PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط میکرو avr به usb در 64 صفحه فار

kavir
14-11-2008, 20:03
سلام
این پروژه نحوه برقراری ارتباط مستقیم میکروکنترلرهای AVR را به ما نشان می دهد در 64 صفحه به زبان فارسی که سر فصل های در زیر آمده است:
You can see links before reply
در مقالات بعدی روش های دیگر ارتباط با پورت USB را شرح خواهیم داد
دریافت مقاله+سورس
موفق باشید
--------
سورس دوم
پیشنهاد می کنم این سورس دومی که گذاشتم استفاده کنید که آقای حیدری زحمتش کشیدندو با C# هست بهترین نرم افزار موجود برای کار کردن هست
یکی دیگه هم سورس بود که توی مجلات گذاشته شده .

MEYSAMHL
29-03-2010, 10:23
سلام این لینک که دانلود نمیشه ....... خواهشا یه لینک دیگه بذارید . .. . .. . شدیدا لازم دارم .... . . .. . با تشکر
مجله ی شماره 8 تون واقعا عالی بود . . .. . . .یا حق

هنرفر
29-03-2010, 13:21
لینک دانلود نداره

kavir
29-03-2010, 20:59
اصلاح شد

هنرفر
31-03-2010, 12:19
با تشکر از این مطلب مفیدتون.اگه میشه ++ebook c گفته شده در آموزش را نیز در این قسمت قرار بدید.

MEYSAMHL
01-04-2010, 02:47
سلام
با تشکر فراوان از این که به نظرات دیگران اهمیت میدهید .
.

voroojak_5200
23-01-2011, 14:26
با سلام
اگه لطف کنید مجددا لینکها رو اصلاح کنید خیلی ممنون می شم .
با تشکر

kavir
23-01-2011, 19:46
با سلام
اگه لطف کنید مجددا لینکها رو اصلاح کنید خیلی ممنون می شم .
با تشکر
اصلاح شد

ch.baran
24-01-2011, 16:15
:o

araboy
17-02-2011, 05:05
سلام
من می خوام یه عدد 12 رقمی رو که در یک متغییر ذخیره میشه به کامپیوتر بفرستم و در یک کادری نمایش داده بشه
برای این کار چطور میتونم برنامه کامپیوتر رو بنویسم
اگه امکانش باشه در مورد برنامه روی کامپیوتر یک توضیحی داده بشه
ممنون

kavir
17-02-2011, 13:40
سلام
من می خوام یه عدد 12 رقمی رو که در یک متغییر ذخیره میشه به کامپیوتر بفرستم و در یک کادری نمایش داده بشه
برای این کار چطور میتونم برنامه کامپیوتر رو بنویسم
اگه امکانش باشه در مورد برنامه روی کامپیوتر یک توضیحی داده بشه
ممنون
لطفا به مجله مراجعه کنید یا از سورس دوم آقای حیدری استفاده کنید برای برنامه نویسی کامپیوتر از همون سی شارپ استفاده کنید توی مجله هم هست

araboy
01-03-2011, 03:44
برای مدار آقای حیدری که دو led را کنترل میکنند شماتیکی وجود نداره و با توجه به فایل کانفیگ من پایه های یو اس بی رو به پورت D2 و D4 میکرو وصل میکنم اما دستگاه توسط ویندوز شناسایی نمیشه
لطفا کمک کنید ممنون

kavir
01-03-2011, 09:39
از اینجا میتونید تمامی شماتیک ها رو ببنید و همه پروژ های در این رابطه

araboy
01-03-2011, 13:17
ممنون از پاسخ گویی سریعتون اما مدار مورد نظر من اینجا نیست
من همون مدار اقای حیدری رو میخوام چون برنامش با c# نوشته شده و تا حدودی میتونم سر در بیارم

kavir
01-03-2011, 16:36
برنامه آقای حیدری فکر می کنم سخت افزارش همون Usbasp هست به سایت فیشل مراجعه کنید

araboy
01-03-2011, 20:36
واقعا عذر میخوام بابت سوال های مکررم اما این مدار رو برای پروگرامر بستم و مشکل نداره مشکل من با اخرین مداری که با #c برنامه کامپیوترش رو برا کنترل دو ال ای دی نوشتن هست
در مقاله گفته شده که مطابق usbasp مدار رو میبندیم یعنی پورت D2 و b1 رو به هم وصل میکنیم و به پایه یو اس بی میدیم و به اون یکی پایه یو اس بی پورت b0 میکرو رو وصل میکنیم
اما با این سیم کشی مدار شناسایی نمیشه

