PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [Help] نمایش JPG روی LCD های رنگی

Farzad666
31-12-2011, 17:56
سلام به همه دوستان. خوشحالم که منبعی با این وسعت رو در مورد میکرو های مختلف پیدا کردم.

من میخوام یه LCD داشته باشم که عکس های JPG با رزولوشن ها بالا رو بتونه برام نمایش بده. (Slide Show داشته باشه و تا حدودی قابل برنامه ریزی باشه)
میخوام کاربردی و قابل استفاده باشه.
ممنون میشم اگر مهندسین عزیز بتونن بنده رو راهنمایی کنن که از چه میکرویی بهتره استفاده کنم که مطلوب ترین تصویر و با کیفیت بالا به نمایش بذاره.
LCD مورد نظرم یه LCD در حد و اندازه های فرضا تبلت Galaxy هستش.

agape
31-12-2011, 18:17
دایی جان ، خوب این کار هم شدنیه ولی قبل از هر چیزی باید بپرسم که شما تا چه اندازه با میکرو و انواع اون آشنایی دارد و این که تا چه اندازه به مسائل برنامه نویسی ومحدودیت های اون آشنایی دارید ؟
من میتونم چند تا راهکار بهتون بدم که برمیگرده به دانش فنی شما

Doloop
31-12-2011, 18:22
من میخوام یه LCD داشته باشم که عکس های JPG با رزولوشن ها بالا رو بتونه برام نمایش بده.

خوب اين قسمت مربوط به يه پردازنده سرعت بالا ميشه همچنين يه السيدي رزولوشن بالا نيازه
عكس هم فرقي نداره چي باشه چون همشون به كد تبديل ميشن و براي السيدي ارسال ميشن

(Slide Show داشته باشه و تا حدودی قابل برنامه ریزی باشه)

نمايش اسلايد شو دست خودته و بايد برنامشو خودت بنويسي البته نميدونم ميتوني يا نه؟

میخوام کاربردی و قابل استفاده باشه.

منظورت از كاربردي چيه؟
ببين تمام كاربرد هارو در اصل خودت براي السيدي با برنامه نويسي تعريف ميكني.

ممنون میشم اگر مهندسین عزیز بتونن بنده رو راهنمایی کنن که از چه میکرویی بهتره استفاده کنم که مطلوب ترین تصویر و با کیفیت بالا به نمایش بذاره.

قطعا بايد از پردازنده هاي arm يا fpga يا حداقل از atxmega استفاده كني كه سرعت پردازش بالايي دارن

LCD مورد نظرم یه LCD در حد و اندازه های فرضا تبلت Galaxy هستش.

اگه ميخاي خود السيدي تبلت باشه بعيد ميدونم همچين السيدي گيرت بياد

اگه ميخاي كيفيت السيدي تبلت رو داشته باشه اينم بعيد ميدونم

ولي اگه فقط ميخاي سايز السيدي تبلت باشه اين رو بعيد نميدونم
توي فروشگاه كوير برو يه نگاهي بنداز ببين ميپسندي

Farzad666
01-01-2012, 10:43
ممنون از پاسختون.

دایی جان ، خوب این کار هم شدنیه ولی قبل از هر چیزی باید بپرسم که شما تا چه اندازه با میکرو و انواع اون آشنایی دارد و این که تا چه اندازه به مسائل برنامه نویسی ومحدودیت های اون آشنایی دارید ؟
من میتونم چند تا راهکار بهتون بدم که برمیگرده به دانش فنی شما راستش من تازه کار هستم و فقط در حد دروس دانشگاهی (از جمله درس میکرو) با avr ها کار کردم.
ولی با چند تا از دوستانم که مشورت کردن گفتن که بهتره با arm این کارو بکنم.
و همچنین گفتن درایور ها و کدک های مربوط به این کار عموما پیدا میشه تو اینترنت.

اگه ميخاي خود السيدي تبلت باشه بعيد ميدونم همچين السيدي گيرت بياد

اگه ميخاي كيفيت السيدي تبلت رو داشته باشه اينم بعيد ميدونم

ولي اگه فقط ميخاي سايز السيدي تبلت باشه اين رو بعيد نميدونم
توي فروشگاه كوير برو يه نگاهي بنداز ببين ميپسندي خب یعنی اون LCD رزولوشن بالایی که اول پستتون گفتید، گیرم میاد یا نه؟

