PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یکی کمکم کنه یه مشکل خیلی عجیب در Altium designer

mehrdad22
21-11-2011, 07:53
سلام به همه
تو آلتیوم تو قسمت کتابخونه اش، اون قسمت که قطعات رو از توی کتابخونه به داخل صفحه place میکنیlم، میدونید که چند تا قسمت داره! حالا یه جاش هست که شکل شماتیک اون قطعه رو نشون می ده و قسمت زیریش footprint اون واسه طراحی pcb رو نشون میده!
من نرم افزار رو باز میکنم میرم تو کتابخونه ها بفرض کتابخونه x : یه قطعه رو انتخاب میکنم ، شماتیکش رو نشون نمیده و نمیشه قطعه رو به صفحه بیارم ولی فوت پرینتش رو نشون میده ، بعد برنامه رو میبندم و باز میکنم و باز کتابخونه x رو میارم و یه قطعه انتخاب میکنم ، اینبار شماتیکش رو نشون میده و میتونم قطعه بیارم ولی فوت پرینتش رو نشون نمیده و نمیتونم توی pcb ازش استفاده کنم! همه کتابخونه ها اونطوری میشن ! از ورژن 9 آلتیوم استفاده میکنم
چند بار برنامه رو حذف و نصب کردم ، یکبار هم کلا ویندوز رو عوض کردم ولی باز داره همونطوری میشه! You can see links before reply
تروخدا کمک کنید بد جور اعصابم رو به هم ریخته

sigma-mx
21-11-2011, 13:28
معمولا بالا و سمت راست اون پنجره ها یه علامت فلش رو به بالا هست اونا رو اگه کلیک کنی پنجره هایی که میخوای باز وبسته می شن . اگه این فلش ها برات قابل رویت نبود بگو تا ببینیم ایراد از کجای ...
یه کار دیگه هم بگم ، اونم اینه که من هر وقت پنجره های آلتیوم رو قاطی می کنم از مسیر
View/Desktop Layouts/Default تمام پنجره ها رو به حالت پیش فرض در میارم و مشکل حل می شه. ممکنه چون تنظیمات آلتیوم تو رجیستری میمونه حتی با Uninstall کردن هم مشکل برطرف نمی شه. راه دیگه اینه که بری از رجیستری کل شاخه درختی آلتیوم رو پاک کنی . نگران نباش اگه آلتیوم رو یکبار اجرا کنی، البته چند لحظه طول می کشه ،دو باره تمام تنظیمات تو رجیستری نوشته می شه .

altium
21-11-2011, 13:53
کتابخونه های integrate رو add کردی یا schematic یا pcb خالی؟
باید همیشه integrate ها که هم sch و هم pcb دارن رو add کنی.

mehrdad22
21-11-2011, 15:37
معمولا بالا و سمت راست اون پنجره ها یه علامت فلش رو به بالا هست اونا رو اگه کلیک کنی پنجره هایی که میخوای باز وبسته می شن . اگه این فلش ها برات قابل رویت نبود بگو تا ببینیم ایراد از کجای ...
یه کار دیگه هم بگم ، اونم اینه که من هر وقت پنجره های آلتیوم رو قاطی می کنم از مسیر
View/Desktop Layouts/Default تمام پنجره ها رو به حالت پیش فرض در میارم و مشکل حل می شه. ممکنه چون تنظیمات آلتیوم تو رجیستری میمونه حتی با Uninstall کردن هم مشکل برطرف نمی شه. راه دیگه اینه که بری از رجیستری کل شاخه درختی آلتیوم رو پاک کنی . نگران نباش اگه آلتیوم رو یکبار اجرا کنی، البته چند لحظه طول می کشه ،دو باره تمام تنظیمات تو رجیستری نوشته می شه .
سلام دوست عزیز
من با التیوم کار کردم و همه اینا رو میدونم!
بذار یه جور دیگه بگم که چی میشه: یا قسمت شماتیکش فعاله و footprint رو نمیاره (تو این حالت میشه شکل رو به صفحه اضافه کرد ولی بدون footprint) ، حالا نرم افزار رو میبندم و دوباره باز میکنم اینبار قسمت شماتیکش غیرفعاله و footprint رو نمایش میده (تو این حالت نمیشه قطعه رو به صفحه بیارم)
منظورم از اینکه فعاله یا غیر فعاله این نیست که پنل فعاله یا غیرفعال ، پنل مربوطه سرجاشه فقط توش خالی میمونه و هیچی نشون نمیده

madar
21-11-2011, 16:30
سلام
من هم همچین مشکلی را داشتم یعنی وقتی footprint بود شماتیک نبود و وقتی شماتیک بود footprint را نمایش نمی داد و نمی تونستم شماتیک را pcb تبدیل کنم .کلا اعصابمو به هم زده بود. رفتم آلتیوم 9 را پاک کردم و 6.8 را بجاش نصب کردم.خیلی خوب هم جواب میده و دیگه همچین مشکلی پیش نمیاد و همه ی کتابخانه ها را هم ساپورت میکنه (کلا بهتر از آلتیوم 9 است)