PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال ورودی/ خروجی به arm (بسیار فوری )

neww
29-11-2011, 04:01
سلام بر همه ی دوستان و اساتید عزیز

سوالی داشتم . ممنون میشم جواب بدید .
فرض کنید ۸ تا push button ( با شماره های ۱ تا ۸ ) و ۸ تا LED ( با شماره های ۱ تا ۸ ) داریم .

سوال من اینه چطور میشه کاری کرد که اگه مثلا کلید اول را فشار دادم چراغ اول روشن بشه و اگه کلید دوم چراغ دوم ....

در واقع سوالم اتصال ورودی خروجی به ARM Processor هست .

من خودم آشنایی با Z80 دارم و تا اونجایی که می دونم در Z80 برای این کار باید یک پورت ورودی برای دریافت کلیدها و یک پورت خوروجی برای روشن شدن LEDها با توجه به شماره کلید فشارداده شده داشتم .

ممنون میشم دوستان بگند در ARM Processor روند کار چطوریه ؟ ( فقط د ر صورت امکان کامل توضیح بدید .من با ARM Processor آشنایی بسیار بسیار اندکی دارم )

خواهشا اگه مقدوره جواب را در صورت امکان فوری بدهید .
خیلی ممنون

mzarkoob
29-11-2011, 12:32

فرض کنید ۸ تا push button ( با شماره های ۱ تا ۸ ) و ۸ تا LED ( با شماره های ۱ تا ۸ ) داریم .

سوال من اینه چطور میشه کاری کرد که اگه مثلا کلید اول را فشار دادم چراغ اول روشن بشه و اگه کلید دوم چراغ دوم ....

خیلی ممنون
با سلام
با یه سرچ کوچیک در این زمینه فوری به پاسخ خواهید رسید ...
در اینجا (You can see links before reply)یه مثال هست(GPIO) که از مد ورودی و خروجی استفاده کرده
همین طور اینجا (You can see links before reply) قبلا سوالی مطرح شده. برای کار خودتان تعمیممش دهید...:0013:
البته اینها برای مدل lpc2378فیلیپسه. برای اتمل در مجلهpmm هست

agape
29-11-2011, 19:17

در واقع سوالم اتصال ورودی خروجی به ARM Processor هست .

من خودم آشنایی با Z80 دارم و تا اونجایی که می دونم در Z80 برای این کار باید یک پورت ورودی برای دریافت کلیدها و یک پورت خوروجی برای روشن شدن LEDها با توجه به شماره کلید فشارداده شده داشتم .

ممنون میشم دوستان بگند در ARM Processor روند کار چطوریه ؟ ( فقط د ر صورت امکان کامل توضیح بدید .من با ARM Processor آشنایی بسیار بسیار اندکی دارم )

خیلی ممنون
دایی جان از زمان z80 خیلی میگذره ولی هنوز اتفاق خاصی توی سخت افزار های کنترلی نیفتاده و روند همون روند قدیمی هست در واقع پورت آرم رو میتونی با کنترلر پورت توی z80 یکی بدونی که یکم امکانات بیشتری داره ولی هنوز همون پروتکل های قدیمی رو رعایت میکنه
برای این کاری که شما میخواید بکنید باید اول قسمتی از پورت رو به عنوان ورودی تعریف کنی و قسمتی رو هم به عنوان خروجی (دستوراتش توی هر میکروییی متفاوته چون رجیستر میکرو ها متفاوته) بعد داده ها رو از ورودی بخونی و تو خروجی نمایش بدی !
به همین راحتی :125: