PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال armبه lcd 4.3 inch tuch

no-never
04-11-2011, 13:49
سلام
من تحقیقاتمو تازه در مورد پروژم شروع کردم. باید برای میکروکنترلر یه سیستم عامل یا application طراحی کنم وخروجی رو السیدی تاچ بگیرم. با برنامه نویسیش اصلا مشکل ندارم ولی طراحی و ساخت سخت افزارش بلد نیستم.
- میخام از lcd 4.3 inch تاچ, که تو فروشگاه موجود هست استفاده کنم
- گمونم واسه طرحم باید از یک میکروی قوی که بشه بهش رم اضافه کرد واز شبکه و جی اس ام, یو اس بی,وی جی ایcam ,.... استفاده کنم. انتخابم at91sam7x256 هست که تو مجلات این سایت آموزشش هست.
-تاحالا با هیچ میکرویی کار نکردم ولی با مطالبی که تا حالا خوندم جیزای زیادی دستگیرم شد
اگه کسی میتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم
-برای شروع میخام بدونمم که چه سخت افزاری برای اسمبل باید بخرم.
-وآیا با کیل میشه c++ کد نوشت؟؟؟
-کتاب و منابع برای شروع مبتدیا که جامع و یه جا توضیح بده جیه؟؟؟
با تشکر

kavir
04-11-2011, 18:24
سلام
دوست عزیز استارت این السیدی بسیار راحت هست
درایورش رو وارد کردیم تا هفته آینده می تونید از فروشگاه سفارش بدین که مستقیم می تونید به حتی 8051 وصل کنید و استارت بزنید
داریورش ssd1963 هست

armstk
04-11-2011, 21:35
سلام
اگه میخای با c++ برنامه بنویسسی میتونی از میکرو at91sam7x512 .net micro استفاده کنی که خیلی راحت فقط با استفاده از ویژوال استدیو میتونی با c++ یا c# براش برنامه بنویسی !
این میکرو توی فروشگاه کویر الکترونیک با قیمت مناسب موجوده

no-never
05-11-2011, 15:11
سلام – با تشکر از دوستان که وقت گذاشتن و راهنمایی کردن
میخام شرح کامل پروژم رو بگم تا بدونید چی میخام – راستش نرم افزار میخونم واین پروژه, بروژه پایانیه لیسانسمه یه نمه هم با بروژه ها و علایق شخصیم قاطیش کردم. میخام خودم بسازمش ولی خب تنهایی که نمیشه. نظرم اینه که پروژم حداقل دو نفر متخصص میخواد. یه نفر نرم افزار و یه نفر سخت افزار یا الکترونیک, حالا که تنهام از شما کمک میخوام.باید تا 30 خرداد تحویلش بدم.
با استفاده از میکروکنترلر سخت افزاری با مشخصات زیر بسازید و برای آن os یا application مناسب طراحی کنید
Color Touch LCD - GSM Modem (For SMS) - Speaker -
VGA Cam - Network Connection (wireless Or Cable LAN) -
Support USB Flash Memory Recognition or Memory Cards -
Optional: use PC mouse or keyboard instead of virtual keypad or joystick –
Optional: Bluetooth or Inferred -
Software or OS:
It is enough to correctly use all Hardware -
Important: Your app or OS must support JAVA applications -
دوستان اگه تو ساخت مدار کمک کنن و اطلاعات لازم این قطعات برای برنامه نویسی رو بهم برسونن ممنون میشم
اخه خیلی از مفاهیم مربوط به قطعات الکترونیک نمیدونم چیه و به چه دردم میخوره.
تا الان فهمیدم که برای برنامه نویسی هر قطعه باید پایه ها ی اون قطعه و بعضی از توابع پیش فرض اون قطعه رو بشناسم که تو شیتهای اون قطعه توضیح داده میشه- با انگلیسی مشکل یندارم ولی شیتهای فارسی و مثال خیلی کمک میکنه.برای بعضی از قطعات هم هدر های آماده موجود هست که کارو راحت میکنه. اگه برای برنامه نویسی به چیزای بیشتری نیاز دارم بگید تا برم دنبالش.
مرسی

armstk
05-11-2011, 20:08
ببین رفیق این چیز هایی که میخای بسازی صرفا بدون هزینه طراحی و دستمزد , هزینه زیادی داره !
فکر کنم یک 200 300 تومنی بشه
من میگم کم کم شروع کن , اول یواش یواش lcd رو راه بنداز بعد کم کم برو دنبال بقیه
ولی من توصیم اینه که اول باید برد آماده کار کنی تا دستت بیاد بعد از روش مهندسی معکوس کن
برد lpc1768 که شرکت کویر الکترونیک وارد کرده رو دیدی؟؟
You can see links before reply
البته اینو بهت بگم که از نظر من سخت افزارش زیاد مشکلی نداره و قطعاتش هم که توی ایران هستش مشکل اصلی سیستم عامل همراه با جاوا هستش که کار رو سخت میکنه
بازم سوال داشتی در خدمتم

