PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در راه اندازی At91sam7x512

m-arm
23-12-2011, 15:24
سلام
2 هفته پیش ماژول AT91sam7X512 را از شما خریدم. متاسفانه هنوز راه نیافتاده. برد شناسائی نمی شه و کامپیوتر انرا GPS Camera detect شناسائی میکنه. با شرکت Netduino تماس کرفتم و گفتند که ماژول در حالت Atmel's bootloader mode قرار دارد و شرکت قبل از فروش باید فرمورک Netduino را به ماژول upload کرده باشد. تو دی وی دی همراه ماژول من چیزی پیدا نکردم . خیلی شلوغ و بی نظمه و دقیقا هم نمیدونم دنبال چی بگردم. خب می شد قبل از فروش محصولاتتون لااقل یک راهنمای ساده برای نصب و راه اندازی اماده می کردید و فقط نرم افزار ها و پلاگین های متناسب با هر محصول را ارسال میکردید تا خریدار سر گیجه نگیره. همین مشکل را با دوربینی که از شما خریدم به نوعی داشتم. تو اینجا هم که چیز بدرد بخوری قید نشده.

1- لطفا ذکر کنید محصول شرکت شما منطبق با کدام محصول شرکتNetduino است.معمولی، مینی یا پلاس؟

2- در هر صورت اگه مشکل از Netduino framework است یک راهنمایی کنید که چطور نصبش کنم و اگه از چیز دیگه هستش لطفا کامل و دقیق ذکر کنید.

kavir
23-12-2011, 16:00
سلام
دوست عزیز تمامی فایلهای مورد نیاز در داخل DVD هست و برنامه بوت لودر اصلی خود netduino هم روش ریخته شده
برای دوربین هم خوب سمپل داشته که قطعا براتون ارسال کردیم!
خوب برای استارت
در داخل DVD
\eke2sam\.net micro all data\step by step
دو تا فایل هست به نام های
Installing the step1.TinyBooterDecompressor step by step.pdf
و
step2.Flashing new firmware step by step - Netduino Wiki.pdf

خوب به صورت کلی میگم تا متوجه بشید:
1. مرحله اول شما باید برنامه بوت لودر خود netduino روی میکرو بریزید(یعنی این TinyBooterDecompressor.bin ) ما پیش فرض برنامه روی بردها ریختیم ولی اگر کلید ERS زده باشید برنامه پاک شده و باید مجدد برنامه روی اون بریزید. به کمک سمبا یا جیلینک ویا هر چیز دیگه
2. وقتی برنامه ریخته شد شما باید فایل از مسیر
C:\Program Files\Microsoft .NET Micro Framework\v4.1\Tools
MFDeploy.exe اجرا کنید
و در این مرحله برنامه میکرو رو برای دات نت اماده کنید که از Image دو فایل
ER_CONFIG
ER_FLASH
رو از فولدر eke2sam\.net micro all data\step by step\NetduinoPlusFirmware_v4.1.0.6 انتخاب کنید
روی Deploy کلیک کنید برنامه میره برا اپدیت و ممکنه یکم طول بکشه
3. خوب برنامه ریخته شد و درایور ها هم برای یو اس بی در پوشه
eke2sam\.net micro all data\step by step\Drivers
موجود هست
در ضمن اول از همه نرم افزار های مورد نیاز رو نصب کنید که توی این فایل گفته:
gettingstarted.pdf /
در ضمن نمونه مثال هم با دات نت توی همون فایل بالا هست
مشکلی بود در خدمتم
به صورت کلی خودم هم دوروز وقتم رو گرفت تا سر دربیارم خیلی پیچیده توی سایت اصلی گفته و در هم هست ولی توی DVD همه فایلها هست انشاءالله فیلم آموزشی اون تهیه میکنیم میذارم تو سایت
موفق باشید

m-arm
23-12-2011, 18:32
سلام
دوست عزیز تمامی فایلهای مورد نیاز در داخل DVD هست و برنامه بوت لودر اصلی خود netduino هم روش ریخته شده
برای دوربین هم خوب سمپل داشته که قطعا براتون ارسال کردیم!
خوب برای استارت
در داخل DVD
\eke2sam\.net micro all data\step by step
دو تا فایل هست به نام های
Installing the step1.TinyBooterDecompressor step by step.pdf
و
step2.Flashing new firmware step by step - Netduino Wiki.pdf

