PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در خواست کتابخانه برای Altium 10.7

mn6500
26-11-2011, 17:25
سلام به همه و تشکر از دوستان ، من برای اولین بار یک pcb رو طراحی کردم و تا حدودی با برنامه ی altium آشنا شدم البته از کتابخانه های استاندارد خود آلتیوم استفاده کردم ولی وقتی فایلم رو بردم بازار برای سفارش ساخت کلی ایراد گرفتن : سایز ترک ها کمه ، سایز پد ها کمه و اینکه باید خودت یه کتابخونه از قطعات موجود در بازار بسازی و ...
می خواستم از دوستان سوال کنم برای یک pcb معمولی ( نه خیلی حرفه ای ) اندازه ی ترک چقدر باشه ؟ همچنین برای قطعاتی مثل ( مقاومت 1/4 وات ، خازن الکترولیت و تانتالیوم ، ال سی دی 2*16 ، سوکت آی سی 40 پین ، پوش باتن ، باکس هدر 2*7 ، هدر ، جک آداپتور ، کریستال ، کانکتور usb نوع b و ... ) باید خودم کتابخانه درست کنم یا موجود هست که اگه هست لطفا آپلود کنید . تشکر

armstk
27-11-2011, 05:34
سلام
همه این کتابخونه ها موجود هستش , نیازی به کشیدنش نیست , البته من خودم بعضی وقت ها خودم میام این کتابخونه های مورد نیاز رو میکشم چون بعضی وقت ها قطعاتی که میخریم روتین نیستن و کتابخونه ها باهاشون همخونی نداره
برای دانلود کتابخونه های آلتیوم هم به خوده سایت آلتیوم برو همه چی داره :wink:

mn6500
27-11-2011, 09:30
عرض کردم ، من هم از این کتابخونه ها استفاده کردم مثلا mega16 رو از کتابخونه ای که توی فولدر اتمل هست کار کردم ولی گفتند که ( به اصطلاح خودشون ) گوشت پد کمه و از این جور حرفا .
در ضمن اندازه ی ترک رو نگفتید و برای قطعات بالا کدوم کتابخونه ؟ تشکر

SaeidJorablo
01-12-2011, 23:03
سلام
من خودم شخصا همیشه از کتابخانه ای که خودم درست کردم استفاده می کنم. اما این به معنی آن نیست که کتابخانه های استاندارد آلتیوم خوب نیستند!!! اوایل من برای هر چی کتابخانه درست می کردم اما بعد چاپ می دیدم طراحی های من ایرادشون بیشتر از المان های استاندارد هست! مثلا شما می گید که بهتون گفتن گوشت پد کمه!!! برای من خیلی گوشت داشت و شکل نا فرمی به برد می داد!!! الآن هر المانی بخوام در کتابخانه استاندارد پیدا می کنم و در کتابخانه خودم کپی می کنم که سری بعد سریعتر پیدا کنم. اگر حس کنم بعضی جاها نیاز به افزایش قطر پد هست آن را فقط کمی!!! نه خیلی زید می کنم. عرض ترک ها برای برد با قطعه smd باید حداقل 10 میل باشه، کمتر از اونو کارگاه های تولید برد توانایی ندارن و باعث میشه که ناخواسته مرتکب قطع کردن ترک بشن!! برای برد معمولی حداقل قطر ترک 0.2 میلیمتر بهترین حالت هست. خواستید می تونم کتابخانه ام را به شما بدم. فقط حجمش زیاده، حدود 13 مگابایت!!!!

mn6500
04-12-2011, 16:59
سلام
آقای saeidJorablo تشکر از همفکری تون ، من برد رو دوباره باهمون قطعات کتابخونه ی استاندارد طراحی کردم ، دوباره ازم ایراد گرفتن ولی من گفتم به مسئولیت خودم قبول می کنم ، الآن برد رو گرفتم و خدارا شکر جز یکی دو تا مورد که باید با قطعه تطبیق می دادم همه چی خوب و شکیل شده ، البته هنوز مونتاژ نکردم که ببینم مدار جواب میده یا نه . در ضمن چطور یک قطعه رو به کتابخونه ای که خودم درست کردم اضافه کنم ؟ اگه کتابخونه تون رو آپلود کنید ممنون می شم .

sadmonew
04-12-2011, 20:13
خواستید می تونم کتابخانه ام را به شما بدم. فقط حجمش زیاده، حدود 13 مگابایت!!!!
با سلام
دوست عزيز، اگه براتون مقدوره قرار بديد. البته ميدونم آپلود كردنش مشكل خاص خودشو داره. اگه وقت كرديد آپلود كنيد و لينكش هم بذاريد.:hi::018:

بازم ازتون ممنونم.

Doloop
07-12-2011, 22:14
سلام
ميشه يكي بگه شماتيك اين usb كجاي التيوم ميتونم پيدا كنم

ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

armstk
08-12-2011, 04:13
سلام
کدوم یکی از کتابخونه های usb رو میخای ؟ نوع b میخای ؟ یا نوع a ؟

mn6500
08-12-2011, 12:06
سلام به دوستان عزیز ، من بورد رو مونتاژ کردم همه چیز خوب و درسته و هیچ مشکلی نیست ، فقط به دوستان پیشنهاد میکنم اندازه های footprint ها رو بگیرن و با قطعات واقعی ( با کولیس ) مطابقت بدن چون مثلا برای کریستال یه مقدار پد ها به هم نزدیکه که اونم بیشتر برای زیبایی است والا من که به مشکلی نخوردم . خلاصه ی کلام اینکه به حرف های غیر کارشناسانه ی عرف در بازار خیلی نباید توجه کرد چون کتابخانه های استاندارد خود آلتیوم حتما طراحی شده توسط مهندسین حرفه ای است و قابل اطمینان هستند .

Doloop
09-12-2011, 00:07
سلام
کدوم یکی از کتابخونه های usb رو میخای ؟ نوع b میخای ؟ یا نوع a ؟

من از نوعش سر در نميارم
لطف كنيد هر دو تا شو بگيد

SaeidJorablo
10-12-2011, 00:51
سلام
آقای saeidJorablo تشکر از همفکری تون ، من برد رو دوباره باهمون قطعات کتابخونه ی استاندارد طراحی کردم ، دوباره ازم ایراد گرفتن ولی من گفتم به مسئولیت خودم قبول می کنم ، الآن برد رو گرفتم و خدارا شکر جز یکی دو تا مورد که باید با قطعه تطبیق می دادم همه چی خوب و شکیل شده ، البته هنوز مونتاژ نکردم که ببینم مدار جواب میده یا نه . در ضمن چطور یک قطعه رو به کتابخونه ای که خودم درست کردم اضافه کنم ؟ اگه کتابخونه تون رو آپلود کنید ممنون می شم .

سلام
ببخشید دیر جواب دادم. این سایت یکی از اشکالاتش اینه که نمیگه آیا کسی بحثی که در آن بودی را ئنبال کرده یا نه، اگر خود آدم نیاد داخل بحث هایی که قبلا رفته؛ نمی فهمه که چی شده.!!! بگذریم، بازم از دیر جواب دادنم عذر می خوام.
دوست عزیز، کتابخانه ها در آلتیوم چندین نوع دارن، یک نوع کتابخانه شماتیکی (schlib)است، که در این کتابخانه مدلی که می خواهید در شماتیک بکار ببرید را می سازید، یک نوع دیگر کتابخانه برد یا pcblib هست، در این کتابخانه مدل هایی که قراره در برد قرار بگیرند و در واقع فوت پرینت قطعات را قرار می دهید، نوع سوم که خود آلتیوم معمولا ازش استفاده می کنه کتابخانه مجتمع هست (intlib) در این کتابخانه هر دو نوع قبلی کتابخانه ها با هم ترکیب میشوند. اگر خود قصد ساختن کتابخانه دارید باید یک پروژه کتابخانه () بسازید و دو نوع اول کتابخانه را در آن قرار دهید، بعد از کامپایل کردن پروژه شما دارای یک پروژه مجتمع خواهی بود که تنها با بردن آن می توانید به کلیه قطعاتی که ساختید دسترسی پیدا کنید.
در کتابخانه شماتیک شما هر قطعه را میتوانید با یک یا چند مدل از کتابخانه برد لینک کنید.
دوستان مثل اینکه خیلی مشتاق کتابخانه من شدند!!! خوشحالم. برای آن دسته از دوستان که این کتابخانه دست ساز را می خواهند، باید بگم که به علت حجم بالای آن لطفا به من ایمیل بزنید تا آن را برایتان ایمیل کنم. من سعی می کنم که آن را در این سایت قرار بدم، اما سایت محدودیت حجم داره و باید فایل را تیکه تیکه کنم. اگر حوصله به خرج بدید من آن را برایتان آپلود میکنم.
اما یک نکته که باید بگم اینه که من این کتابخانه را درآلتیوم R10 ساختم. اکثر قطعات دارای مدل سه بعدی کاملا مطابق با واقعیت هستند به همین خاطر حجم کتابخانه زیاد شده است. اگر کسی از ورژن قدیمی آلتیوم استفاده می کنه ، شاید در استفاده از آن با مشکل برخورد کنه. امیدوارم همه بتونن ازش استفاده کنن.
در پست بعدی من شروع به ارسال کتابخانه می کنم.

SaeidJorablo
10-12-2011, 01:10
اولین قسمت از کتابخانه شخصی من.
کتابخانه به 16 قسمت تقسیم شده است.

SaeidJorablo
10-12-2011, 01:28
دومین قسمت از کتابخانه شخصی من.

SaeidJorablo
10-12-2011, 01:51
سومین قسمت از کتابخانه شخصی من.

SaeidJorablo
10-12-2011, 02:54
و چهارمین قسمت و آخرین قسمت از کتابخانه شخصی من.

SaeidJorablo
10-12-2011, 02:55
دوستان تمامی قسمت ها را آپلود کردم، امیدوارم که مفید باشه. لطفا آنهایی که دانلود میکنن نظرشون را هم بدن.

armstk
10-12-2011, 06:23
سلام جناب مهندس
امکانش هست بگین چه کتابخونه هایه بخصوصی در کتابخونه شما وجود داره؟!
آخه حقیقتش کتابخونتون کلی پارت هستش و حسش نیست دانلود کنیم :)
باز هم متشکرم

SaeidJorablo
11-12-2011, 03:19
سلام
دوست عزيز در هم هست:0013: اگر جنس سوا كردني مي خواي بايد بري سراغ كتابخانه هاي آلتيوم كه موضوع بندي كردي همه چيز را.
شايد براتون جالب باشه. مراحل ساخت هر قطعه!!!!!
رفتن به خ جمهوري تهران... گردش در آنجا و ديدن مغازه ها!!! ناگهان ديدن يك قطعه!!! شگفت زده شدن از اينكه اين قطعه كجا بدرد مي خورد!!! خريد يك عدد نمونه از قطعه!!!! گاها گردش مجدد و خريد قطعات نمونه ديگر!!! پس از خستگي از پياده روي فراوان برگشت به خانه!!! دست گرفتن كوليس و شروع به طراحي مدل سه بعدي (گاها جستجوي اينترنت در سايت هاي خاص جهت صرفه جويي در زمان)!!!! پس از آماده شدن مدل سه بعدي رفتن به آلتيوم و جستجوي فوت پرينت آماده!!! نيست؟؟؟ موردي نداره ساخته مي شود!!! لينك مدل شماتيك ساخته شده با مدل قطعه و لينك مدل قطعه با مدل سه بعدي و در نهايت كامپايل كردن پرو‍ژه!!! استفاده در بردهاي كاربردي و تست مدل و عيب يابي و نهايي كردن مدل!!!
ويژگي اين كتابخانه در آن چيزي بود كه براتون نوشتم، اين كتابخانه حاصل چندين و چند سال كار من با آلتيوم هستش!!! از مقاومت معمولي گرفته تا انواع ميكروكنترلرها!!! 99% قطعات داراي مدل سه بعدي جهت مشاهده برد قطعه گذاري شده قبل توليد و عدم توليد مجدد برد بخاطر اشكالات مكانيكي!!!
عادت بدي پيدا كردم و اون اينه كه حوصله چاپ مجدد برد را ندارم و اين بخاطر اينه كه به دقت هر قطعه طراحي شده اند.
پارت زياد شدن كتابخانه بخاطر محدوديت هاي سايت بود وگرنه آن را بصورت يك فايل تكي در اختيار دوستان مي گذاشتم. و اگر اشكالي در فايل ها موجوده آن را به سبب كم تجربگي من در آپلود فايل ببخشيد و بهم بگيد تا آن را رفع و رجوع كنم.

