PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحی pcb با آلتیوم 9

mehrdad22
30-11-2011, 01:59
سلام به همه دوستان
این فایلی رو که من اینجا ضمیمه کردم یه pcb هستش که با آلتیوم 9 دارم طراحیش میکنم(لطفا یه نگاهی بهش بندازید)
توی مسیرکشی اون مشکل دارم،
میخوام بدونم آیا قاعده و قانون خاصی در نحوه قرار گیری قطعات وجود داره که وقتی میخوام مسیرکشی اتوماتیک انجام بدیم درست کار کنه؟
من الان هرجور که قطعات رو کنار هم میچینم باز مسیرکشی کامل انجام نمیشه ،
ممنون میشم اگه کمکم کنید

armstk
30-11-2011, 04:03
سلام
ببین اگه سیم کشی رو کامل نمیکنه حتما نمیشه دیگه , یعنی اگه بردت تک لایه هستش 1 لایه براش کفاف نمیکنه
یا باید براش جامپر بزنی یا برد دو رو بزنی
البته حواست جمع باشه که در اتوروت کردن با آلتیوم 9 باگ زیاد داره و خیلی وقت ها ترک ها رو اتصال کوتاه میکنه , یعنی در اولین باری که اتوروت میکنی خوبه ولی دفعه دوم به بعد ترک ها رو اتصال کوتاه میکنه

mehrdad22
30-11-2011, 20:53
سلام
ببین اگه سیم کشی رو کامل نمیکنه حتما نمیشه دیگه , یعنی اگه بردت تک لایه هستش 1 لایه براش کفاف نمیکنه
البته حواست جمع باشه که در اتوروت کردن با آلتیوم 9 باگ زیاد داره و خیلی وقت ها ترک ها رو اتصال کوتاه میکنه , یعنی در اولین باری که اتوروت میکنی خوبه ولی دفعه دوم به بعد ترک ها رو اتصال کوتاه میکنه

سلام
ممنون از جوابتون
1-چطوری باید بردم رو دو رو تعریف کنم؟
2- اگه ترک ها رو اتصال کوتاه کرد گزینه ای داره که همه ی اتصالات کوتاه و اشکالات رو نشون بده یا باید خودمون یکی یکی همه اتصال ها رو کنترل کنیم؟

SaeidJorablo
01-12-2011, 05:04
سلام

سلام
برنامه آلتیوم تنها برنامه طراحی برد هست که من در اون اشکالی ندیدم!!! برد شما را نگاه کردم، گره در ترک ها زیاد بود و از اونجا که برد یک طرفه تعریف شده این گره های اتصالی باعث میشه که مسیرکشی اتوماتیک هیچوقت کامل نشه!!! دوستمون درست میگه، یا باید جامپر استفاده کنید و یا برد را به صورت دو رو بزنید.
برای دو رو کردن برد با زدن دکمه های D و سپس R وارد قسمت design Rules بشوید، در اینجا است که همه کار انجام میشه!!!! قانون ها خیلی مهم هستند و اگر درست تعریف نشوند برد کامل نمی شود، در شاخه routing و در زیر شاخه routinh layer تعداد لایه ها برای مسیر کشی!! مشخص می شود. (تعداد لایه ها در layer stak manager مشخص میشوند!! اینها کلی با هم فرق دارند.). قانون مهم بعدی clearance هست که اگر بزرگ باشه مانع گذشتن ترک از بین پایه و کنار هم میشه و اگر کم در نظر گرفته بشه خودش باعث اتصال کوتاه میشه! مقدارش باید خیلی دقیق تنظیم بشه، قاعده خاصی نداره و به برد و کیفیت تولید برد بستگی داره! اما وقتی برد کامل شد حتما باید بررسی بشه که تمام قوانین رعایت شده اند، برای این منظور به منوی tools رفته و گزینه design rule check را انتخاب کنید و آن را اجرا کنید، در اینجا تمامی قوانین از جمله اتصال کوتاه بررسی میشه و اگر خطایی باشه اعلام میکنه!!! معمولا مبتدی ها با خطای فراوان برخورد میکنن، خطاها را جدی بگیرید. اما نترسید، خیلی از خطاها مربوط به تست برد میشن که معمولا میشه از آنها صرف نظر کرد!!! باز تاکید میکنم که خطاها را جدی بگیرید!! با بدست آوردن تجربه یاد میگیرید که چطور با هر خطا برخورد کنید، گاهی برد و مسیر کشی ها را باید تغییر بدید و گاهی هم قوانین را!!! آلتیوم ریزه کاری زیاد داره، اگر باز کمک خواستید بگید تا بگم.