خوب به صورت کلی میگم تا متوجه بشید:
1. مرحله اول شما باید برنامه بوت لودر خود netduino روی میکرو بریزید(یعنی این TinyBooterDecompressor.bin ) ما پیش فرض برنامه روی بردها ریختیم ولی اگر کلید ERS زده باشید برنامه پاک شده و باید مجدد برنامه روی اون بریزید. به کمک سمبا یا جیلینک ویا هر چیز دیگه
2. وقتی برنامه ریخته شد شما باید فایل از مسیر
C:\Program Files\Microsoft .NET Micro Framework\v4.1\Tools
MFDeploy.exe اجرا کنید
و در این مرحله برنامه میکرو رو برای دات نت اماده کنید که از Image دو فایل
ER_CONFIG
ER_FLASH
رو از فولدر eke2sam\.net micro all data\step by step\NetduinoPlusFirmware_v4.1.0.6 انتخاب کنید
روی Deploy کلیک کنید برنامه میره برا اپدیت و ممکنه یکم طول بکشه
3. خوب برنامه ریخته شد و درایور ها هم برای یو اس بی در پوشه
موجود هست
در ضمن اول از همه نرم افزار های مورد نیاز رو نصب کنید که توی این فایل گفته:
gettingstarted.pdf /
در ضمن نمونه مثال هم با دات نت توی همون فایل بالا هست
مشکلی بود در خدمتم
به صورت کلی خودم هم دوروز وقتم رو گرفت تا سر دربیارم خیلی پیچیده توی سایت اصلی گفته و در هم هست ولی توی DVD همه فایلها هست انشاءالله فیلم آموزشی اون تهیه میکنیم میذارم تو سایت
موفق باشید

ممنون از راهماییتون کامیوتر سخت افزار را شناخت. ولی هنوز دو تا مشکل دارم

اولی اینکه ویزوال استودیو فضای نام SecretLabs را نمی شناسه، برنامه netdiunosdk را چند بار نصب کردم و لی حل نشد.

دوم در مورد برد قبلی شرکت یعنی at91sam7x256 هستش. ان هم مثل at91sam7x 512 توسط کامیوتر شناخته نمی شه . یعنی با اسم GPS camera detect شناخته می شه که فکر کنم بدین معنی که حافظه flash میکرو پاک شده. ایا برای سری 2at91 sam7x256 فریم ورک جداگانه هست تا ماژول را دوباره پروگرم کنم.؟

kavir
23-12-2011, 19:52
1. شما باید هر سه فایل رو نصب کنید یعنی اینا:
netduinosdk_32bit.exe
MicroFrameworkSDK.msi
C# 2010 که همش داخل dvd هست
2.مورد دوم توی نت یا همین انجمن بگردین هست و دقیقا توضیح داده شده چطور برطرف کنید
ولی وقتی برنامه های netduino پروگرام بشه به صورت دستی اگر نمیشناسه این درایورها مسیر بهش بدین

daniel007
01-02-2012, 13:15
سلام به مدیر سایت و دوست عزیز
بنده هم اخیرا یه ماژول ولی از نوع 256 رو خریداری کردم و دقیقا همین مشکل دوست خوب برای من هم اتفاق افتاده .اما توی دی وی دی ارسالی هیچ کدام از فایلهای مورد نظر یافت نمیشه
لطفا بنده رو راهنمایی کنید
متشکرم.

daniel007
01-02-2012, 14:56
سلام مجدد
بالاخره با کلی کلنجار رفتن با ماژول سیستم(Win7) اون رو شناخت
تنها کاری که کردم تو دیوایس منیجر درایو دوربین را آنیستال کردم و برد رو مجدا خاموش و روشن کردم ابتدا اون رو به عنوان UnKnown Device شناختش و بعد بصورت خودکار شروع کرد به گشتن درایور اون از داخل آپدیت ویندوز که بایستی بالافاصله در این لحظه عبارت آبی رنگی که نوشته "درایور رو از روی آپدیت پیدا نکن" رو کلیک کنید بعد از چند ثانیه ماژول شناخته می شود.
لازم به ذکر هستش که بعد از همه این موارد برای پیدا شدن میکرو توسط سمبا کامپیوتر رو ریستارت کنید
موفق باشید.