PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كارت هاي اعتباري

saeed_niknami
15-09-2007, 22:34
با سلام
كسي اطلاعاتي راجب كارتهاي اعتباري داره؟؟؟ مي خواستم بدونم چطوري مي شه با اين كارتها ارتباط برقرار كرد

ممنون مي شم

kavir
16-09-2007, 00:25
سلام
دوست عزیز اگه منظورت کارت تلفن هست من می گم
اگه وقت کردین این پروژه قفل رمز با کارت تلفن هم یه مساعدتی بهش بکنید فعلا خیلی busy هستم
:wink:
نقل قول از سایت پرشین تولز
ارتیاط با کارت
Reset :
ابتدا پایه ریست به حالت بالا (5+) رفته و سپس پایه ساعت در وضعیت بالا قرار میگیرد در این حالت مقدار شمارنده ادرس, ریست شده و به 0 تبدیل میشود و به ازای هر پالس ساعت مقدار address counter (شمارنده ادرس حافظه )یک واحد افزایش می یابد البته تا مادامی که پایه ریست در وضعیت پایین قرار دارد بعد از ریست و پایین امدن پایه ریست و ساعت, اولین بیت در پایه i/o ظاهر میشود و به ترتیب با هر بالا رفتن ساعت مقدار شمارنده افزایش یافته و با پایین امدن ان مقدار بیت بعدی در i/o قرار میگیرد این بدین معناست که برای خواندن بیت x باید پایه ساعت به تعداد n بار در وضعیت بالا و سپس پایین قرار بگیرد تا شمارنده ادرس حافظه برابر با مقدار x شود در نتیجه خروجی i/o
بلافاصله بعد از پایین امدن ساعت برابر با مقدار بیت x میشود

Write :
بالا بردن پایه ریست در حالی که ساعت در وضعیت پایین قرار دارد , به معنای غیر فعال کردن شمارنده اردس میباشد در این حالت بعد از پایین امدن ریست , ساعت بمدت حداقل 10 میلی ثانیه در وضع بالا قرار میگیرد و مقدار بیتی که شمارنده ادرس به ان اشاره میکند به صفر تبدیل میشود یا به عبارتی عمل Write انجام میشود و بعد از پایین امدن ساعت مقدار بیت جدید که 0 میباشد در i/o قرار میگیرد و همچنین شمارنده ادرس دوباره فعال میشود و با پالس ساعت بعدی بطور معمول یک واحد افزایش خواهد یافت

unit counter :
معمولا 4 بايت به اعتيار كارت اختصاص مي يابد كه شامل بايتهاي 10 و 11و12و13 است براي كاهش يك واحد از اعتبار, يكي از بيتهاي بايت 13 از مقدار 1 به 0 تبديل ميشود در نتيجه بعد از 8 بار كاهش اعتبار, مقدار بايت 13 برابر 0 ميشود و براي كاهش اعتبار كارت بايد يك بيت از بايت قبلي (12) به 0 تبديل شود و در مقابل 8 بيت بايت13 به 1 مبدل شود به زبان ساده هر يك واحد (بيت ویا خانه) از بايت 12 برابر با 8 واحد از بايت13 و همينطور هر واحد از بايت 11 برابر با 8 واحد بايت 12 به اين ترتيب بايت13 برابر 8 واحد و بايت 12 برابر 8x8 واحد و بایت 11 برابر( 8x( 8x8 واحد و بایت
10 برابر ( ( 8x(8x(8x8 واحد که مجموعا 4680 واحد حاصل میشود
همانطور که گفته شد بعد از 8 بار كاهش اعتبار , همه خانه های (بیتهای) بايت 13 برابر 0 ميشود در این شرایط با استفاده از WRITECARRY یک بیت از بایت مورد نظر (12) را پاک (WRITE) میکنیم و در مقابل 8 بیت بایت بعدی(13) به 1 تبدیل میشوند و اکنون میتوان یک واحد (بیت) از بایت 13 را بمنظور کاهش اعتبار به 0 تیدیل کرد ((WRITE) واین در مورد بایتهای 11 و 10 نیز صادق است