SaeidJorablo
11-12-2011, 03:20
راستي كسي از دوستان كل كتابخانه را دانلود كرده يا نه!!! مي خوام بدونم نظر دوستان چي هست

armstk
11-12-2011, 10:07
سلام
راستش هنوز من که دانلود نکردم , ولی حتما سره موقع دانلودش میکنم
راستی مهندس کتابخونه lpc1313 یا lpc1343 رو نداشتی برای آلتیوم؟
مرسی

Doloop
11-12-2011, 17:31
كسي نميخاد بگه من از كجاي التيوم ميتونم كتابخونه usb رو پيدا كنم

kavir
11-12-2011, 19:00
AMP Serial Bus USB.IntLib

alireza9900
11-12-2011, 22:02
سلام آقای جرابلو
باید لایبراری با ارزشی باشه
اگه بتونین توی سایت uploadbaz.com آپلود کنید خیلی خوب میشه(به صورت یه فایل کامل؛ نه پارت پارت)

ممنون

edisonkocholoo
11-12-2011, 22:14
سلام بر اقا سعید گل
اقا من دانلود کردم. بسیار عالی بود. دست گلت درد نکنه .
روح بزرگ و دل بخشنده ای داری که نتیجه زحماتت را با این صبر و حوصله میشینی رو شبکه اپلود می کنی تا بقیه بیان و به رایگان استفاده کنن.
:hi:
بازم دمت گرم

SaeidJorablo
12-12-2011, 02:22

سلام
در كتابخانه آپلود شده كانكتور USB هم موجود هست. در دو نوع USB B و USB Mini B كه پركاربردترين نوع كانكتورها مي باشند.

SaeidJorablo
12-12-2011, 02:27
سلام آقای جرابلو
باید لایبراری با ارزشی باشه
اگه بتونین توی سایت uploadbaz.com آپلود کنید خیلی خوب میشه(به صورت یه فایل کامل؛ نه پارت پارت)

ممنون

سلام
در حال حاضر من اينترنت پر سرعت ندارم و امكان آپلود فايل تكي تا چند هفته اخير برام امكان پذير نيست (به علت حجم زياد كتابخانه). در ضمن من دارم فايل كتابخانه را آپديت مي كنم و قطعات جديد در آن قرار مي دهم. از طرفي نامگذاري قطعات را هم مي خواهم تغيير بدم كه پيدا كردن قطعات راحتتر باشه. قطعات قديمي و كم كاربرد را هم حذف مي كنم. دو هفته ديگه يك كتابخانه جامع براتون به اشتراك خواهم گذاشت. (انشالله و اگر وقت كردم.)

SaeidJorablo
12-12-2011, 02:50
سلام
راستش هنوز من که دانلود نکردم , ولی حتما سره موقع دانلودش میکنم
راستی مهندس کتابخونه lpc1313 یا lpc1343 رو نداشتی برای آلتیوم؟
مرسی

سلام
در كتابخانه اي كه آپلود كردم قطعاتي كه در پروژه هايم بكار بردم را ساختم. اين قطعه را هم تا حالا استفاده نكردم.
من كتابخانه هاي آلتيوم را جستجوي كردم و چيزي پيدا نكردم. فوت پرينت 1313 يك فوت پرينت استاندارد هست و اگر كتابخانه هاي آلتيوم را كامل داريد مي تونيد آن را براحتي پيدا كنيد (اگر نداريد مي توانيد از سايت آلتيوم به رايگان دريافت كنيد). اما براي مدل شماتيكي بايد خود آستين بالا بزنيد و اقدام كنيد. و اگر مي خواهيد خود فوت پرينت ايجاد كنيد هم ميتونيد به صفحات انتهايي ديتاشيت بريد و اطلاعات پكيج را بدست بياريد. آلتيوم ويزاردي داره كه فقط كافيه اين اطلاعات را بهش بديد و خودكار فوت پرينت مورد نظر را ايجاد مي كنه. اگر نمي تونيد بگيد تا براتون انجام بدم.

armstk
12-12-2011, 09:00
سلام
در كتابخانه اي كه آپلود كردم قطعاتي كه در پروژه هايم بكار بردم را ساختم. اين قطعه را هم تا حالا استفاده نكردم.
من كتابخانه هاي آلتيوم را جستجوي كردم و چيزي پيدا نكردم. فوت پرينت 1313 يك فوت پرينت استاندارد هست و اگر كتابخانه هاي آلتيوم را كامل داريد مي تونيد آن را براحتي پيدا كنيد (اگر نداريد مي توانيد از سايت آلتيوم به رايگان دريافت كنيد). اما براي مدل شماتيكي بايد خود آستين بالا بزنيد و اقدام كنيد. و اگر مي خواهيد خود فوت پرينت ايجاد كنيد هم ميتونيد به صفحات انتهايي ديتاشيت بريد و اطلاعات پكيج را بدست بياريد. آلتيوم ويزاردي داره كه فقط كافيه اين اطلاعات را بهش بديد و خودكار فوت پرينت مورد نظر را ايجاد مي كنه. اگر نمي تونيد بگيد تا براتون انجام بدم.
سلام
میدونم که براش فوت پرینت هستش , فوت پرینتش مشابه lpc2138 هستش , مشکل همون کتابخونه شماتیک هستش
که البته خودم میکشمش
بازم ممنون

Doloop
12-12-2011, 14:23
لطفا آنهایی که دانلود میکنن نظرشون را هم بدن.

سلام آقا سعيد واقعا دستت درد نكنه
كتابخونه هات عالي بود:wink::wink::wink:

SaeidJorablo
14-12-2011, 01:42
سلام آقا سعيد واقعا دستت درد نكنه
كتابخونه هات عالي بود:wink::wink::wink:

خواهش مي كنم. قابلي نداشت.:wink:
اگر كمي منتظر بمونيد باز بهترش مي كنم. چون ديدم كه خوب ازش استقبال شده انگيزه گرفتم كه بهترش كنم.
در ضميمه يك برد را كه با كتاخانه داده شده طراحي شده را به اشتراك گذاشتم. تمامي قطعات از كتابخانه مذكور مي باشند.
در ضمن هر كس اين پروگرامر را مي خواهد به من ايميل بزند.

esmaeil21
14-12-2011, 12:38
سلام
آقا 4 تا قسمت آخر دانلود نميشه

SaeidJorablo
14-12-2011, 18:11
سلام
آقا 4 تا قسمت آخر دانلود نميشه

سلام
من بعد اعلام شما تست کردم. مشکلی نداشت و راحت دانلود شد. این تست را در سیستمی غیر سیستم خودم انجام دادم که مطمئن بشم حتما دانلود میشه.

mniknezhadi
15-12-2011, 00:06
جناب آقای جورابلو
سلام،
خیلی کتابخانه کامل و ارزشمندی بود. دستت درد نکنه. به نظر من از خود کتابخانه آلتيوم هم بهتر بود.

SaeidJorablo
15-12-2011, 02:44
جناب آقای جورابلو
سلام،
خیلی کتابخانه کامل و ارزشمندی بود. دستت درد نکنه. به نظر من از خود کتابخانه آلتيوم هم بهتر بود.

متشكرم.
در كتابخانه جديدي كه در دست طراحي دارم باز هم بهتر خواهد شد. از دوستاني كه كتابخانه را دانلود و استفاده كرده اند خواستارم پيشنهادات خود را جهت بهتر كردن كتابخانه ارايه كنن.

در ايده اولي كه به ذهن خود من رسيد، من المان هاي اضافه را حذف كرده و نيز كليه المانها گروه بندي شدند. بدين ترتيب براي مثال، جهت پيدا كردن يك ic با نوشتن ic در بالاي ليست كليه ic ها ليست مي شوند. از آنجا كه هر روز قصد اضافه كردن المان ها را دارم با اين روش پيدا كردن المان خاص بسيار راحت خواهد شد.

در ضمن، پرو‍ژه كتابخانه داراي فايل هاي مجزاي كوچكي شده اند. بدين ترتيب جهت به روز رساني كتابخانه كافي است كه فقط فايل كوچكي را دانلود كرده و در پوشه كتابخانه قرار دهيد و بدين ترتيب كل كتابخانه با يك كامپايل ساده به روز رساني خواهد شد و مشكل حجم زياد كتابخانه حل مي شود.

در انتها از دوستان مي خواهم كه المان هاي پركاربرد (تاكيد مي كنم پر كاربرد نه الماني كه در كتابخانه استاندارد آلتيوم هست و نياز داريد!!!) را برايم ليست كنن تا آن المان ها نيز به كتابخانه اضافه شود.

SaeidJorablo
15-12-2011, 03:28
اسرار و ترفندهاي آلتيوم (Altium Tips & Tricks) - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

SaeidJorablo
15-12-2011, 03:38
يك خواهش از دوستان داشتم شايد به نظر خنده دار بياد. من اين كتابخانه را به صورت رايگان در اختيار دوستان قرار مي دهم اما يك خواسته دارم. جهت مشخص شدن اينكه چه كساني از اين كتابخانه استفاده كرده اند. از دوستاني كه قصد استفاده از اين كتابخانه را دارند خواستارم تا به عنوان كپي رايت لوگوي S كه در سمت راست هم آن را مشاهده مي كنيد به نحوي در برد خود جاي دهيد. من در آينده يك لوگوي كوچكتر و ساده تر و در عين حال گويا را به عنوان لوگوي S در اختيارتان خواهم گذاشت. آموزش اضافه كردن لوگوي خودتان به برد را هم در اسرار و ترفندهاي آلتيوم (Altium Tips & Tricks) - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply) آموزش خواهم داد كه دوستان بتوانند لوگوي شخصي خود را به بردهاي خود اضافه كنند.
از همه دوستاني كه به اين خواسته عمل مي كنند پيشاپيش سپاسگذارم.

morteza_rk
16-12-2011, 14:32
سلام دادا

کتابخون هاتو دیدم. واقعا محشره و لذت بردم.

حالا اینارو خودت طراحی کردی یا جایی جمع آوری کردی؟ آخه سک طراحی های کتابخونه ها با هم فرق داره.

اگه خودت طراحی کردی به ما هم یاد بده. البته من طراحی با خود Altium رو بلدم ولی اون نمی تونه به این شیکی در بیاره. شایدم من نمی تونم.

M.ABDOLLAHI
16-12-2011, 16:58
سلام در هر صورت کارت عالیه ...

alireza9900
16-12-2011, 19:05
آره واقعا خفنه کتابخونه آقا جرابلو!!
البته از همه خفن تر پارت 3d های قطعات هست؛ خیلی عالین!

