی بزرگ : فکر کنم این مورد بیشتر برای تبلت ها طراحی شده بود
3- چیدمان نا مناسب منو ها در تم پیشفرص : ماکروسافت بر روی این سیستم عامل دوتا تم داره که یکی برای تبلت ها و دیگری برای PC به کار میره .
4- مشکل در نصب نرم افزار ها : که یکی از موارد شایع در محصولات ماکروسافت هست .
و...

سلام آقای هاشمی
خیلی خوشحالم که بلاخره بعد از مدتها یه پست زدید ما که منتظر حضورتون بودیم خدا رو شکر که دوباره برگشتید
راستش بچه ها خیلی سراغ شما رو میگرفتن البته یکیشونم خود من بودم لینک زیر رو ببینید:
1nafar - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
امیدوارم که دیگه هیچوقت ما رو تنها نذارید

مهندس شما که میگین 8 تو نصب نرم افزار ها مشکل ایجاد میکنه
ولی دوستمون آقای چمن آرا خلاف این نظر رو دارن حتی میگن که اینقد به این ویندوز اطمینان دارن که میخوا پایان نامه و ... رو با این ویندوز ارائه بدن
حالا شما از چه نظر میگین که خوب نیست؟؟

esisafa
10-09-2012, 11:47
از دوستان بالاخره کسی ورژن نهایی ویندوز 8 رو نصب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رابط metro style چطوره؟؟؟
اگه کار کردین از ویژگی های اون بگین.

و اینکه در visual studio 2012 علاوه بر برنامه نویسی به روش گذشته میشه با نصب sdk برای metro style هم برنامه نوشت.

آقاجون
10-09-2012, 16:30
اصل مطلب یادتون رفت . کرک اومده یا نه .

nima_zeus
10-09-2012, 17:14
اصل مطلب یادتون رفت . کرک اومده یا نه .

فکر کنم کرکی که سایت زیر گذاشته سالم باشه

پی سی دانلود (You can see links before reply)

esisafa
10-09-2012, 18:31
کرک اومده ولی یا کار کردن باهاش آسون نیستن یا کارشون درست نیست. یعنی هنوز یک کرک درست و حسابی نیومده.
ولی نگران نباشید. وقتی نصب کنید یک ماه وقت داره و تا اون وقت خدا بزرگه. همرزم های اونور آبی سریع راه میندازن.
البته من فعلا نسخه نمایشی رو از خود سایت ماکروسافت میگیرم ببینیم چه خبره و تا اومدن کرک درست و حسابی صبر میکنم. این نسخه قابلیت به روز شدن و دائم شدن رو نداره از قرار معلوم
طبق گفته های خود ماکروسافت هم اکثر برنامه های 7 روی 8 هم اجرا میشه و مشکل قدیم رو ندارن. خودش هم آنتی ویروس داره و به نظرم در بین آنتی ویروس های مجانی از همه بهتره. به هر چیزی بیخود گیر نمیده و اگر هم به چیزی گیر داد قبل از پاک کردنش میشه خودمون تصمیم بگیریم چکار کنیم اگرم نه که کار خودش رو میکنه. یعنی از وقتی نصب کردم تا حالا هیچ چیزی رو بیخود از دست ندادم

KHM
10-09-2012, 20:12
ویندوز 8 هنوز نسخه ی نهایی اش نیومده و اینکه هست نسخه ی beta هست...
برای بیشتر کردن زمان استفاده(فک کنم 3ماه یا 6ماه) باید با skype با مایکروسافت تماس بگیرین...!!!(چون باید خودتونو به عنوان شهروند انگلیسی جا بزنین)
در مورد اونیکی آنتی ویروس ها هم که هیچی رو پاک نمیکنن که..فقط بلاکش میکنن..همه ی فایل هارو میشه برگردوند...(تا وقتی ویندوز عوض نکنین یا دستی فایل هارو پاک نکنین،نگه میداره)
چون معمولآ به کرک ها گیر میدن،بعد اینکه فایل رو ورداش،من آنتی ویروس رو غیرفعال میکنم و فایلو بر میگردونم و زیپش میکنم و بهش رمز میدم..دیگه نمیتونه کاریش کنه..