mehrdad22
01-12-2011, 16:05
سلام
واقعا از کمکتون ممنونم
دو رو تعریف کردن برد رو تقریبا فهمیدم!
تو این جور طراحی ها توی مسیرکشی ، خط ها با دو رنگ قرمز و آبی نشون داده میشن! که خطهای قرمز مربوط به لایه پایینی و آبی مربوط به لایه بالایی هستش ، درسته؟
و درضمن اگه همینی که طراحی کردیم (دولایه) به کارگاه های چاپ بدیم ، برامون چاپ میکنن؟ هزینه اش چقدر میشه اونوقت؟
من زیاد آلتیوم بلد نیستم ، یعنی طراحی pcb با آلتیوم رو بلد نیستم ، چطوری باید از جامپر ها استفاده کنم؟
اگه فایل آموزشی، مقاله ای ، سایتی چیزی که بتونم از صفر شروع کنم و طراحی pcb رو توش یاد بده (به اندازه ای باشه که بتونم یه مداری مثل این مدار یا پیچیده تر وشلوغ تر از این مدار رو طراحی کنم نه از این آموزشهایی که نحوه آوردن شماتیک به pcb و.. رو آموزش میدن و در آخر هم pcb یه مدار ساده با 4 تا قطعه رو درست میکنن) دارید ممنون میشم که اینجا بذارید تا شروع کنم!
بعدها اگه باز مشکلی داشتم مزاحمتون میشم، اینطوری خیلی طول میکشه که اینجا دونه به دونه توضیح بدید!
ببخشید که زیاد حرف زدم
ممنون از همه دوستان

SaeidJorablo
01-12-2011, 18:13
:hi:رنگ ها را اشتباه گفتید.:0013: رنگ قرمز لایه بالایی و رنگ آبی لایه پایینی است. البته این رنگها را می توان در برنامه تغییر داد اما پیش فرض همان است که گفتم. برای جامپر زدن هم باید بگذارید که مسیر کشی یک رو کامل بشه، بعد میبینید که چند نت مانده، برای آن نت ها می تونید یک مقاومت صفر اهم بگذارید. کارگاه های چاپ از خداشون هست که برد دو رو بدید به آنها!!! هزینه چاپ برد در بازار حدود این چیزی است که براتون می نوسیم
برد یک رو بین 10 تا 35 تومن
برد دو رو معمولی بین 40 تا 60 تومن
برد دو رو متالیزه بین 40 تا 100 تومن
قیمت هر کارگاه با دیگری فرق میکنه، باید قبل طراحی از قیمت های کارگاه مورد نظر سوال کنید. فرق دو رو معمولی و متالیزه هم در اینه که در دو رو معمولی دو لایه هیچ ارتباطی با هم ندارند و اگر via در برد دارید باید آنها را دستی به هم وصل کنید. برد متالیزه این via ها دارای روکش مس هستند و بنابراین دو لایه به هم کاملا متصل می شوند، درستش هم همینه!!! اما گاهی برای کم کردن هزینه دو رو معمولی میشه چاپ کرد. زمان چاپ برد دو رو معمولی کمتر از دو رو متالیزه هست. اما لحیم کاری دو رو معمولی خیلی پر دردسرتر از دو رو معمولی.
آموزش های موجود در همین حد هست، من خیلی آموزش ها را گشتم تا ببینم چیز جدید یاد میدن یا نه اما همه آنها چند تا چیز ساده را یاد دادن، در واقع آنها که این آموزش ها را درست کردن عمق آلتیوم را یاد نگرفتن!!! بیشتر تجربه هست!!! از چند تا مثال ساده شروع کنید بعد به مرور فیلم های سایت آلتیوم را ببینید که بهترین آموزش و حرفه ای ترین آموزش ها همان است.
من اطلاعات پروفیلم را کامل کردم، اگر سوال داشتید اطلاعات تماسم در آنجا قرار داره. خوشحال میشم بتون به کسی کمک کنم.:wink:

