PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : zigbee مدل ze-10

microprocesor_2002
12-12-2011, 17:05
سلام به همه دوستان عزیز ... من دو تا بورد zigbee مدل ze-10 دارم ... می خوام اینا رو با هم شبکه کنم .... config می شن ..... ولی هیچ داده ای رو ، رد و بدل نمی کنن ... کی باهاش کار کرده بتونه کمکم کنه ؟ ممنون می شم ........

sadmonew
12-12-2011, 19:03
با سلام
دوست عزيز لطفا تنظيماتي رو كه انجام داديد دقيقا عنوان كنيد تا بتونيم بيشتر كمك كنيم. من مدلي مشابه اين ماژول دارم.

microprocesor_2002
14-12-2011, 13:10
سلام به همه .... والا مشکل من اینه که نمی دونم چجوری باید شبکه اینا رو راه بندازم .... راه کار روتین اینا رو نمی دونم چطوره ..... فقط تونستم تنظیماتشو درست کنم ... مثلا یکی End Device و یکی Coordinator میزارم.... ولی وقتی می خوام با coordinator با استفاده از فرمان DSCSAN شبکه رو جستجو کنم Error میده.... فقط الگوریتم راه اندازیشونو نمی دونم چطوریه...................................

sadmonew
14-12-2011, 15:11
با سلام
دوست عزیز شما تونستید تو حالتی غیر از شبکه هم این دوتارو راه بندازید یا فقط تو شبکه مشکل دارید؟
تونستید دیتایی انتقال بدید؟
این ماژول برای تنظیم کردنش نرم افزار خاصی داره؟ به نظرم اول اینو تو ساده ترین حالتش تست کنید. با حداقل تنظیمات.

sadmonew
14-12-2011, 15:20
از نرم افزار ProBee Manager برای تنظیم این ماژول استفاده کردین؟

microprocesor_2002
14-12-2011, 17:21
هم یا ProBee Manager و هم با برنامه نویسی......................................

sadmonew
14-12-2011, 20:34
با سلام
دوست عزيز شما از شماتيكي كه تو ديتاشيت هستش براي ارتباط با اين ماژول استفاده كردين؟(صفحه 16)
You can see links before reply 2Fzigbee%2Fds_probee-ze10-v1.0.0.pdf&ei=qcboTr3UMMTqOcjOpNIK&usg=AFQjCNFoCAJonlqA0-GuUM6xEXeBYi2IjQ&cad=rja

sadmonew
14-12-2011, 21:00
با سلام مجدد
تو لينك زير يه فايل PDF هستش. صفحه 23 روش شبكه كردن رو توضيح داده
[/URL][url]You can see links before reply (You can see links before reply)

altium
15-12-2011, 10:08
سلام. همین مشکل شما رو داشتم تا این که به شرکت سازندش ایمیل زدمو اونام جواب منو به طور دقیق دادند. واقعا اگه اینجا بودند من در اغوش میگرفتمشون اینقد که اینا با صبر رو درست حسابی جواب میدن برعکس خیلی از شرکت های دیگه و حتی فروشنده های خودمون.
در ابتدای برنامه سعی کن با صفر کردن پایه ریست فکتوری به مدت 2S و یک کردنش به همین مقدار ماژول رو به حالت دیفالت ببری(البته این یه تجربه شخصیه دوست داشتی نکن ولی بیتره!). دوتا PDF میزارم برات که از خودشون گرفتم یکی برای دیتا و یکی برای unicast از unicast استفاده کن چون دو تا ماژول داری البته بیشترم بود میشد.
اگه user manual رو بخونی با این PDFها مشکلت OK میشه.
موفق باشی.

sadmonew
15-12-2011, 19:50
با سلام
دوست عزيز جناب altium (You can see links before reply)واقعا ممنون. اطلاعات خوبي بهمون دادي.

microprocesor_2002
17-12-2011, 10:12
اقا دمت گرم ..... خیلی عالی بود ....خیلی عالی کار کرد .................

robo87gh
14-09-2012, 23:13
دوستان سلام
من میخوام دوتا ماژولxbee pro رو با هم شبکه کنم ودیتایی رو ارسال کنم.یه اطلاعات کلی در این باره دارم به تجربه نیاز دارم.لطف می کنید بعضی تجربه هاتون رو اینجا منتقل کنید که اگه افراد دیگه ای هم به این اطلاعات نیاز داشتن استفاده کنن؟ممنون.