پ.ن: من خودمم یه لایبراری نقلی دارم و همه قطعاتش 3d پارت دارن ولی صرفا یا استوانه هستن یا مکعب! خدایی خیلی توپه 3d پارتاش!

sadmonew
16-12-2011, 21:00
با سلام
آقا سعيد دستت درد نكنه. عجب كتابخونه اي ساختي مخصوصا قسمت 3d عاليه.:018:

SaeidJorablo
17-12-2011, 00:09
سلام به همه دوستان
خواهش مي كنم. هيچ قابلي نداره. اگر شما مطالب تاپيك

اسرار و ترفندهاي آلتيوم (Altium Tips & Tricks) - صفحه 2 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

را دنبال كنيد به زودي به طراحي سه بعدي خواهيم رسيد. فعلا كمي مقدمه چيني مي كنم.
براي طراحي سه بعدي شما به يك كوليس و كمي آشنايي با برنامه هاي سه بعدي و مقدار زيادي حوصله داريد. خوشحالم كه مي بينم دوستان خوششون اومده.

در جواب دوستي كه گفته بودند آيا اين طراحي خود من هست يا جمع آوري شده بايد بگم كه هر دو. بعضي از مدل هاي استاندارد آلتيوم خيلي خوب هستند و من نمي خواستم كه فرق ايجاد كنم. آنها را برداشته و كمي به اصلاح رايج گوشت پد را افزايش دادم.
همچنان اعلام مي كنم كه كتابخانه جديدي كه در دست طراحي دارم فوق العاده است. اما اجازه بديد آن را كامل كنم و به اشتراك بگذارم. فعلا دارم جستجو مي كنم ببينم چه قطعاتي پركاربردتر هستند.

مجدد از دوستان درخواست دارم كه ليست قطعات كاربردي را از نظر خودشان برام بفرستند تا در كتابخانه جديد وارد كنم.
متاسفانه اضافه كردن مدل سه بعدي باعث شده كه زمان تكميل كتابخانه كمي زياد بشه اما وقتي آماده شد خواهيد ديد كه كامل كامل خواهد بود.

malekizade
17-12-2011, 00:32
ممنون آقا سعید واقعا دستت درد نکنه حوصله خرج دادی . این جور کارها خیلی با ارزش هستند

Aghaeifar
28-12-2011, 13:20
میشه اینجا در خواست جدید داد؟ دیگه تاپیک نزنیم.

دوستان کسی برای این ای سی Pl2303 که در فروشگاه هست و مبدل سریال به usb هست کتابخونه داره؟
ممنون میشم در اختیارم بذاره.

SaeidJorablo
28-12-2011, 15:03
میشه اینجا در خواست جدید داد؟ دیگه تاپیک نزنیم.

دوستان کسی برای این ای سی pl2303 که در فروشگاه هست و مبدل سریال به usb هست کتابخونه داره؟
ممنون میشم در اختیارم بذاره.
دیتاشیت آن را بدید (دیتا شیتی که مشخصات مکانیکی هم داشته باشد بهتر است.) اگر تونستم براتون طراحی می کنم. اگر کاربردی هم هست بگید در کتابخانه جامع اضافه کنم.

Aghaeifar
28-12-2011, 16:51
دیتاشیت آن را بدید (دیتا شیتی که مشخصات مکانیکی هم داشته باشد بهتر است.) اگر تونستم براتون طراحی می کنم. اگر کاربردی هم هست بگید در کتابخانه جامع اضافه کنم.
ممنون
این دیتاشیتش هست
You can see links before reply

PL2303 HX

کاربردی که به نظر من هست خیلی هم کار کردن باهاش اسون تره نسبت به ft232 و اکثر سیگنال های دیگه ی کنترلی RS232 رو هم داره قیمتش هم ارزون تره سرعتش هم بالاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------
بعد از ویرایش
آقای زارعی فرمودند که شماتیک و فوت پرینتش در همون کتابخونه ی lpc1313 که گذاشته بودند هست و چک کردم اونجا بود.
ممنون سعید

mehrdad22
01-01-2012, 04:15
آقا سعید خیلی جالب بود

واقعا دسته گلت درد نکنه

درضمن بیشتر چیزهایی که لازم میشه تو همین 16 پارت کتابخانه که گذاشتی پیدا میشه ، ولی چشم باز اگه قطعات پرکاربردی یادم افتاد که توی کتابخونه اتون نیست حتما خبر میکنم

بازم ممنون

Pioneer
24-01-2012, 19:03
سلام دوستان
من ورژن 10.494 رو نصب کردم ! ولی خیلی به کار کردن باهاش وارد نیستم! نمیدونم چرا ؟
من یه ترانزیستور پیدا نکردم تو لایبرری!!!
یکی یه اموزش درست درمون و ابتدایی برای ایجاد پی سی بی و شماتیک با التیوم نداره؟!! تا کمی از گیجی در بیام! اگه راه بیوفتم بقیش راحته معمولا!
ممنون میشم یکی هم دست ما رو بگیره
اموزش های اقای سپاس یار رو خوندم ولی خیلی جالب نبودن

m_sedaghat
08-02-2012, 12:38
سلام
ضمن تشکر از به اشتراک گذاشتن این کتابخانه کامل لازمه بگم که بسیار عالی بود و مشخص بود که زحمت زیادی کشیده بودید.

m_sedaghat
08-02-2012, 12:43
با سلام
آیا فوت پرینت مربوط به mmc/sd دراین کتابخونه وجود داره ؟

mojtaba1
08-02-2012, 16:39
آره من همه رو دانلود کردم مشکلی نداشت .خیلی خیلی خیلی ... متشکرم

alimicro
08-02-2012, 18:31
دوستان تمامی قسمت ها را آپلود کردم، امیدوارم که مفید باشه. لطفا آنهایی که دانلود میکنن نظرشون را هم بدن.
سلام آقای جورابلوواقعادستت دردنکنه این کارخیلی زحمت وحوصله می خواد ولی حقیقت من باالتیوم کارنکردم ودارم باهش علاقه مندمی شم این 16 پارت برای کدام ورژن است وچه جوری بایدبه آلتیوم داد.باتشکر

SaeidJorablo
09-02-2012, 00:30
سلام آقای جورابلوواقعادستت دردنکنه این کارخیلی زحمت وحوصله می خواد ولی حقیقت من باالتیوم کارنکردم ودارم باهش علاقه مندمی شم این 16 پارت برای کدام ورژن است وچه جوری بایدبه آلتیوم داد.باتشکر
در سمت راست برنامه مطابق اعداد عمل کنید و فایل کتابخانه ای که دانلود کردید را به پروژه خود اضافه کنید، حال می توانید در لیست کتابخانه ها کتابخانه مورد نظر را انتخاب کرده و قطعات را از آن برداشته و در طراحی خود از آن استفاده کنید.
با انتخاب هر قطعه مدل شماتیکی، فوت پرینت یا همان مدل برد یا pcb و مدل سه بعدی قطعه را مشاهده می کنید. (عکس از نسخه جدید کتابخانه است که در دست تهیه است)

alimicro
12-02-2012, 13:37
در سمت راست برنامه مطابق اعداد عمل کنید و فایل کتابخانه ای که دانلود کردید را به پروژه خود اضافه کنید، حال می توانید در لیست کتابخانه ها کتابخانه مورد نظر را انتخاب کرده و قطعات را از آن برداشته و در طراحی خود از آن استفاده کنید.
با انتخاب هر قطعه مدل شماتیکی، فوت پرینت یا همان مدل برد یا pcb و مدل سه بعدی قطعه را مشاهده می کنید. (عکس از نسخه جدید کتابخانه است که در دست تهیه است)

سلام مهندس
برادرم شماخیلی آقائی لطف کردی دست گلت دردنکنه انشاالله درتمام مراحل زندگی موفق وسربلندباشید.باتشکر

mehrdad22
07-03-2012, 18:25
سلام به همه:hi:

من تو سایت آلتیوم هم گشتم ولی قطعه tip31c و tip32c رو پیدا نکردم:unh:

قطعاتی مثل TIP20 , TIP21 , TIP25 هست ولی 31c و 32c نیست

TIP31C = npn power transistor 40v/40w/4a
TIP32C = pnp power transistor 40v/40w/4a

کسی از دوستان هست که این دوتا قطعه رو کشیده باشه؟؟
اگه داشته باشید، خیلی خوب میشه من دیگه خودم وقت نذارم بکشم دیگه:0013::wink:
باتشکر

abrar
28-04-2012, 22:15
دستت درد نکنه
عالی بود :mrgreen:
اگه کاملتر شه محشره

behnam6500
02-05-2012, 12:29
بچه ها من یه سری از کتابخونه هام پریده!!!!!!

کتابخونه max232 توی التیوم رو میزارید بی زحمت؟

pooriya
28-05-2012, 23:12
با سلام
دوستان کسی کتابخونه کامل lcdn96 رو داره؟(ili9325)

alireza9900
29-05-2012, 01:36
سلام :hi:

hamid256
17-06-2012, 15:02
سلام دوست عزیز واقعا عالی بود اما من توکتابخونه ای که ارائه کرد جک آداپتور نبود ممنون می شم این قطعه رو برام بزارید...

cmuiran
17-06-2012, 22:53
سلام دوست عزیز واقعا عالی بود اما من توکتابخونه ای که ارائه کرد جک آداپتور نبود ممنون می شم این قطعه رو برام بزارید...

سلام داداش
داخل کتاب خانه ای که دوستامان اقای SaeidJorablo قرار داده هست

hamid256
18-06-2012, 11:39
سلام دوست عزیز چرا هر چه مقدار خازن رو بالا می بریم اندازش کوچکتر می شه....؟

amirtebyan
20-06-2012, 01:11
سلام من دنبال کتابخونه avr at90usb82 خیلی چرخیدم پیدا نکردم لطفا کمک کنید.
اینم عکسش

abrar
20-06-2012, 16:53
خدمت شما
3458

abrar
20-06-2012, 16:55
سلام دوست عزیز چرا هر چه مقدار خازن رو بالا می بریم اندازش کوچکتر می شه....؟

روی المان مورد نظر دابل کلیک کن تو قسمت Footprint میتونی سایز را تغییر بدی ....

nooshvash
23-06-2012, 12:31
سلام. آلتیوم من 08 هست. کسی کتابخونه ی dsPIC33F.IntLib را نداره؟

Doloop
23-06-2012, 12:51
سلام

موفق با ...