Doloop
01-01-2012, 15:33
ببين شما در اصل چاره اي جز اين نداريد و بايد يكي از همين السيدي هارو انتخاب كني چون ما تو كشورمون بهتر از اينها متاسفانه نداريم همين ها هم به لطف دوستان فروشگاه كوير وارد شده.
السيدي كه روي تبلت هست :
اول اينكه قيمتش خيلي بالاست بدليل اينكه تاچ اونها معمولا خازني هست و حساسيت بالايي داره نسبت به السيدي هايي كه توي پروژه ها استفاده ميشه مثلا تا اونجا كه من ميدونم يه السيدي خازني موبايل 3.5 اينچي قيمتش حدود 200000 تومن تا 300000 تومنه چه برسه به السيدي تبلت
فكر كنم پشيمون شدي نه؟
دوم اينكه هر السيدي يه درايور براي راه اندازي داره كه سازندش نمياد براحتي اون رو تو اينترنت بزاره براي استفاده عموم
بين السيدي هاي موبايل هم فقط تعداد اندكي هست كه تو اينترنت براش درايور پيدا ميشه كه فعلا يكيش همين السيديه n96 هست اگه نظر منو ميخاي بهت ميگم برو دنبال همين السيديه N96 مطمئن باش كيفيتش رضايت بخشه حالا اگه سايز بزرگترشو نياز داري يه سري به لينك زير بزن

فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply)

agape
01-01-2012, 16:07
دایی جان خوب قضیه اول که نمایشگر هست ، فعلا بزرگترین نمایشگر همین lcd های 4.8 انچی هست که کویر داره ، ولی اگه دندون سر جیگر بذاری در این مورد خبرای خوبی میشه !
در مورد پردازنده خوب مثلما مشخصه که avr جوابگو نیست و باید حداقل 100 مگاهرتز پردازنده داشته باشی که وارد محدوده arm میشه ، اول باید سخت افزارت رو مشخص کنی ، تا بعد وارد بحث نرم افزاری بشم

Farzad666
02-01-2012, 11:34
فكر كنم پشيمون شدي نه؟

دقیقا.اصلا فکر نمیکردم این قیمتا باشه (هر چند باشه هم ظاهرا گیر نمیاد اینطور که شما میگین)

اگه نظر منو ميخاي بهت ميگم برو دنبال همين السيديه n96 مطمئن باش كيفيتش رضايت بخشه حالا اگه سايز بزرگترشو نياز داري يه سري به لينك زير بزن

موافقم.دستت درد نکنه

دایی جان خوب قضیه اول که نمایشگر هست ، فعلا بزرگترین نمایشگر همین lcd های 4.8 انچی هست که کویر داره ، ولی اگه دندون سر جیگر بذاری در این مورد خبرای خوبی میشه !

حالا که خبر به این خوبی دادین ممکنه بفرمایید تقریبا چقدر باید صبر کنم؟البته به قول خودتون تا سخت افزار ها و نرم افزار تکمیل بشه،زمان میبره.

در مورد پردازنده خوب مثلما مشخصه که avr جوابگو نیست و باید حداقل 100 مگاهرتز پردازنده داشته باشی که وارد محدوده arm میشه ، اول باید سخت افزارت رو مشخص کنی ، تا بعد وارد بحث نرم افزاری بشم
بهتر از این نمیشه.
خب شما میخوای فرض رو فعلا بر همین lcd 4.3 بذاریم، پیش بریم.

راستش فکر نمیکردم دو تا مهندس این کاره پی گیر کارم بشن. منونم ازتون.

agape
02-01-2012, 16:13
خوب دایی جان برای درایو این نمایشگر باید یه آسی درایور بذاری ، که این آیسی هم توسط کویر وارد شده میتونی از اونجا تهیه کنی درایور lcd4.3 -ssd1963QL9-راه اندازی با MCU - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply) ، فکر می کنم فعلا شما باید با LPC1768 کارت رو شروع کنی که حدود 100 مگ فرکانس کاریش هست ، و خوبی این آیسی هم اینه که USB هاب داره و میتونی روش کولدیسک هم بذاری که داده رو از روی اون بخونه ،
خوب پس قدم اول شده راه انداری نمایشگر به کمک درایور اون ، گام دوم یاد گیری میکروی lpc1768 و محیط برنامه نویسی keiم
خوب دایی جان بگو ببینم تا چه اندازه به برنامه نویسی واردی ؟ مخصوصا زبان سی

Farzad666
03-01-2012, 20:56
خوب دایی جان برای درایو این نمایشگر باید یه آسی درایور بذاری ، که این آیسی هم توسط کویر وارد شده میتونی از اونجا تهیه کنی درایور lcd4.3 -ssd1963QL9-راه اندازی با MCU - فروشگاه اينترنتي شركت كويرالكترونيك (You can see links before reply) ، فکر می کنم فعلا شما باید با LPC1768 کارت رو شروع کنی که حدود 100 مگ فرکانس کاریش هست ، و خوبی این آیسی هم اینه که USB هاب داره و میتونی روش کولدیسک هم بذاری که داده رو از روی اون بخونه ،
خوب پس قدم اول شده راه انداری نمایشگر به کمک درایور اون ، گام دوم یاد گیری میکروی lpc1768 و محیط برنامه نویسی keiم
خوب دایی جان بگو ببینم تا چه اندازه به برنامه نویسی واردی ؟ مخصوصا زبان سی

اون سوال اولیه رو جواب ندادینا:0013:
راستش من رشته م سخت افزار بوده و کلا درس های برنامه نویسیم محدود بوده.ولی در حد نوشتن چند تا تابع برای پروگرم کردن atmega ...