Ma3ood
07-10-2012, 19:31
دوستان برای اتصال ماژول زیگبی ft232 موجود ندارم ایا راهی دیگه ای هم هستش
ای سی sp 3243euca موجود در دیتا شیت گیر نمیاد ای سی دیگه ای دارید که بشه جایگزین کرد لطفا سریع جواب بدهید ممنون:0013:

Ma3ood
07-10-2012, 20:05
یه سوال دیگه اگه فقط ارسال و دریافت بین دو تا ماژول داشته باشیم هم باید این کانفیگ انجام بشه؟؟

crashbandicoo
08-10-2012, 09:23
سلام . میتونی از max232 استفاده کنی و از پورت سریال استفاده کنی اگر میخوای از usb استفاده نکنی . اره تو اون حالت هم باید کانفیگ بشه یه چیزی مثل PANID حتما باید تعریف بشه !

Ma3ood
08-10-2012, 11:52
ممنون دوست عزیز همین کارو کردم اخر :0013: و فقط با نرم افزار probee manager
padid را تغییر دادم ولی بدیه این ماژول این هست که فکر کنم باید با ای سی های 3.3 ولت کار کنه :baad:

Ma3ood
13-10-2012, 18:02
سلام . میتونی از max232 استفاده کنی و از پورت سریال استفاده کنی اگر میخوای از usb استفاده نکنی . اره تو اون حالت هم باید کانفیگ بشه یه چیزی مثل PANID حتما باید تعریف بشه !

سلام دوست عزیز شما خودتون راه اندازی کردید:wink:
من panid , .... را کانفیگ کردم ولی جوابی دریافت نشد:(
فقط اتصال همین قسمت برای ارتباط کفایت میکنه و یا
You can see links before reply

و یا حتما باید این قسمت هم متصل بشه
You can see links before reply

crashbandicoo
13-10-2012, 20:07
اره خودم راه انداختم قبلا شبکم دو تا زیگبی بیشتر نداشت . ارتباطمم full doublex بود .دوست خوبم فک کنم باید اگر شبکتون دو تا zigbee داره باید یکیشون cordinator باشه یکی دیگش end device باشه تا ارتباط برقرار باشه . آها یه چیز دیگه برا اینکه همو بشناسن باید IEEE ADDRESS هر کودوم رو برای اون یکی تعریف کنی.فلن اینا رو یادم میاد مهندس :دی

crashbandicoo
13-10-2012, 20:15
برات یه عکس هم از یکی از پروژه هام پیدا کردم بریدم گذاشتم :دی حالت کلی شبکه را نشان میده .

Ma3ood
13-10-2012, 23:44
سلام مهندس
ieee adrress را هم یه جوور تعریف میکنم خبرشو بهتون میدم :0013:

Ma3ood
15-10-2012, 17:36
دوستان تعریف هم کردم ولی ارتباطی برقرار نشد چرا اینقده پیچیده شده
الان یه ماژولام اون یکی را شناخته و درست کانفیگ شده ولی اون یکی انگار نه انگار:mrgreen:
مهندسین مراحل کارو یه بار خلاصه بگید ممنون میشم ببینم چیزی جا ننداخته باشم :0013:

crashbandicoo
15-10-2012, 19:38
رفیق کانفیگت رو بنویس یه بار چیکار کردی ببینیم چی شده ؟ چرا کار نمیکنه .

