PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کنترل مدیا پلیر

majid_ava
17-12-2011, 20:04
سلام به همه دوستان
من نیاز مبرم به یک مدار جهت کنترل مدیا پلیر از طریق پورت پارالل با استفاده از میکرو و ریموت مادون قرمز دارم لطفا هر کی اطلاعاتی داره به منم بده من مدیونشم خیلی بهش نیاز دارم .... You can see links before reply
خیلی ازتون ممنونم

:unh::brk:

sadmonew
17-12-2011, 22:06
با سلام
دوست عزيز اينو 4/5 سال پيش با ميكروي PIC درست كردم. كل پروژه با اين صورته كه فرستنده كه همون ميكروي PIC اطلاعات رو به 3/4 ديود مادون قرمز ميفرسته و اين ديتا به گيرنده مارون قرمز متصل شده به پورت سريال و از اون به برنامه اي كه با VB6.0 نوشته شده بود منتقل ميشد. تو اين نرم افزار ديتا مربوطه از باقي ديتا جدا شازي ميشد و فرمان مورد نظر مثلا كم و زياد كردن صدا رو انجام مي داد.
البته الان يادم نيست سورس و شماتيك رو كجا گذاشتم. تو يه كتاب اين مدار رو پيدا كردم و خيلي خوشم اومد كه بسازمش.
به هر صورت ما در خدمتيم!:hi:

kavir
17-12-2011, 22:46
سلام به همه دوستان
من نیاز مبرم به یک مدار جهت کنترل مدیا پلیر از طریق پورت پارالل با استفاده از میکرو و ریموت مادون قرمز دارم لطفا هر کی اطلاعاتی داره به منم بده من مدیونشم خیلی بهش نیاز دارم .... You can see links before reply
خیلی ازتون ممنونم

:unh::brk:
سلام
اینم با AVR . و VB6
You can see links before reply
اینم سورسVB
موفق باشید در ضمن ایمیل هم که زده بودین اینترنت قطعی داشت نمیتونستم بفرستم

majid_ava
17-12-2011, 23:16
سلام sadmonew عزیز سپاس از توجهتون ولی هدف ارتباط با پورت موازیه!!

majid_ava
18-12-2011, 00:24
سلام
اینم با avr . و vb6
اینم سورسvb
موفق باشید در ضمن ایمیل هم که زده بودین اینترنت قطعی داشت نمیتونستم بفرستم

آقای زارعی عزیز ظاهرا لینکها دانلود نمیشن!!!
ممنون

sadmonew
18-12-2011, 00:30
آقای زارعی عزیز ظاهرا لینکها دانلود نمیشن!!!
ممنون
با سلام
لينكا درسته. دانلود كردم مشكلي نداره.
اول روي Free Download كليك كنيد. بعدش روي Create Download link. بعدش روي لينكي كه زير عبارت This direct link will be available for your IP next 300 hours اومده كليك كنيد. در نهايت فايل دانلود ميشه.

morteza_rk
18-12-2011, 01:07
سلام

لینکی که جناب کویر گذاشته بودن رو دیدم. بنظرم طراحش کارو سخت کرده! چون من حدس می زنم که خود مدیا پلیر یه سری دستورات و توابع API داره که شما فقط کافیه اونارو بدونید و توی پروژه لینکشون کنید ، بعدش به سادگی می تونید کنترل هایی مثل کم و زیاد کردن صدا ، تعویض ترک ها ، Stop و Play و ... رو بدست بگیرید. بدون اینکه یه پلیر جدید بسازید.

این دقیقا مثل همون کاریه که کلیدهای میانبر صفحه کلیدها انجام میدن. با این تفاوت که اینجا ارتباط بی سیم هست و دستورات از پورت موازی دریافت میشن.

majid_ava
18-12-2011, 01:23
سلام

لینکی که جناب کویر گذاشته بودن رو دیدم. بنظرم طراحش کارو سخت کرده! چون من حدس می زنم که خود مدیا پلیر یه سری دستورات و توابع api داره که شما فقط کافیه اونارو بدونید و توی پروژه لینکشون کنید ، بعدش به سادگی می تونید کنترل هایی مثل کم و زیاد کردن صدا ، تعویض ترک ها ، stop و play و ... رو بدست بگیرید. بدون اینکه یه پلیر جدید بسازید.

این دقیقا مثل همون کاریه که کلیدهای میانبر صفحه کلیدها انجام میدن. با این تفاوت که اینجا ارتباط بی سیم هست و دستورات از پورت موازی دریافت میشن.