Robotic-7
24-06-2012, 19:09
با سلام
لطف میکنین بگین ترمینال های به این شکل رو توی آلتیوم از کدوم کتابخانه باید بردارم؟

HoaX
25-06-2012, 03:41
سلام من دنبال کتابخونه avr at90usb82 خیلی چرخیدم پیدا نکردم لطفا کمک کنید.
اینم عکسش

سلام دوست عزیز
پکیچ شما QFN32 است
1- میتوانید خودتون بسازید ( از منوی Tools گزینه IPC Footprint Wizard )
2- یا این که 90USB82-16MU رو سرچ کنی
3- و یا فایل منو دانلود کنید برات گذاشتمش
90USB82-MU16 Footprint.rar (You can see links before reply)
با AD10 ذخیره شده
دستور دیگه ای هست در خدمتم

newman
25-06-2012, 14:07
نمی دونم چرا Altium با اینکه کتابخانه هاش نصب قطعات 3d نمایش نمی ده ؟؟؟

Doloop
25-06-2012, 16:39
نمی دونم چرا Altium با اینکه کتابخانه هاش نصب قطعات 3d نمایش نمی ده ؟؟؟

اگه پیغام خطا میده بزاری بهتر میشه راهنمائی کرد :wink:

12qwaszx
26-06-2012, 01:59
با سلام
لطف میکنین بگین ترمینال های به این شکل رو توی آلتیوم از کدوم کتابخانه باید بردارم؟

سلام کُکا خوبی :)
ببین فاصله بین هر دو پین این ترمینال ها 200 میل هست من فایل آماده رو پیوست کردم:
3529
توی فایل pcb یک زائده گذاشتم که همان خار ظریف کنار این ترمینال ها است. مثلا فرض کن می خوای ترمینال 5 پیچی بزاری. باید از ترمینال 3 پیچی و 2 پیچی کنار هم استفاده کنی (در هم چفت میشوند) ولی موقع پی سی بی کشیدن وقتی فوت پرینت ها کنار هم گذاشتی دقت کن فاصله از یک پین ترمینال اول تا پین دیگر ترمینال دوم 200 میل باشد:
دکمه ctrl+M بگیر و از وسط یک پین تا پین دیگر اندازه بگیر که 200 میل شده باشد.
موفق باشی بوا!

newman
26-06-2012, 15:21
اگه پیغام خطا میده بزاری بهتر میشه راهنمائی کرد :wink:

نه مهندس پیغامی نمی ده فقط هیچ کدام از قطعات به صورت 3D نمایش نمی ده

فکر کنم مشکل از کتابخانه های من شاید قطعات 3D ندارن ؟؟؟؟

میشه یک کتابخانه خوب به من معرفی کنید دانلود کنم "سایت altuim رفتم"

newman
26-06-2012, 15:48
سلام کُکا خوبی :)
ببین فاصله بین هر دو پین این ترمینال ها 200 میل هست من فایل آماده رو پیوست کردم:
3529
توی فایل pcb یک زائده گذاشتم که همان خار ظریف کنار این ترمینال ها است. مثلا فرض کن می خوای ترمینال 5 پیچی بزاری. باید از ترمینال 3 پیچی و 2 پیچی کنار هم استفاده کنی (در هم چفت میشوند) ولی موقع پی سی بی کشیدن وقتی فوت پرینت ها کنار هم گذاشتی دقت کن فاصله از یک پین ترمینال اول تا پین دیگر ترمینال دوم 200 میل باشد:
دکمه ctrl+m بگیر و از وسط یک پین تا پین دیگر اندازه بگیر که 200 میل شده باشد.
موفق باشی بوا!

این قطعات در کتابخانه صفحه شماره 2 همین تاپیک وجود دارن

Doloop
26-06-2012, 19:23
فکر کنم مشکل از کتابخانه های من شاید قطعات 3D ندارن ؟؟؟؟

میشه یک کتابخانه خوب به من معرفی کنید دانلود کنم "سایت altuim رفتم"

سلام
میدونی مشکل کجاست من گرافیکم پائینه آلتیوم 10 رو هم استفاده میکنم تا حالا توی پروتل محیط 3D رو ندیدم :mrgreen:

یعنی هیچ قطعه ساده ای رو هم نشون نمیده مثلا : مقاومت رو ؟!!!
ورژن آلتیومت چنده ؟ اینو بگو شاید اونایی که میتونن 3D ببینن کمکت کنن :0013:

newman
27-06-2012, 00:22
سلام ...

نه مهندس مشکل از گرافیک نیست مال من gtx220 گرافیک بالایه ...فکر کنم مشکل از کتابخانه های باشه که من دارم .... با کتابخانه های همین تاپیک قطعات 3D نمایش داده خیلی قشنگ شد ... ولی چرا کتابخانه های دیگه با اینکه کامله قطعات 3D نداره ؟؟؟؟

این یه نمونه از این کتابخونه اینجا :

SaeidJorablo
28-06-2012, 23:56
با سلام
کتابخانه های پیش فرض آلتیوم مدل سه بعدی ندارند. یک سری از آنها هم که دارند 3D Lagacy هستند یعنی ورژن قدیمی مدل های سه بعدی را دارند که آلتیوم دیگر آنها را پشتیبانی نمی کند. اما شما می توانید این مدل سه بعدی قدیمی را با مراجعه به tools>lagacy tools ببینید.

mohpooria
29-06-2012, 13:07
سلام
دوستان چه جوری میشه برد رو تو حالت 3 بعدی چرخوند ؟ مثله شکل های بالا
به غیر از فلیپ کردن کاره دیگه ای نمی تونم انجام بدم

newman
30-06-2012, 17:10
با استفاده از کلید های shift و ctrl و درگ کردن موس می تونید مدل 3d حرکت بدید

nima_elc
30-06-2012, 19:39
کسی میدونه em-18 تو کدوم یک از کتابخونه های آلتیوم هست؟

ppittl
30-06-2012, 22:38
کار قشنگی کردی
خسته نباشی آقای جورابلو

newman
01-07-2012, 10:52
Em-18 کتابخانه توی التیوم نداره

newman
01-07-2012, 10:55
اقای SaeidJorablo کتابخانه Connectors متاسفانه خرابه میشه لطفا لینک درست کنید

hd9032d
14-07-2012, 02:55
Ba sala, soket haye pllcc ro mikham makhsosan 44 paye ba tashakor

MONTAZER_110
31-07-2012, 17:56
با سلام به دوستان
دوستان علاقه مند به کتابخانه سه بعدی آلتیوم می توانند این کتابخانه را از طریق لینک موجود در امضا این پست دریافت کنند.
ویژگی های این کتابخانه:
* دارای مدل های سه بعدی اکثر قطعات
* دارای دسته بندی قطعات برای جستجوی سریع تر قطعات (هم در نام قطعه و هم در نام کتابخانه)
* دارای لوگوی کاربردی برای استفاده در برد
* به روز رسانی مداوم
* دارای قطعات پرکاربرد و قابل دسترس در بازار داخل
* دارای مدلهای برد (footprint) دقیق و استاندارد
* دارای مدل های گرافیکی چندگانه در مدل شماتیکی (alternative models)
* و ...
جهت دریافت روز ورود به سایت حتما به من ایمیل بزنید...
با سلام خدمت آقای جورابلو
آدرس این سایت چیه میشه کمکم کنین:0013::0013:

SaeidJorablo
01-08-2012, 02:00
با سلام خدمت آقای جورابلو
آدرس این سایت چیه میشه کمکم کنین:0013::0013:
با سلام
بعلت خرابی لینک پستی که به آن اشاره کردید را حذف کردم. در اولین فرصت اطلاع رسانی خواهد شد

analyst
02-08-2012, 21:30
سلام آقاي جورابلو ، از كتابخونه بسيار عاليتون تشكــــــــــــــــــــــ ـر ميكنم
واقعا واسه من مبتدي كه كار پيچيده اي پيش رو دارم مجموعه بزرگي به حساب مياد و برا ادامه دادن كارم از مجموعه با ارزشتون انگيزه گرفتم
اجرتون با امام حسين (ع)

nima_elc
05-08-2012, 17:01
سلام میخواستم ببینم جوی استیک های انالوگ یا همون جوی استیک پلی استیشن تو التیوم وجود داره یا باید خودمون براش طراحی کنیم
چون تو این ادرس تو سایت خود التیوم برای شبیه ساز دیدم شکل این جوی استیک را نشون داده
From Altium Designer to Mechanical CAD (You can see links before reply)

pooriya
05-08-2012, 19:54
با سلام
دوستان کسی کتابخونه کامل lcd 3.2 رو داره؟(برای ssd1289)

دوستان کسی واسه این مورد کتابخونه ای فوت پرینتی چیزی داره؟
(به شدت مورد نیاز هستش)

pooriya
10-08-2012, 15:55
با سلام
بعد از گشتن و عدم موفقیت در پیدا کردن کتابخونه ssd1963 ،اخرش خودم طراحی کردم و باعث شد ساخت قطعه رو هم تا حدود زیادی یاد بگیرم.
اینجا می زارم شاید یه بنده خدائی مثل من کارش گیر این قطعه بود.

Ma3ood
25-08-2012, 11:57
سلام دوستان مشکل خیلی پیش پا افتاده ای واسم پیش اومده در یک مدار با کلی ای سی و قطعات دیگر مشکل
در انتخاب یه فوت پرینت خوب و دقیق واسه یه پین هدر 17 تایی میگردم مثلا من از کتابخونه پرکاربرد Miscellaneous Connectors استفاده می کنم و Hesrder 17 را انتخاب میکنم ولی اندازه پایه های یه پین هدر واقعی با این همخونی نداره دلیلش چیه این کتابخانه استاندارد نیست و یا پین هدر ها :mrgreen:

Ma3ood
26-08-2012, 11:32
دوستان هیچکس تا حالا چنین مشکلی نداشته :sa:

abrar
27-08-2012, 22:02
سلام دوستان مشکل خیلی پیش پا افتاده ای واسم پیش اومده در یک مدار با کلی ای سی و قطعات دیگر مشکل
در انتخاب یه فوت پرینت خوب و دقیق واسه یه پین هدر 17 تایی میگردم مثلا من از کتابخونه پرکاربرد Miscellaneous Connectors استفاده می کنم و Hesrder 17 را انتخاب میکنم ولی اندازه پایه های یه پین هدر واقعی با این همخونی نداره دلیلش چیه این کتابخانه استاندارد نیست و یا پین هدر ها :mrgreen:

سلام
توی Miscellaneous Connectors چند نمونه پین هدر 17 تایی داریم که اگه بری پایینتر میبینی

Ma3ood
27-08-2012, 23:40
اونها را هم امتحان کردم بدتر هستش یعنی کوچکتر هست :sa:

nima_elc
28-08-2012, 00:30
پین هدر های این کتابخونه را امتحان کن تا جایی که یادمه درست بود اندازه هاش
Mylib.rar - 4shared.com - online file sharing and storage - download (You can see links before reply)

MEGAMAN.1
09-09-2012, 03:49
اولین قسمت از کتابخانه شخصی من.
خیلی عـــــالی بود.....
میفهمی ؟؟؟؟
عــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــالـــ ــــی:o
دمت گرم .....کارت خیلی درسته......ایول داری
ولی کاش LED هم میزاشتی...البته داشت ولی 5میلی متری ایستاده ندیدم !
رگولاتور خوابیده هم داشت ولی ترانزیستور کتابی خوابیده نداشت.مثلا BD138
خلاصه :018:

filip31
13-09-2012, 04:54
دمت داغ سعید خان خیلی حال دادی

filip31
16-09-2012, 22:53
سلام. میشه کتابخونه dac0808 رو واسم قرار بدید؟

newman
17-09-2012, 20:04
نیاز خیِــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــلی زیاد به pcd ماژول ttl bluetooth model دارم اگه کسی داره یا لینک مربوط بهش

لطفا کنه اطلاع بده کار ما راه بیفته

newman
18-09-2012, 00:56
خودم یکی درست کردم کسی می دونه چه جوری باید براش 3d درست کنم ؟

alimf931
30-11-2012, 14:22
دوستان کسی کتابخامه آلتیوم که tlp521-4 توش باشه نداره؟

mehdigostar
02-12-2012, 00:24
سلام.
دوستان کسی کتابخونه DS1307 رو داره البته مدل smd رو میخوام.

ممنون میشم اگه قرار بدید.

mehdigostar
02-12-2012, 00:24
سلام.
دوستان کسی کتابخونه DS1307 رو داره البته مدل smd رو میخوام.

ممنون میشم اگه قرار بدید.

mehdigostar
03-12-2012, 23:36
کسی نیست جواب بده ؟

:x

r0zbeh
03-12-2012, 23:47
داداش soic8 هست دیگه ! 10000 تا آیسی با این فوت پرینت وجود داره

SaeidJorablo
04-12-2012, 02:05
کسی نیست جواب بده ؟

قطعه مورد نظر شما در لیست قطعات آلتیوم موجود است. لطفا قبل از ارسال کمی تحقیق کنید.
برای یافتن قطعه شما می توانید به پوشه Dallas Semiconductor در پوشه کتابخانه آلتیوم بروید و یا نام قطعه را جستجو کنید. این قطعه با دو پکیج DIP8 و SOIC8 موجود است.