Ma3ood
16-10-2012, 22:14
من با پروبی منیجر تنظیمش کردم به نظرم فایده نداره

مثلا برای ماژولCoordinator دستور زیر را میزنم :

AT+NODETYPE=1<CR>
AT+PANID=1011

crashbandicoo
17-10-2012, 08:34
من با پروبی منیجر تنظیمش کردم به نظرم فایده نداره

مثلا برای ماژولCoordinator دستور زیر را میزنم :

AT+NODETYPE=1<CR>
AT+PANID=1011

خب اینا برای کوردیناتور درست . IEEE آدرس اون end devicet رو هم باید برای این کوردیناتور به عنوان مقصد تعیین کنی . فرض رو بر این هم می ذاریم که uart settings اش عین همدیگست . یعنی baud rate و parity و بقیه چیزاشون دقیقا مثل هم باید تنظیم بشن . یه پارامتر دیگر هم داره به اسم response time فکر کنم مدت زمانی بود که همدیگرو پیدا می کردن . من هم با پروبی این کارارو کردم هم با هایپر ترمینال جفتشون جواب دادن رفیق . یه چکی بکن :wink:

Ma3ood
17-10-2012, 23:45
دوست عزیز همه این کارها رو کردم جوابی دریافت نشد cry::یه سوال فرمتی که باید برای ماژول ارسال کنی که دستور خاصی که نداره
مثلا با کد دستور زیر کاراکتر M فرستاده میشه : و یا کد دستور خاصی برای این کار داره

putchar('m');

microprocesor_2002
08-11-2012, 10:21
سلام به همه دوستان .
بعضی از دوستان با زیگبی مشکل داشتن .
به این لینک برید ... اخر صفحه 2تا فایل PDF گذاشتن ... اونو بینید و طبق گفته های اون عمل کنید .
من مشکلاتم با خوندن این حل شد.
یا به صفحه اول همین تاپیک که جناب ALTUIM گذاشتن ..............

zigbee مدل ze-10 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

microprocesor_2002
08-11-2012, 10:24
دوستان حواسشون باشه که همینطور با فرمان PUTCHAR نباید به زیگبی دیتا فرستاد . حتما باید از AT Command استفاده کرد . در بعضی مواقع باید Long Address رو بفرستید ....

Sens
16-12-2012, 02:47
با سلام به دوستان عزیز
منم یه جفت از این ماژول رو خریدم و تونستم یکیشو coordinat و اون یکی رو end device تعریف کنم و با هم شبکه شدن.مشکل اینجاس که نمیتونم با میکرو اطلاعاتی به همدیگه بفرسم.از دوستان عزیز خواهش مندم اگه امکانش هس یه نمونه کدی چزیز بزارن که ما بدونیم چطور از طریق سریال میکرو دیتا رو بفرستیم و دریافت کنیم

ممنون
یا علی

eng
30-03-2013, 12:00
سلام.کسی یه simple code واسه میکرو با ze10 سراغ داره.من با ارتباط ze10 با کامپیوتر مشکلی ندارم اما با میکرو نمی تونم ارتباط بدم

microprocesor_2002
31-03-2013, 03:13
سلام به همه دوستان .
بعضی از دوستان با زیگبی مشکل داشتن .
به این لینک برید ... اخر صفحه 2تا فایل PDF گذاشتن ... اونو بینید و طبق گفته های اون عمل کنید .
من مشکلاتم با خوندن این حل شد.
یا به صفحه اول همین تاپیک که جناب ALTUIM گذاشتن ..............
zigbee مدل ze-10 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

