PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنسور جریان

cmuiran
16-12-2011, 23:41
سلام به دوستان عزیز و خوب
من میخوام اندازه گیری جریان کنم با دقت 1میلی و 1 میکرو امپر
شما چه سنسور های سفارش میکنین
ممنون میشم نظر بدین که کدام سنسور بهتر است

agape
17-12-2011, 09:33
دایی جان من برای اندازه گیری جریان تا حالا از سنسور استفاده نکردم و هرچی تا الان بوده به وسیله مقاومت شنت اندازه گیری کردم ، اگر دقت بفرمایید اصول کلی کار همون سنسور هام بر این اساس هست ، ولی این دقتی که شما لازم داری باید مقاومتی که استفاده میکنی خیلی دقیق باشه یک ، و دوم این که تغییرات مقاومتی اون رو نسبت به دما داشته باشی!

cmuiran
17-12-2011, 12:49
دای جان
منم تا به حال از سنسور استفاده نکردم و همیشه از اپ امپ استفاده میکردم
اقا دمت گرم

cmuiran
17-12-2011, 23:31
سلام داداش agape
اقا نظرت در مورد مدار زیر چییه ؟؟
برای اندازه گیری جریان ؟؟
یک نگاه بندازین
vahidasm
18-12-2011, 02:33
سلام
بحث اندازه گیری جریان شد گفتم منم یه سوال بپرسم
یه جا دیدم که برای اندازه گیری جریان بصورت خیلی دقیق از یه ترانسدیوسر به اسم lem Hall effect استفاده میکردن
راستش من خیلی دنبالش بودم که بفهمم چطور میشه از این استفاده کرد ولی چیز زیادی نفهمیدم تنها چیزی که فهمیدم این بود که به ازای یه مقدار جریانی که ازش عبور میکنه یه ولتاژ روی یکی از پایه هاش میفته همین.
حالا کسی اطلاعات بیشتری داره به من بده؟؟؟؟؟

vahidasm
19-12-2011, 23:31
سلام
آقا هیشکی نبود به داد من برسه؟؟؟؟؟

cmuiran
19-12-2011, 23:46
سلام
آقا هیشکی نبود به داد من برسه؟؟؟؟؟

سلام داداش
مهندس جان من همچین قضیه شنیدم ولی دنبالش نرفتم و با این دستگاه یا المان کار نکردم

vahidasm
20-12-2011, 03:57
سلام
آقای غلامی ممنون از اینکه جواب دادین
من خییییلی در مورد این "قطعه" تحقیق کردم و حتی قیمتش رو هم میدونم ولی تو راه اندازیش مشکل دارم
در هر صورت ممنون میشم اگه اطلاعاتی به دست آووردین به ما هم بگین
با تشکر

agape
20-12-2011, 15:45
دوست من سنسور اثر هال ، بر اساس میدان مغناطیسی تولید شده در اطراف سیم میتونه جریان رو اندازه بگیره!
اگه دقت کرده باشد سنسور های جریان ac یه یا چند حلقه سیمه که به دور سیم حامل جریان پیچیده میشه و چون جریان متناوبه بسته به شدت اون ولتاژ های متفاوتی رو تو حلقه القا میکنه و از این طریق میشه میزان جریان رو تشخیص داد! ولی این روش برای جریان های dc کاربرد نداره چون جریان متناوب نیست نمینه ولتاژی رو القا کنه ! ولی این سنسور چون به شدت میدان حساس هست میتونه برای اندازه گیری هر دو جریان بر اساس میدان تشکیل شده در اطرف سیم مورد استفاده قرار بگیره !

آقای غلامی من فکر مکینم اگه میخوای جریان رو با مقاومت شنت اندازه بگیری فکر کنم اگه از کانال دفرانسیلی مبدل داخلی استفاده کنی دقت بالا تری رو داشته باشه !

sadmonew
20-12-2011, 19:55
با سلام
دوست عزيز شماتيك +سورس جهت راه اندازي سنسور Hall Effect
ACS712ECLTR-05-B كه جريان رو تو محدوده 5A+ تا 5A- اندازه گيري ميكنه.
برنامه راه انداز براي ميكروي M8 و تو كامپايلر (WinAvr(gcc نوشته شده.