SaeidJorablo
04-12-2012, 02:05
کسی نیست جواب بده ؟

قطعه مورد نظر شما در لیست قطعات آلتیوم موجود است. لطفا قبل از ارسال کمی تحقیق کنید.
برای یافتن قطعه شما می توانید به پوشه Dallas Semiconductor در پوشه کتابخانه آلتیوم بروید و یا نام قطعه را جستجو کنید. این قطعه با دو پکیج DIP8 و SOIC8 موجود است.

wiki
11-12-2012, 13:41
آقاي جورابلو واقعا مرسي
خيلي كتابخونه خوبيه ، فقط يچيزي
هر 16 پارت دانلود كردم ولي همشون قطعات مشابهي دارند واسه همه همينطوره؟

Doloop
11-12-2012, 20:45
آقاي جورابلو واقعا مرسي
خيلي كتابخونه خوبيه ، فقط يچيزي
هر 16 پارت دانلود كردم ولي همشون قطعات مشابهي دارند واسه همه همينطوره؟

مهندس همه اون 16 پارت یکیه
چون امکان اپلود اون حجم نبود به 16 تا تقسیم شده :wink:

شما فقط یکبار اکسترکت کنی همه فایل ها رو بهتون میده :0013:

wiki
12-12-2012, 11:28
سلام
اقايون كسي هست بدونه اسم اين نوع هدرها چيه؟ تو كتابخونه ها چي بزارم براي اين قطعه؟
و اينكه من مدل Smd ميكرو attiny13 را ميخواستم ولي تو كتابخونه اتمل آلتيوم نتونستم پيداش كنم كسي ميتونه منو راهنمايي كنه؟

MONTAZER_110
16-12-2012, 12:02
با سلام
بعلت خرابی لینک پستی که به آن اشاره کردید را حذف کردم. در اولین فرصت اطلاع رسانی خواهد شد

با سلام آقای جورابلو همچنان منتظرم

SaeidJorablo
16-12-2012, 23:20
با سلام آقای جورابلو همچنان منتظرم
سلام
من به حافظه شما احسنت می گویم!!! کاملا فراموشم شده بود!
در این مورد من باید این توضیح را بدم که کتابخانه مذکور همانطور که در تاپیک همکاری کتابخانه جامع امده است در دست تکمیل است! برای تکمیل کتابخانه مذکور گروهی هم تشکیل شده است تا کار سریع تر پیش برود و هر چه کاملتر شود! پس از رسیدن به مرحله مطلوب مورد نظر به اشتراک گذاری و دسیابی به کتابخانه با تبلیغات وسیع اطلاع رسانی خواهد شد!!! متاسفانه اعضای گروه همگی سرشان شلوغ است و کار استارت نخورده است! و من هم در حال تدارکاتی برای ساخت سایتی مخصوص کتابخانه، محلی برای ذخیره و اشتراک گذاری آن، اقدامات امنیتی و غیره هستم!!! شما ایمیلی به من به نشانی Altium.ir@Gmail.com بزنید تا در صورت آماده شدن اطلاع رسانی ویژه برای شما کنم!!!

MONTAZER_110
17-12-2012, 09:23
سلام
من به حافظه شما احسنت می گویم!!! کاملا فراموشم شده بود!
شما ایمیلی به من به نشانی altium.ir@gmail.com بزنید تا در صورت آماده شدن اطلاع رسانی ویژه برای شما کنم!!!
با سلام
چوب کاری می فرمایین استاد ممنون میشم

mehdigostar
08-01-2013, 17:58
سلام به دوستان عزیز.

اگه دوستان لطف کنن بگن که کتابخونه lm741 و کتابخانه ترانزیستور bc327 رو ازکجا میتونم گیر بیارم ممنون میشم.

ممنونم از دوستان.

Doloop
09-01-2013, 00:05
سلام
برای LM741 برو تو پوشه National Semiconductor و لایبرری NSC Amplifier رو بگرد
برای BC327 هم میتونی از ترانزیستور های مشابه فراوون استفاده کنی که توی Miscellaneous Device باید باشه

AFAFA
24-01-2013, 13:14
:o

:018:cry:::o
اقا اون شیری که از مادر خوردی حلالت،یعنی می خامت وری ماچ
این مملکت به امثال شما نیاز داره ، خیلی کتابخونه باحال و کاملی بود
ان شاء الله همیشه موفق باشی:o

shahrzad
02-02-2013, 13:49
سلام
اولا که خسته نباشید میگم بهتون
ولی متاسفانه من نمیتونم دانلود کنم میشه خواهش کنم همرو یه جا توی یه سایت دیگه آپلود کنید؟
با تشکر

SaeidJorablo
02-02-2013, 14:02
سلام
اولا که خسته نباشید میگم بهتون
ولی متاسفانه من نمیتونم دانلود کنم میشه خواهش کنم همرو یه جا توی یه سایت دیگه آپلود کنید؟
با تشکر
با سلام
من بررسی کردم مشکلی ندارند. مجدد امتحان کنید

khavaninzadeh
19-02-2013, 19:54
سلام و ممنونم بابت این کتابخونه ..
باطرب بک آپ رو من ندیدم... گذاشتین تو کتاب خونه؟؟
باطری قرصی رو منظورمه..
ممنون

newman
20-02-2013, 13:16
این کتابخانه خوبیه تقریبا همه موارد پر کاربرد داره

khavaninzadeh
20-02-2013, 14:01
سلام..
این کتابخونه رو داشتم..
متاسفانه سوکت باطری قرصی رو نداره...
من متاسفانه دسترسی به این سوکت ندارم که درستش کنم..
اگر دوستان این سوکت باطری بک آپ قرصی رو دارن بزارن ...
ممنون

GLinBoy
21-02-2013, 15:45

واقعا عالیـــــــــــــــــــــ ـــــــــــه! :018:

ازتون متشکرم، 1 روز تموم دنباله کتابخونه ای برای خازن و مقاومت SMD میگشتم، یه چیزی درست مثل همین که گذاشتید.

کتابخانه سوئیچ هاتون رو دیدم، معرکس. :o

porya_elec
25-03-2013, 01:32
با سلام واقعا عالی بودن ازتون خیلی ممنونیم
فقط برای استفاده تمام 16 پارت رو با دانلود منیجر دانلود کنین بعد اونا رو یه جا ذخیره کنین بعد اونا رو اکسترکت کنین که در آخر یه فایل واحد به نام my library تشکیل میشه .
اگه میشه فوت پرینت و شماتیک sim 900 رو هم بذارید خیلی ضروریه:unh: برای پروژم میخوام.
لطفا به ایمیلم porya_elec@yahoo.com بفرستید . بازم ممنون

sky_man847
30-03-2013, 02:26
با سلام دوستان ما هم چند روزیه از پروتوس دل کندیم و چسبیدیم به پروتل یه سوال داشتم کتابخونه پروتل بنظرتون خیلی ضعیف نیس یا من نمیتونم پیدا کنم مثلا atmegaاصلا نداره یکی داره اونم 128.من بخوام atmega 8یاatmega 32اینا رو بکشم چیکا کنم کتابخونه این تاپیک رو هم دانلود کردم باز نبود

shahrivar88
30-03-2013, 03:59
جسارت نشه در حضور اساتید.

دوست گرامی کتابخانه شما کامل نیست.

از 1 جایی دانلود کنید محض اطلاعتون من بیشتر از 3 گیگ فقط کتابخانه هاشو دانلود کردم!!!!!

Altium Designer 2013 13.1.2 build 10.1570.27559 + Library - طراحی مدار | دانلود رایگان نرم افزار (You can see links before reply)

اگه مطمینید که کتابخونه هاتون کامل نیست قسمت کتابخانه را از آدرس بالا دانلود کنید.

mojtabavahdat
01-04-2013, 19:03
سلام
ممنون از کتابخونت
باحال بود
2عات کردم

sanup2006
13-04-2013, 16:24
سلام جناب جورابلو
ممنون بابت زحمات زیاد شما.

کتابخانه ای که قرار بود بعد از اون سری 16 پارتی بیاد هنوز تکمیل نشده ؟
من با ایگل کار میکردم و میخوام بیام سمت آلتیوم ولی اصلا خیلی همه چی پیچیدست.ایگل خیلی راحته.
منبع و سورسی برای آموزش کامل ندارید لینک بدید؟

این پروگرمر ی که در این پست (لینک زیر) طراحی کردید و فایل PDF ش رو گذاشتید خودتون با آلتیوم طراحی کردین ؟
واقعا محشره ؟خیلی عالیه؟
در خواست کتابخانه برای Altium 10.7 - صفحه 3 - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
با همین کتابخونه خودتون طراحی شده ؟من این رو که دیدم مصر شدم که آلتیوم یاد بگیرم.
لطفا کمک بفرمایید.

واقعا جای یک کتاب آموزشی کامل آلتیوم خالیه.اگر وقت داشته باشید و خودتون اطلاعاتتون رو جمع آوری کنید در قالب PDF خیلی عالی میشه.من خودم اولین نفری هستم که خریداری میکنم.

shahrivar88
21-05-2013, 06:16
برای آلتیوم، 3 فصل آموزش ابتدایی نوشته آقای رضا سپاسیار هست توی اینترنت یا سایت خود ایشون AVR dot IR - صفحه اصلي (You can see links before reply) که واقعا مفید و موثره. میتونید استفاده کنید.

joudavi
05-06-2013, 02:04
سلام
من قطعات زیر رو میخواستم:
Lm2903
bc547
lm4431
741
این ها تو کتابخانه ی آقای جورابلو نیست
کسی کتابخانه این قطعات رو داره؟
sanup2006
05-06-2013, 11:28
برای آلتیوم، 3 فصل آموزش ابتدایی نوشته آقای رضا سپاسیار هست توی اینترنت یا سایت خود ایشون avr dot ir - صفحه اصلي (You can see links before reply) که واقعا مفید و موثره. میتونید استفاده کنید.

من چیزی تو سایت ایشون ندیدم.
اگر لطف کنید لینک رو پخ کنید.

دوستانی که آلتیوم رو مسلط هستند لطفا منبع یادگیری رو بگن:0013:

sarbaz13
05-06-2013, 17:54
من چیزی تو سایت ایشون ندیدم.
اگر لطف کنید لینک رو پخ کنید.

دوستانی که آلتیوم رو مسلط هستند لطفا منبع یادگیری رو بگن:0013:
با سلام
تاچند هفته ی آینده انشا الله به یاری خدا سایت رسمی کتابخانه های آلتیوم و آموزش های این نرم افزار قدرتمند را برای دوستان علاقه مند خواهیم گذاشت.
شما در همین انجمن بگردی آموزش نرم افزار آلتیوم رو پیدا می کنید.مثلا شما یک نگاه هبه این آدرس ها بکنید.