rds2003
12-05-2013, 14:26
سلام
بچه ها حد اکثر سرعتی که از زیگ بی ze10 گرفتین چقدر بوده، تو دیتا شیتش نوشته 230400 ولی در حالت پیر تو پیر من بیشتر از 19200 نتونستم بگیرم. ارتباط سریال میکرو و یا کامپیوتر با ze10 به 230400 می رسه اما وقتی یه فایل رو با هایپر ترمینال میفرستم (با پروتکل zmodem with crash recovery و یا هر پروتکل دیگه ای ) تا سرعت 19200 درست کار میکنه و برای سرعت های بالاتر از این ارور bad data packet رو تو قسمت رسیو دارم.
من اومدم مقدار رجیستر s21 (تایم اوت کاراکتر ورودی) رو هم صفر گذاشتم که حجم data packet هام بشه یک بایت ولی بازم توفیق حاصل نشد، کسی میدونه مشکل کجاست؟ یا راه حلی دارین پیشنهاد کنین.
اینم لازم ذکر کنم که مشکل از ارتباط سریالم نیست چون بدون زیگ بی تا 115200 و بیشتر رو هم جواب میده، حتی دیتا رو با سرعت 230400 به ماژول زیگ بی میفرسته ولی زیگ بی با این سرعت نمی تونه ارسال کنه.

rds2003
12-05-2013, 14:43
دوستان حواسشون باشه که همینطور با فرمان PUTCHAR نباید به زیگبی دیتا فرستاد . حتما باید از AT Command استفاده کرد . در بعضی مواقع باید Long Address رو بفرستید ....

با عرض سلام
البته اینو باید عنوان کرد که شما زیگ بی ze10 رو میتونید کانفیگ کنین که بعد از روشن شدن شروع کنه به دریافت و ارسال دیتا از پورت سریال و نیازی به at command نداره ، فقط باید باد ریت میکروتون با باد ریتی که زیگ بی رو کانفیگ کردین یکی باشه ، همچنین میتونین یه ماژول رو از طریق یه ماژول دیگه کانفیگ کنین

soodi
12-05-2013, 16:43
با عرض سلام
البته اینو باید عنوان کرد که شما زیگ بی ze10 رو میتونید کانفیگ کنین که بعد از روشن شدن شروع کنه به دریافت و ارسال دیتا از پورت سریال و نیازی به at command نداره ، فقط باید باد ریت میکروتون با باد ریتی که زیگ بی رو کانفیگ کردین یکی باشه ، همچنین میتونین یه ماژول رو از طریق یه ماژول دیگه کانفیگ کنین
سلام

من هم دو عدد ماژول ze10 تهیه کردم
نیازی به At command ها ندارم (برای دسترسی به تنظیمات ماژول از میکرو)
چطوری باید ماژول رو برای ارسال و دریافت از طریق رایانه کانفیگ کنم؟
از ورودی و خروجی های adc چطوری باید استفاده کرد؟
میخواهم یک ارتباط ارسال و دریافت بدون نویز و خطا از ماژول بگیرم

باسپاس
منتظرم

Ma3ood
12-05-2013, 18:19
راه اندازیش زیاد سخت نیست این تایپیک را خوب مطالعه کنید حتما به نتیجه میرسید
مشکلی داشتی من میتونم کمکت کنم

omid.r
09-08-2013, 10:36
سلام
می شه دو ماژول RFM12bp و (zigbee(ze10 رو با هم مقایسه کنید از نظر ارتباط بین دو میکرو
ممنون

qzkz
01-08-2016, 23:43
اره خودم راه انداختم قبلا شبکم دو تا زیگبی بیشتر نداشت . ارتباطمم full doublex بود .دوست خوبم فک کنم باید اگر شبکتون دو تا zigbee داره باید یکیشون cordinator باشه یکی دیگش end device باشه تا ارتباط برقرار باشه . آها یه چیز دیگه برا اینکه همو بشناسن باید IEEE ADDRESS هر کودوم رو برای اون یکی تعریف کنی.فلن اینا رو یادم میاد مهندس :دی

ببخشید من هم میخواستم این ماژول رو راه بندازم میخواستم ببینم میتونین کمکم کنین ؟