no-never
05-11-2011, 21:21
اقا دمت گرم -فرض کن اینو خریدم و با کمک شماها پرگرام کردم . اینطوری بازم مدار بستنم لنگ میزنه....
بعدش تو این پکیج همه جیزایی که واسه برنامه نویسی نیاز دارم وجود داره؟؟؟؟؟
این میکرو با چه زبانی پروگرام میشه؟من یه چیزی میخام که c++ باشه ,دات نت بد که چه بهتر(هر چی باشه ولی شی گرا باشه)
lpc1767 قابلیتهایی که میخامو میتونه پشتیبانی کنه؟؟؟؟
لینکه پشتیبانی این برد رو بدید و از همه مهمتر با این روش که پیشنهاد کردین میتونم سر وقت پروژو تحویل بدم؟
خیلی خیلی خیلی ممنون
راستی یه سوال دیگه
همون طور که فهمیدین کلا تو الکترونیک بوق تشریف دارم . ازکجا و چه کتابایی شروع کنم؟؟؟ یه چیزی که عملی باشه و درگیرم کنه...
خدا خیرتون بده - دمه همتون گرم

m_online3710
21-11-2011, 19:49
سلام آقاي armstk
"سلام
اگه میخای با c++ برنامه بنویسسی میتونی از میکرو at91sam7x512 .net micro استفاده کنی که خیلی راحت فقط با استفاده از ویژوال استدیو میتونی با c++ یا c# براش برنامه بنویسی !"

!!!!!!
مگه ميشه با ویژوال استدیو هم براي ميكروهاي SAM7X512 نوشت. تا اونجايي كه من مي دونم فقط با نرو افزارهاي مخصوص اين آي سي ها ميشه اينكار را كرد مانند KEIL,AIR , ...
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m_online3710
21-11-2011, 20:16
سلام آقاي no-never (You can see links before reply)
من هم دارم روي پروژه خيلي شبيه به پروژه شما كار ميكنم.شهر اقامتت رو بهم بگو كه اگه بهم نزديك باشيم بتونيم همكاري داشته باشيم."من يه پيام خصوصي برات فرستادم كه توش شمارمو نوشتم با شمارم تماس بگير". من تا الان تونستم قسمت هايي از اهدافي رو كه داري راه اندازي كنم. منم دانشجوي نرم افزارم اما يه چيزايي راجب سخت افزارم ميدونم اما خيلي كم البته تا الان به مشكل نخوردم. از دوستانم مي خوام كه كتابي معرفي كنند كه فارغ از فرمولهاي پيچيده كار كردن با قطعات الكترونيكي رو آموزش بده

armstk
22-11-2011, 07:26
سلام آقاي armstk
"سلام
اگه میخای با c++ برنامه بنویسسی میتونی از میکرو at91sam7x512 .net micro استفاده کنی که خیلی راحت فقط با استفاده از ویژوال استدیو میتونی با c++ یا c# براش برنامه بنویسی !"

!!!!!!
مگه ميشه با ویژوال استدیو هم براي ميكروهاي SAM7X512 نوشت. تا اونجايي كه من مي دونم فقط با نرو افزارهاي مخصوص اين آي سي ها ميشه اينكار را كرد مانند KEIL,AIR , ...
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله عزیز دلم , با دات نت فریم وورک ویژوال استدیو میشه برای at91sam7x512 برنامه نوشت , بدون نیاز به کامپایلر جداگانه ای

اقا دمت گرم -فرض کن اینو خریدم و با کمک شماها پرگرام کردم . اینطوری بازم مدار بستنم لنگ میزنه....
بعدش تو این پکیج همه جیزایی که واسه برنامه نویسی نیاز دارم وجود داره؟؟؟؟؟
این میکرو با چه زبانی پروگرام میشه؟من یه چیزی میخام که c++ باشه ,دات نت بد که چه بهتر(هر چی باشه ولی شی گرا باشه)
lpc1767 قابلیتهایی که میخامو میتونه پشتیبانی کنه؟؟؟؟
لینکه پشتیبانی این برد رو بدید و از همه مهمتر با این روش که پیشنهاد کردین میتونم سر وقت پروژو تحویل بدم؟
خیلی خیلی خیلی ممنون
راستی یه سوال دیگه
همون طور که فهمیدین کلا تو الکترونیک بوق تشریف دارم . ازکجا و چه کتابایی شروع کنم؟؟؟ یه چیزی که عملی باشه و درگیرم کنه...
خدا خیرتون بده - دمه همتون گرم
ببین برای الکترونیک آنالوگ و دیجیتال کتاب اصول و مبانی الکترونیک از رضا خوش کیش رو توصیه میکنم کتاب بسیار عالی هستش
و اگر هم میخای با میکروکنترلر های arm کار کنی مجله های PMM ایران میکرو رو بهت پیشنهاد میدم که خودمم هر چی یاد دارم از این مجله ها هستش