mehrdad22
01-12-2011, 23:06
:hi:رنگ ها را اشتباه گفتید.:0013: رنگ قرمز لایه بالایی و رنگ آبی لایه پایینی است. البته این رنگها را می توان در برنامه تغییر داد اما پیش فرض همان است که گفتم. برای جامپر زدن هم باید بگذارید که مسیر کشی یک رو کامل بشه، بعد میبینید که چند نت مانده، برای آن نت ها می تونید یک مقاومت صفر اهم بگذارید. کارگاه های چاپ از خداشون هست که برد دو رو بدید به آنها!!! هزینه چاپ برد در بازار حدود این چیزی است که براتون می نوسیم
برد یک رو بین 10 تا 35 تومن
برد دو رو معمولی بین 40 تا 60 تومن
برد دو رو متالیزه بین 40 تا 100 تومن
قیمت هر کارگاه با دیگری فرق میکنه، باید قبل طراحی از قیمت های کارگاه مورد نظر سوال کنید. فرق دو رو معمولی و متالیزه هم در اینه که در دو رو معمولی دو لایه هیچ ارتباطی با هم ندارند و اگر via در برد دارید باید آنها را دستی به هم وصل کنید. برد متالیزه این via ها دارای روکش مس هستند و بنابراین دو لایه به هم کاملا متصل می شوند، درستش هم همینه!!! اما گاهی برای کم کردن هزینه دو رو معمولی میشه چاپ کرد. زمان چاپ برد دو رو معمولی کمتر از دو رو متالیزه هست. اما لحیم کاری دو رو معمولی خیلی پر دردسرتر از دو رو معمولی.
آموزش های موجود در همین حد هست، من خیلی آموزش ها را گشتم تا ببینم چیز جدید یاد میدن یا نه اما همه آنها چند تا چیز ساده را یاد دادن، در واقع آنها که این آموزش ها را درست کردن عمق آلتیوم را یاد نگرفتن!!! بیشتر تجربه هست!!! از چند تا مثال ساده شروع کنید بعد به مرور فیلم های سایت آلتیوم را ببینید که بهترین آموزش و حرفه ای ترین آموزش ها همان است.
من اطلاعات پروفیلم را کامل کردم، اگر سوال داشتید اطلاعات تماسم در آنجا قرار داره. خوشحال میشم بتون به کسی کمک کنم.:wink:

سلام ، ممنون از جوابتون
این فیلمهایی که میگید توی سایت آلتیوم هستش رو فکر کنم نمیشه دانلود کرد ، درسته؟
فقط میشه نگاهشون کرد،
و اگه ممکنه لینکش رو برام بذارید ممنون میشم!!
و دقیقا نفهمیدم نحوه استفاده از جامپر چه شکلی و چجوری شد، اگه امکان داره یکم بیشتر توضیح بدید ممنون میشم

sadmonew
01-12-2011, 23:24
سلام ، ممنون از جوابتون
این فیلمهایی که میگید توی سایت آلتیوم هستش رو فکر کنم نمیشه دانلود کرد ، درسته؟
فقط میشه نگاهشون کرد،
و اگه ممکنه لینکش رو برام بذارید ممنون میشم!!

با سلام
دوست عزيز ميشه دانلود كرد خيلي هم راحته. خودم هر آموزشيو كه لازم داشتم دانلود كردم. اگه بخواي ميتونم روش دانلود رو بگم.

mehrdad22
02-12-2011, 02:32
با سلام
دوست عزيز ميشه دانلود كرد خيلي هم راحته. خودم هر آموزشيو كه لازم داشتم دانلود كردم. اگه بخواي ميتونم روش دانلود رو بگم.