فرمایش شما صحیح ولی 1مشکل هست اینم این که من فرصت زیادی برام باقی نمونده از طرفی فکر کنم بدست آوردن توابع مدیا پلیر کار راحتی نباشه

majid_ava
18-12-2011, 01:27
در ضمن من محتویات فایل اول رو هم نتونستم ببینم!!!!!!!
یکی کمک کنه
ممنون

kavir
18-12-2011, 01:44
در ضمن من محتویات فایل اول رو هم نتونستم ببینم!!!!!!!
یکی کمک کنه
ممنون
فایل اول فایل chm هست در اصل راهنما اگر نشون نمی ده فایل رو zip کنید و از داخل فایل zip اجرا کنید

majid_ava
18-12-2011, 03:18
فایل اول فایل chm هست در اصل راهنما اگر نشون نمی ده فایل رو zip کنید و از داخل فایل zip اجرا کنید

از چه ریموتی باید استفاده کرد تا مدار بی درد سر کار بده؟

kavir
18-12-2011, 10:09
مدار رو باید ببندین بری یک مغازه ببینی کدوم کنترل بهش میخوره اون زمان که ما با بچه ها این تست کردیم با کنترل تلویزیون اطلس جواب میده بیشتر پلیر های دیگه جواب نمیده
برنامه avr بسیار ساده هست با السیدی ببینیدن و ببینید کدومش کد دریافت میکنه

morteza_rk
18-12-2011, 11:54
فرمایش شما صحیح ولی 1مشکل هست اینم این که من فرصت زیادی برام باقی نمونده از طرفی فکر کنم بدست آوردن توابع مدیا پلیر کار راحتی نباشه

فکر نمی کنم اونقدرها هم سخت باشه ، می تونی یه سرچ توی اینترنت بکنی.

از چه ریموتی باید استفاده کرد تا مدار بی درد سر کار بده؟

اگه نتونستی ریموت مناسب پیدا کنی می تونی خودت با avr و مدار rc5 یه دونه بسازی. خیلیم راحته.

majid_ava
18-12-2011, 22:08
رفتم بازار وگفتم گیرنده میخوام ...
1گیرنده بهم داد بنام tsop1738گفت بهش میگن چشم پارس واسه فرستندم 1 کنترل پارس خریدم ولی متاسفانه جواب نداد نمیدونم چیکار کنم...؟

majid_ava
19-12-2011, 00:09
مدار رو باید ببندین بری یک مغازه ببینی کدوم کنترل بهش میخوره اون زمان که ما با بچه ها این تست کردیم با کنترل تلویزیون اطلس جواب میده بیشتر پلیر های دیگه جواب نمیده
برنامه avr بسیار ساده هست با السیدی ببینیدن و ببینید کدومش کد دریافت میکنه
یعنی اون قسمتی از نرم افزار که برای انتخاب ریموت هاست کار نمی کنه ؟

atmahdi
19-12-2011, 13:05
سلام دوست عزیز
برای ریموت (همون فرستنده ) از کنترل تلویزیون یا VCD یا DVD های فیلیپس استفاده کنید .چون پروتکل rc5 برای خود شرکت فیلپس هست کاملا از آن پشتیبانی می کند.من خودم تست کردم 100 در صد جواب می ده.قیمت بالایی هم ندارند .در ضمن جدول کدهای مربوطه را هم ضمیمه می کنم.

majid_ava
19-12-2011, 23:06
آقا مهدی عکسارو نمیتونم ببینم!!!!!!!!!!!

majid_ava
19-12-2011, 23:26
kavir عزیز آیا نباید یکی از پایه های گراند پورت را به گراند مدار وصل کرد؟

kavir
20-12-2011, 00:19
kavir عزیز آیا نباید یکی از پایه های گراند پورت را به گراند مدار وصل کرد؟
در اصل شما اگر از پورت یو اسی بی برای تغذیه استفاده میکنید نیازی به زمین نیست ولی اگر منیع تغذیه جدا استفاده میکنید خوب زمین هم وصل کنید

agape
20-12-2011, 09:26
دایی جان چرا حالا پورت پارالل ، فکر کنم یه پروژه بود که از طریق پورت COM کامپیوتر و سنسور مادون قرمز میتونستی هرکاری که دلت خواست انجام بدی !
این پروژه برای لینوکس انجام شده به اسم LIRC و تمام کنترل ها رو میشناسه و اگر کنترل شما رو نشناخت میتونی بهش اضافه کنی ! برای ویندوز هم همین پروژه رو درست کردن به اسم WINLIRC کنترل میدیا پلیر آسنوشه میتونی کامپیوتر رو خاموش کنی ، وارد درایو بشی هرچی که فکرشو بکنی میتونی انجام بدی !
خوب این لینک صفحه اصلی پروژه :
اینم مدارش :

GND o-------------+-------------+------. __|__ | | / \ | | ( 78L05 ) C ----- | e.g.1N4148 (_______) 10uF ----- | +-----+__ |\ | | | + | | | | \ RTS o-| >|---+--' `-----------+------|---+ + | \ |/ | | `---+ - | ) | | ,---+ OUT | / R 10K | | | | |__/ | | +-----+ DCD o--------+-------------------------' SFH5110
البته اینطور که متوجه شدم پورت پارالل رو هم ساپورت میکنه و مدارش تو این صفحه هست :
و اگر خواستی به USB وصل کنی حتما این صفحه رو ببین که قبلا این کار رو انجام دادن :
USB-IR-Boy: Pictures (You can see links before reply)
حتی اگر خواستی از ورودی کارت صدا استفاده کنی بازم ساپورت میشه به این صورت :
و این نرم افزار نرم افزار جامعی هست ، الان رو پیسی من هست و دارم با کنترل LG کامپیوترم رو کنترل میکنم !

اینم لینک WINLIRC:
WinLIRC Homepage (You can see links before reply)

majid_ava
25-12-2011, 02:28
ممنون از راهنمایی های همه دوستان فعلا 60% کار پیشرفته فقط هنوز کنتل پیدا نکردم که انشاالله اونم پیدا میکنم...