PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکوربورد

esi_52000
22-12-2011, 23:53
سلام به همه دوستان گرامی.من یه اسکربرد ورزشی برای یه سالن ورزشی دارم طراحی میکنم.برای انتقال داده بین دستگاه فرستنده و اسکوربورد به صورت بی سیم(وایرلس)به نظرتون از چه ماژولی استفاده کنم بهتره؟ممنون اگه نظر بدین رفقا:wink:

armstk
23-12-2011, 00:19
سلام مهندس
ببین کاملا بستگی داره که چه بردی رو انتظار داشته باشی؟
بردت اگه پایین باشه از یک ماژول بی خطایی مثله nrf24l01 اتسفاده کن که راه اندازیش هم آسونه
ولی اگر برد بالا لازم داری میشه از xbee هم استفاده کرد , البته قیمت های مدل های مختلفش حدوده 60 تومنه

esi_52000
23-12-2011, 11:21
داداش armstk اولش تو فکر بودم از hmtr استفاده کنم.اما چون زیاد چرت وپرت دریافت میکنه میخواستم از دوتا میکرو استفاده کنم که یکی به کار رفرش سگمنتا بپردازه و یکی دیگه رو دریافت داده ها تمرکز کنه.نظرت چیه مهندس.به نظرت خوبه؟

agape
23-12-2011, 13:38
دایی جان اگه بردت تا 500 متر آنتن به آنتن هست میتونی از rfm12 استفاده کنی! البته nrf24 هک گذینه خیلی خوبی هست با توجه به این که کویر هم وارد کرده ، فکر میکنم خیلی ساده تر از rfm12 کانفیگ بشه !
در ضمن مگه رفرش سگمنتا چقدر زمان میبره که میخوای دوتا میکرو بذاری ، به نظر من همون یکی هم خیلی برای این کار زیاد هست !

armstk
23-12-2011, 13:42
داداش armstk اولش تو فکر بودم از hmtr استفاده کنم.اما چون زیاد چرت وپرت دریافت میکنه میخواستم از دوتا میکرو استفاده کنم که یکی به کار رفرش سگمنتا بپردازه و یکی دیگه رو دریافت داده ها تمرکز کنه.نظرت چیه مهندس.به نظرت خوبه؟
مهندس نگاه نکن hmtr ارزونه و ره اندازیش آسونه , اصلا هیچ اعتمادی بهش نیست , یعنی یک چند دفعه ای این hmr و hmt به ریش و سیبیل ما میخیندیدن و کلی خطا در ارسال و دریافت داشتن
حتما همونطور که مهندس مزارعی گفت از rfm12 یا nrf24l01 استفاده کن که خیالت جمع باشه

esisafa
23-12-2011, 14:21
اگه پروژه صنعتیه و با حرکت همراهه از هز ماژولی استفاده میکنین حتما از روشهای خطا یابی استفاده کنینن. در این صورت اگه سیگنال خطا هم برسه مشخص میشه و درخواست مجدد میشه

esi_52000
23-12-2011, 21:28
رفقا از همگی ممنونم خیلی کمک کردین .میرم دنبال همون nrf24