آقاجون
10-09-2012, 20:27
داشتم دنبال کرکش میگشتم یه جائی همین حالا خوندم اگه نرم افزاره ایرانی باشه ما کرکش کنیم نرم افزار حرامه ولی اگه خارجی باشه موردی نداره :018:
پسر عجب علمای با حالی داریم :125:

esisafa
10-09-2012, 22:09
ویندوز 8 هنوز نسخه ی نهایی اش نیومده و اینکه هست نسخه ی beta هست...
برای بیشتر کردن زمان استفاده(فک کنم 3ماه یا 6ماه) باید با skype با مایکروسافت تماس بگیرین...!!!(چون باید خودتونو به عنوان شهروند انگلیسی جا بزنین)
در مورد اونیکی آنتی ویروس ها هم که هیچی رو پاک نمیکنن که..فقط بلاکش میکنن..همه ی فایل هارو میشه برگردوند...(تا وقتی ویندوز عوض نکنین یا دستی فایل هارو پاک نکنین،نگه میداره)
چون معمولآ به کرک ها گیر میدن،بعد اینکه فایل رو ورداش،من آنتی ویروس رو غیرفعال میکنم و فایلو بر میگردونم و زیپش میکنم و بهش رمز میدم..دیگه نمیتونه کاریش کنه..

خوب همینو میگم که خوبه چون قبل از اینکه خود انتی ویروس ماکروسافت کاری بکنه خبر میده که یه چیزی پیدا شده. اگه این چیز تو لیست ویروسها باشه هشدار قرمز میده و اگه در لیستش نباشه و حدس بزنه که خطرناکه هشدار زرد میده و گزینه های متفاوتی در اختیار کاربر میزاره. برای کرک ها معمولا هشدار زرد میده ولی اگه واقعا ویروس باشه هشدار قرمز میده و کاربر از میزان خطر به راحتی آگاه میشه. مهمتر اینه که مستقیم پاک نمیکنه و خودت راحت و بی دردسر میتونی بگی که با فلان فایل کاری نداشته باش.
ولی قبلا با انتی ویروس های دیگه شده که مستقیما پاک کرده و حالا برو اون همه کاری که گفتین انجام بده و نمیدونم زیپ کن و رمز بزار و ... . خیالت راحت با این آنتی ویروس این همه دردسر نخواهید داشت

esisafa
11-09-2012, 18:00
دوستان الان دارم با ویندوز 8 کار میکنم و اینترنت اکسپلورر 10 و این متن رو مینویسم. دارم قاطی میکنم. این منوی استارت چی نعمتی بود که قدرش ندانستم.
یک مشکل اساسی که دارم اینه که میتونم برنامه ها رو اجرا کنم ولی نمیدونم که چطور ببندمشون. هیچ ضربدر و close و همچین چیزایی نمیبینم. کسی کار کرده
داخل همین کادر که میارم ماوس رو خیلی چشمک میزنه و رو مخمه.
به نظرم ماکروسافت با این کاری که کرده باید کلی تغییرات بده که مشکلاتش حل بشه. چون یک کار جدیده تقریبا

داشتم یک فیلم نگاه میکرد و بعدش ویندوز رو ری استارت کردم و بعد از اینکه اومد بالا اون فیلمه هنوز آماده پخش بود!!!!!!!!!!!
همین حالا نمیدونم چطور اینترنت اکسپلورر رو ببندم. نمام صفحه شده و حتی نوار ابزارش رو تا حالا پیدا نکردم. فقط اون گوشه میشه رفت استارت

sajjad_AD
11-09-2012, 18:14
سلام به همه و آقای هاشمی عزیز که انقدر از ویندوز 8 ایراد گرفتن که من با همشون مخالفم و به ترتیب نظرمو در مورد نظراتشون میدم که شاید ابهامات هم بیش از پیش رفع شه:

1- رابط کاربری کاملا متفاوت با ویندوز 7 : به گونه ای که باید کلیه صفحات رو جستوجو میکردید تا کنترل پانل رو پیدا کنید .رابط کاربری اصلا فرق نکرده و فقط یه منوی استارت خیلی متفاوت شده اونم از نظر گرافیک
ولی همون منو استارته و فقط یکم واسه استفاده ی اول ممکنه آدمو سر درگم کنه ولی همونه
کنترل پانل هم توی همون منوی استارته مثه همیشه :0013:
ولی در عوض وقتی باهاش آشنا بشید خیلی از این ویژگی جدید لذت می برید,به عنوان مثال
میشه برنامه های مترو رو یه سمت صفحه و دسکتاپ رو به صورت کاملا جدا در نصفه ی دیگه داشت.
با این ویژگی سرعت مانور بین نرم افزارها خیلی افزایش پیدا می کنه.

