PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال تصویر بصورت آنلاین

safavism
02-01-2012, 10:48
با سلام خدمت دوستان
دوستان گرامی قصد دارم فیلم یا تصویری از یه محیط توسط یه ربات پرنده بگیرم و بصورت آنلاین به نقطه ای که حدود 2 کیلومتر از آن محیط فاصله داره ارسال کنم ..همچین ماژولی جهت ارسال و دریافت تصویر با چنین قدرتی وجود داره؟

esisafa
02-01-2012, 15:21
فکر کنم برای همچین فاصله و قدرتی از مخابرات اجازه بگیری.
مگر اینکه در محدوده ی فرکانسهای تحقیقاتی باشه.
به خاطر غیر قانونی بودن ماژولهای با این توان کاربرد عمومی ندارن

safavism
02-01-2012, 15:41
با عرض سلام
در محدوده ی فرکانسهای تحقیقاتی ماژول باچنین قدرت وجود داره؟

esisafa
02-01-2012, 15:51
تا جایی که من خبر دارم، این محدوده ی فرکانسی تحقیقاتی هست یعنی اینکه ماژول صنعتی تو این محدوده کار نمیکنه و برای اینه که یک وقت اگر خودت خواستی مثلا فرستنده 25 مگاهرتز 100 وات درست کنی آزاد باشی و اجازه لازم نباشه

agape
02-01-2012, 15:59
دوست من مخابره کننده تصویر دیدم که بردش حدود 500 متر باشه و قیمتش هم حدود 70 تومن بود فروششم آزاد هست و توی بازار باید بگردی تا گیرد بیاد ، ولی بالا تر نمیدونم گیر میاد یا نه ولی خوبمیتونی از اون بر بیاری
در مورد ماژول ارسال داده هم باید بگم من خودم با rfm12bp تا حدود 2.5 کیلو متر آنتن به آنتن جواب گرفتم این ماژول هم به فراوانی توی بازار هست و میتونی تهیش کنی

esisafa
02-01-2012, 18:43
سلام agape عزیز.
این ماژول rfm12bp میتونه تصویر انلاین ارسال کنه؟؟ یعنی اینقدر سرعت داره اونم تا 2 کیلومتر با خطای خیلی کم!!!!!!!!!!!
اگه در این حد توانایی داره دقیقا بعد از کنکور ارشد برم سراغش

agape
02-01-2012, 18:57
سلام دایی جان ، نه قطعا نمیشه گفت ، ماکزیمم ریت این ماژول 115200 هست که میشه حدودا 14 کیلوبایت در ثانیه ، خوب برای وجود یه تصویر واقعی و زنده بودن کندی نیاز به فریم در ثانیه هست ، که با این ریت میشه حدود 400 بایت برای هر فریم، حالا چه تصوری توی این بایت جا میشه ؟!
پس قائدتا جوابگو نیست ولی برای انتقال صدا میشه ، خیلی هم مناسب هست !

sadmonew
02-01-2012, 19:02
با سلام
دوست عزيز براي ارسال تصوير شايد بتوني يه تصوير با استفاده از اين ماژول(RFM12BP) بفرستي اما اگه بخواي فيلم(تصاوير آنلاين و لحطه به لحظه ) داشته باشي اين ماژول كاربردي نداره. بايد از ماژولاي مخصوص اين كار استفاده كني. البته الان يادم نيست كه اسم اين ماژول چيه اما فركانس كاريش 2.4GHz هستش.

esisafa
02-01-2012, 19:10
با سلام
دوست عزيز براي ارسال تصوير شايد بتوني يه تصوير با استفاده از اين ماژول(rfm12bp) بفرستي اما اگه بخواي فيلم(تصاوير آنلاين و لحطه به لحظه ) داشته باشي اين ماژول كاربردي نداره. بايد از ماژولاي مخصوص اين كار استفاده كني. البته الان يادم نيست كه اسم اين ماژول چيه اما فركانس كاريش 2.4ghz هستش.

ببخشید ها قبلا گفتم برای استفاده از فرکانسهای تجاری بالای چند صد متر نیاز به اجازه هست وگرنه جمع میکننمون

sadmonew
02-01-2012, 19:10
اين وبلاگو يه نگاه بندازيد اطلاعات خوبي داره و ماژولاي ارسال تصوير رو هم ميفروشه با برد بالا 3 كيلومتر
وبلاگ تخصصی ماژول های RF (You can see links before reply)

sadmonew
02-01-2012, 19:17
ببخشید ها قبلا گفتم برای استفاده از فرکانسهای تجاری بالای چند صد متر نیاز به اجازه هست وگرنه جمع میکننمون
فركانس 2.4GHz جز محدوده باند فركانس industrial, scientific and medical (ISM) radio bands محسوب ميشه(ISM band - Wikipedia, the free encyclopedia (You can see links before reply)).

esisafa
02-01-2012, 19:23
شما درست میفرمایید من عقل کل نیستم
شاید2.4 گیگاهرتز ism آزاد باشه چون با روشهای خاصی کار میکنه و از 13 کانال تشکیل شده که سیستم هایی که با 2.4 کار میکنن باید توانایی انتخاب کانال رو داشته باشن
ولی در مورد 1.5 گیگاهرتز چی اونم ism هست؟؟؟
در مورد فرکانسهای ism بیشتر توضیح بدین تا بدونیم. دست شما درد نکنه:mrgreen:

crashbandicoo
02-01-2012, 22:43
سلام zigbee ها که مجوز نمیخوان ؟ میخوان ؟ فکر کنم برای این کار مناسب باشند .

safavism
04-01-2012, 15:29
متشکرم از دوستان
با این تفاسیر اگه بتونیم تصویر را ارسال کنیم باز یه مشکل وجود داره و اینکه تصویر بصورت جهتی پخش میشه فکر کنید اگه فرستنده روی یه شی پرنده نصب بشه و دایما در حال تغییر جهت باشه تصویر باید خیلی بد دریافت کنیم!

sutech
04-01-2012, 21:43
دوستان اگه ماژولی برای ارسال تصویر برای برد زیر 100 متر میشناسن لطفا معرفی کنن - برای مصارف درون اتاق (indoor) - نظرتون در مورد استفاده از Wifi چیه؟

sadmonew
04-01-2012, 22:30
دوستان اگه ماژولی برای ارسال تصویر برای برد زیر 100 متر میشناسن لطفا معرفی کنن - برای مصارف درون اتاق (indoor) - نظرتون در مورد استفاده از Wifi چیه؟
با سلام
دوست عزيز بهترين نوعي كه من ميشناسم و خودمم ازش استفاده كردم رو ميتونيد تو لينك زير پيدا كنيد. فركانس اون 1.2GHz هستش. محدوده بردش 150 متر هستش تو محيط باز و تو خونه هم تا 50/60 متر رو جواب ميده.
ROBOtic EQuipment فروشگاه روباتیک و قطعات الکترونیک ، خرید ، فروش :: سایت اطلاع رسانی روبوایکیو:: :: (You can see links before reply)

در مورد ماژول ارسال تصوير يا همون IP Camera كه از طريق Wi-fi تصوير ارسال ميشه قيمتشون از 200هزار تومن به بالاست!!

Black-Black
21-10-2012, 00:00

عزیز جان فرکانس 2.4 گیگاهرتز تو همه جای دنیا به عنوان فرکانس ازاد شناخته میشه و هیچ مجوزی هم نمیخاد.البته هیچ چیزی بعید نیست.

در مورد جهت ارسال هم راه حل وجود داره یه سری اننتها هستن که به همه جا میفرستن یعنی 360 درجه هستن.