WriteCarry :
در حالی که ساعت در وضعیت پایین قرار دارد ریست بالا میرود که باعث غیر فعال شدن شمارشگر میشود بعد از پایین امدن ریست , ساعت بمدت 10 میلی ثانیه بالا میرود و خانه ( بیت) مورد نظر 0 میشود با پایین امدن ساعت, 0 در i/o ظاهر میشود (پایه i/o در وضعیت پایین قرار میگیرد ) ومجددا شمارشگر فعال میشود اما قبل از پالس بعدی ساعت
ریست بالا میرود و این به معنی در خواست WriteCarry از کارت وهمچنین غیر فعال کردن شمارشگر ادرس می باشد
در نتیجه بعد از پایین امدن ریست پایه ساعت بمدت 10 میلی ثانیه در وضعیت بالا باقی میماند تا کارت بتواند بایت مورد نظر را به FF$ تبدیل کند(در همه خانه های ان مقدار 1 را قرار دهد)

ریست = Rst = Reset
ساعت = Clk = Clock
بالا = +5
پایین = 0

در مورد مطالب بالا من خودم از کارت تلفن خوندم و تست شده ولی نوشتن تست نکردم
چند تا نرم افزار که من خودم استفاده کردم:
1.برای نوشتن و خوندن کارت
You can see links before reply
یکی دیگه هم بود با نام smart اگه خواستین up می کنم
2.برای خوندن از کارت تلفن
3. شبیه سازی کارت تلفن
4.عکس از کارت خونده شده توسط من با شارژ 150 ریال

اينم يكي ديگه منبع با پروژه عملي

بازديد از سايت (You can see links before reply)

alitaroosheh
19-09-2007, 18:26
عالي بود

شكل مدار هم بذاريد ممنون ميشم

توي help بيسكام هم bccard و كارتهاي مغناطيسي هست

kavir
19-09-2007, 19:41
شملتیک مدار در همون نرم افزاری که گذاشتم هست به زبان روسی ولی می شه سر در اورد

hitler
23-01-2008, 21:56
ممنون از اين مطلب :P

SMRS
24-01-2008, 18:19
در مورد خوندن از کارت تلفن من هم تست کردم و با چند تا ضرب و جمع میشه مبلغ کارت رو بدست آورد.اما تو یه سایتی خوندم که امکان افزایش مبلغ رو نداریم.
مگر که با میکرو شبیه سازی بشه.

kavir
24-01-2008, 18:35
آره امکان افزایش در کارت نیست حالا چرا ان همه دنبال افزایش مقدار شارژ این کارت هستیم
از این کارت خیلی استفاده ها می شه کرد از جمله ساختن قفل رمز های پیشرفته و پیاده سازی سیستم ساعت زنی ارزون :wink:

hamid2000
02-04-2008, 14:05
سلام ... كيا دوست دارن نرم افزار لب ويو رو به طور عملي ياد بگيرن؟ خودتون ميدونيد كه آموزش اين نرم افزار خيلي گرونه.. ولي خوب ديگه فردين يازيه ما گل كرده... :wink:

Apoorb
07-04-2008, 21:56
با سلام.
براي كاهش هزينه كارت كسي راهي بلده؟
در ضمن من خيلي دوست دارم لب ويو رو ياد بگيرم. اما ربطي به اينجا نداره.!!!
همچنين در بيسكام bccard اصلا كار نمي كنه.
:k00:
با تشكر.