Ma3ood
09-06-2013, 22:41
سلام
از دوستان کتابخانه قطعات شرکت ptc را اگه داره واسه ما قرار بده ممنون

amirtebyan
02-07-2013, 01:12
دوستان کسی کتابخانه 3d این سوکت 14 پایه رو داره؟
You can see links before reply U8ffxFzwWJbYP0U_f51You can see links before reply

robatshahrood
24-07-2013, 19:53
سلام دوستان کتابخونه sop-16رو کسی دارهcry::

Greatal
28-07-2013, 01:15
دوستان کسی کتابخانه 3d این سوکت 14 پایه رو داره؟
You can see links before reply U8ffxFzwWJbYP0U_f51You can see links before reply

سلام دوست من اینجارو دنبال زیف 14 پین گشتی
3dcontentcentral.com
:hi:

Greatal
28-07-2013, 01:24
سلام دوستان کتابخونه sop-16رو کسی دارهcry::

جناب من شرمندم این سوال رو می پرسم ولی sop-16 چه چیپی
اگر دنبال فوت پرینت می گردید ویزارد خود التیوم توپ درستش میکنه اگر دنبال 3D هستید از سایت
می تونید دانلودش کنید اگر هم دنبال چیز خاصی از کمپانی خاصی هستید اینجا رو یه نگاه بندازید
Download Libraries - English documentation - The Altium Wiki (You can see links before reply)
ایم لینکه دانلود جدید ترین لابری های آلتیون البته تا 28/7/2013 که ممکنه تغییر کنه لینکش
You can see links before reply حدود 350مگ باید باشه
بازم شرمندم که به کار بر حرفه ای مثل شما چنین پیشنهاد هایی دادن ارادتمند شما بنده :hi:

uranoos123321
18-08-2013, 16:21
عالیه
یه چیزی تو مایه های E=mc^2 هست.
فقط اگه لطف کنید سری های lpc17XX رو بذارید که عالیه میشه.

hamid_reza
21-08-2013, 19:03
سلام مهندس:hi:
یک سوال داشتم.
اینجور که من فهمیدم شکل 3D بعضی از قطعات را خودتون ساختید.درست میگم؟؟
میخواستم ببینم برای طراحی سه بعدی قطعات ار چه نرم افزاری استفاده میکنید؟ فایل خروجی این نرم افزار که بدرد Altium بخوره چیه؟
من همین کار را در سطح خیلی ساده تر برای proteus انجام میدم و از یک نرم افزاری به نام Real World Edirot استفاده میکنم .البته خیلی از کارهای اصلی را نمیشه باهاش انجام داد.ii998)
برای همین کنجکاو شدم که بدونم شما از چه نرم افزاری استفاده میکنید؟؟:018:

hamid_reza
21-08-2013, 19:05
سلام آقا سعید:hi:
یک سوال داشتم.
میخواستم ببینم برای طراحی سه بعدی قطعات ار چه نرم افزاری استفاده میکنید؟ فایل خروجی این نرم افزار که بدرد Altium بخوره چیه؟
من همین کار را در سطح خیلی ساده تر برای proteus انجام میدم و از یک نرم افزاری به نام Real World Edirot استفاده میکنم .البته خیلی از کارهای اصلی را نمیشه باهاش انجام داد.ii998)

sarbaz13
01-09-2013, 19:23
سلام آقا سعید:hi:
یک سوال داشتم.
با نمر افزار های که 3بعدی باشن و بشه ازشون خروجی با فرمت step. گرفت.
مثلا solidworks--maya و....... که بیشتر با سالیدورک کار می کنند.

iaun
14-09-2013, 17:04
لطفا کتابخانه lpc17xxرا قرار بدید داخل سایت آلتیوم هست ولی نمیتونم رجیستر بشم 3ماه کتابخانه اش امده یکی لطفا بذاره Altium Design Content (You can see links before reply/NXP_Semiconductors_Cortex-M3)

iaun
14-09-2013, 17:05
کمکککککککککککک

You can see links before reply/NXP_Semiconductors_Cortex-M3

skiboys
14-09-2013, 18:58
کمکککککککککککک

You can see links before reply/NXP_Semiconductors_Cortex-M3
ُسلام
بفرماید:wink:
NXP Semiconductors Cortex-M3.IntLib (You can see links before reply)

iaun
19-09-2013, 13:45
سلام لطفا کتابخانه پورت rs232 ,rs485 و پورت lan و سوکت mmc را بذارید البته با شماتیک آن فوت پرینت خالی نمیخام ممنون

iaun
20-09-2013, 02:34
لطفا کتابخانه پورت شبکه lan را بدید ممنون با mmc

iaun
28-09-2013, 17:25
سلام
این مدل ها رو با Altium نمیسازن معمولا
اینا بیشتر با نرم افزار های طراحی 3D مثل Solid Work یا 3D Max ساخته میشن و با فرمت Step یه کتابخونه Altium اضافه میشن
با Altium هم میشه یه کارایی کرد ولی به این خوبی در نمیاد

tps_star
29-09-2013, 17:42
با سلام
دوستان کسی کتابخونه to-263 smd رو داره البته 5 پینش رو ؟

titery
18-10-2013, 22:20
سلام کتاب خونه برای سری lpc و texas رو کسی از دوستان داره ممنون میشم آپ کنید

sadeghbakhshi
19-10-2013, 04:13
سلام دوستان
من هر وقت که آلتیوم رو نصب میکنم فقط کتابخانه های fpga توش هست
کتابخانه ی آقای جورابلو هم دانلوود کردم ذ
ولی باز هم قطعاتی کم دارم مثل usb یا سوکت تغذیه
اما الان بیشتر از همه به tqfp 100 و SSOI16 نیاز دارم کسی کتابخانه اش رو نداره؟
و یک سوال مهم توی کتابخانه ها ی آقای جورابلو علائمی وجود داره مثل عکس زیر
که به عنوان چاپ راهنما هست حالا من چطوری می تونم این رو روی برد چاپ کنم؟ یعنی از top over layer ببرم
به top layer? قفلش رو باز کردم دیدم کلی خط هست که به صورت پیوسته کنارهم قرار گرفته خیلی زمان بره که بخوام تک تک خط ها رو تغییر بدم
اگر دقت کنید میبینید که دوتا خط قرمز هم داره

sarbaz13
19-10-2013, 09:49
برای چاپ این علائم اگر میخواهی در لایه Top چاپ بشه باید لایه علائمت رو روی Top overly بزاری.
اگر میخواهی در لایه Bottom چاپ بشه باید روی Bottom overly تنظیم کنی.

و وقتی میدی برای چاپ یک قسمت داره به عنوان چاپ سیلک که بنا به نوع نیاز خودت و اینکه چاپ محدوده قطعات و علائم هشدار که در لایه بالایی گذاشتین (top overly) و یا در لایه پائینی گذاشتین( bottom overly) یکی از لایه ها رو انتخاب میکنی.
اگرم در هر دو لایه گذاشتی و دوست داری چاپ بشه در سایت شرکت در قسمت چاپ سیلک گزینه top & bottom رو میزنی .
بعدم من در کتابخانه آقای جرابلو این علائم رو ندیدم.کجاست؟

sadeghbakhshi
19-10-2013, 16:59
به اسم warning هست که چندتا فوت پرینت برای انتخاب داره مثل USB و ....
اما من نمیخواهم به عنوان چاپ روی برد بزنم میخواهم توی خود برد باشه یعنی جزئی از مس روی برد باشه
راستی کتابخانه ی TQFP100 و SSOP16 رو ندارید ؟
من چندتا TQFP دارم که پسوند M L یا N داره ازکجا بفهمم که اون قطعه ی مورد نظرم کدام پکیج هست؟
اخه توی دیتاشیت چیزی نگفته

Doloop
19-10-2013, 18:24
سلام

راستی کتابخانه ی TQFP100 و SSOP16 رو ندارید ؟

خوب قطعه با این پکیج زیاده چرا از نمونه مشابه استفاده نمیکنید
البته باید کتابخونه کامل خود آلتیوم رو داشته باشید :wink: نام قطعه مد نظر شما با این پکیج چی هست ...؟ بگید تا اگه خودش موجود بود قرار بدیم در غیر اینصورت نمونه مشابه میزاریم :0013:

من چندتا TQFP دارم که پسوند M L یا N داره ازکجا بفهمم که اون قطعه ی مورد نظرم کدام پکیج هست؟

اینها یک تفاوت اندک توی ابعاد پد ها دارن که از هر کدوم استفاده کنید توی طراحی یا چاپ مشکلی ایجاد نمیکنه اما معمول یا همون ابعاد نورمالش " N " هست :wink:

sadeghbakhshi
20-10-2013, 03:11
من هم از این کارها میکن ولی من قطعات مشابه 16 SSOP هم ندارم
کتابهانه ی ads7843 رو میخوام بخاطر همین گفتم پکیج این باشه دیگه اسم قطعه اش هر چی باشه

alim1369
20-10-2013, 11:07

کتابخانه هاتون واسه ما دانشجوها که عالی بود! واقعا خسته نباشید :)

ebrahimvandm
29-10-2013, 21:26
آقا سعید دستتون درد نکنه. من فایلارو دانلود کردم.فقط وقتی میخوام از حالت زیپ درشون بیارم ارور میده باید چیکار کنم؟

tps_star
30-10-2013, 13:56
دوستان کسی کتابخونه to-220 5pin رو داره برای این دو رگولاتور
LM2577T-ADJ
LM2576T-3.3
البته با و بدون هیتسینک

mahboob2
05-11-2013, 14:12
سلام آقا سعید. کتابخونه ها عالی بود.فقط من یک push button معمولی نیاز دارم برای مدارم. از این کلید فشاری های دو پایه. این کلیدی که شما گذاشتی فوت پرینتش چهار پایه است. من دو پایشو نیاز دارم. میتونید بذارید برام؟

ramin_kent
11-11-2013, 11:49
كسي از دوستان شماتيك و فوت پرينت رگولاتور lm2576 را داره؟

Ma3ood
11-11-2013, 12:15
دوستان کسی کتابخونه to-220 5pin رو داره برای این دو رگولاتور
LM2577T-ADJ
LM2576T-3.3
البته با و بدون هیتسینک

كسي از دوستان شماتيك و فوت پرينت رگولاتور lm2576 را داره؟

این کتابخونه مجموعه کاملی از ای سی رگولاتور های سوئچینگ هست همراه با مدل سه بعدی

ali_rostami_7
11-11-2013, 16:01
سلام دوستان کسی شماتیک msp430 2619ازتگزاس اینسترومنت رو داره؟

hamidam
14-11-2013, 00:20
سلام
من فوت پرینت یا کتابخانه led 5050 را میخوام کسی داره ؟
(led 5050 SMD)

Z.F.K
23-11-2013, 17:13
سلام.کاش یکی باشه جواب بده.بعد اینکه دانلود کردیم چیکار کنیم؟یعنی چطوری ازش استفاده کنیم؟تروخدا بگین.

Z.F.K
04-12-2013, 11:41
سلام.دوستان من کتابخونه l52576 رو میخوام کسی داره؟

Amirkhan_0o0
05-12-2013, 21:43
دوستان کتابخانه مادگی usb رو بوردی
و کتابخانه ال ای دی 3 میل و کتابخانه ترمینال فونیکس موحود هست؟
می تونین لینک بدین؟
ممنون

Ma3ood
05-12-2013, 22:32
تمامی این موارد در کتابخانه اقای جورابلو میتونید پیدا کنید
البته به جای فونیکس ترمینال ابی هست که از نظر سایز یکسان هستند

Amirkhan_0o0
15-12-2013, 23:57
دوستان کانکتور VGA مادگی 15 پین در کتابخانه Miscellaneous Connectors.IntLib هست . اما فوت پرینتش دو ردیفه هست.
فوت پرینتش رو از جای دیگه پیدا کردم که شماتیک نداره.
نمی شه شملاتیک رو از همین لایبرری استخراج کرد و یا این که خودمون باید بکشیم؟(من نمی دونم برای شماتیک چجوری می شه شکل کانکتورذ رو قشنگ کشید!؟)
شما کتابخونه مادگی VGA رو ندارید؟
ممنون

Ma3ood
16-12-2013, 13:42
شما میتونی در محیط شماتیک روی قطعه راست کلیک کنی و گزینه properties را بزنید در پنجره باز شده در قسمت Models گزینه edit را انتخاب کنید و مسیر فوت پرینت دیگری را به قطعه اختصاص دهید .
گاهی اوقات مشکلی در چیدمان پیش میاید که برای اصلاح پایه های شماتیک و تطبیق اون با فوت پرینت در همان پنجره properties در قسمت Graphical گزینه edit pin را انتخاب و تغییرات لازم را بدهید .
موفق باشید .

biman6088
19-12-2013, 23:21
سلام خسته نباشید
ببخشید ممکنه کتابخونه adm3485 رو هم در اختیار من قرار بدید یا کمکم کنید خودم طراحیش کنم؟
نمی دونم چطوری باید اندازه های دقیقشو در بیارم.
ممنون.

biman6088
22-12-2013, 11:33
سلام
ببخشید کسی کتابخانه و فوت پرینت قطعات زیر رو برای آلتیوم داره؟
mbr360 یا 1n5882
سلف تیروئیدی 100 میکرو هانری
smf05c
آنتن برای مودم gsm
ممنون میشم اگه کمکم کنیدcry:::(

Ma3ood
22-12-2013, 12:01
سلام
ببخشید کسی کتابخانه و فوت پرینت قطعات زیر رو برای آلتیوم داره؟
mbr360 یا 1n5882
سلف تیروئیدی 100 میکرو هانری
smf05c
آنتن برای مودم gsm
ممنون میشم اگه کمکم کنیدcry:::(

برای دیود 1n5882 اگه دیپ باشه که هر دیودی میتونی بگذاری تفاوتی نداره و اگه SMD که یه مدل از همون پکیج انتخاب کن ( حتما نباید خود قطعه باشه )
برای سلف تیروئیدی فاصله دو پایه اش را از هم تقریبی محاسبه کن به جاش یه خازن بزار کم و زیادشو توی محیط PCB درست کن

انتن اگه SMA هست میتونی در کتابخونه Miscellaneous Connectors.IntLib قطعه COAX-F را جایگزین کنی

Z.F.K
22-12-2013, 14:50
سلام دوستان کسی کتابخونه power & power switch رو داره ؟پاور سوییچ رو برای زدن آداپتور میخوام و پاور رو هم برای روشن خاموش کردن کل برد.اگه دارین لطفا برام قرار بدین.

