PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ULink یا JLink

sigma-mx
25-12-2011, 21:59
سلام. به نظر شما کدوم یک از این دیباگر ها قابلیت بالا تری داره . از لحاظ قدرت دیباگ ، آپدیت ، پشتیبانی ، ساپورت تعداد میکرو ، سرعت و ...

kavir
25-12-2011, 22:43
سلام. به نظر شما کدوم یک از این دیباگر ها قابلیت بالا تری داره . از لحاظ قدرت دیباگ ، آپدیت ، پشتیبانی ، ساپورت تعداد میکرو ، سرعت و ...
سلام
jlink
اینم لینک خرید:
You can see links before reply
به صورت کلی میگم
خوبیش اینه با IAR هم سازگار هست
بدیش اینه تمامی جیلینک هایی که توی بازار هست فایرورش از دست میده به صورت رندمی و باید مجدد از نو پروگرام کنید یعنی در اصل در جیلینک باز کنید و میکرو sam7s روش پروگرام کنید
ULINK2
You can see links before reply
نکته: ulink2 با ulink خیلی فرق میکنه ulink2 سرعتش بالاتر هست و تا 10 مگ هست
خوبش اینه درد سر مثل جیلینک نداره هر دفعه فایرور از دست بده
بدیش اینه فقط با Keil سازگاره
برای بقیه موراد سرعت قدرت دیباگ و... ulink2 بهتر از جیلینک عمل میکنه البته بدین معنی نیست جیلینک بده و کار نمیکنه . مثلا برای برخی برنامه های سنگین که مدام خطا دارین میگم.
فرق عمدش همون فایرور و ساپورت keil بگیرین
اینم اضافه کنم یکم گرون تره جیلینکه البته این قیمت تنها و ارزون ترین توی ایران هست و خیلی فرقش با جیلینک نیست
موفق باشید

sigma-mx
25-12-2011, 23:35
تشکر بابت جواب . بله همون طوری که آقای زارعی گفتن Ulink و Ulink2 فقط برای کامپایلر Keil طراحی شدند و به هیچ عنوان تو محیط IAR کار نمی کنه !!! Jlink پروگرامر و دیباگر مناسبی هست منتها ...این مشکل اختلال در فیرم ور به خاطر fake بودن یا clone بودن اون هست ( کپی شده ) . تمام این نقشه هایی که تو اینترنت هست یه چیزی ازش کم شده یاتغییر ش دادن . من یه نمونه از پروگرامر PICKit2 رو ساختم که اونم دقیقا همین مشکل رو داره ! دوستان در جریانن حتما . ضمنا اگه قیمت یه JLink ارجینال رو نگاه کنید ،دود از کلتون در میاد . اینم یه نمونه .....
J-Link (Debug Probe) (You can see links before reply)

armstk
26-12-2011, 00:27
سلام
هر دوتاشون خوب هستن
من خودم jlink گرفتم خیلی خیلی راضی هستم , واقعا کاره آدم رو راحت میکنه یعنی تا قبلش که داشتم با sam-ba و فلش مجیک کار میکردم , واقعا خیلی مشکلات داشتنپ
ولی با جیلینک خیلی راحت میشه باهاش کار کرد

راستی ulink2 هم خیلی خوبه , من که قصد دارم یک ulink هم بگیرم هر دوتاش طلا هستن

kavir
26-12-2011, 12:29
تشکر بابت جواب . بله همون طوری که آقای زارعی گفتن Ulink و Ulink2 فقط برای کامپایلر Keil طراحی شدند و به هیچ عنوان تو محیط IAR کار نمی کنه !!! Jlink پروگرامر و دیباگر مناسبی هست منتها ...این مشکل اختلال در فیرم ور به خاطر fake بودن یا clone بودن اون هست ( کپی شده ) . تمام این نقشه هایی که تو اینترنت هست یه چیزی ازش کم شده یاتغییر ش دادن . من یه نمونه از پروگرامر PICKit2 رو ساختم که اونم دقیقا همین مشکل رو داره ! دوستان در جریانن حتما . ضمنا اگه قیمت یه JLink ارجینال رو نگاه کنید ،دود از کلتون در میاد . اینم یه نمونه .....
J-Link (Debug Probe) (You can see links before reply)
اگر IAR کار میکنید نیازی به هیچ کدوم از اینا نیست. خودتون بسازید با آیسی FT2232 که توی فروشگاه هست و قیمتش هم خیلی عالی دادیم میتونید بسازید و با Openocd که از GDB استفاده میکنه و همینطور IAR استفاده کنید

armstk
26-12-2011, 13:31
سلام
منم در تکمیل صحبت های کویر باید بگم که با استفاده از FT2232 میتونی پروگرمر همه کاره بسازی - که بتونی باهاش همه میکروکنترلر هایی که موجود هست رو پروگرم کنی از aVR بگیر تا PIC 8051 ARM EEPROM Z80!! PLC
و هر چیزه دیگه ای

altium
26-12-2011, 16:38
سلام
منم در تکمیل صحبت های کویر باید بگم که با استفاده از ft2232 میتونی پروگرمر همه کاره بسازی - که بتونی باهاش همه میکروکنترلر هایی که موجود هست رو پروگرم کنی از avr بگیر تا pic 8051 arm eeprom z80!! Plc
و هر چیزه دیگه ای
خوب من حدودا دو ماه پیش این قطعه رو از فروشگاه تهیه کردم اما نقشه و شماتیک مناسبی برای ساخت این پروگرمر بدست نیوردم! میشه راهنمایی کنید؟

kavir
26-12-2011, 23:26
سلام
olimex.com فکر کنم نقشه هاش بود openocd+ft2232 سرچ کنید

sadmonew
27-12-2011, 14:39
خوب من حدودا دو ماه پیش این قطعه رو از فروشگاه تهیه کردم اما نقشه و شماتیک مناسبی برای ساخت این پروگرمر بدست نیوردم! میشه راهنمایی کنید؟
با سلام
دوست عزیز درباره این آی سی تو انجمن بحث شده ، شماتیک + راه انداز هم قرار داده شده. به لینک زیر یه نگاه بندازید
Ft2232 یک پروگرامر و دیباگر نظر شما چیه؟ - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

microprocesor_2002
05-02-2015, 12:32
سلام به همگی .... یه سوال از دوستان محترم .... اینکه چطوری تو لینوکس با JLink کار کنم ؟ پر.گرام و دیباگ ؟؟؟؟ کسی اینکار و کرده ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

kavir
06-02-2015, 12:09
سلام به همگی .... یه سوال از دوستان محترم .... اینکه چطوری تو لینوکس با JLink کار کنم ؟ پر.گرام و دیباگ ؟؟؟؟ کسی اینکار و کرده ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
شاید با نرم افزار خود J flash بتونید پروگرام کنیدولی برای دیباگ من چک کردم نسخه کیل نداشت