PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک در مورد واحد adc در lpc2378

mihman
31-12-2011, 23:00
سلام.من دارم با واحد adcمیکرو 2378 کار میکنم.متاسفانه مقدار adc خونده شده خیلی تغییر میکنه.با وجود اینکه من از روش میانگین گیری هم استفاده کردم ولی باز هم تغییرات زیاد هست و اصطلاحا پرش داره.میخاستم بدونم که آیا به غیر از روش میانگین گیری روش دیگری هم برای حذف پرش های مقدار adc هست؟؟؟؟
یه سوال دیگه :توی میکروهای آرم سری فیلیپس 2378بهترین فرکانس برای واحد adc چی میتونه باشه؟؟؟با تشکر

sadmonew
31-12-2011, 23:19
با سلام
دوست عزيز يه نگاه به اين لينك بنداز.
ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - کلیه آموزش ها و نکات مهم برد eke2lpc v1.0 کویرالکترونیک (You can see links before reply)

yamini
01-01-2012, 19:32
سلام دوستم.تو واحدadc حداکثر فرکانس کار 4.5 Mhz است.هر چی فرکانس کار adc رو بالا ببری سرعت نمونه برداری و تبدیلت میره بالا ولی دقتت کم میشه.از فرکانس پایین استفاده کنی سرعت تبدیل و نمونه برداریت پایین میادولی دقتت بیشتر میشه.

AD0CR |= 0x00200301 ;
من با این فرکانس جواب خوبی گرفتم.رو پایه ADC0.0 یه سنسور دماLM35 گذاشتم.بعد مقدار دما رو تو کامپیوتر مانیتور کردم.( با پروتکل usb فرستادم. )
شاید بتونم کمکت کنم.اینم آدرس mail:
yamini_1988_s@yahoo.com

Aghaeifar
01-01-2012, 23:08
سلام
داده های آنالوگ چی رو داری تبدیل می کنی؟ با تاچ داری کار میکنی؟

mihman
09-01-2012, 22:51
سلام
داده های آنالوگ چی رو داری تبدیل می کنی؟ با تاچ داری کار میکنی؟
سلام.نه.من یه پتانسیومتر معمولی را به adc میکرو وصل کردم.فعلا مشکلم یخورده با روش آقای یمینی حل شد و پرش ها کمتر شده.

1nafar
09-01-2012, 23:15
سلام
یکی از مواردی که در راه اندازی adc میکروکنترلر های سری lpc کمتر به اون توجه میشه ولتاژ پایه ی vdda و vref هست .
حتی کمترین نویز بر روی این پایه ها باعث تداخل در نتیجه ی تبدیل adc خواهد شد .

1nafar
09-01-2012, 23:21
سلام
یکی از مواردی که در راه اندازی adc میکروکنترلر های سری lpc کمتر به اون توجه میشه ولتاژ پایه ی vdda و vref هست .
حتی کمترین نویز بر روی این پایه ها باعث تداخل در نتیجه ی تبدیل adc خواهد شد .

yamini
15-01-2012, 18:38
سلام.دوستم.در مورد ولتاژ refrence تو واحد adc یادم رفت این نکته رو بگم که حتما رو پایه ولتاژ
مرجع فیلتر پایین گذر بذار. اگه یه خورده ولتاژ مرجعت بالا پایین بشه نتیجه تبدیلت خیلی پرش میکنه.
سعی کن مقدار ولتاژ مرجعت 3.3v باشه.

M.ABDOLLAHI
15-01-2012, 19:20
کلا بر اساس تجربه من بهترین راه برای دفع نویز از قسمت adc استفاده از رگولاتور جدا برای تغذیه آنالوگ است من خودم انصافا از این روش بهترین نتیجه را گرفتم.