PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با فلش مجیک

shayanmelody
06-12-2011, 18:51
من حدود 3 ماهی میشه با برد eke2lpc خودم کار نکردم.امروز دوباره رفتم سراغش و یه کابل جدید درست کردم.
اولین بار پایه شماره 7 رو با 8 اشتباه گرفتم و لحیم کردم که پروگرم نمیشد.بعدش جابجا کردم و دوباره زدم مثل هلو پروگرم شد.اما بعدش هرکاری کردم دیگه پروگرم نمیشه و پیغام :
operation failed . failed to autobaud ....
رو میده.
کسی از دوستان نظری داره ؟

kavir
06-12-2011, 18:53
سلام
مشکل اول ممکنه از اتصالاتت باشه باود ریت و.. درست تنظیم کردین؟
لطفا تمامی تنظیماتی که انجام دادین بنویسید/

shayanmelody
06-12-2011, 19:03
بار اول بدون مشکل پروگرم شد ، سخت افزار خارجی پس فکر نکنم مشکل داشته باشه.
برای بار دوم من اومدم پورت رو از کامپیوتر درآوردم و زدم به مبدلی که قبلا باهاش کار میکردم.شماره پورت رو عوض کردم و دکمه پروگرم رو زدم که ارور داد.

kavir
06-12-2011, 21:03
بار اول بدون مشکل پروگرم شد ، سخت افزار خارجی پس فکر نکنم مشکل داشته باشه.
برای بار دوم من اومدم پورت رو از کامپیوتر درآوردم و زدم به مبدلی که قبلا باهاش کار میکردم.شماره پورت رو عوض کردم و دکمه پروگرم رو زدم که ارور داد.
شما مستقیم بدون مبدل تست کن و یکبار حتما سیستم رو ریست کن ببین چی میشه و نکته بعدی اینکه پایه های rx وtx رو جمپر کنید و با هایپر تست بزنید ببینید درست کار میکنه یا نه

shayanmelody
06-12-2011, 22:42
تشکر بابت اینکه پیگیر هستید !
بدون مبدل هم میزنم ، 5 بار هم ریست کردم ! باز نشد .
اما هنوز تو هایپر تست نکردم . اما فکر نکنم اشکال از این باشه ، چون یکبار پروگرم شده.

kavir
06-12-2011, 22:50
تشکر بابت اینکه پیگیر هستید !
بدون مبدل هم میزنم ، 5 بار هم ریست کردم ! باز نشد .
اما هنوز تو هایپر تست نکردم . اما فکر نکنم اشکال از این باشه ، چون یکبار پروگرم شده.
پورت سریال خیلی دنگ و فنگ داره حتما حتما چک کنید مخصوصا اگر کابلتون دست ساز باشه
اگر جواب نداد از option->advanced option
باود ریت رو تنطیم کنید و تیک half-duplex رو هم بزنید
موفق باشید

sadmonew
06-12-2011, 22:53
با سلام
دوست عزيز ميدونم شما تو كار با ARM استاد هستيد. Baud rate روي چه سرعتي تنظيم كردين؟

shayanmelody
06-12-2011, 22:56
با سلام
دوست عزيز ميدونم شما تو كار با arm استاد هستيد. Baud rate روي چه سرعتي تنظيم كردين؟

از کمش تا زیادش !

sadmonew
06-12-2011, 23:02
تو option->advanced option تيك USE DTR and RTS... رو برداريد. ببينيد جواب ميده؟
راستي كريستالو روي 12MHz تنطيم كردين؟

shayanmelody
06-12-2011, 23:07
هنوز اونی که گفتید رو تست نکردم ، اما یک چیز عجیب !

رفتم تو هایپر ترمینال و پایه های 2 و 3 پورت رو بهم وصل کردم.یه چیز تایپ کردم و نرم افزارش هنگ کرد.وقتی رفتم برم ببندمش اون صفحه آبی مخوف اومد و سیستم ریست شد !