2- وجود ایکون های خیلی بزرگ : فکر کنم این مورد بیشتر برای تبلت ها طراحی شده بود منظورتونو نمی فهمم,از این نظر هیچ فرقی با 7 نداره,مثه همونه میشه آیکون ها هم بزرگ باشن و یا کوچیک.

3- چیدمان نا مناسب منو ها در تم پیشفرص : ماکروسافت بر روی این سیستم عامل دوتا تم داره که یکی برای تبلت ها و دیگری برای PC به کار میره .خب چیدمان منو ها فرق کرده ولی نمیشه اسمشو عیب یا هر چیز دیگه ای گذاشت,در عوض
قشنگ تر شده

4- مشکل در نصب نرم افزار ها : که یکی از موارد شایع در محصولات ماکروسافت هست .این مشکل به راحتی با نسب دات نت 3.5 به صورت آنلاین توسط ویندوز رفع میشه,تو نت یه سرچ بزنین.

در مورد کرک هم بگم که p30download یه کرک آفلاین گذاشته که فعلا بهترینه
ولی بعد از اکتیو کردن ویندوز هنوز بعضی از امکانات رو نمیشه استفاده کرد وباید منتظر کرک بهتر باشیم.

موفق باشید. :wink:

sajjad_AD
11-09-2012, 18:19
سلام آقای صفا منش

برای بستن نرم افزار های مترو کافیه نشانگر موس رو بالای بالا بیارین تا نشانگر به شکل یه دست بشه بعد چپ کلیک رو بگیرید و نرم افزار رو بکشید به پایینه پایین و حالا چپ کلیک رو رها کنید.

و یا موس رو ببرید به گوشه ی بالا سمت چپ تا عکس بندانگشتی دسکتاپ نمایان شه و کلیک کنید که برید به دسکتاپ

با این کار نرم افزار رو نبستید و می تونید با بردن موس به همون گوشه که گفتم ببینیدش,

حالا روش راست کلیک کنید...جالبه نه!

esisafa
11-09-2012, 18:36
برای بستن نرم افزار های مترو کافیه نشانگر موس رو بالای بالا بیارین تا نشانگر به شکل یه دست بشه بعد چپ کلیک رو بگیرید و نرم افزار رو بکشید به پایینه پایین

و یا موس رو ببرید به گوشه ی بالا سمت چپ تا عکس بندانگشتی دسکتاپ نمایان شه و کلیک کنید که برید به دسکتاپ

با این کار نرم افزار رو نبستید و می تونید با بردن موس به همون گوشه که گفتم ببینیدش,

حالا روش راست کلیک کنید...جالبه نه!

ممنون
ولی بد نبود یک ضربدر هم میزاشتن. بستن برنامه ها کند شده با این کار. با ماوس لپ تاپ که خودکشیه

sajjad_AD
11-09-2012, 18:38
به نظر من شما باید سرعت پوینتر رو بالا ببرید(و به این سرعت عادت کنید)

esisafa
11-09-2012, 19:49
این ویندوز 2 تا اینترنت اکسپلورر مختلف داره.
یکی که همون 10 هست و فقط رابط مترو استایل داره که الان از سافت گذر دانلود نمیکنه. قضیه چیه؟؟؟؟؟
یکی هم در محیط دسکتاپ داره و مثل همون ورژن 9 هست

فکر کنم که ورژن 10 هیچ پلاگین و اد وانی قبول نمیکنه. درسته یا نه؟؟؟؟

----------------

نه دانلود میکنه با دانلود منیجر هم سازگاره فقط چیز جالبش اینه که دانلود منیجر در محیط دسکتاپ میاد بالا نه در خود اینترنت اکسپلورر مترو

sajjad_AD
11-09-2012, 21:05
سافت گذر رو تست کردم دانلود می کنه اخه من خودم از WaterFox استفاده می کنم و تا الان امتحان نکرده بودم.