نیکی و پرسش؟
اگه لطف کنید هم لینک و هم روش دانلودش رو بگید خیلی خیلی ممنون میشم

armstk
02-12-2011, 03:18
نیکی و پرسش؟
فکر میکنم اول باید بری به سایت آلتیوم و بعد tiutorial رو سرچ کنی و بعد ثبت نام کنی و دانلودشون کنی.
البته یه سرچی هم تو گوگل کن بنویس "فیلم های آموزشی altium designer" برات فیلم هاشو روی سایت های ایرانی میاره
من خودم این فیلم ها رو از روی یک سایت ایرانی دانلود کردم.

armstk
02-12-2011, 03:18
نیکی و پرسش؟
فکر میکنم اول باید بری به سایت آلتیوم و بعد tiutorial رو سرچ کنی و بعد ثبت نام کنی و دانلودشون کنی.
البته یه سرچی هم تو گوگل کن بنویس "فیلم های آموزشی altium designer" برات فیلم هاشو روی سایت های ایرانی میاره
من خودم این فیلم ها رو از روی یک سایت ایرانی دانلود کردم.

behnam6500
02-12-2011, 10:48
دوستان مراکزی که برد دو رو میزنن (متالیزه) و از نظر قیمت هم منصفانه قیمت میدن رو میشه معرفی کنید؟ و اینکه کار رو چه مدته تحویل میدن؟

ممنونم

behnam6500
02-12-2011, 10:48
دوستان مراکزی که برد دو رو میزنن (متالیزه) و از نظر قیمت هم منصفانه قیمت میدن رو میشه معرفی کنید؟ و اینکه کار رو چه مدته تحویل میدن؟

همچنین قیمت مارکاژ و چاپ سبز چقدره؟

ممنونم

sadmonew
02-12-2011, 11:17
با سلام
اصلا لازم نيست تو سايت Altium ثبت نام كنيد و عضو بشيد.
1- اول از همه به يك نرم افزار به اسم Internet Download Manager ورژن 6 به بالا نياز داريد.
اينم لينك دانلود اين نرم افزار:
دانلود Internet Download Manager v6.07.8 Final - نسخه ای جدید از یکی از سریعترین نرم افزار های مدیریت دانلود دنیا ( کرک جدید ) | مرکز دانلود p30world (You can see links before reply)
2- بعد از نصب اين نرم افزار به آدرس Training videos (You can see links before reply) بريد كه فيلم قرار گرفتن .
3- مثلا يكي از فيلمايي كه تو همين صفحه قرار داره من انتخاب مي كنم با اين عنوان"6. How do I use FPGA Pin Swapping during PCB layout? (You can see links before reply,10,0,01252-w09)" روي Play Video كليك كنيد.
4- همونطور كه تو عكس هم نشون دادم به ازاي هر آموزش يه لينك مستقيم دانلود تو برنامه اي تو سمت چپ عكس مشخص شده به شما ميده كه ميتونيد دانلود كنيد بازم تكرار ميكنم لينك مستقيم.
و همين

mehrdad22
02-12-2011, 12:49
خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز
فقط یه سوال دارم از دوستان اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم
من تو چیدمان قطعاتم مشکل دارم، تازه کار با این نرم افزار رو شروع کردم و این اولین کارم هستش،
نمیتونم قطعات رو اونطوری که ایده آل باشه روی برد بچینم، یعنی به فرض میکرو مگا 8 که 28 تا پایه داره ، دچار مشکل میشم ، یا راه انداز l298 که 15 تا پایه داره ، هم باید به میکرو و هم باید به موتورهام وصل بشه ، خیلی تو در تو میشه!
چیدمان قطعات قاعده خاصی نداره؟ فقط تجربیه و باید تجربه کسب کرد؟