یک نکته دیگه.من جدیدا ویندوز عوض کردم.ممکنه ربطی داشته باشه ؟!

sadmonew
06-12-2011, 23:14
نه فكر نميكنم به عوض كردن ويندوز ربطي داشته باشه. ويندوزتون چيه؟ قبلا رو سيستمتون چي نصب بوده؟
32 يا 64 بيته؟

shayanmelody
06-12-2011, 23:27
هم قبلی هم فعلی xp بوده.

mihman
06-12-2011, 23:29
سلام.البته آقای نیکزاد خودشون استاد هستند.
من زمانیکه برای پروگرام بورد elec2 از لپ تاپم استفاده میکنم،مجبورم از یه مبدل usb به سریال استفاده کنم.این مشکلی که جناب نیکزاد دارن،من هم داشتم ولی از من مربوط به شماره پورت سریال بود که نمیدونم به چه علتی هر دفعه یه عددی میشد،مثلایکبار com12 یکبار com13و ....بعد از عوض کردن شماره پورت بدون هیچ مشکلی پروگرام میشه.

shayanmelody
06-12-2011, 23:36
ممنون از پاسخت.
این چیزی که شما میگید برای این اتفاق میفته که هر کدوم از درگاه هایی که مبدل یو اس بی رو میزنید با یک شماره جدید پورت میسازه.حواسم به این موضوع بود.
در هر صورت تشکر.

shayanmelody
06-12-2011, 23:38
به طرز عجیبی مشکل حل شده ! من هیچ وقت نتونسته بودم با باود ریت 115200 پروگرم کنم ! اما الآن فقط با این باود ریت پروگرم میشه و با هیچ مقدار دیگه پروگرم نمیشه !

یه چیز دیگه ، سرعت برنامه ریزی پایین اومده و نمیدونم چرا ....

armstk
07-12-2011, 03:23
هنوز اونی که گفتید رو تست نکردم ، اما یک چیز عجیب !

رفتم تو هایپر ترمینال و پایه های 2 و 3 پورت رو بهم وصل کردم.یه چیز تایپ کردم و نرم افزارش هنگ کرد.وقتی رفتم برم ببندمش اون صفحه آبی مخوف اومد و سیستم ریست شد !

یک نکته دیگه.من جدیدا ویندوز عوض کردم.ممکنه ربطی داشته باشه ؟!
سلام
احتمال خیلی زیاد مربوط به سیستم عاملت میشه
ببین اولین تستی که باید بکنی اینه که tx و rx رو اتصال کوتاه کن بعد با هایپر یه تست دیگه بزن ببینین دیتا ارسالی رو نشون میده یا نه؟
تا مطمئن بشی پورت سریالت درست کار میکنه

ma-bah
07-12-2011, 07:23
منم همین مشکل رو داشتم . دو تا کار کردم درست شد. دیگه نمی دونم مشکل کدوم یکی بود یا شانسی درست شد یکی اینکه طول کابل رو کم کردم و دوم اینکه بورد رو شستم پر از روغن بود .

اما بعد یه مدت دوباره دچار مشکل شد . اما یه کار می کنم برای اولین بار که می خوام پروگرم کنم بادریت رو روی 9600 میزارم . با این بادریت خوب کار می کنه اما سرعتش کمه . برای دفعات بعد روی 115200 میزارم که سرعتش خوبه . اما اگر بخوام همون اول به غیر از 9600 بزارم یه جا گیر می کنه یا توی erase کردن یا توی پروگرم کردن .
اینی که گفتم توش خازن های عدسی استفاده کردم اما یکی دیگه درست کردم با قطعات smd که مثل باقلوا کار میکنه

shayanmelody
07-12-2011, 16:11
سلام.
بازم قاط زده کار نمیکنه.نه با لپ تاپ ، نه با پی سی.
اتصال کوتاه هم کردم ، اطلاعات میفرسته.