در مورد باز نشدن دانلود منیجر تو کادر اینترنت اکسپلورر مترو هم بگم که مترو و دسکتاپ دو بخش مجزا هستن و قابل ادغام نیستن

به غیر از Task manager که احتمالا به علت ضرورت براش استثنا قائل شدن تو محیط مترو هم نمایش داده میشه

اینطور که در ظاهر به نظر میاد اصل کار منوی استارته و Desktop هم مثه بقیه ی نرم افزار های مترو,یکی از زیر مجموعه هاست

و دقیقا:

1-مثه همونا تو نوار سمت چپ مانیتور نمایش داده میشه(شاید بشه اسمشو MetroBar گذاشت)
(یه چیزی مثه taskbar دسکتاپ ولی با این تفاوت که نرم افزار های متروی در حال اجرا رو لیست کرده)

2-مثه همونا میشه بالاشو گرفت و به پایین درگش کرد و بستش

3-مثه همونا میشه کنار یه نرم افزار مترو استایل دیگه تو صفحه نمایشش داد

و ...

اینایی که گفتم فقط بر اساس 20 روز تجربه بود و ظواهر کار که اینطور نشون میده :hi:

esisafa
11-09-2012, 21:11
در نهایت
ویندوز 8 با نرم افزار های 7 مشکلی نداره
ولی محیط جدیدش هیچ ربطی به محیط قدیمی نداره و 180 درجه با هم فرق دارن.
ماکروسافت فقط میخواد که این ویندوز یک رابط بین برنامه های قدیمی و جدید شرکتش باشه. مثل اینکه ویندوز 7 و اندروید با هم قاطی شده باشن. در ئاقع یکی شدن پی سی ها و تبلت ها باید هدفش باشه
هنوز خیلی مونده که نرمافزار های جدید زیاد بشن و باید از همون محیط دسکتاپ استفاده کنیم و چون ظاهر این محیط هیچ جلوه ی گرافیکی نداره پس فعلا بهتره از همون 7 استفاده کنیم.
کاری که با ویستا انجام دادم. از xp استفاده کردم تا 7 اومد و حتی یکبار با ویستا کار نکردم. بعد از اینکه نرم افزار ها هم گیر شدن رفتم سراغ 7 فوق العاده.
مطمئنا ماکروسافت تغییراتی رو خواهد داد مگر اینکه نرم افزار ها خیلی سریع با ساختار جدید خودشون رو هماهنگ کنن.
با یک فکر هوشمندانه منوی استارت تغییر کرد و شد این. مطمئنا در آینده محیط دسکتاپ حذف میشه و فقط قسمت جدید باقی میمونه.
من که رفتم همون 7
الان نرم افزار های تبلت روی این اجرا میشن یا نه؟؟؟؟؟

esisafa
11-09-2012, 21:22
در ضمن فکر کنم که محیط دسکتاپ درواقع یک شبه ساز ویندوز 7 هست. البته مطمئن نیست.
با یک روش میشه فهمید. اینکه روی یک cpu که قابلیت virtualization نداره هم نصب میشه یا نه
اگه به این قابلیت نیاز داشته باشه قطعا شبیه سازه

در ساختار جدید چون نرم افزار ها از html5 و جاوا اسکریپت استفاده میکنن پس قطعا روی هر پلتفرمی میتونن اجرا بشن مثل برنامه های تحت وب

sajjad_AD
11-09-2012, 21:50
در ضمن فکر کنم که محیط دسکتاپ درواقع یک شبه ساز ویندوز 7 هست. البته مطمئن نیست.
با یک روش میشه فهمید. اینکه روی یک cpu که قابلیت virtualization نداره هم نصب میشه یا نه
اگه به این قابلیت نیاز داشته باشه قطعا شبیه سازه

فکر نکنم چنین کاری کرده باشن به نظر من مترو فقط یه ظاهر سازیه که قابلیت های ویندوز آینده رو نشون داده, و هنوز پایه و اساس همون دسکتاپه

در ضمن فراموش نکنید که مترو ظاهر عوض شده ی ویندوز هست,
پس چرا باید برای اجرای دسکتاپ از شبیه ساز ویندوز استفاده شه!!!