m_online3710
22-11-2011, 15:48
آقاي armstk (You can see links before reply) ميشه يكم راجب نحوه برنامه نويسي توسط ويژوال استديو براي SAM7X512 توضيح بديد.
اين اي سي هدر مخصوصي براي ويژوال استديو داره؟
لطف كنيد و مقدمات برنامه نويسي تحت net. را بگيد. برام خيلي جالبه
ممنون

armstk
13-12-2011, 20:55
سلام
راستش من اطلاعات خیلی زیادی در مورد At91sam7x512 ندارم ! و اطلاعاتم در همون حدی بود که بهتون گفتم
ولی شما فرمودین که زیاد دست به سخت افزارتون خوب نیست و من به هیچ به شما توصیه نمیکنم که سخت افزار رو خودتون بسازین
من توصیه میکنم که از یک برد آماده استفاده کنین , چرا که دیگه شما درگیر ساخت سخت افزار و مشکلاتش نمیشین و فقط کافیه که سراغ نوشتن برنامه های مورد نظرتون برین
من برد lpc1768 که در فروشگاه سایت هستش رو پیشنهاد میکنم , ممکنه که یه مقدار با هزینش مشکل داشته باشین ولی باور کنین اگه بخاین یک برد خیلی ساده تر از این رو خودتون بسازین هزینه خیلی بیشتری از این برد آماده میبره چرا که مشکلاتی مثل سوختن چیپ هنگام لحیم کاری , قطعی و اتصالی در pcb و... به احتمال زیاد گریبان گیر خواهید شد

من در خدمتم اگه سوالی بود

no-never
13-12-2011, 21:57
مرسی دوست عزیز.
استاد راهنما اینطور قبول نمیکنه.بخدا دانشگامون 800 تا دانشجو بیشتر نداره ولی به چندنفر پروژه کینکت دادن!!!!!!!!!. استادامون همه حسابی باسوادن وهرکدوم مخی هستن.واسه همین برد اماده تو کتش نمیره.تازه اخر کار, غیراز 2تا مقاله, پروژه باید شکل و شمایل کاربرد نهایی شو نشون بده.... آقا بدبختیمون یکی 2تانیس,واسه همین از 1ترم جلوتر بهمون گفتن شروع کنین......
اینم بگم که برخلاف همه من با 2تا استاد کارمیکنم - یکی واسه مشاوره بخش نرم افزاری از اساتید نرم افزار و یکی هم واسه سخت افزاری که ایشون استاد راهنمای اصلی هستن
اما با اجازت بزار با بروژه بریم جلو.
تو اولین مرحله قبل از بستن مدار باید لیست قطعات اصلی همراه با دیتا شیت به استاد نشون بدم ک تایید بشن و ایشون حدود و جزئیات پروژه و قطعات پیشنهادیشنو اعلام کنن...
چیزایی که من در نظر دارم و البته دیتاشیت (میدونم دیتا شیت چیه ولی .......) هم ندارم ایناست:
1-ال سی دی گرافیکی - که برای زیبایی و مخفی کردن برد پشت اون اینو (You can see links before reply) انتخاب کردم.
2-میکروکنترلر - اینو (You can see links before reply) انتخاب کردم. شایدم at91sam7x512 انتخاب کنم اخه فکر میکنم آخرکار حجم کد و سخت افزارم خیلی زیاد بشه.نظر شما چیه؟
3-کنترکننده سیم کارت و gsm - اینو (You can see links before reply) انتخاب کردم (این ماژول تو ایران با سیم کارتهای معمولی کار میکنه دیگه؟ ها؟ میشه با این ماژول GPRS راه انداخت؟پشتیبانی میکنه؟؟
4-اسپیکر(پخش صداها)- انتخاب نکردم
5-ورودیه flash usb یا رم ریدر(یا هر2تا) - انتخاب نکردم.
البته تو مجلات PMM شماره 2 دیتاشیت میکروها هست ولی بعضی از قسمتهاشو درک نمیکنم.
اگه میشه یه دیتا شیت کامل(ترجیحا فارسی) از این قطعات بهم معرفی کنین و نظرتونو در مورد قطعات انتخابی بگید .
ممنون از شما و خانواده ایران میکرو
مرسی