PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با نرم افزار keil

msmut7020
23-10-2011, 23:22
سلام بر همه.
من جدیدا یه مشکلی با keil پیدا کردم که از دوستان خواهش میکنم برای رفعش به من کمک کنن :
من برنامه نمونه ای که شرکت کویر الکترونیک برای بردهای lpc گذاشته که همه چراغ های روی برد را روشن میکنه را روی بورد پروگرام میکنم ،که بدون هیچ مشکلی کار میکنه
اما وقتی که یه پروژه جدید میسازم و دقیقا همون برنامه ای که در خط بالا عرض کردم را توی پروژه کپی میکنم(منظورم توی فایل با پسوند c.)با اینکه برنامه بدون هیچ خطایی کامپایل میشه،اما وقتی روی برد پروگرام میشه جواب نمیده.
لازم به ذکر هست که دقیقا تمامی مراحل ساخت یه پروژه جدید که توی مجله pmm9گفته شده را اجرا میکنم .
کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟؟

sadmonew
23-10-2011, 23:36
با سلام
لطفا پروژه اي رو كه خودتون طبق مجله pmm9 ساختين ، اينجا بذاريد. شايد مشكل از Keil نصب شده رو سيستمتون باشه؟ شما از كدوم ورژن Keil استفاده مي كنيد؟

msmut7020
24-10-2011, 00:07
با سلام
لطفا پروژه اي رو كه خودتون طبق مجله pmm9 ساختين ، اينجا بذاريد. شايد مشكل از Keil نصب شده رو سيستمتون باشه؟ شما از كدوم ورژن Keil استفاده مي كنيد؟

تشکر از همراه همیشگی ایران میکرو!!!!:mrgreen:
مهندس این از برنامه :
#include "LPC23xx.h"
int k;
void delay(unsigned long i);
int main(){
PINSEL6=0x00;
//SCS |= 0x00000001;
FIO3MASK= 0x00000000;
FIO3DIR= 0xFFFFFFFF;
FIO3CLR= 0x00000000;
while(1){
FIO3SET =0xffffffff;
delay(900000);
FIO3CLR =0xffffffff;
delay(900000);}}
void delay(unsigned long i){
unsigned long j;
for (j=0;j<i;j++);
};
البته من از ورژن 4.12 استفاده میکنم.مهندس فکر نکنم از نرم افزار باشه،آخه اگه همون برنامه ای را هم که شرکت کویر الکترونیک بطور پیش فرض روش ریخته - که همین برنامه ای هست که در بالا آوردم- را دوباره کامپایل کنم مشکلی پیدا نمیشه و یا حتی برنامه اش را تغییر بدم باز هم مشکلی نیست ولی اگه خودم یه پروژه جدید تعریف کنم و برنامه اش را خودم بنویسم و یا از یه جای دیگه کپی کنم ،کامپایل میشه اما روی بورد جواب نمیده

sadmonew
24-10-2011, 00:22
شما پروژتو كه ميسازي فايل LPC2300.s رو به مجموعه فايلاي پروژه اضافه ميكني؟
البته منظور من كل فايلاي پروژتون بود كه گفتم اينجا بذاريد. تا با همون تنظيماتي كه شما انجام دادين كامپايل كنيم بعدش فايل hex رو اينجا بذاريم تا شما رو بردتون تستش كنيد.

msmut7020
24-10-2011, 00:36
شما پروژتو كه ميسازي فايل LPC2300.s رو به مجموعه فايلاي پروژه اضافه ميكني؟
البته منظور من كل فايلاي پروژتون بود كه گفتم اينجا بذاريد. تا با همون تنظيماتي كه شما انجام دادين كامپايل كنيم بعدش فايل hex رو اينجا بذاريم تا شما رو بردتون تستش كنيد.
بله مهندس فايل LPC2300.s را هم اضافه میکنم.پارسال همین موقع ها بود که بورد را خریدم و کلی هم باهاش کار کردم.اما متاسفانه یه وقفه 6 ماهه باعث شد که همه چیز یادم بره و مجددا از روشن و خاموش کردن یه LED میخاستم شروع کنم که به این مشکل برخوردم
این هم از کل پروژه.البته نمیدونم با این یه فایل کار راه میفته یا نه؟؟؟راستش دقیقا نمیدونم کدوم فایلها را باید بذارم.

sadmonew
24-10-2011, 00:39
كامل نيست لطفا دو فايل test3.c و lpc2300.s رو همراهش بذاريد.

msmut7020
24-10-2011, 00:52
بفرماین

sadmonew
24-10-2011, 01:00
كامپايلش كردم البته با تنظيمات و تغييرات جديد(نه خيلي زياد!). شما رو بردتون تستش كنيد.

msmut7020
24-10-2011, 01:03
كامپايلش كردم البته با تنظيمات و تغييرات جديد(نه خيلي زياد!). شما رو بردتون تستش كنيد.
مهندس تستش کردم.درست بود.مشکل از کجاست؟؟؟؟؟:o

sadmonew
24-10-2011, 01:08
احتمال ميدم مربوط به قسمتي ميشه كه تو عكس هم قرار دادم من تيكشو زدم. البته برنامه شما رو با تغييرات اعمال شده اينجا قرار دادم.

msmut7020
24-10-2011, 01:18
احتمال ميدم مربوط به قسمتي ميشه كه تو عكس هم قرار دادم من تيكشو زدم. البته برنامه شما رو با تغييرات اعمال شده اينجا قرار دادم.

درسته مهندس.دستت درد نکنه.ظاهرا اشکال از همون تیکه بود.الان یه برنامه دیگه نوشتم و تیک را هم زدم و کامپایل کردم و کاملا جواب داد.دلمو شاد کردی(:o)انشاالله خدا دلت را شاد کنه.واقعا ممنون.شب بخیر

mzarkoob
24-10-2011, 19:37
درسته مهندس.دستت درد نکنه.ظاهرا اشکال از همون تیکه بود.

با سلام. من دیدم برنامه ساده هست دلیلی نداره جواب نده! یه تستی زدم. یه پروژه از اول ایجاد کردم و همون برنامه ای که جواب نمی داد را کامپایل کردم ریختم جواب می داد. در پروژه ای که ایجاد کردم اون تیکی که فرمودید، خود به خود زده می شد. حالا از شما چطوری بوده که این تیک خورده نمی شد و باید دستی می زدیدش!؟

msmut7020
25-10-2011, 11:50
با سلام. من دیدم برنامه ساده هست دلیلی نداره جواب نده! یه تستی زدم. یه پروژه از اول ایجاد کردم و همون برنامه ای که جواب نمی داد را کامپایل کردم ریختم جواب می داد. در پروژه ای که ایجاد کردم اون تیکی که فرمودید، خود به خود زده می شد. حالا از شما چطوری بوده که این تیک خورده نمی شد و باید دستی می زدیدش!؟

سلام.
اون تیک را باید دستی می زدمش.در حال حاضر هم هروقت یه پروژه جدید میسازم باید این کار را انجام بدم و الا مشکل همچنان پابرجا میمونه.

agape
25-10-2011, 17:52
من همین مشکل رو داشتم !
یه بار کایل رو پاک کردم و دویاره از نو ورژن جدید نصب کردم مشکلم برطرف شد.