PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال eke 2 sam7 به sim900a

mrjm3250
30-12-2011, 23:58
با سلام.
در مورد پروژه ارسال sms که اقای صفا منش انجام دادند چند تا سوال برام پیش اومده
1-آیا ماژول sim900 را پرگرام میکنیم یا میکروکنترلر ؟؟؟؟ یعنی تمام کدهایی که توضیح داده شد باید به میکرو پورت بشه دیگه؟؟؟؟ اصلا نیازی هست که sim900a پرگرام بشه؟؟؟؟؟ چطوریاست؟؟

2- در همون توضیحات اومده بود که پایه های 11 تا 14 مربوط به sim900a برای اتصال به السیدیه, پس چرا در پیاده سازی السیدی به میکرو وصل شد؟

3-این پروژه فقط درحال اتصال به کامپیوتر کار میکنه؟؟؟؟؟؟

4-اون برد سبزی که ماژول روی اون قرار گرفت باید دستی درست بشه؟؟؟؟

5-اگه امکانش هست یه شماتیک از اتصال این ماژول به برد eke 2 sam7 با مثال قرار بدید

با اجازتون این سوالو تو همون تاپیک مربوط ب این پروژه هم کپی میکنم.در صورت صلاحدید حذفش نکنید
با تشکر.

sigma-mx
31-12-2011, 01:48
دوست عزیز اگه عجله هم داری ، اگه همه تاپیک تکراری بزنند که برای کسی که دنبال جواب سرچ میکنه به چند شاخه می رسه و گیج می شه مجبوره کل تاپیکهای تکراری رو بخونه . همون یه جایی که نوشتی حتما دوستان می بینند و جوابتو می دن.
فعلا این دو مورد رو از من داشته باش که 1. برنامه ای که ما می نویسیم باید روی میکرو پروگرام بشه نه روی ماژول . بعضی اوقات شرکتها میان یه آپدیت برای محصولاتشون می دن بیرون ، اون موقع اون آپدیت رو باید ما با ابزاری که خود اونها به ما معرفی می کنن وارد ماژول کنیم ولی در اینجا منظور راه اندازی و بکار گیری این ماژول هست که ما این کار رو با استفاده از میکرو انجام می دیم.
2- معمولا یه سری از ماژولها مثل ماژول gsm یا بلوتوث یه سری پایه رو ی سخت افزارشون تعبیه می کنن که بنا به در خواست مشتری ها و با مبلغ متفاوت برنامه مورد نیاز مشتری رو بهشون می فروشن و مشتری این قابلیت جدید رو روی سخت افزارش مثلفعال کردن lcd ، از طریق آپدیت کردن فعال می کنه.

mrjm3250
31-12-2011, 10:41
مرسی از پاسختون.
اگه یه شماتیک از اتصال برد EKE2sam7 به ماژول gsm دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
ی جایی تو همون تاپیک خوندم که ماژول sim900a خودش یه برد راه اندازی داره که روی بردبرد نصب میشه.کسی میدونه از کجا باید تهیه کنم؟ ادرسی - شماره تماسی ....

sigma-mx
31-12-2011, 12:34
یه نمونه از این برد که به dip تبدیل می شه رو تو Roboeq.com زده.