PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فاز در ct

ghaem313
29-11-2011, 00:56
با سلام
من يه سوالي برام پيش اومده و اونم اينه كه در ct فاز جريان تغييري مي كنه
به طور دقيق تر بين جريان اوليه و ثانويه تاخير وجود داره يا نه؟

براي كنترل سوئيچ زني ميشه روي ct حساب كرد؟

armstk
29-11-2011, 03:09
سلام تا جایی که میدونم بین جریان اولیه و ثانویه ct تاخیری وجود نداره
ولی مطمئن نیستم حقیقتش :)

armstk
29-11-2011, 03:09
سلام تا جایی که میدونم بین جریان اولیه و ثانویه ct تاخیری وجود نداره
ولی مطمئن نیستم حقیقتش :)

ghaem313
29-11-2011, 14:37
خودم اينو پيدا كردم كه نشون ميده دارن
You can see links before reply

و عكس اون قسمتش رو تو پيوست گذاشتم
چون از ولتاژ نمونه برداري مي كنيم اختلاف بيش تري وجود داره . البته گفته كه يه PF وابسته هست و اگر در خروچي ct مقاومت بذاري خيلي كم ميشه
حالا نمي دونم قابليت اطمينان و جود داره تا براي كنترل igbt ازش استفاده كنم يا اينكه igbt قبل از اين كه بخواد خاموش بشه مي تركه

1nafar
09-01-2012, 23:11
سلام
در اندازه گیری اختلاف همیشه باید یک نکته رو در نظر داشت و اون مرجع ( گراند یا زمین یا محل اتصال پراپ صفر ) هست .
اما در کل همیشه در تمامی ترانس ها بین اولیه و ثانویه اختلافی فازی بین 0 تا 30 درجه وجود دارد که با توجه به نوع تبدیل ترانس و استفاده از خروجی و همچنین روش اندازه گیری اختلاف فاز این مقدار متفاوت هست .
برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به دنبال مطالب همچون اختلاف فاز در ترانس های سه فاز ، سنکرون کردن خروجی ترانس ها با یکدیگر ، حفاظت دیفرانسیل و... برید .

حالا نمي دونم قابليت اطمينان و جود داره تا براي كنترل igbt ازش استفاده كنم يا اينكه igbt قبل از اين كه بخواد خاموش بشه مي تركه
برای igbt تنها راه مطمئن و استاندارد استفاده از درایو ها مجتمع هست و سایر روش ها همچون استفاده از op-amp ، نمونه برداری از ولتاژ برق شهر و... نتیجه ای جز سوختن igbt نخواهد داشت .

ghaem313
10-01-2012, 02:23
من از ولتاژ برق شهر قصد نمونه برداري ندارم
من از جريان خروجي IGBT كه فركانسي در حدود چند ده كيلو داره بايد نمونه برداري كنم تا مدارات درايو (كه خودشون توان تشخيص overcurrent را دارن) را كنترل كنم