Doloop
02-12-2011, 13:15
چیدمان قطعات قاعده خاصی نداره؟ فقط تجربیه و باید تجربه کسب کرد؟[/QUOTE]

سلام
شايد تو چيدن شما نياز به قاعده خاصي نداشته باشي ولي اگه كسي بخاد مدار شما رو تحليل كنه بايد از قاعده اي استفاده كني كه براي همه قابل فهم باشه.
به نظر من بهترين كار استفاده از place net lable هست.
كه صد در صد مانع شلوغ شدن محيط كارت ميشه.
طريقه استفاده هم بيشتر تجربي هست من هم يكم راهنمائيت ميكنم.
اول قطعات مورد نيازت رو بيار داخل صفحه شماتيك
دوم روي نوار بالاي نرم افزار گزينه place net lable رو انتخاب كن.
سوم موس رو ببر روي يكي از پايه هاي المان ها قرار بده و كليك چب كه ميكني روي همون پايه پياده ميشه.
حالا اسم اين نت ليبل رو هرچي دوست داري بزار ولي سعي كن چيزي بزاري كه براي همه قابل فهم باشه مثلا براي تغذيه اسم ليبل رو vcc ميزارن.
اصول كارش هم اينطور هست كه ليبل هاي همنام به هم متصل هستند.
از اين طريق ميتوني دو تا پايه رو بدون اتصال از طريق wire به هم وصل كني.
موفق باشي:wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink: :wink::wink:

mehrdad22
02-12-2011, 16:24
سلام دوباره
مرسی از راهنماییتون
اگه از net label توی شماتیک استفاده کنم خب چه ربطی به طراحی pcb میشه؟
توی طراحی pcb اون خطهای نارنجی که خودش میکشه رو اگه از net label استفاده کنیم دیگه نمیکشه؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟
راستی من مشکل چیدمان قطعات رو توی طراحی pcb دارم که حساس تره ، شماتیک رو خیلی خوب و با سلیقه میچینم و زیاد هم کار نداره!!!
من از مسیریابی اتوماتیک auto route استفاده میکنم ، که خوب جواب نمیگیرم ، و فکر میکنم که مشکل اساسی که دارم توی قرار دادن قطعات در PCB هستش

mehrdad22
02-12-2011, 16:25
سلام دوباره
مرسی از راهنماییتون
توی طراحی pcb اون خطهای نارنجی که خودش میکشه رو اگه از net label استفاده کنیم دیگه نمیکشه؟
راستی من مشکل چیدمان قطعات رو توی طراحی pcb دارم که حساس تره ، شماتیک رو خیلی خوب و با سلیقه میچینم و زیاد هم کار نداره!!!
من از مسیریابی اتوماتیک auto route استفاده میکنم ، که خوب جواب نمیگیرم ، و فکر میکنم که مشکل اساسی که دارم توی قرار دادن قطعات در PCB هستش

mehrdad22
02-12-2011, 16:30

ممنونم

سلام دوست عزیز
شما میتونید از سایتهایی که این کار رو انجام میدن سفارش بدید ، و به دلیل اینکه تبلیغات نشه من پیدا کردن سایتها رو میذارم به عهده خودتون و یه قیمت حدودی بهتون میگم

یه برد 15*8 دولایه متالیزه دادم چاپ تقریبا 15 هزار آب خورد
و مدتش هم بیشتر از یک هفته طول نمیکشه

milad1E
02-12-2011, 16:37
سلام
اینم لینک فیلم ها از سایت تکنو الکترونیک

نکته : فیلم ها با فرمت FLV می باشند و توسط نرم افزار هایی مثل K-lit Codec و یا KmPlayer قابل اجرا می باشند .

---------------------------------------------------
حجم فایل: 1.2GB
-------------------------

You can see links before reply

پسورد تمامی فایل ها تکنو الکترو - سایت تخصصی برق و الکترونیک (You can see links before reply) میباشد.