1nafar
22-12-2013, 22:30
سلام

سلام دوستان کسی کتابخونه power & power switch رو داره ؟پاور سوییچ رو برای زدن آداپتور میخوام و پاور رو هم برای روشن خاموش کردن کل برد.اگه دارین لطفا برام قرار بدین.
اگه منظورتون مادگی فیش ادابتور هست ، این قطعه توی Miscellaneous Connectors.IntLib وجود داره

علیدلی
23-12-2013, 22:12
سلام
دوستان من یه شماتیک با التیوم کشیدم بعد که pcb رو زدم و به حالت اتوماتبک خطوط رو ترسیم کردم .یه مشکلی که داره اینکه خطوط از روی همدیگه عبور میکنن یعنی خطوط روی همدیگه سوار هستند.pcb مورد نظر رو پیوست میکنم یه بررسی کنید ببینید مشکل از کجاست .متشکرم

1nafar
24-12-2013, 10:04
سلام
دوستان من یه شماتیک با التیوم کشیدم بعد که pcb رو زدم و به حالت اتوماتبک خطوط رو ترسیم کردم .یه مشکلی که داره اینکه خطوط از روی همدیگه عبور میکنن یعنی خطوط روی همدیگه سوار هستند.pcb مورد نظر رو پیوست میکنم یه بررسی کنید ببینید مشکل از کجاست .متشکرم
اینجا تاپیک درخواست کتابخونه برای آلتیوم هست ، موضوع جدید ایجاد میکردید بهتر بود . مبحث زیر هم برای پرسیدن سوالات قبلا ایجاد شده :
حل المسايل آلتيوم (پروتل) و طراحي برد!!! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)
این حالتی زمانی پیش میاد که چیدمان قطعات به درستی انجام نشده باشه و پروتل نتونه مسیر کشی رو به صورت کامل انجام بده . برای جلوگیری از عبور خطوط از روی هم یا Short circuit به منوی auto route برید و بعد از انتخاب گزینه ی all در پنجره ی باز شده بر روی کلید edit rules کلیک کنید .
از منوی درختی سمت چپ گزینه ی Short circuit رو انتخاب کنید و بعد از نمایش قانون مروبطه در سمت راست ، تیک enable رو بردارید .

اگه باز هم خطوط از روی هم رد شد ، یعنی چیدمان قطعات درست نیست و پروتل نمیتونه مسیر کشی رو انجام بده ، شما باید چیدمان قطعات رو تغییر بدید یا برای مسیر های که از روی هم رد شدن جامپر بزنید .

این پست به زودی به تایپک زیر منتقل خواهد شد .

حل المسايل آلتيوم (پروتل) و طراحي برد!!! - ایـــــــــران میـــــــکرو ™ (You can see links before reply)

علیدلی
25-12-2013, 12:57
سلام
دوستان کتابخانه ای که اقای جورابلو قرار دادند رو من دانلود کردم .حالا باید کتابخانه که برای خود التیوم هست پاک کنم و اینو جایگزینش کنم ؟ ضمن اینکه از قبل چندین کتابخانه اضاف کردم بخاطر همین میگم شاید برنامه سنگین بشه .

1nafar
25-12-2013, 17:29
دوستان کتابخانه ای که اقای جورابلو قرار دادند رو من دانلود کردم .حالا باید کتابخانه که برای خود التیوم هست پاک کنم و اینو جایگزینش کنم ؟ ضمن اینکه از قبل چندین کتابخانه اضاف کردم بخاطر همین میگم شاید برنامه سنگین بشه .
نرم افزار مشکلی از لحاظ تعداد کتابخونه ها نداره و شما میتونید این کتابخونه رو در مسیر C:\Program Files\Altium Designer\Library کپی کنید .
در صورتی که کتابخونه ای با همین نام در این مسیر وجود داره ، نام کتابخونه ی جدید رو به نام دلخواه تغییر بدید .

علیدلی
25-12-2013, 17:56
متشکرم
من یه سری قطعات از سایت زیر دانلود کردم
این قطعات همگی سه بعدی هستند حالا زمانیکه به لایبری اضافه میکنم و میخام نصبشون کنم جواب نمیده و اضافه نمیشه .خباید چیکار کنم ؟؟

1nafar
25-12-2013, 18:35
متشکرم
من یه سری قطعات از سایت زیر دانلود کردم
You can see links before reply (You can see links before reply)
این قطعات همگی سه بعدی هستند حالا زمانیکه به لایبری اضافه میکنم و میخام نصبشون کنم جواب نمیده و اضافه نمیشه .خباید چیکار کنم ؟؟
پروتل از پسوند های خاص خودش برای مدل سه بعدی استفاده میکنه و نمیشه مدل های کد رو به اون وارد کرد ، فیلم زیر رو ببنید :

Altium Designer – 3D model of your PCB – it’s really easy - (FEDEVEL) (You can see links before reply)

علیدلی
25-12-2013, 20:32
پروتل از پسوند های خاص خودش برای مدل سه بعدی استفاده میکنه و نمیشه مدل های کد رو به اون وارد کرد ، فیلم زیر رو ببنید :

altium designer – 3d model of your pcb – it’s really easy - (fedevel) (You can see links before reply)

سلام
ممنونم.فیلم رو من ندیدم به جای فیلم این بود

mohamad0
06-01-2014, 12:51
با سلام
من یه سری 3d طراحی کردم و میخوام به کتاب خونه اضافه کنم . لطفا راه نمایی کنید.
ممنون

sarbaz13
06-01-2014, 16:22
با سلام
من یه سری 3d طراحی کردم و میخوام به کتاب خونه اضافه کنم . لطفا راه نمایی کنید.
ممنون
با فرمت step. ذخیره کن بعد از ذخیره آن
حالا اگر کتابخونت رو باز کنی توی نرم افزارآلتیوم (نه اینکه در بخش library بلکه از طریق File-->open)می توانی در قسمت شماتیکی که طراحی کردی با استفاده از کلید add و بعد هم berows آدرس فایل step که به شکل 3d هست بدی و ذخیره کنی.

mohamad0
09-01-2014, 14:48
حالا اگر کتابخونت رو باز کنی توی نرم افزارآلتیوم (نه اینکه در بخش library بلکه از طریق file-->open)می توانی در قسمت شماتیکی که طراحی کردی با استفاده از کلید add و بعد هم berows آدرس فایل step که به شکل 3d هست بدی و ذخیره کنی. با سلام
لطفا دقیق تر توضیح بدبد.
با تشکر:0013:

sadeghbakhshi
10-01-2014, 22:01
سلام
کسی کتابخانه ی سون سگمنت تک دیجیت سایز 19*13 رو داره
ممنون میشم اگر در اختیارم بگذارید

Ma3ood
11-01-2014, 00:26
خدمت شما :0013:

mohamad0
11-01-2014, 21:35
حالا اگر کتابخونت رو باز کنی توی نرم افزارآلتیوم (نه اینکه در بخش library بلکه از طریق File-->open)می توانی در قسمت شماتیکی که طراحی کردی با استفاده از کلید add و بعد هم berows آدرس فایل step که به شکل 3d هست بدی و ذخیره کنیسلام
انجام دادم .
نشد. هرکاری میکنم 3d اضافه میشه ولی در بخش pcb همون مدل قبلیه هست...(cry:::unh:)

azadmard
28-01-2014, 20:09
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید ارجمند...
من خیلی فوری به فوت پرینت gps l-10 نیازمندم You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply
تمامی صفحات این پاپیک رو هم طی کشیدم ولی یافت نشد که نشد You can see links before reply
خواهشمندم دریغ نفرمایید.... You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply You can see links before reply

hamidam
29-01-2014, 00:03
سلام
دوستان کسی فوت پرینت میکزو اس دی را داره ؟؟

dariush_ab
29-01-2014, 00:26
سلام.
خدمت شما.
موفق باشید.

Amirkhan_0o0
12-02-2014, 20:06
سلام دوستان کسی کتابخونه cd4050 یا HEF4050 رو نداره؟
اگه گیرم نیومد سوکت از چه کتابخونه ای پیدا کنم؟ (برای ساخت!:sa:)

1nafar
13-02-2014, 07:32
سلام دوستان کسی کتابخونه cd4050 یا hef4050 رو نداره؟
اگه گیرم نیومد سوکت از چه کتابخونه ای پیدا کنم؟ (برای ساخت!:sa:)
سلام
این قطعات در کتابخونه پروتل وجود داره ، کافیه اونا رو با نام hcc4050 جستو کنید . ( در کل بهتره همیشه قطعات رو بدون پسوند جستوجو کنید ، مثلا برای یافتن hef4050 فقط 4050 رو جستوجو کنید )

pswin
01-03-2014, 21:29
سلام
نمی دونم چرا اینجا تائیک های درهمی مثل این جمع و جور نمیشه داخل یک یا چند تا پست. بیشتر از مفید بودن اینجور تاپیک ها وقت گیر شدن. ( بهتره مدیرها یه فکری در این مورد بکنن.). الان 20 صفحه رو بیخودی از سر تا ته خوندم. آخرش هم هیچی. حالا این تاپیک خوبه بعضی ها که تا 100 صفحه هم رفتن.

بیخیال من دنبال فوت پرینت rf01d هستم. ( خودم می تونم تا حدودی شماتیکهای راحت مثل این رو طراحی کنم. منتها با فاصله ها مشکا دارم. نمی دونم چه جوری باید فاصله ها رو دقیقا رعایت کنم. مثلا فاصله پایه ها تا بنده و ... )

sadeghbakhshi
12-04-2014, 22:21
سلام
کسی کتابخانه های قطعات (pl2303(ssop28
خازن الکترولیت SMD
سلف SMD جریان بالا(3A)
وسوکت هدفون داره؟
ممنون میشم اگر در اختیارم بگذارید

Aghaeifar
22-04-2014, 10:29
سلام.