Hesam1984
28-04-2008, 19:37
آقا من از اين توضيحات خواندن و نوشتن در كارت كه به نقل از پرشين تولز بود سر در نياوردم .خيلي بد نوشته . بعدش لطفا اون مداري كه باهاش با كمك نرم افزار كارت رو خوندي و اينجا قرار دادي برايمان بگذار . (نقشه شماتيك) .

masih
31-07-2008, 02:26
سلام دوست عزيز مطالبتون جالب بود ولي من قبلاْ اين كار را كرده بودم اما باز كه مطلب شما رو ديدم تحريك شدم باز كارم را از سر بگيرم . من تونستم به كمك يك ميكروكنترلر اي وي آر يك كارت تلفن بسازم و دقيقاْ مثل كارت تلفن عمل مي كنه حتي وقتي درون كار ريدر قرارش مي دم و با نرم افزارهاي ارسالي شما اون را مي خونم كاملا درست مثل كارت تلفن واقعي عمل مي كنه. من براي اين كار اطلاعاتي كه بهش دادم از يك كارت تلفن با اعتبار 1500 تومان استفاده كردم اما خيلي عجيبه !!!! وقتي كارت ساخت خودم را درون تلفن عمومي قرار مي دم كار نمي كنه و تلفن پيغام كارت غير مجاز را ميده به نظرتون قضيه چي مي تونه باشه ؟؟؟ آخه همه چيش درسته !!! چرا اين جور مي شه ؟ نمي دوني چه قدر اين قضيه فكرم رو مشغول كرده برام جالبه بدونم چه اتفاقي توي تلفن مي افته كه ما ازش بي خبريم !!! ممكنه اون پايه آزاد روي كارت كه بي استفاده هست كاري مي كنه كه ما ازش بي خبريم و تلفن از روي همون كارت اين قضيه را متوجه مي شه ؟؟
اصلا قصد تقلب روي كارت تلفن ندارم يه موقع سو تفاهم نشه ارزش اين كار بيش از پول مكالمات تلفنه قبول داريد ؟

kavir
31-07-2008, 13:54
سلام
از نرم افزاری که برای شبیه سازی کارت هست استفاده کنید
نمی دونم دقیق ولی شاید این سیستم رو تغییر داده باشند یه شایعاتی شنیدم :roll:

hashemali
28-03-2009, 01:29
سلام به همه دوستان من دارم براي پروژه يك قفل رمز با استفاده از كارت تلفن مي سازم مدار آنراهم طراحي كردم فقط برنامه آن مانده كه بعداز نوشتن و تست برنامه به همراه نقشه شماتيك و فيبرمدارچاپي براي استفاده دوستان قرار خواهم داد :k04:

hashemali
01-12-2009, 01:24
سلام از اينكه با اين تاخير برگشتم مرا ببخشيد من به اينترنت پرسر عت دسترسي ندارم و مدتي است كه براي راه اندازي يك كارگاه مشغول ام اما به قولي كه داده بودم عمل كردم از لينك زير مي توانيد پروژه قفل الكترونيك با كارت تلفن را دانلود كنيد.
اميدوارم كه قابل استفاده براي دوستان باشد

PROGRAMMER
11-01-2010, 00:12
سلام از اينكه با اين تاخير برگشتم مرا ببخشيد من به اينترنت پرسر عت دسترسي ندارم و مدتي است كه براي راه اندازي يك كارگاه مشغول ام اما به قولي كه داده بودم عمل كردم از لينك زير مي توانيد پروژه قفل الكترونيك با كارت تلفن را دانلود كنيد.
اميدوارم كه قابل استفاده براي دوستان باشد

سلام دوست عزیز. کار شما قابل تحسین هستش. ولی من کل مطالب دانلود شده را خوندم ، ولی نتونستم بفهمم چطور AVR با کارت تلفن ارتباط برقرار میکنه؟ لطفا اگه ممکنه کمی توضیح دهید. در ضمن شما سوکت کارت تلفن پیدا نکردید که اون وسیله ی عجیب را ساختید؟ با تشکر.:wink:

shahinbahari
24-02-2010, 20:16
مرسی خیلی خوب بود.
اگر ما هر تغیری روی حافظه ی کارت بدیم ,دیگه تلفن ها کارت رو نمی شناسند؟؟
چه طوری می تونیم یه تلفن عمومی بسازیم؟؟؟یعنی اعتبار کارت رو بخونیم و با هر مکالمه مقداری از اعتبار کم کنیم.
اگر هم اعتبار صفر شد تلفن رو قطع کنه .میشه همچین چیزی درست کرد؟