Doloop
02-12-2011, 22:06
سلام دوباره
مرسی از راهنماییتون

اصلا اينطور نيست و همه ي مسير ها رو همونطور كه وصل ميشه نشون ميده
اگرم نشون نميده تو قسمت پيسيبي بايد بري تو تنظيمات رنگ مسير ها و درستش كني

خوب بايد بگم علاوه بر شماتيك شما بايد تو pcb هم قطعات رو درست بچيني
براي اينكار المان هات رو بايد جابجا كني كه در موقع جابجايي به مسير هاي مربوط به همون المان دقت كن و براش بهترين حالت رو انتخاب كن
به همين راحتي
موفق باشي

mehrdad22
03-12-2011, 01:15
دوباره سلام، ببخشید که اینقد سوال میپرسم،
میخوام بردم رو که متالیزه دولایه هستش بدم کارگاه واسم چاپ کنه:
چند تا سوال داشتم ، تا حالا با کارگاه ها کار نکردم این بار اولمه:

1- میخوام یه string (مثلا یه اسم) روی بردم داشته باشم، باید این اسم رو mirror (معکوس) روی برد بنویسم یا معمولی؟

2- این مداری که دارم رو خودم دستی کشیدم ، علاوه بر این که دولایه هستش ، از جامپر هم استفاده کردم؛ حالا اگه مدارمون جامپر داشته باشه کارگاه ها ایراد نمیگیرن؟

3- از poly polygon استفاده کردم (توی هر دولایه) و polygon رو GND تعریف کردم (توی هر دولایه) ، حالا به خاطر اینکه از poly polygn استفاده کردم اتصال gnd بین قطعات رو مسیر کشی نکردم و گذاشتم همونطوری موندن، و میخوام بدونم که اولا کارگاه ها با poly polygon مشکل ندارن که؟ و دوما اتصال gnd بین قطعات رو مسیر کشی نکردم مشکلی پیش نمیاد؟

ببخشید زیاد حرف زدم
ممنون از همه

armstk
03-12-2011, 03:11

ممنونم
سلام
ببین بستگی داره چی بخای
من خودم یه جا اصفهان سراغ دارم pcb متالیزه نمونه میزنه اندازه زیر 10*10 سانتی متر رو با کل هزینه های متفرقه فیلم و cnc کلا 4500 تومن میگیره !
همین pcb رو میتونین بدین به آلفا مدار تهران که با قیمتی حدودا 15 تومن این برد رو میزنه ولی کیفیتش به مراتب بالاتر هستش
برای چاپ سبز و مارکاژ هم بستگی داره به کی بدی برات pcb بزنه ولی معمولا هزینه شابلون رو ازت میگیرن که برای هر کدوم از چاپ های سبز و یا مارکاژ یک شابلون نیاز داری
مثلا اصفهان قیمت هر شابلونش 6 تومنه

شما بگو دقیقا چه بردی میخای بزنی(از لحاظ قیمت , کیفیت , خوش قولی ...) بگو تا راهنماییت کنم کجا بدی برات بزنن

armstk
03-12-2011, 03:16
1- میخوام یه string (مثلا یه اسم) روی بردم داشته باشم، باید این اسم رو mirror (معکوس) روی برد بنویسم یا معمولی؟

2- این مداری که دارم رو خودم دستی کشیدم ، علاوه بر این که دولایه هستش ، از جامپر هم استفاده کردم؛ حالا اگه مدارمون جامپر داشته باشه کارگاه ها ایراد نمیگیرن؟

3- از poly polygon استفاده کردم (توی هر دولایه) و polygon رو GND تعریف کردم (توی هر دولایه) ، حالا به خاطر اینکه از poly polygn استفاده کردم اتصال gnd بین قطعات رو مسیر کشی نکردم و گذاشتم همونطوری موندن، و میخوام بدونم که اولا کارگاه ها با poly polygon مشکل ندارن که؟ و دوما اتصال gnd بین قطعات رو مسیر کشی نکردم مشکلی پیش نمیاد؟
- اگه top باشه نیازی به mirror نیست ولی اگه پشت برد باشه باید mirror کرد
- نه واسه چی کار به جامپر های شما داشته باشن ! شما هر چقدر دوست داری جامپر بزار فرقی براشون نمیکنه
- ببین پلی گان معمولا کارگاه ها مشکل زیادی باهاش دارن و بهانه های مختلفی میارن , مثلا آلفا مدار میگه من پولی گان رو فقط به صورت solid قبول میکنم یا یکی دیگه میگه حداقل فاصله بین پولی گان و ترک ها باید 0.254 میلی متر باشه و مشکلات دیگه
کلا من پلی گان رو برای برد نمونه به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم , مخصوصا برای برد های متالیزه