دوستان کسی کتابخونه های سری stm32f0xx رو داره؟ برای cortex 0 های stm من چیزی ندیدم در آلتیوم.
در واقع دنبال کتابخانه ی این میکرو بودم که در فروشگاه است:

-----
اینجا هست اما نمیشه در سایت آلتیوم به این راحتی ها دیگه عضو شد

Altium Design Content (You can see links before reply/STMicroelectronics_STM32_F0/2)

sadeghbakhshi
22-04-2014, 23:17
سلام
چرا دنبال همون پکیج نیستید؟
مثلا lqfp100
این طوری دیگه نیازی نداره حتما همون قطعه باشه چون هردو از یک استاندارد
تبعیت میکنند
بردهایی که اقای عبدالهی یکی دو سال پیش توی سایت اپلود کردند قطعات خوبی دارند

DIMITRY
23-04-2014, 01:40
سلام.

دوستان کسی کتابخونه های سری stm32f0xx رو داره؟ برای cortex 0 های stm من چیزی ندیدم در آلتیوم.
در واقع دنبال کتابخانه ی این میکرو بودم که در فروشگاه است:

-----
اینجا هست اما نمیشه در سایت آلتیوم به این راحتی ها دیگه عضو شد

altium design content (You can see links before reply/stmicroelectronics_stm32_f0/2)

سلام
با ثپت نام کاری از پیش نمیره نیاز به تایید شدن اکانت داره که اونم نیازمند لایسنس خریده شدس پس منتفی
اما پارت نامبر کامل قطعاتی که لازم دارید بزارید تا شماتیک و فوت پرینت قرار بدم
فقط تو تعدادش یکم نرمش نشون بدید :0013:

نام کامل مثلا : Stm32f030c6t6

Aghaeifar
23-04-2014, 13:10
سلام
با ثپت نام کاری از پیش نمیره نیاز به تایید شدن اکانت داره که اونم نیازمند لایسنس خریده شدس پس منتفی
اما پارت نامبر کامل قطعاتی که لازم دارید بزارید تا شماتیک و فوت پرینت قرار بدم
فقط تو تعدادش یکم نرمش نشون بدید :0013:

نام کامل مثلا : Stm32f030c6t6

سلام و ممنون
گفتم ماهیگری یاد بگیرم. یه فیلم آموزشی دانلود کردم و طبق اون کتابخانه ی این میکرو رو ساختم stm32f030
امیدوارم ایراد نداشته باشه، بی تجربه بودم.
پیوست کردم.

sarbaz13
23-04-2014, 14:42
خیلی خوبه
تلاشت رو بکن مطمئن باش به نتیجه میرسی.
وقتی ساخت قطعه رو به صورت فیلم به اشتراک گذاشتیم
دیگه درخواست قطعه کردن یکمی تنبلی هستش.

DIMITRY
23-04-2014, 15:35
علی اقا من که نمی خواستم بسازم ! قبلا ساخته شده داشتم فقط حق پخش کردن همشو ندارم
ماهی گیری یاد بگیر فقط وقتی مثلا میری طرف میکروی که 208 تا پایه داره دیگه حوصله میخواد
به هرحال کار خوبی کردی

processor
26-04-2014, 02:02
سلام
کسی کتابخونه جک هدفن به شکل زیر رو داره
هر چی پیدا کردم پایه هاش متفاوت بود

7616

Aghaeifar
26-04-2014, 14:45
ببخشید دوستان کتابخانه ی RJ45 که روش LED داره رو کسی داره؟

HR911105A-RG45- (You can see links before reply)

متشکرم

kamikazi
26-04-2014, 16:58
سلام

SaeidJorablo
01-05-2014, 12:01
نسخه جدید آلتیوم 14.2.3 را مدتی است که در اینجا (You can see links before reply) قرار دادم. شما می توانید با خیال راحت از این نرم افزار استفاده کنید. همچنین شما می توانید قطعات خود را در اینجا (You can see links before reply) درخواست کنید. آموزش هم برای دوستانی که دوست دارند خود قطعه بسازند نیز وجود دارد.

Aghaeifar
03-05-2014, 11:40
کسی فوت پرینت یا کتابخانه این مدل کلید سطحی SMD رو داره در اختیارم بذاره؟ دیتاشیت نداشت که سایزهاشو بدونم.

Aghaeifar
22-05-2014, 12:42
آی سی ad9833 یه سیگنال ژنراتوره که قبلا در فروم در رابطه باهاش بحث شده بود،
کسی کتابخانه ی آلتیوم اون رو طراحی کرده در اختیار من هم بذاره؟
ممنون

sadeghbakhshi
26-05-2014, 15:39
سلام
کسی فوت پرینت یا کتابخانه ی سوکت سیم کارتی که کویر می فروشه رو داره؟
ممنونم

Doloop
27-05-2014, 01:59
سلام

حجمش زیاده نتونستم جایی آپ کنم (همه آپلود سنترا خراب بودن)
ایمیل کردم برات کارت لنگ نمونه :0013:

ahmad91
27-05-2014, 12:54

سلام.یه سوال داشتم.من جک 3.5 میلی متری میخوام استفاده کنم.جکی که خریدم 3 پایه داره.حالا نمیدونم تو اولتیوم چجوری پیداش کنم...ممنون میشم کمکم کنید...

Doloop
27-05-2014, 16:13
سلام

اگه امکان داره عکسش رو قرار بدید اگه کتابخونش بود براتون آپلود میکنیم یا راهنمائیتون میکنیم خودتون پیدا کنید :0013:

موفق باشید ...

ataasa
21-11-2014, 14:55
سلام
در مورد این پین هیدر ها ......
کتابخونه اماده داره در سایز های مختلف ؟؟؟؟؟

gbg
01-12-2014, 02:42
دوستان کسی کتابخونه و فوت پرینت اینو داره
کانکتور UF.L or IPX (You can see links before reply)

MESTER.MATIN
04-05-2015, 23:56
Salam bale man down kardam dasteton dard nakone be dardam khord

hajar1272
05-05-2015, 00:05
نسخه جدید آلتیوم 14.2.3 را مدتی است که در اینجا (You can see links before reply) قرار دادم. شما می توانید با خیال راحت از این نرم افزار استفاده کنید. همچنین شما می توانید قطعات خود را در اینجا (You can see links before reply) درخواست کنید. آموزش هم برای دوستانی که دوست دارند خود قطعه بسازند نیز وجود دارد.

سلام من برای دانلود لینک رو زدم فکر کنم مشکل داشت ؟؟؟ یا مشکل از نت منه ؟؟؟

actioncut
10-05-2015, 23:35
سلام و درود فراوان
من در جستجوی فوت پرینت و لایبرری آیسی tda2003 به اینجا اومدم. آیا کسی میتونه به من کمک کنه؟

راضیه راضیه
31-05-2015, 00:08
کتابخونتون خیلی خوب بود .کلی کارم رو جلو انداخت ممنون

pinkpony
14-09-2015, 22:53
سلام
کسی فوت پرینت pl2303 رو داره؟
من کتبخونه ام کامل هست ولی پیدا نکردم ،اگر اسم کتابخونه رو هم میونید لطفا راهنمایی کنید.....:(:cry:

hajar1272
15-09-2015, 11:44
سلام چی هست ؟ ماژوله ؟ ای سی هست ؟ من سرچ می کنم ماژول میاره ؟؟

sadeghbakhshi
16-09-2015, 20:38
سلام
کسی فوت پرینت pl2303 رو داره؟
من کتبخونه ام کامل هست ولی پیدا نکردم ،اگر اسم کتابخونه رو هم میونید لطفا راهنمایی کنید.....:(:cry:
سلام
بر حسب اسم پکیج تو اینترنت سرچ کنید

yahyavi
06-10-2015, 12:55

بسیار کتابخانه خوبی درست کردی. انشاه الله موفق باشی.

ozviat.sait
03-05-2016, 22:52
سلام دوستان من کتابخانه موتور دی سی میخوام میشه بذارین برام؟

sarbaz13
04-05-2016, 01:34
دوست عزیز سلام
بعد شما الان منظورتون از این درخواست چی هست ؟؟؟
میخواهید موتور دی سی رو روی بردتون بزارید ؟
----------------
خوب دوست من یه سوکت دوپین (فونیکس مخابراتی)
بزار کنار (گوشه برد) بردت بعد سیم های موتورت رو وصل کن
البته بسته به موتور شما و سیم های ان سوکت های اون تعدادشون فرق میکنه

SaeidJorablo
13-05-2016, 00:51
سلام دوستان
من مدت طولانی بود که به انجمن سر نزده بودم. از لطف دوستانی که از کتابخانه خوششان آمده تشکر میکنم.
اما آمدن دوباره من به دلیل این بود که حس میکنم دوستان بعضا به کمک های من نیاز دارند. دوستان قدیمی میدانند که من قبلا تاپیکی ایجاد کرده بودم به نام حل المسایل آلتیوم. این تاپیک را به دلایلی شخصی بعد از مدتی حذف کردم. این روزها خیلی خیلی کم وارد اینترنت میشم. وقتی هم وارد میشم در حد چک کردن تلگرام و اینستاگرام، اونم با گوشی. امروز وقتی بعد از مدتها اومدم انجمن و نظرات دوستان را خواندم، فکری به سرم زد. راه اندازی مجدد تاپیک حل المسایل! چون این روزها فقط با گوشی اینترنت گردی میکنم، بنظرم رسید که یک گروه تلگرام ایجاد کنم که دوستان بتوانند در آنجا سوالات خود را بپرسند! درست همانند حل المسایل آلتیوم.
هر کدام از دوستان که تمایل دارند میتوانند به Telegram: Join Group Chat (You can see links before reply) مراجعه کنند. شاید به انجمن و سایت سر نزنم! اما تلگرامم را مثل ایمیلم همیشه چک میکنم! با روی باز پذیرای دوستان ایران میکرویی خودم هستم

sarbaz13
13-05-2016, 10:33
چه عجب اقای جورابلو شما کجا اینجا کجا ؟
من که کلی امیدوار شدم ان شاء الله پربارتر و موفق تر از قبل اومده باشین
و والتتون ر بار تر از قبل باشه
ما که اکانتمون رو بستن

0090
12-07-2016, 21:28

ممنون از كار انساندوستانه شما

Yamna
06-08-2016, 00:37
سلام
لینک دانلود کار نمیکنهcry::

smhokmabadi
09-10-2016, 09:43
راستي كسي از دوستان كل كتابخانه را دانلود كرده يا نه!!! مي خوام بدونم نظر دوستان چي هست

من کل کتابخونه رو دانلود کردم هنوز ازش استفاده نکردم ولی واقعا ممنون و سپاسگزارم از اینکه این کتابخونه ارزشمندتون رو در اختیار ما قرار دادین

zohreh_nsr
27-10-2016, 00:04
سلام واقعا عالیه! سپاس فراوان!!! :wink:

otadmadar
11-11-2016, 23:04
سلام

کسي از دوستان فوت پرينت rj11 (سوکت تلفن) مادگي و فوت پرینت قطع كن تلفن 6 پايه رو داره؟
ممنونمیشم بذارین

sasan_137132
03-01-2017, 15:52
سلام
دوستان کسی کتابخانه پورت vga رو نداره ؟؟؟
فوری لازمش دارم

sarbaz13
04-01-2017, 01:41
برای کتابخانه های استاندارد با نمای سه بعدی از تمامی شرکتها میتونید
از طریق سایت زیر اقدام به خرید کنید.
مرجع طراحی برد و کتابخانه التیوم (You can see links before reply)
در صورتی که کتابخانه مورد نظر شما نبود میتونید از طریق تلگرام با ایدی
Sarbaz13designer@
یا لینک زیر
Telegram: Contact @Sarbaz13designer (You can see links before reply)
ارتباط بر قرار کرده تا در کمترین زمان کتابخانه شما ساخته شده و تحویل داده شود.

sasan_137132
14-01-2017, 17:01
سلام
فایل کتابخانه ای
at24c512 رو میخوام کسی از دوستان اگر داره بزاره