kavir
02-03-2011, 00:49
واقعا عذر میخوام بابت سوال های مکررم اما این مدار رو برای پروگرامر بستم و مشکل نداره مشکل من با اخرین مداری که با #c برنامه کامپیوترش رو برا کنترل دو ال ای دی نوشتن هست
در مقاله گفته شده که مطابق usbasp مدار رو میبندیم یعنی پورت D2 و b1 رو به هم وصل میکنیم و به پایه یو اس بی میدیم و به اون یکی پایه یو اس بی پورت b0 میکرو رو وصل میکنیم
اما با این سیم کشی مدار شناسایی نمیشه
به نظر من شما اول سخت رو مطمئن بشید درسته بعد برید سراغ نرم افزار
کریستال رو حتما رو 12 بذارید یعنی همش یک بذارید
و همون برنامه usbasp پروگرام کنید و اگر رفت برای درایور نصب کردن سخت افزاره درسته
راحترین راه:wink:

araboy
02-03-2011, 06:54
ممنون از پاسختون
یک بار مطابق سیم کشی خودم، فایل کانفیگ رو تغییر دادم و فایل هگزو ساختم درست شد
کامپایلرم هم مشکل داشت و برنامه رو بارها مینوشتم و ارور میداد برا همین نمیتونستم خودم فایل هگز رو کانفیگ کنم اما اون هم با نصب مجدد درست شد
فقط یک مشکل مونده و این که برنامه ای که وضعیت کلید هارو نشون میده قسمت کلیدهاش نمایشیه و براش برنامه ای نوشته نشده من هم از سی شارپ سر در نمیارم اگه ممکنه کمک کنید که متغییر b که از میکرو ارسال میشه رو بتونم نمایش بدم
به صورت پنجره پاپ آپ بلدم منظورم این دستور MessageBox.Show
میخوام مقدار این متغییر لحظه به لحظه در یک تکست باکسی چیزی نمایش داده بشه

araboy
02-03-2011, 17:36
ممنون از پاسختون
یک بار مطابق سیم کشی خودم، فایل کانفیگ رو تغییر دادم و فایل هگزو ساختم درست شد
کامپایلرم هم مشکل داشت و برنامه رو بارها مینوشتم و ارور میداد برا همین نمیتونستم خودم فایل هگز رو کانفیگ کنم اما اون هم با نصب مجدد درست شد
فقط یک مشکل مونده و این که برنامه ای که وضعیت کلید هارو نشون میده قسمت کلیدهاش نمایشیه و براش برنامه ای نوشته نشده من هم از سی شارپ سر در نمیارم اگه ممکنه کمک کنید که متغییر b که از میکرو ارسال میشه رو بتونم نمایش بدم
به صورت پنجره پاپ آپ بلدم منظورم این دستور MessageBox.Show
میخوام مقدار این متغییر لحظه به لحظه در یک تکست باکسی چیزی نمایش داده بشه
مشکلم با یک label ساده حل شد
ممنون از سایت خوبتون

sadaf
14-05-2011, 15:35
با سلام
براي ارتباط دوطرفه بين كامپيوتر و صفحه كليد و lcd با استفاده از ميكرو كنترلر، بهتر است از چه ميكرويي استفاده كرد؟ البته كامپيوتر با usb به ميكرو وصل ميشود.

benam_miri
12-06-2011, 20:29
سلام .برنامه کامپیوتر را میتونی با دلفی یا ویژوال بیسیک یا سی شاپ بنویسی .موفق باشی:0013:

mortezakhany
28-06-2011, 20:45
دستتان درد نکند برنامه خوبی بود
خسته نباشید

abol_rh
24-07-2011, 19:08
سلام در استفاده از تایمر2 با کریستال خارجی در شبیه سازی 5 ثانیه در هر 30ثانیه تاخیر داره چرا؟؟
Config Timer2 = Timer , Async = On , Prescale = 128
Enable Interrupts
Enable Timer2
On Timer2 G
do
loop
G:
Incr Scnd
If Scnd > 59 Then : Incr Dagh : Scnd = 0 : End If
If Dagh > 59 Then : Incr Saat : Dagh = 0 : Scnd = 0 : End If
If Saat > 23 Then : Saat = 0 : Scnd = 0 : Dagh = 0 : End If

Locate 1 , 1 : If Saat < 10 Then