javad naderi
03-12-2011, 16:56
سلام.پلیگان که همیشه نیاز نیست زمانی استفاده میشه که قسمتی از مدار در معرض نویز باشه اونم تنها همون قسمت کافیه پلیگان بشه نه کل مدار تازه اونم قوانین مخصوص خودشو داره.

javad naderi
03-12-2011, 17:08
این تاپیک رو ببینین.

آموزش Protel DXP - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

mehrdad22
04-12-2011, 03:45
سلام

یه سوال دیگه به ذهنم رسید، من به دلیل اینکه از کتابخونه های مختلفی استفاده کردم ، الان اندازه pad هام همشون باهم فرق میکنن، padهای میکرو یه اندازه است ، padهای درایور یه اندازه دیگه و .... کلا همه اشون با هم فرق دارن! حالا من میخوام به صورت یه جا و کلی، همشون رو عوض کنم و یه مقدار مساوی بدم بهشون چطوری باید این کار رو انجام بدم ؟

مرسی

mehrdad22
04-12-2011, 03:46
سلام

یه سوال دیگه به ذهنم رسید، من به دلیل اینکه از کتابخونه های مختلفی استفاده کردم ، الان اندازه pad هام همشون باهم فرق میکنن، padهای میکرو یه اندازه است ، padهای درایور یه اندازه دیگه و .... کلا همه اشون با هم فرق دارن! حالا من میخوام به صورت یه جا و کلی، همشون رو عوض کنم و یه مقدار مساوی بدم بهشون چطوری باید این کار رو انجام بدم ؟

مرسی

mehrdad22
04-12-2011, 03:48
بخدا من فقط یه بار دگمه ارسال رو میزنم نمیدونم چرا دوتا دوتا ارسال میشه
ببخشید

azaduni11
01-10-2015, 13:35
سلام.
فایل pcb که دوستمون در سایت قرار دادن رو به صورت تک لایه طراحی کردم .
از دوستان صاحب نظر اگه کسی اشکال خاصی در طراحی بنده میبینه ، خوشحال میشم بهم گوش زد کنه.
ممنون از دقتتون.
2806.PcbDoc (You can see links before reply)

Hesam1984
01-10-2015, 16:48
سلام.
فایل pcb که دوستمون در سایت قرار دادن رو به صورت تک لایه طراحی کردم .
از دوستان صاحب نظر اگه کسی اشکال خاصی در طراحی بنده میبینه ، خوشحال میشم بهم گوش زد کنه.
ممنون از دقتتون.
2806.pcbdoc (You can see links before reply)

برد ات خوبه ولی چند نکته هست.

هیچ دلیلی نداره همه ترک ها دارای یک ضخامت باشن. ترک های تغذیه بطبع باید ضخیم تر باشند.
زیر رگولاتور می تونی با پلیگان مس پخش کنی که به گراند وصل هستش. اگر رگولاتور جریان کسی داره باشد فضا برای هیت سینک هم حواست باشه در نظر بگیری.
پدهای مقاومت ها رو یکم بزرگتر کن.
پد های آیسی u2 رو هم مثل اون یکی بکن.
برد می تونه از اینم فشرده تر باشه.
اگر روی مقاومت ها جریان کشی نداری می توی از مقاومتهای یک هشتم وات استفاده کنی.
اگر مقاومت ها همه یک اندازه هستند می تونی از ارایه مقاومتی استفاده کنی.