PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Restart میکرو

abbas1371sa
16-10-2008, 22:22
سلام
يك سوال دارم كه هنوز كسي نتونسته كمكم كنه
من يك مدار درست كردم كه تقريبا مثل plc عمل مي كنه
ميكرو چند تا ورودي و چند تاهم جروجي داره . خروجي ميكرو را با ترانزيستور به رله وصل كرم تا عمل كليد زني انجام بشه .وقتي كه مدار رو روشن مي كنم سيستم خيلي خوب كار ميكنه ولي اگه رله ها رو به يك مصرف كننده وصل كنم (مثلا كنتاكتور) گاهي اوقات خوب جواب ميده ولي اكثر مواقع ميكرو ري استارت ميشه تو مدار يك ال سي دي كاراكتري هم گزاشتم اون هم اگه رله ها مصرف كننده اي رو كليد بزنه خيلي خيلي قاطي ميكنه
شما هر كاري كه فكرش روبكنيد كردم ولي جواب نداد:
1-تعويض رگولاتور مدار
2-اضافه كردن خازن الكتروليتي تا 4700ميكرو فاراد
3- استفاده از پاور كامپيوتر به عنوان منبع تغذيه
4-استفاده از ترانس 8 آمپر در تغذيه
5-تعويض ميكرو
ديگه نمي دونم چكار كنم :x
ميكرو استفاده شده = atmega 16

kavir
17-10-2008, 12:28
سلام
من جدیدا توی یک پروژه صنعتی مثل شما همین کار کردم و اصول کلی بهتون بگم
1.اولا AVR اگه استفاده کردید واقعا ریسک بزرگی هست و منم بنا به درخواست خود مشتری که هزینه هاش پایین بیاد و نمی خواست plc استفاده کنه از میکرو استفاده کردم .توجه داشته باشید که تا می تونید میکروتون رو از کنتاکتور و سیم های قدرت جدا کنید یعنی با فاصله باشه
2.حتما از کریستال خارجی استفاده کنید و فیوز بیت Ckopt رو فعال کنید
3.توی این جور جاهایی نویز مغناطسیی بیشتر و هسته میکرو قاطی می کنه یک روپوش فلزی برای مدارتون درست کنید و وصل ارت کنید
4.حتما از درایورهای مخصوص استفاده کنید مثل uln2003
5.خازن های نویز گیر مثلا 104 برای بیشتر قسمت ها بذارید
پین های ورودی رو حتما با خازن بذارید و از پول آپ داخلی به هیچ عنوان استفاده نکنید
من با رعایت نکات بالا تونستم جواب بگیرم ولی باز اساسی نیست و کلا به صرفه تره PLC بیارین تو کار و خیال خودتون از هر جهت راحت کنید
نمونه شماتیک (You can see links before reply)

alitaroosheh
20-10-2008, 20:03
ديود هرز گرد رو رله ها گذاشتيد؟؟؟؟

چند آمپر از رله موقع راه اندازي ميگذره؟؟؟

اگه ديود هرز گرد رو رله نذاشتيد تا الان اگه ميكرو سالمه خيلي بايد شكر كنيد

اگه بازم جواب نداد بهتره مدار راه انداز از ميكرو ايزوله بشن مثلا با optocopler

bbi
26-10-2008, 14:04
با سلام خدمت دوستان
من دهها بار پروژه هاي صنعتي را با اي وي آر ساختم .
با اجازه صحبت هاي دوستان را كامل مي كنم :
اين دوستمون حتما از ديود دمپر استفاده كرده وگرنه درايور رلهها سريع از بين رفته بودن
نزديك به تغذيه ميكرو از خازن هاي 100 نانو استفاده كنيد
حتما از درايور هاي يو ال ان استفاده كنيد
يك مدار ريست با محافظت ديود براي ميكرو انتخاب كنيد
از محافظ هاي نوري (اپتو كوپلر ايتفاده كنيد)
راستي اينكه ال سي دي قطي ميكنه ربطي به اي وي آر بيچاره نداره مشكل از خود ال سي دي هاست و بهتره استفاده نكنيد و يا اگر استفاده ميكنيد تو برنامتون داپم ال سي دي رو رفرش كنيد تا خودش زود به حالت اول برگرده
راستي ميتونيد روي تغذيه و ورودي و خروجي هاتون از دو ديود (پل) براي محافظت استفاده كنيد
در نهايت بهتره اينو پيدا كنيد كه نويز جرقه دقيقا از چه راهي وارد مدارتون ميشه و روي اون نقطه تمركز كنيد.
و اگر راه ورود هوايي بود و دلتون نخواست شيلد كنيد بريد سراغ ميكرو و رويدادهاتونو داپم ثبت كنيد و از رستارت ميكرو با خبر شويد
من با اين راها هميشه به نتيجه رسيدم
و ميكروي اي وي آر بهترين ميكرويي بوده كه من با اون كار كردم
موفق باشيد