PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارکتر های نا خواسته روی LCD 4bit

hrh
04-11-2011, 01:51
سلام
من برد x256 رو به LCD 4bit وصل کردم روی LCD چند بار که می نویسه دور 4-5 ام قاطی می کنه . کارکتر های چرت و پرت مینویسه روی LCD .
می خواستم ببینم چرا این اتفاق می افته، با چند تا برد تست کردم
ممنون

cmuiran
04-11-2011, 11:08
سلام
من برد x256 رو به lcd 4bit وصل کردم روی lcd چند بار که می نویسه دور 4-5 ام قاطی می کنه . کارکتر های چرت و پرت مینویسه روی lcd .
می خواستم ببینم چرا این اتفاق می افته، با چند تا برد تست کردم
ممنون
اگه از هدر فایل های سی دی استفاده میکنی
یادم مییاد که برای ال سی دی مشکل داشت میتونی از کتاب خانه های اصلاح شده استفاده کنی
تو بخش بردsamx256

mostafa_s
04-11-2011, 11:58
هدر ها مشکل دارن منم از این هدر استفاده کردم به مشکل بر خوردم. می تونی با include کردن این هدرها تو باس 4 بیت بهترین جواب رو بگیری. تو t_lcd پین ها رو تعریف کن و از دستورات codevision برای ارسال کاراکترها استفاده کن

imported_pmf
29-07-2012, 10:26
سلام
البته اگر ابتدای برنامه ال سی دی رو پاک کنی و به میکرو معرفیش کنی فکر کنم مشکلت حل بشه.چون توی avr هم من این مشکلو داشتم
"امروز دنیا در دست کسانی است که می دانند ومی توانند"

at91sam7x256
29-07-2012, 14:20
سلام . عزیزم منم این مشکل رو داشتم ولی با اجرای 2 بار lcd clear دز اول و lcd_init با تاخیر 500 ms مشکا برطرف شد . البته حتما تغذیه رو چک کن زیر 4.5 نباشه . اگر برات امکان داره تو یه فاصله زمانی اخر loop برنامه lcd clear بزن .نتیجه کار رو حتما اطلاع بدی ؟؟

farshid.km
29-07-2012, 18:07
سلام
اگه چندبار درست می نویسه و بعد قاطی می کنه،من فک می کنم به خاطر تفاوت فرکانس کاری میکروی شما و فرکانسی که در اول هدر lcd براش تعریف شده هست.معمولا یه فرکانس تعریف می شه ابتدای هدر lcd و بعد از روی اون فرکانس تاخیر مورد نیاز برنامه هدر lcd ساخته می شه.اون عدد رو کم و زیاد کنی کارت حل می شه انشاالله

M_GH
29-07-2012, 22:04
منم یه زمانی همچین مشکلی داشتم
از شل بودن پایه ها و خوب نبودن لحیم هام بود(پایه ها و لحیم پایه های ال سی دی)
درضمن افت ولتاژ زیر 4.5 هم میتونه باعث همچین اتفاقی بشه

امیدوارم بدردت بخوره:hi: